تاریخچه هیپنوتیزم
۱۳۹۱-۱۰-۱۲
Show all

دکترحریری

اعتبار علمی هیپنوتیزم - دکتر حریری در دومین کنگره بین المللی هیپنوتیزم

دکتر حریری

دکتر محمد جواد حریری - هیپنوتیزم بیدارمن دکتر حریری ( محمد جواد )  پزشک و هیپنوتراپیست ( هیپنوتیزم درمان گر )  ، عضو انجمن جهانی هیپنوتیزم و عضو انجمن علمی  هیپنوتیزم  بالینی ایران هستم .

تصورات غلطی درباره هیپنوتیزم وجود دارد که باعث شده خیلی از افراد جامعه به هیپنوتیزم بدبین شوند و نتوانند از تاثیرات مثبت درمانی آن بهره گیرند .  

متاسفانه بسیاری از مردم هیپنوتیزم را یک کار خارق‌العاده می‌دانند که انسان را اسیر دست هیپنوتیزم‌گر می‌کند اما هیپنوتیزم در حقیقت، یک پدیده طبیعی مغز انسان است، همان‌طور که خواب و بیداری وضعیت‌های مختلف و طبیعی مغز انسان هستند.

واقعیت این است که هیپنوتیزم در زندگی روزانه اشخاص ممکن است بارها اتفاق بیافتد. برای مثال دانشجویان و دانش آموزان وقتی استاد در حال صحبت است گاه هیپنوتیزم افکارشان می شوند. 

هیپنوتیزم فرآیندی علمی است که به کمک آن سطح هوشیاری و آگاهی انسان گسترده‌تر و عمیق‌تر می‌شود و توجه و تمرکز افزایش می‌یابد. در این حالت فردی که هیپنوتیزم شده است می‌تواند به بخش‌ ناهوشیار (یا ضمیر ناخودآگاه) دسترسی داشته باشد. 

هیپنوتیزم تکنیکی برای تمرکز حواس، با بهره‌گیری از روش‌های علمی اثبات‌ شده است و می‌تواند به انسان در دستیابی به ضمیر ناخودآگاهش کمک کند.  فرد هیپنوتیزم شده تقریبا شبیه فرد خوابیده است بدن او ریلکس و چشمانش بسته است. البته در همه موارد هیپنوز کلینیکال هم این گونه نیست که فرد چشمانش بسته باشد. هیپنوز در حالت بیداری هم وجود دارد که به آن Alert Hypnosis گفته می شود.

هیپنوتیزم یکی از شیوه‌های کار پزشکان، روانپزشکان و روان‌شناس است و بر پایه‌ی اصول پزشکی و روان‌شناسی انجام می‌شود. کسی که هیپنوتیزم را انجام می‌دهد باید دارای گواهینامه‌ی علمی هیپنوتیزم باشد. 

انجام هیپنوتیزم بدون داشتن مهارت و گواهینامه‌ی علمی، کاری غیرقانونی و غیراخلاقی است. هیپنوتیزم به روش‌های گوناگونی انجام می‌شود و مراحل هر روش تفاوت‌هایی با هم دارند.

هدف من  از ایجاد این سایت معرفی روشهای درمان با شیوه  هیپنوتیزم بیدار است تا افراد بتوانند از برکات و مزایای هیپنوتیزم استفاده ببرند.

۱- پذیرش ۲- تمرکز ۳- تلقین ۴- انجام فرآیند ۵- بازگشت

– پذیرش: نخستین گام برای انجام هیپنوتیزم این است که فرد بخواهد هیپنوتیزم شود چون هیپنوتیزم فرآیندی نیست که به زور انجام شود. اگر کسی نخواهد هیپنوتیزم شود یا با هیپنوتراپیست (هیپنوتیزم کننده) همکاری نکند هیپنوتیزم نخواهد شد. خوب است بدانید که برخی پذیرش هیپنوتیزم در انسان‌های گوناگون به یک اندازه نیست و برخی از افراد هیپنوتیزم پذیر نیستند.

– تمرکز: تمرکز کردن و آرام‌سازی ذهن بسیار مهم است اگر کسی که می‌خواهد هیپنوتیزم شود نتواند تمرکز کند فرآیند هیپنوتیزم با چالش روبه‌رو می‌شود و انجام هیپنوتیزم شکست خواهد خورد. برای آرامش و تمرکز از فرد خواسته می‌شود بدنش را در شرایط آرام و ریلکس قرار دهد. می‌تواند دراز بکشد یا بنشیند. تنفسش را عمیق و منظم کند. ماهیچه‌هایش را شل و تمرکز کند. فکر خود را آرام کند و به خود تلقین کند که می‌خواهد بخوابد.

– تلقین: تلقین را می‌توان محرکی نامید که به انجام فرآیند هیپنوتیزم کمک می‌کند و مثلا به فرد می گویند بخواب و فرد در شرایط خواب عصبی قرار می‌گیرد. تلقین و محرک‌ها می‌تواند دیداری یا شنیداری باشند. یکی از نمونه‌های محرک دیداری برای تلقین، متمرکز شدن به یک نقطه است. برای محرک شنیداری می‌توان از گوش دادن به صدای تیک تاک ساعت یا صدای موسیقی ملایم و یا صدای خود هیپنوتراپیست باشد.
هیپنوتراپیست در فرآیند تلقین، فرد را به آرامش فرا می‌خواند و در تلقین‌هایش فرد رابه ریلکس و آرام شدن تشویق می‌کند ومی خواهد که در راحترین وضعیت ممکن قرار گیرد و فرد به آرامش قبل از خواب نزدیک می شود.

– انجام فرآیند هیپنوتیزم: در این هنگام فرد هیپنوتیزم شده است . همان‌گونه که گفتم هنگامی که کسی هیپنوتیزم می‌شود می‌تواند به سطوح عمیق‌تر هوشیاری و نیز ناخودآگاه ذهنش دسترسی داشته باشد. هیپنوتراپیست‌ها در این هنگام به درمان کسی که هیپنوتیزم شده است می‌پردازند.

– بازگشت: پس از انجام هیپنوتیزم باید کسی که هیپنوتیزم شده است را بار دیگر به کمک تلقین‌های دیداری و شنیداری به شرایط طبیعی بازگرداند. و از حالت هیپنوتیزم یا خواب مصنوعی بیرون آورد.

رفع اضطراب و استرس  ، پرخاشگری ، افسردگی ، حملات پانیک ، بیش فعالی ،  رفع فوبیاها ، رفع بیماریهای روان تنی ( بیماریهای جسمی با منشاء عصبی ) ، فشار خون عصبی ، لکنت زبان ،   ، افزایش اعتماد به نفس ، افزایش عزت نفس ، رفع سردردهای تنشی و میگرن ، اختلالات خواب ، اضطراب اجتماعی  ، تصویر سازی ذهنی – درمانی ، آموزش خود هیپنوتیزم ، مدیریت خاطرات بد ،  بیماری وسواس ، سندرم روده تحریک پذیر ، کمک در پیشگیری از آلزایمر ،  میگرن ، تقویت حافظه ،اضطراب امتحان   ، ایجاد تمرکز فکر و  تقویت حافظه ویژه دانش آموزان و دانشجویان ، افزایش خلاقیت ویژه هنرمندان و مبتکران و برطرف کننده برخی معضلات و عادات مانند ناخن جویدن ، سیگا ر کشیدن  ،  چاقی و لاغری ناشی از پرخوری یا کم خوری و یا اضطرابی است .

دكتر محمد جواد حریری
دكتر محمد جواد حریری
با سلام افتخار دارم با عنوان سایت هیپنوتیزم بیدار در خدمت شما هموطنان عزیز و گرانقدر باشم. من دکتر محمد جواد حریری متولد شیراز دیماه سال 1340 هستم. در سال 1358 در دانشگاه علوم پزشکی شیراز در رشته پزشکی عمومی پذیرفته وپس از انقلاب فرهنگی مشغول به تحصیل شدم و در سال 1369 نائل به کسب درجه دکترای طب از دانشگاه مذکور گردیدم دوران طرح خارج از مرکز را در شهرستانهای مختلف با کسب تجربیات بسیار سپری کردم . در طول دوران تحصیل و پس از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه در مراکز و بیمارستانهای بسیاری واقع در شیراز و تهران و غالب اوقات در بخش اورژانس نسبت به مداوای بیماران همت گماردم ، در همین دوران با مطالعات آزاد که در زمینه روانشناسی و هیپنوتیزم داشتم به فن هیپنوتیزم علاقه وافری پیدا نمودم و در نهایت پس از مطالعات بسیار در سال 1375 با گذراندن دوره های تخصصی انجمن علمی بین المللی هیپنوتیزم بالینی ایران به عضویت آن انجمن درآمدم و همواره سعی در بروز رسانی اطلاعاتم در زمینه فوق الذکر را داشته ام. از آن سال تاکنون علاوه بر فعالیتهای پزشکی به بررسی و درمان بیماران نسبت به رفع اضطراب ، تقویت حافظه ، افزایش اعتماد بنفس ، اختلالات خواب ، درمان بیماریهای روان تنی ، لکنت زبان و..... با روشهای "ریلکس محور" همت گمارده و همواره کوشیده ام تا با فعالیتهای خود دوستداران و مراجعین خود را راضی نگه دارم و تلاشم بر این بوده که مانند یک دوست واقعی آنچه را که اندوخته ام برای بالا بردن سطح آگاهی و بینش مردم عزیز دراختیارشان قرار دهم و بنظرم در این باب موفق هم بوده ام . اکنون نیز با جمع بندی آن تجربیات و مشاهده آثار و برکات روشهای ریلکس محور، به تبیین روشهایی میپردازم که با حفظ اصول ، کاربردی نیز هستند، و بدینسان "هیپنوتیزم بیدار " متولد شده و پا به منصه ظهور گذاشته است. امیدوارم در سایه لطف و عنایت خداوند متعال و نظرات و راهنمائی های ارزشمند شما بزرگواران بتوانم هر چه بهتر و کاملتر پاسخگوی شما عزیزان باشم . و من الله التوفیق . دکتر محمد جواد حریری

834 دیدگاه ها

 1. سحر گفت:

  سلام دکتر عزیز من مشکل وسواس فکری دارم همش فکرمیکنم اگه شاد باشم ی اتفاق بدی میفته و باعث استرس من میشه آیا هیپنوتراپی میتونه مشکلمو حل کنه؟

  • سلام سحر عزیز.
   بله وسواسهای فکری با هیپنوتیزم قابل درمان هستند. از مدیر دفترم با تلفن ۰۹۱۲۳۹۸۹۵۸۷ وقت بگیرید تشریف بیاورید تا وضعیت شما را بررسی و درمان را برایتان شروع کنم. برای شروع میتوانید یک وقت ۲۰ دقیقه ای تلفنی بگیرید تا شرح حال و جوانب مشکلات شما را بررسی کنم و بتوانم اظهار نظر کنم که قابل درمان هست یا نه.
   موفق باشید.

 2. ارش گفت:

  سلام آقای دکتر
  من به خاطر یکسری مشکلات کاری امکان این که بخوام واسه انجام درمان هیبنوتیزم بیام تهران خیلی واسم سخته.
  میخواستم بدونم از همکارای مورد تائید در کرج کسی هست.

  • سلام ارش عزیز.
   من متاسفانه آنجا کسی را نمیشناسم اما مثل سایر مراجعین خارج از کشور و یا شهرهای دور کشورمان ، جلسات را میتوانم با واتساپ به صورت ویدئوکال برایتان برگزار کنم.برای شروع میتوانید یک وقت ۲۰ دقیقه ای تلفنی بگیرید تا شرح حال و جوانب مشکلات شما را بررسی کنم و بتوانم اظهار نظر کنم که قابل درمان هست یا نه.
   موفق باشید.

 3. ارش دالوند گفت:

  سلام دکتر ۳۵ ساله لیسانس عمران بیکار شرایطم جوری است که باید درس بخونم ولی متاسفانه موانع ذهنی مطالعه دارماراده شروعکردن ندارمبه تاخیر انداختن شروه مطالعه به صورت طوالانیمنظمو ممتد نمیتونم درس بخونم اعتمادبهنفسدرس خواندندرسخواندنرا از دست دادهامحس درس خواندن ندارم درحالیکه ازدرسنخواندن استرس دارم بیحوصلگی وتنبلی دردرسخواندن درحالیکه دوست دارم درس بخوانم عقب افتادگیم از نظر ذهنیازارم میدهد ودچاریاس وناامیدی میشوماز نظر استعداد و یادگیری مشکلی ندارم

  • سلام ارش دالوند عزیز.
   خوشبختانه موفقیت تحصیلی با هیپنوتیزم طی حدود ۵ جلسه امکان پذیر هست و دانش آموزان و دانشجویان زیادی یا کسانی که برای آزمونهای وکالت یا زبان میخواهند شرکت کنند به من مراجعه میکنند و نتایج خوبی هم گرفته اند. جلسات را میتوان به صورت ویدئوکال هم برگزار کرد. همان طور که ذکر کرده اید آیتم های متعددی در موفقیت تحصیلی دخیل هستند که باید روی همه آنها کار کرد که چون رگه هایی از افسردگی هم در بیانات شما هست تعداد جلسات شما بیشتر از آنچه که در بالا گفتم هست.از مدیر دفترم با تلفن ۰۹۱۲۳۹۸۹۵۸۷ وقت بگیرید و درمان را شروع کنید .
   موفق باشید.

 4. ارش دالوند گفت:

  سلام دکتر ۳۵ ساله لیسانس عمران بیکار شرایطم جوری است که باید درس بخونم ولی متاسفانه موانع ذهنی مطالعه دارماراده شروعکردن ندارمبه تاخیر انداختن شروه مطالعه به صورت طوالانیمنظمو ممتد نمیتونم درس بخونم اعتمادبهنفسدرس خواندندرسخواندنرا از دست دادهامحس درس خواندن ندارم درحالیکه ازدرسنخواندناسترس دارمبیحوصلگی وتنبلی دردرسخواندن درحالیکه دوست دارم درس بخوانم عقب افتادگیم از نظر ذهنیازارم میدهد ودچاریاس وناامیدی میشوماز نظر استعداد و یادگیری مشکلی ندارم

  • سلام ارش دالوند عزیز.
   خوشبختانه موفقیت تحصیلی با هیپنوتیزم طی حدود ۵ جلسه امکان پذیر هست و دانش آموزان و دانشجویان زیادی یا کسانی که برای آزمونهای وکالت یا زبان میخواهند شرکت کنند به من مراجعه میکنند و نتایج خوبی هم گرفته اند. جلسات را میتوان به صورت ویدئوکال هم برگزار کرد. همان طور که ذکر کرده اید آیتم های متعددی در موفقیت تحصیلی دخیل هستند که باید روی همه آنها کار کرد که چون رگه هایی از افسردگی هم در بیانات شما هست تعداد جلسات شما بیشتر از آنچه که در بالا گفتم هست.از مدیر دفترم با تلفن ۰۹۱۲۳۹۸۹۵۸۷ وقت بگیرید و درمان را شروع کنید .
   موفق باشید.

 5. حدیث گفت:

  سلام آقای دکتر آیا بیماری سایکوسوماتیک همراه با اضطراب ،با هیپنوتیزم درمان میشه؟ من حدود۸ساله درگیرم و دارو مصرف میکنم

  • سلام حدیث عزیز.
   بله خوشبختانه این دو مورد با هیپنوتیزم درمانی قابل درمان هست. از مدیر دفترم با تلفن ۰۹۱۲۳۹۸۹۵۸۷ وقت بگیرید تشریف بیاورید تا وضعیت شما را بررسی و درمان را برایتان شروع کنم. افراد زیادی بخاطر این مشکل به من مراجعه کرده اند و بهبودی کامل و یا قابل توجهی پیدا کرده اند.
   موفق باشید.

 6. زهرا جون گفت:

  سلام آقای دکتر خوب هستین خسته نباشین آقای دکتر آیا میشه با هپنوتیزیم یه کلمه ی خیلی زشت وچندشی که تو ذهنمون هست تا جایی که اون به همه نسبت میدیمو از ذهن پاک کرد با هپنوتیزیم

 7. امیر گفت:

  سلام دکتر من یه رمز یادم رفتم و ارزش این رمز ۲۰۰میلیون هست برام میشه کاری کرد؟

  • سلام امیر عزیز.
   تعدادد جلسات مورد لزوم برای یادآوری مسایلی از این دست با هیپنوتیزم قابل پیشبینی نیست، لذا بهتر است شما تشریف بیاورید و طی سه جلسه خودهیپنوتیزم را آموزش ببینید و سپس به دفعات خودتان را هیپنوتیزم کنید تا در یکی از آن جلسات آن رمز را بیاد بیاورید و یا در این زمینه جرقه ای در ذهن شما زده بشود و باعث یاد آوری رمز موصوف بشود.
   موفق باشید.

 8. بابک گفت:

  سلام اقای دکتر من میخواستم بدانم نظر شما در مورد یاداوری خاطرات زندگی های گذشته وهمچنین یاداوری زندگی روح در عالم برزخ با هیپنپتیزم چیست؟ ایا تجرببات دکتر نیوتن در این خصوص صحت دارد؟ ایا در ایران درمانگری میتواند روش ایشان را بکار برد؟

  • سلام بابک عزیز.
   این سوال خیلی تکرار شده. وجود زندگی یا زندگیهای گذشته یک فرضیه هست که به اثبات و اجماع متخصصین نرسیده است و در درمان جایگاهی ندارد و من در این زمینه کار نمیکنم. اغلب متخصصین روانپزشکی و روانشناسی نظرشان این است که سوژه در هیپنوتیزم شنیده های قبلی خودش را (چه آنها که بیاد دارد یا بیاد ندارد را) به هم میبافد و میبیند و در نتیجه هر چند واقعیت هم نداشته باشد، میپذیرد، از طرفی برخی افراد در هیپنوتیزم آن چیزی را می بینند که میخواهند بببینند، بنابراین نمیشود به صرف اینکه اشخاصی در هیپنوتیزم از زندگی گذشته خود حرف میزنند آنرا دلیل بر درستی وجود زندگی گذشته دانست.
   موفق باشید.

   • برکه فروتن گفت:

    سلام آقای دکتر عزیز
    من روانشناس بالینی هستم و در زمینه درمان گروهی به شیوه سایکودرام فعال میباشم
    حدود یکسال گذشته برای اولین بار دچار حمله پانیک شدم که در ابتدا با افت فشار خون اشتباه گرفتمش و به درمانگاه مراجعه کردم اما همانجا با بررسی نشانه ها متوجه شدم که یک حمله پانیک است پس از آن مدتی از کلونازپام و فلوکستین البته با دوز بسیار پایین استفاده کردم که به جز حالت گلوبوس که مدت آزاردهنده ای همراهم بود دیگر دچار حمله نشدم تا زمستان امسال که دوباره اتفاق افتاد ولی با شدت پایین تر و همین چند روز پیش با شدت تقریبا بالا. از آنجایی که من خودم روانشناس هستم و با نشانه ها آشنا هستم سعی میکنم با تنفس و تمرکز و آرامیدگی عضلانی به کنترل برسم اما ترس درونی حمله اجازه کنترل را به من نمیده. اگر امکانش هست راهنمایی بفرمایید که چه مسیری را باید طی کنم .
    سپاسگزارم

    • سلام خانم برکه فروتن عزیز.
     از آشنایی با شما خوشوقتم.
     بنظر میرسد شما با تکیه بر تحصیلات و تجربیات خودتان که ارزشمند و موثر هم هستند میخواهید خود درمانی کنید که این نکته را مخصوصا جمله آخر شما تایید میکند. شرطی سازیها را شاید خودتان نتوانید برای خودتان انجام دهید، شاید نکات مورد توجه در حالات خودتان را خودتان نتوانید دسته بندی کنید، و این موضوع عجیبی نیست که همه ما گاهی به کمک دیگران نیاز داریم ، هرچند یک پزشک میتواند برخی و فقط برخی مشکلات خودش را دارو درمانی کند ولی هیچ جراحی نمیتواند خودش را جراحی کند. شما برای درمان به تکنیکهای دیگری غیر از آن سه تا که نام بردید نیاز دارید. بهتر است اجازه دهید من شما را درمان کنم.
     موفق باشید.

   • برکه فروتن گفت:

    سلام آقای دکتر عزیز
    من روانشناس بالینی هستم و در زمینه درمان گروهی به شیوه سایکودرام فعال میباشم
    حدود یکسال گذشته برای اولین بار دچار حمله پانیک شدم که در ابتدا با افت فشار خون اشتباه گرفتمش و به درمانگاه مراجعه کردم اما همانجا با بررسی نشانه ها متوجه شدم که یک حمله پانیک است پس از آن مدتی از کلونازپام و فلوکستین البته با دوز بسیار پایین استفاده کردم که به جز حالت گلوبوس که مدت آزاردهنده ای همراهم بود دیگر دچار حمله نشدم تا زمستان امسال که دوباره اتفاق افتاد ولی با شدت پایین تر و همین چند روز پیش با شدت تقریبا بالا. از آنجایی که من خودم روانشناس هستم و با نشانه ها آشنا هستم سعی میکنم با تنفس و تمرکز و آرامیدگی عضلانی به کنترل برسم اما ترس درونی حمله اجازه کنترل را به من نمیده. اگر امکانش هست راهنمایی بفرمایید که چه مسیری را باید طی کنم .
    سپاسگزارم

    • سلام خانم برکه فروتن عزیز.
     از آشنایی با شما خوشوقتم.
     بنظر میرسد شما با تکیه بر تحصیلات و تجربیات خودتان که ارزشمند و موثر هم هستند میخواهید خود درمانی کنید که این نکته را مخصوصا جمله آخر شما تایید میکند. شرطی سازیها را شاید خودتان نتوانید برای خودتان انجام دهید، شاید نکات مورد توجه در حالات خودتان را خودتان نتوانید دسته بندی کنید، و این موضوع عجیبی نیست که همه ما گاهی به کمک دیگران نیاز داریم ، هرچند یک پزشک میتواند برخی و فقط برخی مشکلات خودش را دارو درمانی کند ولی هیچ جراحی نمیتواند خودش را جراحی کند. شما برای درمان به تکنیکهای دیگری غیر از آن سه تا که نام بردید نیاز دارید. بهتر است اجازه دهید من شما را درمان کنم.
     موفق باشید.

 9. الهه گفت:

  آقای دکتر سلام
  من در کودکی مورد تعرض قرار گرفتم حالم خیلی بده میشه با هیپنوتیزم اون اتفاق رو از ذهنم پاک کرد؟

  • سلام الهه عزیز.
   این سوال خیلی تکرار شده. بله اینکه آن واقعه برایتان “بی اهمیت یا کم اهمیت” بشود با هیپنوتیزم قابل انجام هست. اما اینکه اینطور که شما گفته اید بصورت جادویی با یک پاک کن بزرگ بنام هیپنوتیزم “پاک” بشود و آن خاطره را بیاد نیاورید، خیر امکان پذیر نیست کسی هم بگوید انجام میدهد در ادعایش تردید کنید. اصلا مسیر درمانهای روانشناسی بر بیاد آوری مسایل فراموش شده و رویارویی و درمان است نه فراموش کردن انها. خاطرات آسیب زننده ای که ذهن آنها را واپس زده از یک نهانخانه تاریک به فرد تیرهای آسیب رسان پرتاب میکند و باید طی یک فرایند طولانی بیاد آورده شود، مسیر درمان این است. صفحه رفع آزار خاطرات بد را بخوانید.
   موفق باشید.

 10. مهدیه گفت:

  سلام آقای دکتر
  من چند وقت پیشا یچیزی تو فکرم همش بهم دستور می داد
  بعد سه سال بود دیگه اونطور نبود
  چندوقته خیلی نگرانم شاید برای همین برگشته
  مثلا بهم میگه عکساتو پاره کن وگرنه می کشمت یا مثلا می گه دستتو زخم کن وگرنه فلان اتفاق می افته
  ولی اینا با توهم نیستن ینی نه چیزی میشنوم نه می بینم نه….. فقط یچیزی تو فکرمه
  بعد چند ساله همش خوابام تعبیر می شن عین واقعیت می شن و کلا می ترسم نکنه چیزایی که می گه واقعی باشه و اون تهدیدا واقعا اتفاق بیوفته چون چیزای وحشتناکی بهم می گه
  چند بار حمله بدجور داشتم پیش روانپزشک رفتم چون یهو غش می کردم یا مثلا نم تونستم تکون بخورم برام سرترالینو دپاکینو آلپرازولام می خورم
  بعضی وقتا هم از خواب می پرم فک می کنم این اصلا بدن من نیست نمی تونم کنترل کنم دستو پامو
  ولی از روانپزشک رفتنم می ترسم چون قرصاشون عوارضش خیلی بده و الان با این وضعیتم نمی تونم برم دکتر
  یچیز دیگه هم که هست سخت ارتباط می گیرم با بقیه موقع حرف زدن اذیت میشم

  • سلام مهدیه عزیز.
   این حالت وسواس فکری هست، وچیزی که به آن اضافه شده و موجب آزار بیشتر شما شده این است که یک خطای شناختی به آن اضافه شده، یعنی شما خوابهایی می بینید که بعد تعبیر میشود، ذهن شما این خوابها را به اشتباه با آن وسواس فکری یکی فرض کرده و به غلط استدلال کرده که چون خوابها بعد از مدتی درست از آب درمی آید پس این فکرهای وسواسی هم مثل همان خوابها هستند و درست از آب در میآید ؛ درحالیکه فکرهای وسواسی شما با خوابهای شما ماهیتا با هم فرق میکنند.
   سطر آخر هم سوشال فوبیا هست.
   خوشبختانه هر دو این موضوعات با هیپنوتیزم قابل درمان هستند. از مدیر دفترم وقت بگیرید تشریف بیاورید تا وضعیت شما را بررسی و درمان را برایتان شروع کنم.
   حدود ۱۶ الی ۱۷ جلسه این دو مورد درمان نیاز دارد.
   موفق باشید.

 11. رضایی گفت:

  درود
  نظرتان راجع به هیپنوتیزم و بازگشت به زندگی های گذشته چیست و آیا این کار امکان پذیر است
  دکتر مایکل نیوتون در این مورد کتابی به نام سفر روح نوشته لطفا راهنمایی بفرمایید آیا کارهای ایشان شدنی و امکان پذیر است

  • سلام آقای رضایی عزیز.
   این سوال خیلی تکرار شده. وجود زندگی یا زندگیهای گذشته یک فرضیه هست که به اثبات و اجماع متخصصین نرسیده است و در درمان جایگاهی ندارد و من در این زمینه کار نمیکنم. اغلب متخصصین روانپزشکی و روانشناسی نظرشان این است که سوژه در هیپنوتیزم شنیده های قبلی خودش را (چه آنها که بیاد دارد یا بیاد ندارد را) به هم میبافد و میبیند و در نتیجه هر چند واقعیت هم نداشته باشد، میپذیرد، از طرفی برخی افراد در هیپنوتیزم آن چیزی را می بینند که میخواهند بببینند، بنابراین نمیشود به صرف اینکه اشخاصی در هیپنوتیزم از زندگی گذشته خود حرف میزنند آنرا دلیل بر درستی وجود زندگی گذشته دانست.
   موفق باشید.

 12. رضا گفت:

  درود
  لطفا نظرتان را درباره کار همکار آمریکاییتان دکتر مایکل نیوتون بفرمایید و آیا امکان بردن فرد هیپنوتیزم شده (البته بدون تلقین هیپنوتیزم کننده ) به زندگی های گذشته وجود دارد ؟
  ایشان کتابی به نام سفر روح دارد اگر آن را مطالعه نموده اید میتوانید صحت کارهای ایشان را تایید کنید؟

  • سلام رضای عزیز.
   این سوال خیلی تکرار شده. وجود زندگی یا زندگیهای گذشته یک فرضیه هست که به اثبات و اجماع متخصصین نرسیده است و در درمان جایگاهی ندارد و من در این زمینه کار نمیکنم. اغلب متخصصین روانپزشکی و روانشناسی نظرشان این است که سوژه در هیپنوتیزم شنیده های قبلی خودش را (چه آنها که بیاد دارد یا بیاد ندارد را) به هم میبافد و میبیند و در نتیجه هر چند واقعیت هم نداشته باشد، میپذیرد، از طرفی برخی افراد در هیپنوتیزم آن چیزی را می بینند که میخواهند بببینند، بنابراین نمیشود به صرف اینکه اشخاصی در هیپنوتیزم از زندگی گذشته خود حرف میزنند آنرا دلیل بر درستی وجود زندگی گذشته دانست.
   موفق باشید.

 13. حمیدرضا گفت:

  سلام خدمت شما. دکتر من نمیتونم اصلا با دیگران صمیمی بشم و ارتباط برقرار کنم و از این بابت اضطراب و استرس هم ندارم. افسردگی و وسواس فکری و خود زشت پنداری هم دارم . عدم اعتماد به نفس و عزت نفس . میشه راهنمایی کنید من رو چه بیماری دارم و چقدر درمانم طول میکشه؟ به نظر شما من سوشال فوبیا دارم؟ چون هرچی فکر میکنم میبینم علت افسردگیم و وسواسم نسبت به قیافم از نتونستن برقراری ارتباط با دیگران نشات میگیره.

  • سلام حمیدرضای عزیز.
   خب بله خود زشت پنداری میتواند ریشه عدم توانایی در ایجاد صمیمیت و ارتباط راحت با دیگران بشود و اعتماد به نفس فرد را مخدوش کند و موجب افسردگی بشود، برعکس هم هست یعنی سوشال فوبیا و عدم توانایی در ایجاد صمیمیت و ارتباط راحت با دیگران هم میتواند باعث افسردگی و طی یک سری استنباطها و استدلالهایی موجب احساس خود زشت انگاری بشود. اگر حالت اول باشد ۱۲ تا ۱۴ جلسه و اگر مورد دوم باشد ۸ الی ۹ جلسه درمان نیاز دارید. از مدیر دفترم با تلفن ۰۹۱۲۳۹۸۹۵۸۷ وقت بگیرید تشریف بیاورید تا وضعیت شما را بررسی و درمان را برایتان شروع کنم.
   موفق باشید.

 14. تارا گفت:

  سلام اقای دکتر وقتتون بخیر.همسر من یه شخصیت بسیار نگران با ذهن مشوش و وسواس فکری دارن و همین طور از افسردگی و کمبود اعتماد به نفس شدید رنج میبرن و این خلقیات ایشون تاثیر بسیار مخربی اول روی زندگی و کار خودشون و به تبع روی ما داره میخواستم بدونم این مشکلات با هیپنوتیزم قابل درمان هستند و چقدر بهبودی حاصل میشه؟

  • سلام تارای عزیز.
   بله این چند مورد با هیپنوتیزم درمانی قابل درمان هست. ایشان را تشویق و ترغیب کنید که خودشان از مدیر دفترم با تلفن ۰۹۱۲۳۹۸۹۵۸۷ وقت بگیرند و درمان را شروع کنند که از این حالت نجات پیدا کنند. به امید خدا حدود ۱۲ تا ۱۴ جلسه بهبودی پیدا میکنند حدود بالای ۸۰ درصد.
   موفق باشید.

 15. س.س گفت:

  سلام و وقت بخیر. من یک مورد درمان معلولیت با هیپنوتیزم در سایت شما مشاهده کردم. میخواستم بپرسم به طور کلی روی درمان هر مشکل یا معلولیت جسمی با هیپنوتیزم میشه حساب کرد یا اینکه فقط یک مورد خاص بوده. سوال دیگر اینکه گاهی اوقات اغراق در زمینه کاربرد هیپنوتیزم در جامعه دیده میشه مثلا زمینه جذب ثروت یا همسر ایده ال یا درمان مشکلات جسمی مثل سرطان چقدر صحت داره و قابل اعتماد هست. ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • سلام س. س عزیز.
   کامنت دیگری هم گذاشته بودید که این کاملتر بود.
   بله این یک مورد خاص بود که من روی آن خیلی زحمت کشیدم. در مورد سایر مشکلات جسمانی بطور پراکنده گزارشاتی وجود دارد که با هیپنوتیزم بهبودی حاصل شده اماچون جامعه آماری وجود نداردنمیتوان گفت آن مسایل با هیپنوتیزم حتما قابل درمان هستند. در مورد سرطان هم همینطور است مثلا من خودم روی یک مورد سرطان پروستات روی یک مهندس معروف کشور کار کردم که بنا به اظهار خودشان در معاینه و در آزمایش مشخص شد که بهبودی شروع شده است اما ایشان حاضر به آوردن آزمایشها و اعلام نتایج پس از بهبودی کامل نشدند که بعلت مشهور بودن ایشان قابل درک است، اما بنا بدلایل نامعلومی درمان را نیمه کاره گذاشتند و خبری از ایشان ندارم وگرنه آنهم یک مورد جنجالی و جالب مثل همین مورد میشد.
   مورد جالب دیگری هم وجود دارد که آن هم با وجود بهبودی کامل در بازگشایی عروق قلبی و نیاز نشدن به جراحی بای پس قلب ایشان هم حاضر به معرفی نشدند.
   در مورد جذب ثروت و همسر نظری ندارم!
   موفق باشید.

 16. نیما گفت:

  سلام آقای دکتر. وقت بخیر. من یک بار به پزشکی برای هیپنوتیزم مراجعه کردم ولی نتونستم تمرکز کنم و فرآیند ناقص انجام شد. روش خودهیپنوتیزم رو هم امتحان کردم از نظر ریلکس شدن خوب بود ولی باز نتونستم. کلا شب ها هم که میخوام بخوابم یکی دو ساعت طول میکشه و به یک داستان فرضی فکر میکنم تا ذهنم خسته بشه و خوابم ببره. بنظر شما این امکان وجود داره که من نتونم هیپنوتیزم بشم؟ این روش رو برای حل مشکل فوبیا و هراس از صحبت برابر جمع نیاز دارم. سپاس فراوان.

  • سلام نیمای عزیز.
   خب بله امکان دارد افرادی فقط به درجاتی از هیپنوتیزم برسند. شاید آن سطحی از هیپنوتیزم را که ذهن شما میتواند انجام بدهد و به آن برسد برای درمان کافی باشد، اصلا شاید لازم باشد تصورتان از هیپنوتیزم اصلاح بشود، باید تشریف بیاورید و تستها را انجام بدهم ببینم آیا به اندازه کافی ذهن شما آمادگی درمان با هیپنوتیزم را دارد یا نه. هرگاه (با وقت قبلی) به مطب مراجعه نمودید در جلسه “حضوری” با “من” اول کار بفرمایید که قبلا جای دیگر این اتقاق افتاده و بعد شرح حال و قصد خودتان از هیپنوتیزم شدن را بفرمایید. رفع مشکل فوبیا و هراس از صحبت برابر جمع چیزی نیست که خودتان با “خودهیپنوتیزم” بتوانید انچام بدهید تکنیک های تخصصی دارد که باید من آنها را برایتان انجام بدهم. به عبارت دیگر امکان زیاد دارد که کسی بتواند خودش را هیپنوتیزم کند اما درمان را (خود درمانی ) را نتواند انجام بدهد.
   موفق باشید.

 17. ترنج گفت:

  سلام اقای دکتر عزیز. من دچار وسواس فکری و اضطراب درونی هستم و راهم رو گم کردم ونمیتونم یکجا باشم وتمرکز کنم روی کارم البته درحال مصرف سرترالین هستم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • سلام ترنج عزیز.
   نمیدانم بطور مشخص چه نوع راهنمایی از من میخواهید. ولی مبتوانم بگویم که این موارد با هیپنوتیزم درمانی قابل درمان هست. از مدیر دفترم با تلفن ۰۹۱۲۳۹۸۹۵۸۷ وقت بگیرید تشریف بیاورید تا وضعیت شما را بررسی و درمان را برایتان شروع کنم.
   موفق باشید.

 18. نجفی گفت:

  سلام خسته نباشین، من دختر ۲۹ ساله هستم که از یک رابطه عاطفی بعد از ۷ سال بیرون اومدم بر خلاف میل خودم، مدام به اون رابطه برمیگردم‌و پس زده میشم اما توانایی جدا شدن از خاطرات و رابطه رو ندارم، این روش درمان به من کمک میکنه که جدا شم از این داستان؟ با تشکر

  • سلام خانم نجفی عزیز.
   بله این مورد با هیپنوتیزم درمانی قابل درمان هست. از مدیر دفترم با تلفن ۰۹۱۲۳۹۸۹۵۸۷ وقت بگیرید تشریف بیاورید تا وضعیت شما را بررسی کنم وبگویم تا چند درصد بهبودی پیدا میکنید و درمان را برایتان شروع کنم.
   موفق باشید.

 19. علی قزان بند گفت:

  سلام اقای دکتر من مشکل اختلالات جنسی دارم و در رابطه با همسرم مشکل دارم . به جنس موافق حس دارم ایا با هیپنوتیزم درمان پدیر است؟

 20. سحر گفت:

  برای چاقی صورت میشه ازش استفاده کرد؟؟

 21. سحر گفت:

  سلام برای بلندشدن قد هم خوبه ؟ و اینکه برای افراد خارجی که ایرانی بلد نیستن روشون کار میکنه؟ و اخرین سوال اینکه برای تقویت اراده چند جلسه باید بیایم حدودا؟؟؟

 22. ارزو گفت:

  سلام
  من می خوام که با هیپنوتیزم قدم رو افزایش بدم خودم به شدت معتقدم که میشه با هیپنوتیزم اینکار رو انجام داد
  شما میتونید اینکار رو انجام بدید؟
  و اینکه من نوزده سالمه

 23. علیرضا گفت:

  سلام خسته نباشید دکتر عزیز.یه سوال در مورد هیپنوتیزم داشتم و دکترهای این نوع درمان خواستم بدونم چون ترسیدم از این موضوع تا به حال نرفتم انجام بدم ممنون اگه جواب بدید دکتر های معتبر تو استان اصفهان رو میخواستم

  • سلام علیرضایی عزیز.
   در مورد اصل درمان، درمان باید توسط پزشک که پروانه طبابت (یعنی همان پروانه مطب را) باید داشته باشد انجام شود. در مورد هیپنوتیزم هم باید مدرک معتبر هیپنوتیزم درمانی را داشته باشد. اگر این دو مدرک در مطب درمانگر شما وجود دارد ترس شما در واقع موجه نیست بر این ترس غلبه کنید.
   در شهر شما شخصی را آشنایی ندارم. موفق باشید.

 24. عسگری گفت:

  سلام خسته نباشید دکتر من برای دومین بار ازدواج کردم ترس از خیانت دارم ،وابستگی دارم و اضطراب و در حال حاضر کمبود اعتماد بنفس همش کارم گریه شده ،
  البته این ترس از خیانت خیلی دلایل داره که خودم میدونم ،میخام یکاری کنم که دیگه احساس نداشته باشم و فقط زندگی کنم خسته شدم انقدر احساس دارم و بی احساسی میبینم البته در حال حاضر اصلن نکات مثبت به چشمم نمیاد خیلی خیلی نیاز به بهبودی دارم و میخام تمام تلاشمو بکنم لطفا راهنماییم کنید

  • سلام خانم عسکری عزیز.
   ترس از خیانت که مطرح فرمودید اگر واقعا آن خیانت وجود ندارد، پارانوئید محسوب میشود که متاسفانه با هیپنوتیزم درمان نمیشود و اگر احتمال خیانت وجود دارد جزء مسائل و مشکلات بین فردی است که من در این زمینه کار نمیکنم.
   برای رفع افسردگی شما، که میفرمایید دائم گریه میکنید، و برای افزایش اعتماد به نفس شما امکان دارد بشود درمان هیپنوتیزمی انجام داد، شرح حال کامل و حضوری نیاز هست تا معلوم بشود تا چه حد میشود به شما کمک کرد.
   با تلفنهای مطب تماس بگیرید.
   موفق باشید.

 25. یاسییی گفت:

  سلام اقای دکتر خسته نباشید میخواستم ازتون بپرسم که ایا تغییر رنگ چشم با استفاده از قدرت ضمیر ناخوداگاه حقیقت داره؟و ایا امکان همچین کاری هست؟؟؟

 26. M گفت:

  سلام وقت بخیر من از یک رابطه با تصمیم طرف مقابل بیرون اومدم به عبارتی پس زده شدم
  حالا هم احساس وابستگی اذیتم می‌کنه هم مرور خاطرات به علاوه اینکه رو اعتماد به نفسم هم تاثیر منفی گذاشته آیا برای بی تفاوتی و رسیدن به آرامش راهی هست؟

  • سلام سرکار خانم M
   رفع وابستگی و همچنین برطرف کردن آزار خاطرات با روش درمان هیپنوتیزمی من نیاز به ده تا ۱۲ جلسه قابل بهبودی است. با شماره مطب تماس بگیرید و جهت دریافت اطلاعات تکمیلی و تعیین نوبت ویزیت اقدام فرمائید. سلامت و موفق باشید.

  • هادی گفت:

   سلام اقای دکتر حریری عزیز، در وهله ی اول می خواستم تشکر کنم ازتون بابت وقتی که برا پاسخ دادن میزارید، بنده پسری هستم ۳۰ ساله از وقتی که خودمو شناختم به پوشیدن لباس زنونه علاقه داشتم و همراه این کار خودارضایی کردم بعد از انجام این کار به شدت احساس بدی پیدا می کنم شاید بعضی وقتا پیش میاد که چند ماهی ترکش کنم ولی باز دوباره یهویی تو ذهنم میاد و میرم انجامش میدم خیلی عذاب اوره اینم بگم که اصلا به هم جنس خودم علاقه ندارم، علاقه ی شدید دارم به پوشیدن لباس زنونه مثل سوتین، جوراب شلواری، دامن و …. ممنون میشم بگید این مشکل من راه درمانی داره یا نه؟ میشه بگید با هیپنوتیزم میشه درمانش کرد؟ سپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.