سرفصلهای پیشرفت تحصیلی
۱۳۹۱-۱۰-۱۴
به سایت هیپنوتیزم بیدار خوش آمدید
۱۳۹۱-۱۰-۱۴
Show all

فواید هیپنوتیزم

فواید هیپنوتیزم ، هیپنوتیزم بیدار - دکتر حریری

فواید هیپنوتیزم

فواید هیپنوتیزم را می توان در سه بخش خلاصه نمود .

بخش اول اینکه  اختلالات و ناراحتی‌ها چگونه به وجود می‌آیند و هیپنوتیزم به چه دلیل و چگونه این ناراحتی‌ها را از بین می‌برد.

بخش دوم- فواید هیپنوتیزم بصورت علمی  و اثبات شده مورد بحث قرار می‌گیرد که منظور از آن عبارت از فواید هیپنوتیزم  است که مورد بررسی و آزمایش دانشمندان و روانشناسان قرار گرفته و در عمل نتایج فراوانی به بار آورده است. به وسیله هیپنوتیزم می‌توانیم کودکان را بهتر تربیت کنیم و سرنوشت آنها را آن طور که می‌خواهیم پی‌ریزی نماییم. دانش‌آموزان و محصلین را به درس خواندن علاقه‌مندتر کنیم، میزان هوش و استعداد آنها را بالا ببریم و حافظه را تقویت نماییم. به وسیله هیپنوتیزم می‌توان عادات منفی و مضر را ازبین برد، نظیر عادات به تنبلی و تن پروری، عادت به پرخوری و پرخوابی، ترک عادت به قمار، ترک اعتیادات الکی، سیگار و ترک اعتیاد به مواد مخدر.

به وسیله هیپنوتیز م بیدار  می‌توان بسیاری از ناراحتی‌های فکری و اختلالات روانی را معابجه کرد.

سر دردهای میگرنی ، تنگی نفس، بی خوابی، نگرانی و اندوه، برخی از اختلالات جهاز هاضمه، و ناراحتی‌های قلبی، ترس ها ( فوبیا)، اضطراب، آشفتگی، نومیدی، دلسردی، نارضایتی، دردهای نابهنگام شکم، پشت،گردن، دست و پا، نفخ معده و بسیاری دیگر از این قبیل ناخوشی‌ها که جنبه عصبی و روانی داشته باشند به وسیله هیپنوتیزم بیدار  از بین می‌روند.

hypnosis3

از دیگر فواید هیپنوتیزم این است که می‌توان در عمل جراحی استفاده کرد، نظیر بریدن پا، کشیدن دندان، جراحی قلب، زایمان و بسیاری دیگر از جراحی‌ها به وسیله هیپنوتیزم امکان‌پذیر است.

از هیپنوتیزم می‌توان در ارتش و جنگ‌های امروزی استفاده کرد، ترس و تشویش سربازان را می‌توان از بین برد، مأمورین مختلفه می‌توانند به بهترین وجهی از هیپنوتیزم در کتمان یا افشاء اسرار و مقاومت در مقابل شکنجه‌ها استفاده کنند.

در امور اجتماعی نظیر اختلافات خانوادگی، جلوگیری از تصادفات و نظایر آن می‌توان ازهیپنوتیزم استفاده کرد.

بیش از دوازده نوع از انحرافات جنسی وجود دارد که همه آنها را می‌توان به وسیله هیپنوتیزم معالجه کرد.

به وسیله هیپنوتیزم قیافه دوستان و فوت شدگان را که سالیان دراز است ندیده‌ایم می‌توان رؤیت نمود. خاطرات زمان طفولیت را می‌توان زنده کرد و توهمات مختلف را می‌توان ایجاد نمود.

در مسابقات ورزشی نیز می‌توان از هیپنوتیزم بیدار  استفاده کرد.

به وسیله هیپنوتیزم می‌توان چاق‌ها را لاغر و لاغرها را چاق نمود.

مطالبی که در فوق گفته شد موارد اثبات شده و علمی هیپنوتیزم هستند.

بخش سوم- در بخش سوم درباره قضایا و مسایلی از هیپنوتیزم بحث خواهد شد که هنوز در بوته آزمایش هستند و به شکل علمی و قابل قبول در نیامده‌اند .
به یاد داشته باشید که اگر شما هیپنوتیزم را یاد گرفتید، ولی گاهی نتوانستید در عمل نتایج مورد نظر را به دست آورید، مطمئن باشید که نقص از علم هیپنوتیزم نیست بلکه نقص در عدم مهارت و مطالعات ناقص شما می‌باشد.

مطالب  مرتبط :

تعریف هیپنوتیزم

تاریخچه هیپنوتیزم

فوائد هیپنوتیزم

انواع هیپنوتیزم

هیپنوتیزم علمی را بیشتر بشناسیم

کلیدهای اصلی موفقیت هیپنوتیزم

هیپنوتیزم بیدار چگونه است

زندگی خوب با هیپنوتیزم بیدار

ارتباط ریلکسیشن و هیپنوتیزم

همسو نگری با بیمار

باورهای نادرست

آموزش فن خود هیپنوتیزم

تعریف ضمیر خود آگاه و ناخود آگاه

پرسشهای متداول در مورد هیپنوتیزم

شرایط لازم جهت انجام هیپنوتیزم

آمادگی جهت آموزش خود هیپنوتیزم

دکترمحمد جواد  حریری ، پزشک و هیپنوتراپیست ( هیپنوتیزم درمان گر )  هیپنوتیزم بالینی ایران

49 دیدگاه ها

 1. scr888 گفت:

  ممنون از سایت خوبتون

 2. احسان گفت:

  سلام اقای دکتر من مدتی است پرخاشگر شدم و در لحظه فکر میکنم و رهایم نمیکند .فکر های بد درمورد مقدسات ودین و امور جامعه میکنم وخیلی دارم اذیت میشم وامید به زندگی ندارم .دکتر روانپزشک دارو بهم داد ولی خوب نشدم و همچنین خجالت میکشم در جمع حرف بزنم.ولی مشکل اصلی من فکر های خیلی بد راجب مقدسات ودین است وحس میکنم کافر شدم .تورو خدا کمکم کنید.باتشکر

  • سلام احسان جان
   در میان گذاشتن خصوصی ترین حرف هایتان با ما گویای اعتمادی است که به ما دارید که خدا را شاکریم. لازم است توجه شما را به این نکته جلب کنم که خطور افکاری ناراحت کننده که به صورت غیراختیاری، ناخواسته و تکراری وارد ذهن می شود و فرد به رغم تلاش برای جلوگیری از ورود آن ها به ذهن، قادر به کنترل شان نیست، برای بسیاری اتفاق می افتد و شما تنها فردى نیستید که از این گونه افکار مزاحم و تکرارى رنج مى‏برید. وسواس فکری عقیده، هیجان، تفکّر یا تکانه‌ای‌ست که مکرّراً و مصرّانه برخلاف میل شخص خود را وارد ضمیر هشیار فرد می‌کند. این افکار، تکانه‌ها یا تصاویر ذهنی، به‌طور دائم و مقاوم برای شخص به‌طور غیرارادی اتّفاق افتاده و ناراحتی و اضطراب بارزی را در او برمی‌انگیزد. وسواس فکری یکی از علائم اصلی بیماری روانی اختلال وسواسی جبری به‌شمار می‌رود.
   معمولاً شخص می‌کوشد آن‌ها را نادیده گرفته و از ذهن خود بیرون کند یا با عمل و فکر دیگری خنثیٰ کند و البتّه آگاهی دارد که این پدیده‌های مزاحم، حاصل ذهن خود او هستند. علت ایجاد وسواس فکری میتواند علل بیولوژیک یا ژنتیک، علل محیطی نظیر محیط پراسترس و علل بر هم خوردن تعادل هورمون‌های نوروترانسمیتر مغزی، از عوامل بروز این بیماری باشد. افکار وسواسی معمولاً در سه دسته قرار می‌گیرند: بی‌مورد پرخاشگرانه، بی‌مورد جنسی و افکار مذهبی کفرآمیز. از آنجا که میان وسواس و اضطراب رابطه مستقیم است لذا هر قدر که اضطراب افزایش بیابد وسواس نیز تشدید می شود و اگر اضطراب کاهش پیدا کند به موازات آن وسواس نیز کاهش پیدا می کند. لذا برای مدیریت و کاهش اضطراب و نیز جهت درمان افسردگی ناشی از بازخوردهای منفی احساسی از هیپنوتیزم درمانی بهره گرفت. جهت درمان هیپنوتیزمی با تکنیکهای هیپنوتیزمی و مشاوره های پزشکی نیاز به ۱۲ تا ۱۴ جلسه درمان هست . میتوانید جهت نوبت ویزیت با مطب با شماره ۴۴۲۹۵۵۹۶ تماس بگیرید. سلامت و موفق باشید.

 3. علی گفت:

  سلام خسته نباشید من افسردگی دارم واصلا تمرکز ندارم واین خیلی ازار دهنده اس منظورم از تمرکز یعنی تمرکز درس خوندن ۲۰ سالمه و دانشجو هستم میخواستم ببینم باهیبنوتیسم میتونم این مشکل تمرکز رو حل کنم!؟؟

  • سلام علی جان.
   پس افسردگی شما متاسفانه روی موفقیت تحصیلیتان اثر منفی گذاشته است؛ و یا شاید چون در درس موفق نبوده اید افسرده شده اید. و متاسفانه این به آن معنی است که آینده شما در خطر است. خوشبختانه هر دوی این موارد با هیپنوتیزم قابل درمان است. این مشکل با هیپنوتیزم قابل درمان است با مطب تماس بگیرید با وقت قبلی تشریف بیاورید تا بتوانم کمکتان کنم.
   موفق باشید.

 4. مهراب گفت:

  سلام من میخوام یه سری از خاطرات‌خود پاک کنم مصلا افرادی که میشناسم دیگه به یاد نیارم میتونید
  همچین کاری‌کنید؟

  • سلام مهراب عزیز
   بسیاری از خاطرات دورانی از زندگی ما منشأ رفتارهای دوره های بعدی زندگی ما هستند که در ضمیر ناهشیار ما قرار داشته و تاثیر گذار در شخصیت و رفتار ما در آینده است. چه بسا پدر و مادر هایی که به دلیل خاطرات گذشته رفتارهای خوبی با خود و فرزندانشان ندارند و خود نیز نمی دانند که رفتار آنها منشاء در آسیب ها و خاطرات گذشته آنها دارد. گاهی خاطرات مفید، حتی باعث حفظ جان افراد می گردد و برخی از خاطرات تلخ آزار دهنده و گاهی مانع انجام امور روزمره فرد در زندگی می شوند. خاطرات ناخوشایند جزئی از زندگی ما هستند و واقعیت ها را نمی شود پاک یا حذف یا انکار نمود بلکه می توان آزار خاطرات بد را با هیپنوتیزم برطرف و یا کم نمود اما خود خاطره به عنوان یک بخش بی ضرر باقی خواهد ماند . کلاً پاک کردن و حذف کردن خاطرات بد نه امکان پذیر است و نه صحیح است چون به فرض پاک کردن آن به مجرد شنیدن یک اسم ، دیدن یک صحنه ، استشمام یک عطر ، عبور از یک مکان و… مجدداً آن خاطره به وضوح زنده می شود . در ضمن روند درمان در روانکاوی ها بیاد آوری خاطرات سرکوب شده است تا مورد آنالیز قرار گیرد و هرگونه اقدام در جهت فراموش کردن آنها خلاف روند درمان صحیح است. همانطور که اشاره شد آزار خاطرات ناخوشایند با هیپنوتیزم قابل انجام است و با تکنیک های هیپنوتیزمی که بکار می برم ۵ تا ۶ جلسه نیاز است. سلامت و موفق باشید.

 5. معصومهههه گفت:

  سلام آقای دکتر همسر من دچار نوعی اختلالات رفتاری هست که احتمالا ریشه در کودکی ایشون دارد میخواستم ببینم آیا با هیپنوتیزم درمانی ایشون معالجه میشن ؟اگر آره به چند جلسه نیاز دارند؟

 6. شادی شریفی گفت:

  سلام اقای دکتر ایا با هیپنوتیزم میشه از زندگی های گذشته ام با خبر شوم؟؟

 7. لیلی گفت:

  سلام
  کسی که من باهاشم و میگه منو هم خیلی دوس داره و جدی روی من فکر میکنه وقتی چند ماه پیش فهمید که من ………………ولی امروز گقت تمام این مدت این افکار اذیتش میکنه و نمیتونه..گفت حاضره بیاد پیش روانشناس که کمکش کنه درست شه..میشه کمکش کرد؟؟

 8. r گفت:

  سلام.ایا هیپنوتیزم از راه دور راهم میشود انجام داد تا خاطرات بدی که در گذشته پیش امده پاک شود هم از ذهن خودم و هم از ذهن کسانی که میدانند؟

  • سلام r عزیز.
   سه سوال پرسیده اید:
   ۱ – هیپنوتیزم از راه دور با شرایطی، امکان پذیر هست و من برای افرادی انجام میدهم.
   ۲ – در مورد رفع “آزار ” خاطرات بد، صفحه ” رفع آزار خاطرات بد ” را در سایت بخوانید.
   ۳ – مورد آخر امکان پذیر نیست.
   موفق باشید.

 9. پیمان گفت:

  سلام دکتر
  من دچار شک عصبی و افکار ذهنی مخرب شدم که ن با قرص جواب میده نا با مشاوره دکترای زیادی رفتم بی تاثیر بودن. که این افکار باعث ترس و وحشت زدگی, بیقراری شدید,دلتنگی , در من شده که واقعا حتی یک ثانیه هم رهام نمیکنه.ایا واقعا میشه با روش هیپنوتیزم ان را درمان کردد.
  ب

 10. کوثر گفت:

  با سلام آقای دکتر هیپنوتیزم در درمان وسواس فکری و عملی چقدر موثره باعث درمان کامل میشود؟!و ایا هیپنوتیزم در سن ۲۵سالگی برای افزایش قد موثره؟!

 11. محیا گفت:

  ایا میشه با هیپنوتیزم بیماری ام اسو درمان کرد

 12. مرتضی گفت:

  سلام دکتر جان
  من از بیماران شما هستم . هیپنوتیزم رو نمی دونستم چقدر میتونه در زندگی من موثر باشه تا اینکه پیش شما اومدم و از نزدیک با شما و هیپنوتیزم آشنا شدم . برای درمانم ۸ جلسه پیشتون اومدم . لذت بردم و منی که پر از استرس و اضطراب بودم ساعتهای زیاد بدون استرس رو تجربه کردم . از شما بخاطر اینهمه محبت و صداقت قدردانی میکنم و براتون واقعا آرزوی سلامتی میکنم.

 13. nazanin گفت:

  سلام ببخشید من دختری ۱۵ ساله هستم و قدم ۱۵۶ است خواستم بدونم با روش تلقین از طریق هیپنوتیزم می تو نم افزایش قد داشته باشم ؟

  • سلام نازنین جان.
   خوبه که هنوز ۱۵ سالتونه و میتوانید با بارفیکس زدن و والیبال و بسکتبال به افزایش قد خود کمک کنید. اما تا کنون در کاربردهای هیپنوتیزمی اشاره ای به افزایش قد نشده است و هنوز چنین کاری انجام نشده است. اما اگر و تنها اگر مایلید این کار را “امتحان” کنید تا میزان تاثیر آنرا ببینید میتوانید مراجعه بفرمایید برایتان حدود ۱۰ جلسه هیپنوتراپی طراحی میکنم شاید کمکی به گسترش و توسعه حیطه هیپنوتیزم درمانی کرده باشید. شادکام باشید.

 14. ابراهيم بهرامي گفت:

  سلام وقت بخیر ببخشید کلاس اموزش هیپنوتیزم هم برگزار میکنید ضمنا هزینه هر جلسه درمان وتقویت حافظه چند می باشد ممنون.

 15. سحر گفت:

  سلام.من دختری ۱۸ ساله هستم.پشت کنکورم و ۶ ماه بعد کنکور دارم .به خاطر ناامیدی و استرس وافسردگی نمیتونم خوب درس بخونم. دانش اموز خیلی زرنگی بودم و معدل دیپلمم ۱۹/۹۷بود.شما کارتون تضمینیه……من از شهرستانم راهم خیلی دوره برای رفت و امد ………۴ بار هم به روانپزشک مراجعه کردم اما هیچ تاثیری نداشته…خواهش میکنم هر چه زود تر پاسخ بدید من اصلا زمان ندارم

  • سلام سحر جان.
   حال شما شبیه به آن کسی است که در جنگل عرق ریزان با اره ای کند، سخت مشغول بریدن درختان بود او را گفتند اره ات را تیز کن بعد کار کن. گفت آنقدر کار دارم که وقت ندارم اره ام را تیز کنم. استرس و افسردگیتان را میتوانید با روش هیپنوتیزمی من برطرف کنید. من تکنیکهای درمانی موثری دارم و به خاطر همین تکنیکها افراد بسیاری از سراسر کشور به من مراجعه میکنند. پاسخ تنها سوال شما: بله من کار خودم را تضمین میکنم که بر اساس اصول علمی و کتب معتبر هیپنوتیزمی جلسات را برای شما برگزار کنم. موفق باشید.

 16. مریم گفت:

  با سلام خدمت شما
  میخواستم ببینم ایا با هیپنوتیزم میشه کسی رو به خودت جذب کرد؟

 17. شریعتی گفت:

  سلام.
  دختری۱۸ساله هستم وتقریبا شش ماه دیگه کنکوردارم.برای تغیر یکسری مسایل که ریشه درناخودآگاه من دارن تصمیم گرفتم هیپنوتیزم روامتحان بکنم اونم اول به دلیل تاثیربیشتر ازرفتن به جلسات مشاوره که وقت زیادی رواز من میگیره ودوم سریع ترجواب میده.یکسری تلقینات هم آماده کردم که درحین هیپنوتیزم،روی بنده اعمال بشه.این مسایل اگرحل نشن وتغییرنکنن،لطمه جبران ناپذری به روند درس خوندن من برای کنکور وآینده من میزنن.الآن مهمترین مسأله برای بنده اینه که دریک جلسه وانجام یکبارهیپنوتیزم بااین حساب که جزو افرادی ام که به دلیل اعتقادبه این روش علمی ونداشتن هیچگونه ترسی که مانع از انجام هیپنوتیزم بشه ودریک کلام که هیپنوتیزم پنیر(اگرعبارت درستی به کاربرده باشم)هستم وهمچنین تلقین پذیر،میشه به جلسه بعدی نیاز نباشه وبایک جلسه تلقینات انجام ومسایل حل شه؟چون بنده ساکن شهرپرندهستم وهرباراومدن به کلینیک شما وقت زیادی روازمن میگیره درصورتی که الآن برای من یک ساعت هم یک ساعته.ودرضمن ترجیح میدم هیپنوتیزم معمولی روم انجام بشه.جناب دکتراگرلطف کنن وجواب بندروسریع بدن ممنون میشم.

  • سلام شریعتی عزیز.
   خیر هیچ درمانی با یک جلسه انجا م نمیشود . مشکلات شما باید بررسی شود ، شاید آن تلقیناتی که برای خودتان ساخته اید مضر به حالتان باشد ، دانش آموزی آمده بود که کاری کنید من اصلا نخوابم و همش درس بخوانم ! خب اینکه نمیشود ! موفق باشید.

 18. علی گفت:

  سلام آقای دکتر من ۲۰ سالمه و از وقتی یادم میاد با بعضی افراد فامیل مانند عمه عمو و… حتی پدرم صحبت نمیکنم وقتی میخوام باهاشون صحبت کنم یه دلهره و ترس مانع از صحبت کردنم میشه میخواستم بدونم با هیپنوتیزم میتونم مشکلمو حل کنم در ضمن من ساکن تهران نیستم و برام سخته که بخوام بیام تهران میخواستم بدونم تو شهرای دیگه دکتری هست که هیپنوتیزم انجام بده از استان هرمزگان

 19. آریا گفت:

  سلام خسته نباشید

  من ۳۷ سلامه و دچار عدم اعتماد به نفس و فراموشی و عدم تمرکز هستم . تا زمانی که به خاطر دارم هر کاری که میخواستم انجام بدم به من میگفتن نمیتونی الان هم این مشکل را دارم و نمیتونم از توان خودم استفاده کنم. میتونم از کمک شما استفاده کنم؟

  • سلام آریا جان.
   ببخشید که سوال شما را موقعی فرصت پاسخ پیدا کرده ام که شما جلسه دوم را هم تشریف آورده اید و درمان را شروع کرده اید . افزایش اعتماد به نفس از طریق هیپنوتیزم هم با پیدا کردن ریشه ها و هم بدون آن امکان پذیر است . گاهی هم علایم این موضوع با علایم افسردگی بعلت مشابهت هایی اشتباه میشود. موفق باشید.

 20. پونه گفت:

  سلام من مدت زبادی است دچار فراموشی های کوتاه مدت و یا بلند مدت شده ام که حتی بخش های مختلفی از وقائع به طور کل از حافظه ام پاک شده مدنی هم بعد از آخرین زایمانم دچار ترس از مردن شدم مثل زمانی که در حال خوردن یک لبوان آب یا قرص ریا حتی موقع سرماخوردگی وکیپ بودن بینی نظرتان را در مورد مراجعه به شما و آدرس مطب میخواستم

  • سلام پونه جان.
   آیا در زمان زایمان خونریزی زیاد داشتید؟ یا بیهوشی خیلی عمیق نیاز شد؟ بهرحال بهتر است اول یک نورولوژؤیست ( متخصص داخلی مغز و اعصاب) شما را ارزیابی پزشکی کنند واگر همه موارد جسمانی سالم بود و مشکل پزشکی نداشتید دوباره با من تماس بگیرید. موفق باشید.

 21. حامد گفت:

  من یه مقدار لکنت زبان دارم که ناش از استرسه چون وقتی با خانواده یه دوستانم حرف میزنم لکنت ندارم اما وقتی با افراد غریبه حرف میزنم لکنت دارم وفقط در حرف ا .میخواستم ببینم با هیپنوتیزم مشکلم حل میشه.

 22. پریا گفت:

  سلام خودتون هیپنوتیزم میکنید اگه آره میشه شمارتونوبزارید

 23. amir گفت:

  ایا میتوانیم بدون اینکه چیزی را تجربه کنیم یاد بگیریم . ایا میتوانیم فرزندانمان را با این شیوه برنامه ریزی و کمک کنیم. ایا میتوانیم با تلقین مثلا در افزایش قد تاثیر بگذاریم و یا مثلا به درمان بیمـاری های لا علاج با تلقینات سنگین بپردازیم. ایا افراد عادی علاقمند میتوانند اموزش ببینند در بحث ها شرکت و کسب تجربه کنند مرسی

 24. amir گفت:

  سلام ایا با هیپنوتیزم میتوان کارهای ماورایی انجام داد .ایا میتوان جذیان اموزش یک مسئله را ساده کرد و کلا میشود اموزش تحصیلی دید مثلا میشود تله پاتی کرد با تمرکز و یاد گرفت و خلا های روحی و کمبود ها قابل شناسایی هستند . و میشود کسانی را که نمیتوانیم ببخشیمشان با هیپنوتیزم به جهت کمبود مقاومت انجام دهیم . ایا میتوانیم سرنوشت خود را با تلقینات مثبت در جهت خواسته و با توجه به قانون جذب و ایجاد انگیزه و تحرک در جهت مسیر پیشرفت شخصی انجام داد با کمترین مقاومتی از فردی که قبلا حاضر به حرکت در ان مسیر نبود . مرسی ممنون

 25. علی نعیم فلاحیه گفت:

  چگونه حالت هیپنوتیزم را از بین ببریم

 26. علی نعیم فلاحیه گفت:

  چگونه بشناسیم هیپنوتیزم نیستیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.