تاریخچه هیپنوتیزم
۱۳۹۱-۱۰-۱۳
Show all

دکترحریری

اعتبار علمی هیپنوتیزم - دکتر حریری در دومین کنگره بین المللی هیپنوتیزم

دکتر حریری

دکتر محمد جواد حریری - هیپنوتیزم بیدارمن دکتر حریری ( محمد جواد )  پزشک و هیپنوتراپیست ( هیپنوتیزم درمان گر )  ، عضو انجمن جهانی هیپنوتیزم و عضو انجمن علمی  هیپنوتیزم  بالینی ایران هستم .

تصورات غلطی درباره هیپنوتیزم وجود دارد که باعث شده خیلی از افراد جامعه به هیپنوتیزم بدبین شوند و نتوانند از تاثیرات مثبت درمانی آن بهره گیرند .  

متاسفانه بسیاری از مردم هیپنوتیزم را یک کار خارق‌العاده می‌دانند که انسان را اسیر دست هیپنوتیزم‌گر می‌کند اما هیپنوتیزم در حقیقت، یک پدیده طبیعی مغز انسان است، همان‌طور که خواب و بیداری وضعیت‌های مختلف و طبیعی مغز انسان هستند.

واقعیت این است که هیپنوتیزم در زندگی روزانه اشخاص ممکن است بارها اتفاق بیافتد. برای مثال دانشجویان و دانش آموزان وقتی استاد در حال صحبت است گاه هیپنوتیزم افکارشان می شوند. 

هیپنوتیزم فرآیندی علمی است که به کمک آن سطح هوشیاری و آگاهی انسان گسترده‌تر و عمیق‌تر می‌شود و توجه و تمرکز افزایش می‌یابد. در این حالت فردی که هیپنوتیزم شده است می‌تواند به بخش‌ ناهوشیار (یا ضمیر ناخودآگاه) دسترسی داشته باشد. 

هیپنوتیزم تکنیکی برای تمرکز حواس، با بهره‌گیری از روش‌های علمی اثبات‌ شده است و می‌تواند به انسان در دستیابی به ضمیر ناخودآگاهش کمک کند.  فرد هیپنوتیزم شده تقریبا شبیه فرد خوابیده است بدن او ریلکس و چشمانش بسته است. البته در همه موارد هیپنوز کلینیکال هم این گونه نیست که فرد چشمانش بسته باشد. هیپنوز در حالت بیداری هم وجود دارد که به آن Alert Hypnosis گفته می شود.

هیپنوتیزم یکی از شیوه‌های کار پزشکان، روانپزشکان و روان‌شناس است و بر پایه‌ی اصول پزشکی و روان‌شناسی انجام می‌شود. کسی که هیپنوتیزم را انجام می‌دهد باید دارای گواهینامه‌ی علمی هیپنوتیزم باشد. 

انجام هیپنوتیزم بدون داشتن مهارت و گواهینامه‌ی علمی، کاری غیرقانونی و غیراخلاقی است. هیپنوتیزم به روش‌های گوناگونی انجام می‌شود و مراحل هر روش تفاوت‌هایی با هم دارند.

هدف من  از ایجاد این سایت معرفی روشهای درمان با شیوه  هیپنوتیزم بیدار است تا افراد بتوانند از برکات و مزایای هیپنوتیزم استفاده ببرند.

۱- پذیرش ۲- تمرکز ۳- تلقین ۴- انجام فرآیند ۵- بازگشت

– پذیرش: نخستین گام برای انجام هیپنوتیزم این است که فرد بخواهد هیپنوتیزم شود چون هیپنوتیزم فرآیندی نیست که به زور انجام شود. اگر کسی نخواهد هیپنوتیزم شود یا با هیپنوتراپیست (هیپنوتیزم کننده) همکاری نکند هیپنوتیزم نخواهد شد. خوب است بدانید که برخی پذیرش هیپنوتیزم در انسان‌های گوناگون به یک اندازه نیست و برخی از افراد هیپنوتیزم پذیر نیستند.

– تمرکز: تمرکز کردن و آرام‌سازی ذهن بسیار مهم است اگر کسی که می‌خواهد هیپنوتیزم شود نتواند تمرکز کند فرآیند هیپنوتیزم با چالش روبه‌رو می‌شود و انجام هیپنوتیزم شکست خواهد خورد. برای آرامش و تمرکز از فرد خواسته می‌شود بدنش را در شرایط آرام و ریلکس قرار دهد. می‌تواند دراز بکشد یا بنشیند. تنفسش را عمیق و منظم کند. ماهیچه‌هایش را شل و تمرکز کند. فکر خود را آرام کند و به خود تلقین کند که می‌خواهد بخوابد.

– تلقین: تلقین را می‌توان محرکی نامید که به انجام فرآیند هیپنوتیزم کمک می‌کند و مثلا به فرد می گویند بخواب و فرد در شرایط خواب عصبی قرار می‌گیرد. تلقین و محرک‌ها می‌تواند دیداری یا شنیداری باشند. یکی از نمونه‌های محرک دیداری برای تلقین، متمرکز شدن به یک نقطه است. برای محرک شنیداری می‌توان از گوش دادن به صدای تیک تاک ساعت یا صدای موسیقی ملایم و یا صدای خود هیپنوتراپیست باشد.
هیپنوتراپیست در فرآیند تلقین، فرد را به آرامش فرا می‌خواند و در تلقین‌هایش فرد رابه ریلکس و آرام شدن تشویق می‌کند ومی خواهد که در راحترین وضعیت ممکن قرار گیرد و فرد به آرامش قبل از خواب نزدیک می شود.

– انجام فرآیند هیپنوتیزم: در این هنگام فرد هیپنوتیزم شده است . همان‌گونه که گفتم هنگامی که کسی هیپنوتیزم می‌شود می‌تواند به سطوح عمیق‌تر هوشیاری و نیز ناخودآگاه ذهنش دسترسی داشته باشد. هیپنوتراپیست‌ها در این هنگام به درمان کسی که هیپنوتیزم شده است می‌پردازند.

– بازگشت: پس از انجام هیپنوتیزم باید کسی که هیپنوتیزم شده است را بار دیگر به کمک تلقین‌های دیداری و شنیداری به شرایط طبیعی بازگرداند. و از حالت هیپنوتیزم یا خواب مصنوعی بیرون آورد.

رفع اضطراب و استرس  ، پرخاشگری ، افسردگی ، حملات پانیک ، بیش فعالی ،  رفع فوبیاها ، رفع بیماریهای روان تنی ( بیماریهای جسمی با منشاء عصبی ) ، فشار خون عصبی ، لکنت زبان ،   ، افزایش اعتماد به نفس ، افزایش عزت نفس ، رفع سردردهای تنشی و میگرن ، اختلالات خواب ، اضطراب اجتماعی  ، تصویر سازی ذهنی – درمانی ، آموزش خود هیپنوتیزم ، مدیریت خاطرات بد ،  بیماری وسواس ، سندرم روده تحریک پذیر ، کمک در پیشگیری از آلزایمر ،  میگرن ، تقویت حافظه ،اضطراب امتحان   ، ایجاد تمرکز فکر و  تقویت حافظه ویژه دانش آموزان و دانشجویان ، افزایش خلاقیت ویژه هنرمندان و مبتکران و برطرف کننده برخی معضلات و عادات مانند ناخن جویدن ، سیگا ر کشیدن  ،  چاقی و لاغری ناشی از پرخوری یا کم خوری و یا اضطرابی است .

دكتر محمد جواد حریری
دكتر محمد جواد حریری
با سلام افتخار دارم با عنوان سایت هیپنوتیزم بیدار در خدمت شما هموطنان عزیز و گرانقدر باشم. من دکتر محمد جواد حریری متولد شیراز دیماه سال 1340 هستم. در سال 1358 در دانشگاه علوم پزشکی شیراز در رشته پزشکی عمومی پذیرفته وپس از انقلاب فرهنگی مشغول به تحصیل شدم و در سال 1369 نائل به کسب درجه دکترای طب از دانشگاه مذکور گردیدم دوران طرح خارج از مرکز را در شهرستانهای مختلف با کسب تجربیات بسیار سپری کردم . در طول دوران تحصیل و پس از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه در مراکز و بیمارستانهای بسیاری واقع در شیراز و تهران و غالب اوقات در بخش اورژانس نسبت به مداوای بیماران همت گماردم ، در همین دوران با مطالعات آزاد که در زمینه روانشناسی و هیپنوتیزم داشتم به فن هیپنوتیزم علاقه وافری پیدا نمودم و در نهایت پس از مطالعات بسیار در سال 1375 با گذراندن دوره های تخصصی انجمن علمی بین المللی هیپنوتیزم بالینی ایران به عضویت آن انجمن درآمدم و همواره سعی در بروز رسانی اطلاعاتم در زمینه فوق الذکر را داشته ام. از آن سال تاکنون علاوه بر فعالیتهای پزشکی به بررسی و درمان بیماران نسبت به رفع اضطراب ، تقویت حافظه ، افزایش اعتماد بنفس ، اختلالات خواب ، درمان بیماریهای روان تنی ، لکنت زبان و..... با روشهای "ریلکس محور" همت گمارده و همواره کوشیده ام تا با فعالیتهای خود دوستداران و مراجعین خود را راضی نگه دارم و تلاشم بر این بوده که مانند یک دوست واقعی آنچه را که اندوخته ام برای بالا بردن سطح آگاهی و بینش مردم عزیز دراختیارشان قرار دهم و بنظرم در این باب موفق هم بوده ام . اکنون نیز با جمع بندی آن تجربیات و مشاهده آثار و برکات روشهای ریلکس محور، به تبیین روشهایی میپردازم که با حفظ اصول ، کاربردی نیز هستند، و بدینسان "هیپنوتیزم بیدار " متولد شده و پا به منصه ظهور گذاشته است. امیدوارم در سایه لطف و عنایت خداوند متعال و نظرات و راهنمائی های ارزشمند شما بزرگواران بتوانم هر چه بهتر و کاملتر پاسخگوی شما عزیزان باشم . و من الله التوفیق . دکتر محمد جواد حریری

743 دیدگاه ها

 1. مرضیه گفت:

  سلام دکتر وقتتون بخیر
  من ۲۵ سالمه و مجرد به خاطر یه سری مسائل خانوادگی از دوران کودکی تا الان همیشه سرکوب احساسات داشتم وگوشه گیر بودم از تشویش ، دعوا ، نگرانی در هر زمینه ای فراری ام ، جوری که به هیچ عنوان نمیتونم کمترین تنش رو تمحل کنم و روی زندگیم تاثیر میزاره ، آیا راه درمانی هست؟

  • سلام مرضیه خانم
   هیپنوتراپی برای درمان تمام مشکلات روانی که ریشه های ذهنی دارند، موثر است و حتی برخی اختلالات فیزیکی که به علل ذهنی به وجود می آیند را نیز با این روش میتوان برطرف نمود.
   پاسخ سوالات شما بستگی به شرایط هر فرد، متفاوت خواهد بود.
   در جلسه اول از شما شرح حال و تست قابلیت هیپنوتیزم پذیری گرفته میشود و شرایط شما به صورت کامل مورد بررسی قرار میگیرد و پس از این مرحله میتوان به بیشتر سوالاتی که مطرح کرده اید پاسخ قطعی داد.
   موفق باشید

 2. karim گفت:

  سلام آقای دکتر٬خسته نباشید
  برادر بنده خیلی وحشتناک کلمات رو مداوم تکرار میکنه(مثلا ۵الی۱۰بار).هر چی که تو تلویزیون میگه ویا به ذهنش میاد ویا نوشته ای رو بر روی چیزی میبینه٬اون رو تکرار میکنه.
  میخواستم ببینم اولا درمانش با هیپنوتیزم ممکنه؟ثانیا با امکان درمان٬چند جلسه درمان میشه؟
  ممنون میشم

  • سلام کریم جان.
   من افراد بیش از ۱۲ سال را کار میکنم. احتمالا جزء وسواسها هست که ۱۲ تا ۱۴ جلسه درمان نیاز دارند . اما اینطور که نوشته اید شاید کار کردن با او مشکل باشد اگر بالای ۱۲ سال سن دارند و تمایل به درمان دارند یکبار ایشان را بیاورید تا ببینم قابل درمان هست یا نه.
   موفق باشید.

 3. مهناز گفت:

  با سلا م
  دختری ۲۴ ساله دارم که ۲ بار دچار حمله پانیک شده.افسردگی دارد و مدتی دارو استفاده کرده.متاسفانه سخت به دکتر روانشناس اعتماد می کنه و چوناحساس نا امیدی زیاد داره فکر می کنه که دارو و مشاوره کاری براش انجام نمیده.دخترم از طرف من تک فرزند است.من خود نیز افسردگی دارم و توجه و وسواس زیاد من مشکلات خانه باعث این ناراحتی هایش شده . وان درمانی یا هیپن تیزم چقدر میتونه بهش کمک کنه.با تشکر

 4. مریم گفت:

  سلام
  من مشکل استرس وضعف اعصاب دارم ، سوالم این بودکه آیاضعف اعصاب باهیپنوتیزم درمان میشه؟

 5. رضایی گفت:

  سلام من همش دلشوره دارم از مرگ میترسم همش فکر میکنم میخوام بمیرم زود عصبی میشم خیلی به گذشته فکر میکنم و همش عصبی هستم

  • سلام خانم/ آقای رضایی عزیز
   ترس از مرگ یا تاناتو فوبیا توسط یک انسان شناس به نام ارنست بکر که بیشترین آگاهی در رابطه با مرگ و ترس از مرگ را به اطلاع عموم رساند، اینگونه ارایه شد که “به طور طبیعی در وجود تمام کسانی که فکر مرگ و مردن را غیر قابل قبول می پندارند ظهور می کند. هر کاری که ما انجام می دهیم ، از تعیین هدف گرفته تا احساسات و علایق ما و فعالیت هایی که در آن شرکت میکنیم اساسا استراتژی مقابله است. اینها همه چیزهایی است که م برای فرار از فکر کردن به مرگ انجام می دهیم. در واقع انسان ها دایما با یک درگیری درونی مواجه هستند و آن میل اصلی به زندگی در برابر قطعیت مرگ است .” گر چه تمامی انسان ها به نوعی با موضوع مرگ درگیر هستند و نگران این موضوع اند، اما اضطراب مرگ تنها زمانی آسیب به شمار می رود که به سطوح بالا رسیده و زندگی طبیعی فرد را مختل کند. در واقع این ترس ممکن است به شکل وسواس گونه و از کنترل خارج شود. به بیان دیگر می توان گفت که برخی این ترس یا اضطراب مرگ را به شکل هوشیارانه و خود آگاهانه تجربه می کنند و فشار زیادی را متحمل می شوند، اما گاهی به واسطه شدت بالای اضطراب به شکل ناخودآگاه در می آید. پس تمامی انسان ها به شکلی با این اضطراب دست و پنجه نرم میکنند. اغلب متخصصان بر این باورند که اضطراب مرگ به تنهایی به وجود نمی آید، بلکه همراه و یا به جای دیگر اختلالات روانی همچون افسردگی، اختلال وسواس، اختلال هراس و … خود را نشان می دهد. یکی از راههای مقابله با این ترس اهداف کوتاه مدت و بلند مدت خود را شناسایی کنید تا به آنچه از زندگی می خواهید دست یابید و از تجربه امور بدست آمده لذت ببرید. ترس از مرگ یا تاناتو فوبیا در دسته اختلالات اضطرابی است که با هیپنوتیزم قابل درمان و کنترل است و با تکنیک های هیپنوتیزمی و مشاوره های پزشکی در حین درمان با ۷ تا ۸ جلسه قابل درمان است. موفق و سلامت باشید.

 6. مهسا گفت:

  دکتر خیلی ممنون از مطالب خوب سایتتون

 7. مژگان گفت:

  سلام آقای دکتر۳۲سالمه۶سال پیش ازدواجم بدلیل اعتیادشدیدپدرم بهم خورد.ازون زمان روند کاملارو به پایینی رو طی کردم.استاددانشگاه بودم الان حتی نمیتونم سرکارحضوری برم. مشکلات عمدم خودانتقادی کوبنده وشدیدومداوم. عدم باورخودم و به تواناییهام.اضطراب بسیاربالا. اعتمادبنفس خیلی پایین.بی انگیزگیوناامیدی زیاد.خواب زیاد. بمحض اینکه کسی واردزندگیم میشه اوضام خوب میشه اماباون وابسته میشم.مستقل زندگی میکنمو فشاررومه.ماه پیش رفتم روانپزشک سریع داروی ۲قطبی نوشت اما۲هفتس بدترشدم.۲قطبی روقبول ندارم چون فازشادم خیلی نرمال و عادی و طوریه که قبلابودم:خودباور.امیدوارو ساعی.میخام اپلای کنم کاناداومصربردرمانم.هیپنوتیزم روپیشنهادمیکنیدیامشاوره مستمر یا روانپزشک.سپاس بی نهایت

  • سلام مژگان عزیز
   بنظر میرسد مشکلات گفته شده نشانه های افسردگی باشد اما جهت تشخیص صحیح و دقیق نیاز به گرفتن شرح حال است . در درمان افسردگی ها میتوان هم از روش دارو درمانی و روش غیر دارویی بصورت توامان استفاده کنید که سریعتر به نتیجه خواهید رسید و هم میتوانید هر یک از روشهی درمان را بصورت مستقل انجام دهید. یکی از روشهای غیر دارویی هیپنوتیزم درمانی است که به جهت ارتباط با ضمیر ناخودآگاه درمانی میانبر تلقی می شود و طول درمان کوتاهتر از سایر درمانهاست . افسردگی ها با هیپنوتراپی با روش و تکنیکهای هیپنوتیزمی من حدود ۱۰ تا ۱۲ جلسه نیاز است . موفق و سلامت باشید.

 8. مژگان گفت:

  سلام آقای دکتر۳۲سالمه ۶سال پیش ازدواجم شکست خورد تهران مستقل زندگی میکنم بدلیل اعتیادشدیدپدردرمنزل شهرستان.ازون زمان سیر تند روبپایین طی کردم.استاددانشگاه بودم الان نمیتونم سرکارحضوری برم. مشکل اصلیم خودانتقادی شدید و عدم باور خودم و تواناییهام.بعداصطراب شدید.بی انگیزه خواب زیاد عدم لذت خودخوری و انتقادکوبنده ازخودم.ماه قبل روانپزشک رفتم داروی ۲قطبی داداما۲هفتس بدترشدم .مصر به درمانم روش پیشنهادیتون چی هست.

  • سلام مژگان عزیز
   اعتیاد همه ابعاد زندگی یک مصرف‌کننده و اطرافیان او را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد اما‌ شاید مهمترین تأثیری که اعتیاد می‌تواند داشته باشد روی فرزندانی است که در خانواده‌های معتاد زندگی می‌کنند. در این میان، دختران به دلیل حساسیت‌ها و آسیب‌پذیری بیشتری که نسبت به پسران دارند نیاز است مورد توجه بیشتری باشند. دخترانی که در خانواده های معتاد زندگی می‌کنند خشونت و پرخاشگری بیشتری دارند، این دختران به قدری در خانه آسیب دیده‌اند که وقتی وارد اجتماع می‌شوند، در مدرسه، محیط‌ کار، دانشگاه و … از دیگران انتظار دارند که رفتارها مطابق خواست آنها باشد. گاهی هم به دلیل اعتماد به نفس بسیار پایینی که پیدا می کنند ممکن است اجازه ‌دهند دیگران رفتارهای نادرستی با آنها داشته باشند این دختران در این زمینه نیز آسیب‌های زیادی می‌بینند.
   جالب اینجاست که ما اغلب خودمان را به خاطر چیزهایی سرزنش می کنیم که کنترلی روی آنها نداشته ایم، یعنی افراد دیگری رفتاری کرده اند یا چیزی گفته اند اما ما به خاطر آن رفتار و گفتار خودمان را سرزنش می کنیم و شرایط را برای یک حس خود کم بینی و پایین آمدن سطح اعتماد به نفسمان آماده میکنیم و اگر این روند ادامه یابد افسردگی ها حضور پیدا میکنند. خیلی عجیب است که ما اینگونه اسیر فراورده های ذهنی خودمان می شویم. جملات سرزنش آمیز بصورت اتوماتیک در ذهن می آیند و شما تنها دو انتخاب دارید، یا باورشان کنید، فکر کنید همانی هستید که ذهنتان می گوید، که دوست داشتنی و قابل احترام نیستید، که مردم حق دارند که شما را دوست نداشته باشند و … یا باور کنید که این کامپیوتر ذهنی شما دوباره شروع کرده به تولید افکار منفی اتوماتیک، که راه حل هایش قدیمی و نخ نما شده، که گوش دادن به حرفهایش در بلند مدت به نفع شما نخواهد بود.
   آنوقت فرق این دو نگاه مشخص می شود: اولی انگار مثل سیلی خوردن است، شخصیت انسان را خرد می کند، روح انسان را ترک می دهد و معمولا نتیجه ای جز افزایش افسردگی و خمودی و مصرف الکل و مواد مخدر برای آرام کردنش ندارد.
   اما دومی مثل این است که دارید به حرف های چوپان دروغگو گوش می دهید، می گذارید حرفش را بزند اما دیگر درگیر حرف هایش نمی شوید، نمی تواند تمرکزتان را به هم بزند یا باعث افت کیفیتتان شود.
   در مثال بالا من هم می توانم تمام دلایل را نادیده بگیرم و به این فکر بچسبم که دوست داشتنی نیستم و اینکاره نیستم، که نتیجه اش مرا خموده تر، خسته تر و ناامید تر خواهد کرد، هم می توانم از ذهنم تشکر کنم که دارد کار طبیعی خودش را انجام می دهد و این تک جلسات را پس از تحلیل ساختاری به عنوان تجربه ای مفید برای ادامه راهم ببنیم و از آن بگذرم.
   اینکه کدام را انتخاب می کنم صد در صد به من بستگی دارد نه به آن واگویه های ذهنی و رفتار و گفتارش.
   مسئولیت پذیری در معنای دقیق کلمه اش می شود همین که هر کسی کاری کرد یا چیزی گفت من باز هم مسئول رفتار و گفتار خودم هستم و رفتار و گفتار او از رفتار یا گفتار من سلب مسئولیت نخواهد کرد. برای خروج از این خود سرزنش کردنها و افسردگی ها نیاز به درمان است تا بتوانید مجددا به زندگی برگردید. جهت درمان نیاز به گرفتن شرح حال دقیقتر و تشخیص بالینی و ادامه درمان است. درمانهای هیپنوتیزمی به همراه مشاوره های پزشکی که انجام میدهم، خیلی میتواند مفید و موثر برای شما واقع گردد. در صورتیکه تمایل به این درمان دارید با مطب تماس بگیرید و نوبت ویزیت خود را رزرو نمایید. برایتان آرزوی سلامتی و شادکامی دارم.

 9. فرناز گفت:

  سلام اقای دکتر، همسرم بر اثر فشار کاری و استرس دچار بی میلی جنسی شده. و شاید هم بی میلی جنسی باعث افسردگیشون شده من نمی دونم انا می دونم که شدیدا به کمک احتیاج داریم . ما خارج از ایران زندگی می کنیم و می خوام بدونم ایا هیپنوتیزم از پشت تلفن و یا اپلیکیشن های اینترنتی قابل انجام هست؟ ممنونم

  • سلام فرناز عزیز
   بله افسردگی ها ، استرس و اضطراب میتواند بر امیال جنسی تاثیر گذار باشد. اما برای تشخیص نیاز به گرفتن شرح حال پزشکی هست. درمان های من از طریق اسکایپ برای هموطنانم در خارج از کشور انجام می شود . لطفا با واتساپ با شماره ۰۹۱۲۳۹۸۹۵۸۷ تماس برقرار کنید تا راهکار لازم به شما اعلام گردد. همواره سلامت و سربلند باشید.

 10. عرفان گفت:

  سلام آقای دکتر
  من اینو میدونم که اعتیاد دارم نه به سیگار ودود و دم بلکه به رسانه و فیلم و سریال . من قبل از این دوره دانش آموز باهوشی بودم و در تنظیم وقت موفق ولی این عوامل زندگی منو به هم ریخته
  از چیزهایی که من درباره هیپنوتیزم شنیدم چیزی که فهمیدم اینه که تلقین اساس کار هیپنوتراپیست هاست میشه لطفا به من یه راه برای ترک این اعتیاد پیشنهاد کنید
  آیا مشکل من (علاقه به ترک رسانه دارم ولی تواناییشو ندارم) با هیپنوتیزم حل میشه؟

  • سلام عرفان جان
   عادتهای منفی به خودی خود حذف نمی‌شوند و تلاش برای حذف آنها نیز چندان اثربخش نخواهد بود مگر آنکه، عادتهای رفتاری مثبت (اعتیاد مثبت) جایگزین آن شود.
   اگر تصمیم دارید نسبت به یک رفتار اعتیاد مثبت داشته باشید، آن رفتار باید ویژگیهای زیر را داشته باشد:
   اول – باید ذات آن از رقابت و فضای رقابتی دور باشد. اینکه بگویید من هر روز تلاش می‌کنم بیشتر از خواهرم یا همکارم کتاب بخوانم یا یک ساعت بیشتر از همکارم کار کنم یا اینکه برای آشپزی وقت می‌گذارم تا بهترین غذاها را در فامیل درست کنم، یک فعالیت رقابتی است و خودش می‌تواند درد و رنج‌های جدیدی را به زندگی شما اضافه کند. اینکه بگویید هر شب چند صفحه کتاب می‌خوانم یا هر شب چند قطعه موسیقی گوش می‌دهم و سپس می‌خوابم و یا اینکه صبح ها که بیدار می‌شوم به دوستان نزدیکم پیامک احوال پرسی ارسال می‌کنم می‌تواند غیر رقابتی باشد. البته غیر رقابتی بودن کافی نیست و باید سایر شرط‌های زیر نیز در مورد «اعتیاد» شما برقرار باشد.
   دوم – باید بتوانید حداقل روزی یک ساعت برای آن وقت بگذارید. اساساً کمتر از این زمان را به سختی می‌توان یک رفتار «اعتیاد آور» دانست. نمی‌توانید بگویید که من خودم را به فعالیت فیزیکی و ورزش و پیاده‌روی و مطالعه و گوش دادن موسیقی و انجام کار خانه و آشپزی و … معتاد می‌کنم اما فقط می‌خواهم روزی ۱۵ دقیقه برای اینها وقت بگذارم. این نوع رفتارها ممکن است رفتارهای مثبتی باشند، اما تا زمانی که یک سهم جدی در زندگی شما به خود اختصاص ندهند، «اعتیاد مثبت» تلقی نخواهند شد.
   سوم – نباید فشار خیلی سنگین به شما وارد کند! چه فکری چه فیزیکی و چه احساسی. اساساً اگر دقت کرده باشید ویژگی رفتارهای اعتیادآور این است که خیلی ساده هستند. تا به حال شنیده‌اید کسی به جابجایی روزانه ۲ تن بار، معتاد شود؟! یا به خواندن روزانه ۱۰ مقاله؟! ما به الکل و مواد مخدر و س.ک.س و پیامک و ف.ی.س بوک و … معتاد می‌شویم به دلیل اینکه انرژی زیادی از ما نمی‌گیرند. بنابراین در انتخاب فعالیت‌ها و تعیین مسیر برای «اعتیاد مثبت» به این مسئله هم توجه کنید. موسیقی گوش دادن شاید نمونه‌ای از فعالیت‌های مثبتی باشد که فشار ذهنی و فیزیکی و احساسی زیادی به ما وارد نمی‌کنند.
   چهارم – باید تا حد امکان بتوانید تنهایی آن را انجام دهید. کافی است برنامه «اعتیاد» خود را روی «مطالعه‌ی گروهی» متمرکز کنید. بدیهی است که دیر یا زود در این برنامه شکست خواهید خورد. چون این نوع فعالیت‌ها معمولاً خیلی زود به دلیل اینکه برخی از افراد و دوستان و اعضای گروه، به هر دلیل حضور منظم و مفید خود را کمرنگ می‌کنند، عملاً در زندگی انسانها رنگ می‌بازد. پیاده‌روی – اگر حوصله‌ی تنها رفتن را داشته باشید – می‌تواند یک مثال مثبت در این حوزه تلقی شود. نگهداری از یک باغچه کوچک نیز از همین نوع است و یا نگهداری از حیوانات خانگی.
   پنجم – باید احساس کنید که این فعالیت، به نحوی برای شما ارزشمند است. ارزش صرفاً به کسب درآمد محدود نیست. همین که شما را شاد کند یا به شما انرژی دهد یا دوستان تازه‌ای برای شما ایجاد کند یا … می‌تواند یک رفتار ارزشمند تلقی شود.
   ششم – باید احساس کنید با تکرار آن رفتار، توانمندی شما در آن رفتار بهتر می‌شود (قرار نیست در این حوزه یک کار سنگین آماری و دانشگاهی انجام دهید. همین که حس کنید این رفتار به تدریج بهبود یا فته و تسلط شما به آن افزایش می‌یابد کافی است).
   هفتم – باید رفتاری باشد که نسبت به آن حس بد نداشته باشید و باعث نشود که از خودتان و رفتارتان انتقاد کنید. اساساً انسانها نسبت به رفتاری معتاد می‌شوند که هنگام انجام آن رفتار حس بدی نسبت به خودشان نداشته باشند.

 11. Pedram گفت:

  سلام آقای دکتر. آیا میشود انحرافات جنسی رو با هیپنوتیزم درمان کرد ؟

 12. شیوا گفت:

  سلام آقای دکتر
  وقتتون بخیر
  من دختر ۳۵ ساله ای هستم که در طول زندگیم به دلیل نوع وضعیت زندگیم، فشار زیادی رو ذهن و روح و جسمم بوده.در حال حاضر مدت ۶ سال هست که تنها زندگی میکنم.. تقریبا ارتباطات خانوادگی خوبی هم ندارم. عزیزترین شخص زندگیم پدربزرگ و مادربزرگم بودن که هم اونا و هم پدرم فوت کردن.مادرم هم همون دوره کودکی من از پدرم جدا شده و درحال حاضر هم ارتباط زیادی باهاش ندارم.الان فقط با برادرم تا حدی ارتباط دارم… از وقتی یادم میاد از مدرسه تا الان، همه دوستام و اطرافیانم بهم میگفتن غرغر میکنی..اخلاقت بده.. اوایل قبول نداشتم. بعد متوجه شدم رفتارم خیلی وقتا خوب نیست.این روند طی سالیانی که گذشت، هم بهتر شد هم بدتر. هم تونستم خودم رو کنترل کنم و بهتر بشم و هم خیلی وقتها، واکنشهام شدیدتر شد. شاید هرچی سنم بالاتر میره بدتر هم میشم.درحال حاضر بیش از حد عصبی هستم. زیاد عصبانی میشم. اصلا آرامش ندارم.افسردگی هم دارم. اخیرا دارم به پوچی میرسم.. میخاستم ببینم از طریق هیپنوتیزم میتونم تغییری توی وضعیتم بدم؟ واقعا دارم متلاشی میشم..
  ممنون

  • سلام شیوا جان.
   اثر آزار خاطرات بد میتواند موجب افسردگی بشود . و از علاءم افسردگی میتواند پرخاشگری هم باشد. ابراز نارضایتی ها هم که حتما نشانه افسردگی است. باید تشریف بیاورید و یک دوره درمانی رفع افسردگی برای شما اجرا شود. حدود ۱۰ تا ۱۲ جلسه درمانی نیاز هست.
   موفق باشید.

 13. سعید گفت:

  با سلام خدمت اقای دکتر. من کمی خجالتی هستم و شاید هم اعتمادبه نفسم پایین است البته در حالت عادی مشکل زیادی ندارم و زندگی میکنم. ولی وقتی بخواهم برای جمعی صحبت کنم خیلی عذاب میکشم و شدید عرق میکنم و قلبم تند تند میزند و حمله های وحشت بهم دست میدهد که خیلی از این قضیه ناراحت و در عذابم. دوست دارم با ارامش خاطر در جمع سخنرانی کنم ایا با هیبنوتیزم مشکل من حل میشود؟؟؟ میتوانم با ارامش و تسلط صحبت کنم؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. خدا پشت و پناهتون باشه

  • سلام سعید جان
   یکی از راه های درمان غلبه بر ترس های مرضی استفاده از “هیپنوتیزم ” است که به شما کمک میکند تا هرچه سریعتر از ترسهای نابجا رهائی یابید و توصیه ما به شما این است که برای غلبه بر ترس با کمک تکنیکهای هیپنوتراپی ( هیپنوتیزم درمانی ) خودتان را از موقعیت های ترسناک رها کنید ، آنوقت خواهید دید چندان هم که فکر می کردید از چیزهائی که ترس داشتید چندان هم ترسناک نیستند.بله با هیپنوتیزم با روش من با ۷ تا ۸ جلسه مشکل شما قابل درمان هست. موفق و سلامت باشید.

 14. امید گفت:

  سلام آقای دکتر
  من بخاطر شرایط نامناسب دوران کودکی دچار مشکلات شخصیتی بسیاری هستم. بواسطه کلاسهای درمانی روانشناسی به این مشکلات آگاهی پیدا کرده م و برای تغییر اقدام کرده م، اما انقدر عمیق و ریشه ای هستند که تغییر چندانی نکرده اند.
  سوال من این هست که آیا با هیپنوتراپی میتونم این مشکلات روانی رو درمان کنم؟
  مشکلات من این هستند که به علت عدم امنیت در دوران کودکی انسانی ترسو هستم و نمیتونم به انسانها اعتماد کنم و رابطه برقرار کنم.
  به شدت احساس میکنم که ادمی ناتوان و بی لیاقت و بی ارزش هستم.
  الان خودم رو شخصی شکست خورده و بازنده میدونم. لطفا کمکم کنید.

 15. میثم گفت:

  سلام و عرض ادب .آقای دکتر من چند ساله متاسفانه دچار نوعی وسواس فکری شدم که زندگیم رو دچار اختلال زیادی کرده آیا میشه از راه هیپنوتیزم درمانش کرد.اگر میشه چقدر زمان میبره.ممنونم که پاسخ میدین و راهنماییم میکننین

 16. فاطمه گفت:

  سلام خسته نباشید دکتر.
  امکانش هست با هیپنوتیزم تمام خاطرات یک شخص خاصو تا حد امکان فراموش کرد ؟
  یا تمام احساس علاقه یا احساس تنفر رو از بین برد نسبت به اون شخص>
  لطفا حتماً جواب بدین.
  ممنونم

 17. دانش اموز گفت:

  سلام اقای دکتر من یه کنکوریم و مشکل عدم تمرکزه؛ خیلی پرش ذهن دارم و باعث شده زیاد نتیجه مطلوبی نگیرم؛ ایا با هیپنوتیز درمانی قابل حله و تقریبا چند جلسه؟

 18. نازی گفت:

  سلام اقای دکتر
  من حدود سه ماه پیش دچار اختلال ضربان قلب af شدم و بعد انجام تمام ازمایشات مشخص شد که بدون هیچ دلیلی دچار این بیماری شدم که البته بعد یکماه بناچار دکتر شوک بهم وارد کرد که ضربانم تنظیم شد.
  خودم احساس میکنم چون یمدت مادر همسرم چون به بیماری لاعلاجی مبتلا بودند و دو هفته ای منزل ما بودند(حدود یک هفته قبل بیماریم)دچار اضطراب و فشار روحی زیادی شدم،شاید هم بخاطر دوبار زلزله ای که اومد من و بچه هام منزل تنها بودیم و همسرم نبود خیلی ترسیدم که مبادا اتفاقی برای بچه هام بیفته،شاید هم بعلت ترس این اتفاق برام افتاد،حالا سوالم از شما این هست که چون دکترم گفته ممکنه بیماریت به هر دلیلی دوباره عود کنه و برگرده!خیلی این موضوع نگرانم میکنه.البته مادر همسرم به رحمت خدا رفتند ولی یسری حرفهایی که پشت سرم زده شد خیلی ازارم میده و از فکرم بیرون نمیره.خیلی دلم میخواد به یه ارامش فکری برسم چون واقعا افکارم پریشونه و زودرنج هستم و سریع عصبی میشم،ایا شما میتونید بمن کمک کنید ؟چون واقعا محتاج یه فکر ارام و بدون دغدغه هستم؟

 19. نیلوفر گفت:

  سلام
  دکتر با استفاده از هیپنوتیزم میشه به زندگی های قبلی هم برگشت؟

 20. سمیرا گفت:

  با عرض سلام خدمت جناب دکتر حریری . من ۳ ساله میگرن حاد دارم و کلا روزگارمو سیاه کرده. مشکل بعدم ترس از تلفن کردن و جواب تلفن دادن و دیدار ادمهاست . بطوریکه برای تلفن کردن اگر خیلی واجب باشه باید قبلش اول رو کاغذ بنویسم چند بار برم دستشویی چندبار مرور کنم مکالمه احتمالیو و… اخرشم نمیتونم .چند سال قبل هم دچار مشکلات عصبی و روحی زیادی شدم و فکر میکنم چون از خودم زیاد مایه گذاشتم حالا دچار افسردگی حاد شدم . ترس و خجالت بیش از حد من و میگرنم قابل درمان هست با روش شما یا خیر جناب دکتر ؟

 21. الی گفت:

  سلام آقای دکتر من ۴ماهه که همش فکر میکنم تو خونمون جن هست و میترسم از تنهایی چکار باید بکنم متاسفانه این فکر از سر من دور نمیشه و باعث شده همسرم از رفتارم آزرده خاطر بشه میشه لطفا راهنمایی کنید. ممنونم

 22. محمد گفت:

  سلام آقای دکتر.شرمنده مزاحم شدم.
  یه سوالی داشتم از خدمتتون.لطف کنید جواب بدهید
  آیا بیماری دوقطبی ذهنی رو میشه با هیپنوتیزم درمان کرد.همسرم ۶ ساله انواع داروهای اعصاب رو میخوره و وقتی دکتر بعد از چند ماه دز دارو رو پایین میاره دوباره بیماری برمیگرده.
  ۶الی۷ سال پیش همسرم ترسیده و بیمار شده و در شدید ترین حالت خودش رو از بزرگان(حضرت زهرا) و دیگران رو شیطان تصور میکند. واز سیاه پوشها گریزان است و از پشت خودش میترسه و فکر میکنه همیشه کسی پشت سرش هست.
  تورو خدا اگه چاره ای هست بفرمایید.از دارو خوردن خسته شده
  ممنون

  • سلام محمد جان.
   از پزشکتان دقیق بپرسید دوقطبی هستند یا روان پریش ( اسکیزوفرنی و انواع آن) دوقطبی حدود ۱۷ جلسه درمان نیاز دارد ولی اگر روان پریش هستند که دچار این هذیانها و توهمات هستند متاسفانه با هیپنوتیزم درمان نمیشوند.
   موفق باشید.

 23. محسن گفت:

  سلام ، اقای دکتر من ۲ سال پیش عاشق یه دختری شدم که بنا به یه سری دلایل نتونستیم بهم برسیم ، الان ۲ سال هر لحظه بهش فکر میکنمو غصه میخورمو حالم خیلی بده ، شبا از فکر بهش خوابم نمیبره ، دیگه کم کم دارم افسرده میشم ، میخواستم ببینم امکانش هست با هیپنوتیزم علاقه ام به این ادمو از دست بدمو دیگه خاطراتو فکر کردن به اون اذیتم نکنه ؟

 24. سلام نامزدم ۲۴ سالشه.تقریبا یک ۶ ماهه که به شدت نسبت همه بدبین شده و فکر میکنه یا توهم میزنه که همه بهش فحش میدن یا پشت سرش حرف میزنن یا براش نقشه ای کشیدن.خیلی عصبی و بی قراره و استرس داره.روی منم خیلی حساسه و همش منو کنترل میکنه.دکترش گفته پارانوئید داره.مشکلش با هیپنوتراپی رفع میشه؟خواهش میکنم جواب بدین ما قراره عروسی کنیم.

 25. پگاه گفت:

  سلامت آقای دکتر
  ببخشید من حدود یک سال میشه که هم آلرژی شدید دارم و هم اینکه بیماری پوستی دارم که میگن بیماری خود ایمنی هستش و خیلی زخم های روی پوستم رو میخارونم درمانی برای من هست؟

 26. سارا گفت:

  سلام آقای دکتر من توی رابطه عاطفی هستم که أساسا غلطه ولی من به هیچ عنوان طَی چهار سال نتونستم از این رابطه بیرون بیام حتی با مشاوره های طولانی این رابطه باعث افسردگی من شده که تحت درمان داروی هستم هیچ وقت نمیتونم خوشحال باشم بخندم شاد باشم آیا شما از طریق هیپنوتیزم میتونین کمک کنید من از این شخص دل بکنم و. تحت جدا بشم بخدا خیلی خسته ام از این وضع

 27. سحر گفت:

  سلام من مشکل اضطراب بی دلیل دارم و مشکل جسمی در اثر اضطراب البته الان خیلی مشکلم کمتر شده ولی میخواستم ببینم با هیبنوتیزم قابل درمان هست یا نه؟

 28. فرحناز گفت:

  با سلام. آقای دکتر برای ۳۵ ساله من به طور ناگهانی و بدون هیچ پیش زمینه قبلی بدنبال یک طنش و کشش عصبی شدید دچار تیک سر و گردن و لکنت شده است. متخصصین مغز و اعصاب هر گونه مشکل مغزی را مطرود دانسته اند. آیا با روش درمانی جنابعالی مشکل ایشان قابل هست. لطفا راهنمایی بفرمایید.

 29. Rasoul گفت:

  سلام آقای دکتر من هر دکتری رفتم نتونستم پارگی رباط صلیبیمو درست کنم شما میتونید با روشاتون درستش کنید؟

 30. حدیث گفت:

  سلام
  من ۱۴سال پیش،یهویی فلج شدم.الان خوب شدم،فقط پای چپم حرکتش کمه
  ام آر آی و نوار عصب و … من هیچ مشکلی نداشته.و نمیدونن چرا من اینجوری شدم
  ممکنه با هیپنوتیزم خوب شم؟

 31. سحر گفت:

  با سلام آقای دکتر آیا با هیپنوتیزم میشود نام و مشخصات فردی رو که حدود ۴ سال قبل دیده ام رو به یاد بیارم. اما فراموش کردم نام اون شخص رو

 32. یاسر گفت:

  سلام جناب آقای دکتر.وقت بخیر.مادر من دچار بیماری اسکیزوفرنی هست،آیا با روش هیپنوتیزم قابل درمان هست؟اگر هست بفرمایید که حضورأ خدمت برسیم.

 33. فاطمه گفت:

  سلام من ۲۴ سالمه و دکتر احساس میکنم دچار این مشکلات هستم

  افسردگی عصبانیت و خشم ترس از صدا یعنی نسبت ب صدا حساسم اگر ناگهانی باشد یهو میپرم یا جیغ میزنم از نظر تحصیلی ممتاز بودم اما یهو افت پیدا کردم و دانشگاه رو هم ول کردم تو خونه محل کار باهمه بحثم میشه دعوا میکنم کنایه میزنم تیکه میندازم بلافاصله پشیمون میشم میدونم کارام اشتباهه اما بازم انجامشون میدم بی انگیزه شدم بی هدف بدون هیجان درست مثل مرده متحرک حس پوچی میکنم بارها فکر خودکشی میزنه به سرم اما ترس مانع این کارم میشه نمیدونم منشا مشکلاتم حال و احوالاتم رفتارهای ناپشندم از چیه ولی زندگی رو تلخ کرده واسم دکترحیفجوونیم ک با ایحال ها داره از بین مر

 34. نسترن گفت:

  سلام اقای دکتر من فرزند یک پدر پارانوییدی هستم ک ب مادرم وحشتناک شک داره و تهمت میزنه ما پدرمو خیلی دکتر بردیم اما از خوردن دارو امتناع میکنه ایا ممکنه پدرم ب روش هیپنوتیزم درمان بشه ؟؟؟ایا ممکنه خاطرات بد گذشته از ذهنش فراموش بشه ؟؟ممنون میشم اگه جوابمو بدید

 35. رهاا گفت:

  سلام آقای دکتروقتتون بخیر.
  همسرمن چهل وپنج ساله هستن.به شدت پرخاشگر وعصبی هستن تاحدزیاد وبیشترهم بامن وبچه ها این رفتاررودارن.اما ادعا دارن که خیلی خوبن وایرادازماست٫توی اجتماع موقعیت بسیارعالی ازلحاظ مالی واجتماعی دارن وخیلی ها به بیان ساده مجیزشو میگن ولی درپنهان میگن که آدم مشکل داریه.به خانواده مخصوصا مادر وخواهربزرگترش به شدت وابسته است وهمیشه حس میکنه اونها خیلی موردظلم قرارگرفتن وخیلی بیشترازاینها لیاقت دارن درحالیکه مانداریم،ایشون روابط جنسی خارج ازخانواده متعدد دارن والبته انکارمیکنن ،اما این موضوع کاملا اثبات شده است وناشی ازبدبینی وشک و…نیست.میدونم دوران کودکی ونوجوانی وجوانی سختی روکذروندن.پدروبرادرشون هم مرتکب خیانت به همسرشون شدن.حالا سوال من اینه ؛آیا ازطریق هیپنوتیزم ممکنه رفتارهای عصبی وپرخاشکرانشون برطرف بشه؟درمورد خیانت و ‌اعتیادبه این قضیه چی ؟قابل درمان هست باهیپنوتیزم؟

 36. نادره گفت:

  آقای دکتر مشکل من از دید برخی حمله خواب است و برخی دیگر می گویند نمیدونیم چیه . من اکثرا بدون هیچ پیش آگهی به خواب ناگهانی میروم ولی این خواب چندین ساعت طول می کشد در حالیکه می گویند حمله خواب چند ثانیه است من گاه ۱۵-۱۶ ساعت در روز بدون اختیار خوابم . هیپنو تیزم می تواند کمکم کند ؟

 37. نازنین گفت:

  سلام آقای دکتر من اریترو فوبیا دارم این موضوع سالهاست اذیتم میکنه و باعث شده هیچوقت خوشحال نباشم. میخواستم ببینم با هیپنوتیزم درمان میشه؟

 38. الهه گفت:

  سلام آقای دکتر پسر۱۴ساله ای دارم که دچار افسردگیه و قرص فلوکستین مصرف میکنه.متاسفانه همیشه ناراحت و غمگینه فکرمیکنه هیچکس دوستش نداره و همه دشمنش هستندو همه بدش رو میخوان.ترس از مرگ خودش و اطرافیانش داره فکر میکنه من برم بیرون اتفاقی برام می افته .نمیتونه با بچه های مدرسه ارتباط بگیره و فکر میکنه بچه ها دوستش ندارن.اصلا اعتماد به نفس نداره ودائم از خودش ایراد میگیره و میگه من زشتم.کلا از حاضر شدن در جمع و کلاسهای ورزشی و آموزشی هراس داره.از زلزله و وقایع طبیعی خیلی میترسه.من سال گذشته کلی مشاوره بردمش ولی خوب نشد.به نظرتون هیپنوتیزم در مورد پسر من جواب میده؟ممکنه راهنمایی بفرمایید

  • سلام الهه عزیز.
   در مورد هذیان گزند و آزار که فرموده اید باید حضوری از او سوالات بیشتری بپرسم که ببینم اصلا برای درمان سایر موارد آیا هیپنوتیزم برای او مفید هست یا نه. متاسفانه فوبیای متعدد و افسردگی هم که دارند از مدیر دفترم وقت بگیرید تشریف بیاورید.
   موفق باشید.

 39. ارش گفت:

  با سلام
  اقای دکتر من ارتباط بسیار خوبی با همشرم دارم ولی متاسفانه با اینکه می دانم گذشته افراد هسچ ربطی به من ندارد ،مرتبا در مورد در مورد گذشته همسرم فکر و سوال میپرسم و این موضوع به شدت بر روی هر دو ما اثر منفی گذاشته و ادامه این وضعیت باعث انزجار ما از هم خواهد شد
  می خواستم ایا با روش هیپنوتیزم درمانی این مشکل قابل حل می باشد؟

 40. نیک نام گفت:

  سلام. خسته نباشید . …
  من میخواستم یه سوالی از شما بپرسم. چند وقت پیش دختری رو در مسافرت دیدم و عاشقش شدم.و خجالتی بودنم باعث شد که نتونم شماره اش (برای خواستگاری )رو ازش بگیرم. آیا میشه با هیپنوتیزم برگشت به عقب و شماره اش رو ازش بگیرم. …

  • سلام نیک نام عزیز.
   قدری واقع نگر باشید ؛ آیا اگر کسی به شما بگوید بله بله بیایید با هیپنوتیزم برایتان پیدا میکنم ، آیا باور میکنید؟
   البته سوشیال فوبیای شما با ۸ جلسه قابل درمان است که از این ببعد بتوانید حرفتان را بزنید.
   موفق باشید.

 41. مژگان گفت:

  سلام. ایا شما میتوانید به واسطه هیپنوتیزم گزارشی از زندگیهای قبلی مراجعه کننده را بدهید و به سوالاتی در این زمینه پاسخ دهید

  • سلام مژگان خانم

   اگر منظور شما تناسخ هست خیر تناسخ در هیپنوتیزم بالینی جایگاهی ندارد و در درمان موثر نیست . در درمان برخی از بیماریها گاهی نیاز است به بیمار بازگشت سنی داده شود که در درمان موثر است و من در درمانم اگر لازم باشد بازگشت سنی میدهم. موفق باشید.

 42. سهیلا گفت:

  سلام. روز شما بخیر. من تعدادی مشکلاتی دارم که میخواستم ببینم شما برای این موارد هیپنوتیزم را تجویز می کنید یا توصیه می کنید نزد یک مشاور و روانشناس بروم؟ من از کودکی وسواس شدید به صداهای خاصی دارم که به محض اینکه این صداها را می شنوم به شدت عصبی می شوم طوری که با دیگران دعوام میشود… من میگرن دارم و متاسفانه شبها به قدری دندانهایم را به هم فشار می دهم تقریبا اکثر دندانهای آسیای بزرگم از ریشه ترک برداشته و نابود شدند و هنوز هم هرشب دندانهایم را به هم می سابم… نزد روانپزشک رفتم چون اعتقاد نداشتم که بتوانم با مشاوره به تنهایی کارم را درست کنم، حدود ۱۲ سال بابت وسواس و افسردگی دارو استفاده کردم ولی افاقه نکرد.. به تدریج داروهایم را کم کردم که بتوانم خودم با طب سنتی درمان کنم ولی فشاری که هرشب به دندانهایم می آورم فکم را بسیار اذیت می کند ضمنا وسواسم هم همچنان به قوت خودش باقیست… اضافه وزن پیدا کردم و دیگر اراده گذشته را ندارم که وزنم را کم کنم… همه این موارد خیلی بنده را اذیت می کند، لطفا بفرمائید به نظر شما من چه کاری انجام بدهم؟!

 43. فاطمه گفت:

  سلام من دچار بیماری وسواس فکری و عملی هستم چند جلسه درمان هیپنوتیزم احتیاج دارم؟

 44. محمد گفت:

  سلام. اقای دکتر ببخشید من مشکل خود ارضایی دارم. ایا با هیپنوتیزم درمانی قابل حل هست؟

 45. ناشناس گفت:

  سلام وقت بخیر اقای دکتر
  من حدود ۳ سال قبل با اقایی بنام امیر دوست بودم و متاسفانه ارتباطم با دوست قبلی هنوز ادامه داشت که امیر منو با دوست قبلی در خیابانی دیده بود و متاسفانه بعد از گذشت ۳سال هنوز نتونستن با این مساله کنار بیان و هروقت از اون خیابون رد میشن کلا از نظر روحی به هم میریزن خواستم بدونم با هیپنوتیزم میشه اثرات منفی این خاطره بد رو از ذهن ایشون پاک کرد؟

 46. توان گفت:

  اقای دکتر سلام منتظر جواب هستم همچنان. تورو خدا دیگه جوابمو بده.ببینم مشکلم به حیطه کاری شما ربط داره یا ن.من طبق یه فکرمزاحم ک همش بهم دستور میده به این چیز توجه کن به اون توجه کن زندگیم مختل شده میگم کاش کور بودم.هرچیز اطرافم کنارم جلوم میبینم مجبورمیشم حواسم بهشون باشه.سرمو میندازم پایین ازگوشه چشم حواسم به چیزای کنارمه دارم بایکی صحبت میکنم حواسم به پشتشه دریخچالومیبندم رومو میکنم اونور حواسم باز به یخچاله. اضطراب بسیار شدید دارم.خوابم خوب نیست. هروقتم فکرمیکنم ک تصویری میاد توذهنم مجبورم خط خطیش کنم.یا تو یه فضای خاصی درنظرش میگیرم ک حالمو بد میکنه. این چیزا ذهنم عادت کرده بهشون. نمیدونم چکار کنم. باهیپنوتیزم مشکلم حل میشه یا ن.؟ اگه مبشه که بیام مطبتون. من شهرستان هستم

 47. Naeemeh گفت:

  سلام اقای دکتر خسته نباشید من از کلاس پنجم دبستان که بودم مشکل کندن مو به صورتی هست که دست خودم نیست که موهام رو میکنم…والان هم ۷ ساله که با این مشکلم درگیرم نمیدونم باید چیکار کنم…ایا مشکل من با چند جلسه کوتاه حل میشه؟چون این مشکل واقعا من رو نابود کرده و هم افسرده..

  • سلام Naeemeh عزیز
   بله ، نام این مشکل تریکوتیلومانیا است و با حدود ۱۲ جلسه بهبود می یابید. جهت تعیین وقت ویزیت و درمان همه روزه به استثنای روزهای تعطیل بین ساعت ۱۱ صبح تا ۸ شب با شماره مطب ۰۲۱۴۴۲۹۵۵۹۶ تماس بگیرید .موفق باشید.

 48. آناهيتا گفت:

  دورود برشما آقای دکتر .
  خواهر من توی آذر ماه دچار هیستریک شد .در واقع فقط یه دکتر پیدا شد که تونست روی حمله ای که به خواهرم دست داد اسم بزاره.توی یه سفر که حالشم خوب بود یهب گفت مامان تو رو نصفه می بینم بعد فشار بالا داشت و تهوع زیاد بعد از اون ابعاد خونه رو کوچیک دید دچار اختلال تلم شد و دیگه نه میدید.نه میشنید و نه حس لامسه داشت فقط فریاد میزد مامان کجایید.و گاهی به خودش دلداری میداد می گفت نترس خوب میشی.من ساعتها باهاش حرف زدم تا اینکه بعد ۱۶ ساعت در برابر حرفای من عکس العمل نشون میداد مثلا نفسهای عمیق می کشید .و حس می کردم ذهنش احساس امنیت و ارامش داره .مدام بهش می گفتم الان چشماتو باز می کنی مامانو میشناسی تا اینکه ۱۶ ساعت بعداین اتفاق افتادو حدود ۲۴ ساعت بعدش کاملا بیدار شد و همه رو شناخت .الانم بشدت به من وابسته تر از قبل شده و ذهن بشدت نگرانی داره .من کارمندم و اخواهرم خانه دار و مجرد.با وجود مصرف قرص خواب باز تا صبح بیداره .و ترس از مسائلی مثل جنگ.زلزله و…داره و دوست داره تمام مدت کنارش باشم که حس امنیت کنه .متولد ۱۳۴۸ هستش .با هیپنوتیزم درمان قطعی میشه؟ممنون و سپاس از راهنمایی شما

 49. سجاد گفت:

  سلام اقای دکتر من چند ماهه نفسم تنگه همش احساس نفس تنگی دارم رفتم دکتر گفتن پانیکه میخوام بیام درمان کنم میخوام ببینم درمانش قطعیه یا امکانش هست دوباره بیماری برگرده

 50. نوشین گفت:

  سلام جناب دکتر.من ۲۲ سالمه و ساکن اصفهان .قبلا هم پیغام گذاشتم اما نمیدونم به چه دلیل الان نیست و پاک شد.جناب دکتر نزدیک به ۸ ماهه که مدام یه نفر تو وجودم داره تک تک عزیزامو توی حالت مرگ و قبر و هر چیز بدی تصور میکنم و مدام هم میگم تاحالا هیچ کدوم از عزیزامو از دست ندادم و تو حتما باید تجربه کنی و ببینی چه حسی داره.انقدر ازین افکارم میترسم که حتی جراتشو ندارم برای خودم بازگوشون کنم.مدام یک نفرو پشت سرم یا کنارم احساس میکنم.بهم میگه تو هر وقت گفتی تاحالا فلان چیز برام اتفاق نیفتاده برات میفته پس بگو مدام تکرار کن.اقای دکتر من دیگه طاقت ندارم واقعا.توی این مدتم چند نفر بهم گفتن برو مراسم تشییع و ختم رو از نزدیک ببین تا خوب بشی.رفتم و بدتر شدم . اون مرتب داره بهم میگه تو حتما باید یکی از اعضای خونوادتو از دست بدی.تو رو خدا کمکم کنید دکتر.دارم دیوونه میشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.