اگر از اضطراب و استرس، افسردگي، پرخاشگري، وسواس، ترس هاي بی اساس، لکنت زبان، پانيك (هراس)، ضعف حافظه و اعتماد به نفس رنج می برید و از سایر روشهای درمانی نتیجه نگرفته اید. روشهای نوین هیپنوتیزم درمانی همراه با مشاوره پزشكي راهی برای خاتمه دادن به این مشکلات جسمانی و روانی است. با درمان با هيپنوتيزم بيدار هر روز بهتر و بهتر مي شويد.

هیپنوتیزم در اوج افتخار  در کتاب خلاصه روان پزشکی که مربوط به سال ۱۹۹۸ است و از پرفروش ترین کتابها در زمینه روان پزشکی بالینی است و همانطور که از پزشکان نامداری چون کاپلان و سادوک انتظار می رفت به ان مطالب اصیلی اضافه شده و به این نکته اشاره دارد که در تمام انواع […]

 نگاهی به هیپنوتیزم درمانی مقدمه متن کامل سخنرانی دکتر حریری در جمع پزشکان در آزمایشگاه پارسه هیپنوتراپی در شاخه‌های مختلف طب به ویژه روان‌پزشکی کاربردهای فراوانی دارد، هیپنوتراپی به ‌دلیل توانایی‌های متنوع و شکل خاص تکنیک‌ها، همواره مورد توجه هر دو گروه بیمار و درمان‌گر بوده است. باورهای اشتباهی مانند قدرت هیپنوتیزور، تحت سلطه قرار‌گرفتن […]

هیپنوتیزم واثرتلقین شناخت تلقین یکی از مواردی است که برای بشر بسیار ضروری می باشد . تلقین در ظاهر معنائی ساده و همه فهم دارد ولی مکانیسم تاثیر آن یکی از بغرنجترین ، پیچیده ترین و مجهولترین مسائل است . پدیده تلقین همواره مورد توجه انسانها بوده است . آدمی از اولین روزهای تاریخ بشریت […]

 هیپنوتیزم درمانی یا هیپنوتراپی هیپنوتیزم درمانی یا هیپنوتراپی روش درمانی نویی نیست بلکه سابقه ای به قدمت بشر دارد، بطوریکه در کتاب شفای ابن سینا به عنوان یک پدیده در درمان نیز مطرح شده است. هیپنوتیزم در دوره ای به عنوان طب مکمل معرفی شده بود، ولی از سال ۱۹۹۸ به عنوان یک درمان کامل […]

نجات از معلولیت با هیپنوتیزم  ABSTRACT IN ENGLISH خلاصه و مقدمه :  Case presentation: جلسه سخنرانی دکتر حریری در ۲۶ بهمن ماه ۹۱ در انجمن علمی هیپنوتیزم بالینی ایران با حضور جناب آقای دکتر شریفی روان پزشک و ریاست محترم انجمن هیپنوتیزم و جناب آقای دکتر فتحی فوق تخصص بیهوشی قلب و استاد دانشگاه علوم […]

هیپنوتیزم بیدارچگونه است ؟ مدتها بود هیپنوتیزم را به روش معمولی بکار می بردم اما همواره به این فکر بودم که با نگرانی های مردم چه کنم ؟ آن دسته از نگرانیهائی که در هیپنوتیزم معمولی  به آنها اشاره کردم . برای آنهایی که باورهای نادرستی از هیپنوتیزم داشتند توضیحات کافی میدادم وقت صرف میکردم و […]

سرفصلهای پیشرفت تحصیلی پیشرفت تحصیلی اجزائی دارد که با شناخت آنها و آموزش و بکارگیری راهکار مناسب برای هر کدام از آنها میتوان باعث پیشرفت تحصیلی یا پیشگیری از افت تحصیلی و یا توقف روند افت تحصیلی شد. در سرفصلها پیشرفت تحصلیلی گروه هدف و مخاطبین من شخص دانش آموز و دانشجو بعنوان یک واحد مستقل و […]

دکتر حریری

دکتر حریری

دکتر محمد جواد حریری - هیپنوتیزم بیدارمن دکتر محمد جواد حریری پزشک و هیپنوتراپیست ( هیپنوتیزم درمان گر )  ، عضو انجمن جهانی هیپنوتیزم و عضو انجمن علمی  بین المللی هیپنوتیزم  بالینی ایران هستم . تصورات غلطی درباره هیپنوتیزم وجود دارد که باعث شده خیلی از افراد جامعه به هیپنوتیزم بدبین شوند و نتوانند از تاثیرات مثبت درمانی آن بهره گیرند . متاسفانه بسیاری از مردم هیپنوتیزم را یک کار خارق‌العاده می‌دانند که انسان را اسیر دست هیپنوتیزم‌گر می‌کند اما هیپنوتیزم در حقیقت، یک پدیده طبیعی مغز انسان است، همان‌طور که خواب و بیداری وضعیت‌های مختلف و طبیعی مغز انسان هستند. هیپنوتیزم بر خلاف تصور خیلی ها، امری اسرار آمیز نیست. واقعیت این است که هیپنوتیزم در زندگی روزانه اشخاص ممکن است بارها اتفاق بیافتد. برای مثال دانشجویان و دانش آموزان وقتی استاد در حال صحبت است گاه هیپنوتیزم افکارشان می شوند.

لذا هدف من  از ایجاد این سایت معرفی روشهای درمان با شیوه  هیپنوتیزم بیدار است تا افراد بتوانند از برکات و مزایای هیپنوتیزم استفاده ببرند.

هیپنوتیزم بیدار درمانی خوشایند برای زندگی بهتر و آرامشی دل انگیز است .

هیپنوتیزم بیدار روشی مناسب جهت :
رفع اضطراب و استرس  ، پرخاشگری ، افسردگی ، حملات پانیک ، بیش فعالی ،  رفع فوبیاها ، رفع بیماریهای روان تنی ( بیماریهای جسمی با منشاء عصبی ) ، فشار خون عصبی ، لکنت زبان ،   ، افزایش اعتماد به نفس ، افزایش عزت نفس ، رفع سردردهای تنشی و میگرن ، اختلالات خواب ، اضطراب اجتماعی  ، تصویر سازی ذهنی – درمانی ، آموزش خود هیپنوتیزم ، مدیریت خاطرات بد ،  بیماری وسواس ، سندرم روده تحریک پذیر ، کمک در پیشگیری از آلزایمر ،  میگرن ، تقویت حافظه ،اضطراب امتحان   ، ایجاد تمرکز فکر و  تقویت حافظه ویژه دانش آموزان و دانشجویان ، افزایش خلاقیت ویژه هنرمندان و مبتکران و برطرف کننده برخی معضلات و عادات مانند ناخن جویدن ، سیگا ر کشیدن  ،  چاقی و لاغری ناشی از پرخوری یا کم خوری و یا اضطرابی است .

۴۹۸ دیدگاه نوشته شده است! می توانید دیدگاه خود را بنویسید

 1. Fatemeh گفت:

  سلام آقای دکتر من ۱۷سالمه استرس خیلی زیاد برای درس دارم نمیتونم تمرکز کنم چون حس میکنم خیلی آروم درس میخونم و از دوستام عقب میفتم کلا افکار منفی هم زیاد به سمتم میاد به همه چیز فکر میکنم خیلی حساسم حتی به اتفاقای بچگیمم فکر میکنم این فکرا شب و روز با منه. کلا فقط دیگه دلهره و استرس دارم این فکرا یه لحظه هم از سرم خارج نمیشه ۵ماهه که اینجوریم واقعا خسته شدم.. با هیپنوتیزم میشه درمان شم و انقدر آشفته نباشم؟

 2. اشكين گفت:

  سلام اقای دکتر ارادتمند…پسری ٢٠ساله هستم
  میخاستم بدونم با هیپنوتیزم چجوری میشه بیماری لکنت زبان رو درمان کرد؟
  چون فکر میکنم مثل بیماری قطع نخاعیه!!!(لاعلاج)
  نمیدونم شاید ناامید شدم ولی حاظرم ملیون ها پول خرج کنم براش!!

  • سلام اشکین عزیز
   هر نوع گیر و تکرار بر روی کلمات، توقف و به‌میان‌اندازی هجا را می‌توان عارضه لکنت زبان تعریف کرد که عمدتاً در سنین کودکی ایجاد می‌شود.

   از علل به‌وجود آمدن لکنت زبان در دوران کودکی، می‌توان به مواردی همچون ترس‌های شوک‌آور دوران کودکی، عوامل مادرزادی و ژنتیکی، دو زبانه بودن محیط زندگی کودک اشاره کرد. همچنین تقلید و تکرار نیز از علل به‌وجود آمدن این عارضه می‌شود، بدین معنا که تقلید از دیگر کودکان نیز می‌تواند منجر به لکنت زبان شود.

   تکرار و گیر کردن کلمات در زمان صحبت کردن کودک را از بارزترین علایم و نشانه‌های لکنت زبان است لکنت زبان شدید در کودکان، منجر به نمایان شدن علایم بارز ظاهری در چهره می‌شود که از آن جمله می‌توان به فشرده شدن لب و پلک‌ها موقع گیر کردن کلمه یا پرش ابرو، پرش دست و همچنین تیک گردن و چشم، اشاره کرد.

   مشکلات تکلمی کودکان ۲تا ۵ سال لکنت کلامی محسوب نمی‌شود، ناروایی طبیعی در این سن، باید در اولین فرصت با کمک گفتار درمان به روش بازی درمانی حل شود، زیرا توجه نکردن والدین می‌تواند باعث ایجاد لکنت در کودک شود.

   ۷۰ درصد افراد دارای لکنت زبان، در محدوده سنی ۲ تا ۶ سال و ۳۰ درصد هم در سنین نوجوانی هستند، با توجه به این‌که فرد دچار لکنت زبان، به مرور زمان دچار مشکلاتی از قبیل عصبانیت و پرخاشگری، گوشه‌گیری و انزوا، عدم اعتماد به‌نفس در صحبت کردن و همچنین افت تحصیلی در مدرسه می‌شود، به همین‌خاطر برای درمان، ابتدا باید مشکلات رفتاری و روحی حاصل از این عارضه، برطرف شده و در درجه بعد به فرد دارای لکنت، تمریناتی داده شود تا بتواند شمرده شمرده، صحبت کند.

   هیپنوتیزم درمانی یکی از روشهای درمان لکنت زبان است و از دیگر روش‌های درمانی لکنت زبان، دادن مشاوره به فرد و خانواده وی برای افزایش اعتماد به نفس فرد و کاهش لکنت است .

   بهترین سن برای درمان لکنت زبان، قبل از ۷ سالگی است، به خانواده‌های دارای چنین فرزندانی توصیه می‌شود، هر چه زودتر در زمینه درمان عارضه کودکشان به پزشک معالج مراجعه کنند، چرا که تاخیر در شروع درمان و شدت یافتن فشارهای محیطی، می‌تواند منجر به بروز صدمات روحی و جسمی در آینده کودک شود.

   همچنین خانواده‌ها از دادن تذکر و فشار آوردن به کودک برای صحیح حرف زدن و باید از کمک به فرزند دارای لکنت در گفتن کلمات خودداری کرده و سعی کنند با تشویق کودک به صحبت کردن در جمع، اعتماد به نفس وی را بالا ببرند.

   انواع خاصی از فشارهای عاطفی و محیطی همانند‌ یک حاد‌ثه ناگهانی و یا فشارهای عاطفی – روانی د‌ر محیط زند‌گی بر شیوه سخن گفتن کودک تأثیر خواهد‌ گذاشت.

   اختلال تکلمی کود‌ک نشانه‌ای بارز و علامت قابل توجهی از اضطراب و تعارضات د‌رونی کودک است و بعضی از اوقات، کود‌ک ممکن است از صحبت کرد‌ن د‌ر موقعیت‌های خاص، به لحاظ این‌که این موقعیت‌ها د‌ر نظر او، مشابه موقعیت‌هایی است که او را با تجارب ناخوشایند‌ی مواجه شد‌ه است، هراس د‌اشته باشد‌ که این نیز، از دیگر دلایل لکنت محسوب می‌شود. لکنت زبان یک بیماری نیست بلکه یک اختلال است و در هیچ کتاب مرجعی به لاعلاج بودن آن اشاره ای نشده است پس به درمان آن امید وار باشید. موفق و موید باشید.

 3. ali گفت:

  آقای دکتر اینو هم اضافه کنم که من مثل همون جون۲۰سالمه و اون جون طی یک سال تونسته به این موفقیت برسه اگه شما و من به کمک هم هر دو باور داشته باشیم خود به خود تو ضمیر ناخوداگام ثبت میشه و واقعا هم همینم میشه یعنی بلند تر میشم اگه کمکم کنید ممنون میشم نظرمو ثبت کنین و پاسخ کامل منطقی بدین

 4. ali گفت:

  سلام آقای دکتر خسته نباشین.ببخشید خیلی وقت بود دنبال یه فرصت میگشتم پیش یه هیپنوتراپیست برم ولی فرصت نشد.خیلی ممنون که این سایت برای مردم ارائه دادین.ببخشید مشکل من کوتاهی قد هستش خیلی وقته با این مشکل سر کله میزنم اعتماد به نفس خیلی پایین آورده آیا با هیپنوتیزم میشه طی چند جلسه قد افزایش داد چون تو یک سایتی خوندم که یه روانپزشک خارجی تونسته یه جون ۲۰ساله حدود ۲۰سانت بلند کنه آیا میشه که من بیام مطب شما

 5. Saman گفت:

  سلام اقای دکتر. می خواستم بدونم برای ترک سیگار چند جلسه هیپنوتیزم لازم هست ؟

 6. بهمن گفت:

  سلام اقای دکتر .موردی بود که می خواستم از حضرت عالی بپرسم . مادر بنده مبتلا به الزایمر می باشد ودائم در گذشته است .مثلا می گوید که مدرسه می رود وکلاس دارد یا من را ببرید خانه خودم سوال که می کنیم کدام خانه متوجه می شویم خانه پدری خود را می گوید ودائم مادر خود را می خواهد در صورتی که مادر بزرگم ۴۰ سال پیش فوت کرده .خیلی دکتر بردیم ولی خوب می دانیم که دارویی وجود ندارد دیروز به فکر هیبنوتیزم افتادم البته نمی دانم ایا اصلا مرتبط هستند یا نه .لطف نمایید بنده را راهنمایی بفرمایید .

 7. علي بهزاد گفت:

  سلام خسته نباشین
  خانم بنده ٣سال میشه که مشکل بی خوابی و استرس داره و الان چند ماهی هست که بدتر شده آیا با هیپنوتیزم درمان میشه خدمت برسیم

 8. پری گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  خود هیپنوتیزمی که آموزشش رو گذاشتید اگر بتوانیم انجامش بدهیم تا چه حد موثر است و چقدر باید تکرارش کنیم؟

  • سلام پری خانم
   خود هیپنوتیزم کاربردهای فراوانی دارد از جمله میتوان در تمرکز ، حافظه ، اختلال خواب ، ترک برخی عادات و از همه مهمتر در مدیریت اضطراب و استرس و …. از ان استفاده کرد و بهتر است روزانه به مدت حداقل ۱۵ دقیقه در روز انجام شود تا شخص به مهارت کافی برسد. سلامت و موفق باشید.

 9. علیرضای توفیق گفت:

  سلام جناب دکتر ۵۰ساله هستم دوران سربازی در روز دوبار با پرواز به محل خدمت سربازی رفت و امد میکردم و به یک باره به شدت دچار فوبیای پرواز شدم موقعیت های کاری و تحصیلی بسیاری در خارج از کشور از دست دادم آیا با هیپنوتیزم ترس پرواز ازبین خواهد رفت و آیا ممکنه دوباره بتونم سوار هواپیما بشم با تشکر

  • سلام جناب آقای توفیق
   بله فوبیای پرواز با هیپنوتیزم درمانی ( هیپنوتراپی ) قابل درمان است و با روش من حدود ۶ تا ۷ جلسه ۴۵ دقیقه ای انجام می پذیرد. لطفا با مطب با شماره ۴۴۲۹۵۵۹۶ تماس بگیرید تا هماهنگی جهت درمان صورت پذیرد. موفق و موید باشید.

 10. پویان گفت:

  سلام میخواستم بدونم برای هیپنوتیزم شدن باید چه رشته ای رفت

  • سلام پویان عزیز
   اگر منظور شما اقدام جهت درمان هیپنوتیزم بالینی است همه رشته های پزشکی و همچنین روانشناسان ارشد بالینی پس از گذراندن دوره های تخصصی هیپنوتراپی و دریافت گواهینامه مربوطه می توانند نسبت به انجام هیپنوتراپی اقدام نمایند. موفق و موید باشید.

 11. شیرین گفت:

  سلام اقای دکتر من ۲۲ سالم هس من ترس از جمع های گروهی دارم حتی تصورش تپش قلبمو بیشتر میکنه زمانی که وارد دانشگاه شدم این حالت در من بیشتر شد اونقد بیشتر شد که الان که فارغ التحصیل شدم حتی این استرس تو مصاحبه کاریام هست من دیگه واقعا خسته شدم روز به روز دارم بدتر میشم ایا به نظر شما با هیپنوتیزم رفع میشود یا؟

 12. شیرین گفت:

  سلام اقای دکتر
  من ۲۲ سال سن دارم ترس از بودن در جمع های گروهی دارم زمانی که ۱۸ سال سن داشتم و وارد دانشگاه شدم این حالت در من بیشتر شد من از کنفرانس دادن میترسیدم وبعد ۴ سال به جای اینکه بهتر شه داره بدتر میشه من دیگه واقعا شرایط روحیه خوبی ندارم به نظر شما با هیپنوتیزم درمان میشه من حتی قبل ازشرکت در جمع های گروهی حتی پرانول میخورم که اروم تر باشم ولی فرق انچنانی نمیکنه الان هم که برای مصاحبه کاری میرم تا برگشتن از اونجا قلبم از جاش در میاد دیگه واقعا نمیدونم

  • سلام شیرین خانم
   بله ترسهای اجتماعی یا سوشال فوبیا به درمان هیپنوتیزمی خیلی خوب پاسخ می دهد و با روش من ۶ تا ۷ جلسه نیاز هست . جهت هماهنگی درمان لطفا با شماره مطب ۴۴۲۹۵۵۹۶ و یا ۴۴۲۹۵۵۹۷ بین ساعت ۱۱ صبح تا ۲۰ (۸ شب) تماس بگیرید. سلامت و موفق باشید.

 13. محمد گفت:

  سلام اقای دکترحریری بنده استان زنجان ساکن هستم میخواستم برای سردرد خانومم بیام مطب شما ولی ادرس شمارو ندارم اگه لطف کنین ادرس مطبتون برام به این ایمیل بفرستین یابه این شماره پیامک بدین ممنون میشم

  • سلام محمد جان
   آدرس مطب و همچنین کروکی آدرس در تمامی صفحات سایت قابل ملاحظه است . برای سردرد همسرتان لطفا با شماره مطب تماس بگیرید تا چنانچه مشکل با هیپنوتیزم درمانی قابل درمان باشد با تعیین وقت قبلی مراجعه فرمایید. موفق و موید باشید.

 14. محمد رضا گفت:

  سلام و خسته نباشید بنده از سن ١٨ سالگی موهاى ابرو خودرا کمابیش میکندم و الان حدود ٣۴ سالمه و متاهل میباشم و با وجود مشکلات کارى ، غیره کندن موهاى ابروهام بیشتر شده و بیشتر اوقات احساس استرس دارم اگر ممکن هست نسبت به این موضوع بنده را راهنمایى کنید . متشکرم

 15. رها گفت:

  سلام ،آقای دکتر من الان مدت ۵سال هست که دچار بیماریهای روحی زیادی شدم ولی همیشه از ترس اینکه معتاد به خوردن داروهای اعصاب بشم از مراجعه به دکتر پرهیز کردم اما متاسفانه در حال حاضر به انواع بیماریهای وسواسی نظیر وسواس شستشو وسواس چک کردن ترس از مرگ بیماری پانیک و…. به شدت عصبی و پرخاشگر شدم مدام ناخن هامو می خورم کلا زندگیم فلج شده ،واقعا میخوام درمان بشم من ۳۴بیشتر ندارم اما مثل یه آدم سالخورده بسیار ناامید و بی تحرک شدم و مدام دچار شکست در تمام مسائل شخصی خودم میشم خواستم کمک کنید نجات پیدا کنم ،در صورت امکان هزینه درمان هم لطفا بگید ،چون به خاطر این مشکلات اعتماد به نفس خودم رو هم از دست دادم و با وجود تحصیلات خوب بیکار هستم. با تشکر

  • سلام رهای عزیز .
   معمولا کسانی که چندین بیماری را با هم داشته باشند تکنیکهای متعددی باید برای آنها بکار برد . ناامید نباشید اگر بخواهید درمان شوید و شرایط درمان را داشته باشید احتمال میدهم که با حدود ۱۸ جلسه هیپنوتیزم درمانی بهبودی پیدا میکنید . با شماره های مطب تماس بگیرید.
   موفق باشید.

 16. سید امین گفت:

  سلام:آقای دکتر من مدتی هستم برای شروع نماز وموقع گفتن تکبیره الإحرام انگار زبانم قفل شود نمی توانم تکبیر اول نماز را انجام دهم آیا امکان حل این مشکل به وسیله هیپنوتیزم وجود دارد .ممنون از اینکه به سوال پاسخ می دهید.

 17. بهار گفت:

  سلام اقای دکتر
  اقای دکتر من دچار ی عذاب وجدان خیلی شدید هستم و درگیری فکری ذهنی زیادی نسبت به اون موضوع و شخصی که من در قبالش مرتکب خطا شدم و در نتیجه عذاب وجدان گرفتم ، دارم … میخواستم ببینم با هیپنوتیزم میشه این مشکل رو درمان کرد !؟ چون من کنکور دارم امسال و واقعا این موضوع ازارم میده… و تمرکز رو از من گرفته

 18. سپيده گفت:

  سلام آقای دکتر ٢٨ سالمه ١٧ ساله خودبیمارپنداری دارم هیچ وقت از زندگی لذت نبردم شرایط سختی دارم الان که دارم مینویسم حالم خیلی بده دوماه پیش چکاپ کلی دادم اما یکسری علایم جدید دارم که نگرانم به هیچ کس اعتماد ندارم حتی به ازمایشی که دادم چند سال هم دارو استفاده کردم و مشاوره هم رفتم و اصلا بهتر نشدم و الان احساس میکنم بیماری خیلی بدی دارم

  • سلام سپیده خانم
   خودبیمارانگاری یک بیماری روانی مزمن است که افراد از داشتن یک بیماری جدی نامشخص یا تهدیدکننده زندگی هراس دارند. این بیماری یک اختلال روان‌تنی محسوب می‌شود چرا که در آن افراد به دنبال اختلالات روانی دچار علایم جسمی هم می‌شوند. بعضی از متخصصان عقیده دارند که این نوعی اختلال وسواس اجباری است. به یک نسبت زنان و مردان را مبتلا می‌کند و در هر سنی ممکن است اتفاق بیفتد حتی در بچه‌ها اما بیشتر در اوایل بزرگسالی ایجاد می‌شود. شخص مبتلا به خودبیمارانگاری با وجود برخورداری از سلامت بدنی خود را بیمار می‌داند و همواره از دردهای فرضی شکایت می‌کندو همیشه دچار یک نوع وسواس فکری و ترس از یک بیماری جدی است. احساسات طبیعی مانند ضربان قلب و عرق کردن و مسایل جزیی و غیرطبیعی همچون آب‌ریزش بینی، یک گلودرد ساده و یا جوش‌ها و دمل‌های کوچک را نشانه یک بیماری جدی می‌داند. این بیماری مزمن است و حتی ممکن است درمان بیش از ۱۴ جلسه به طول بینجامد تا کاملا همه موارد و جنبه‌هایی که فکر شما را درگیر کرده و سبب این احساس شما یعنی بیماری جسمی‌تان شده، مورد بررسی قرار بگیرد. شروع هر چه سریع‌تر درمان برای بهبود افکار و علایم بیمار بسیار موثر خواهد بود، البته با وجود اینکه درمان هیپوکندریازیس مشکل است اما خبر خوش اینکه درمان موثر و موفقیت‌آمیز خواهد بود. سلامت و موفق باشید.

 19. مرتضی گفت:

  سلام دکتر . آیا بیماری افسردگی دو قطبی با هیبنوتیزم درمان می شود.؟
  با چند جلسه درمان می شوند؟

 20. رها گفت:

  من ۳۰ سال سن دارم .تا ۲۰ سالگی یه دخترِ پراز انرژی بودم ۲۱ سالگی ب عقد پسرعموم دراومدم ک خیلی دوسش داشتم اما ی طرفه بود و خیلی زود ب طلاق کشید.بعد ازون تاریخ تا الان همه چی دارم ولی خوشحال نیستم .و هنوز یه عشق دوطرفه رو تجربه نکردم.ی مشکل مادرزادی هم تو صورتم دارم ک از بچگی ناخوداگاه منو درگیر کرده و عزت نفس منو مخصوصا در مقابل جنس مخالف بشدت پایین نگه داشته ایا با هیپنوتیزم درمانی امکانش هست قدرت جذب مثبت من بالا بره و افراد مناسب رو بسمت خودم جذب کنم .چرا ک بوسیله قانون جذب هرانچه را ک خواستم بدست اوردم اما درمان کامل صورتم و داشتنِ عشقِ یک فرد لایق را نه .میخام رو ضمیر ناخوداگاهم کار کنید شاید من هم طعم شیرین زندگی راچشیدم. فک کنم افسرده ام

 21. مرتضی گفت:

  با سلام آقای دکتر .آیا بیماری افسردگی دوقطبی را میتوان با کمک هیبنوتیزم درمان کرد. و بعد از هیبنوتیزم میتوانند زندگی عادی داشته باشند؟ بدون علایم بیماری دوقطبی؟
  هزینه هر جلسه هیبنوتیزم درمانی چقدر است؟
  در صورت درمان شدن این نوع بیماری با چند جلسه درمان صورت میگیرد؟
  آیا سن بیمار و اینکه چند سال به این بیماری دچار است تاثیری دارد؟

 22. علی گفت:

  سلام جناب دکتر
  برای درمان کم توانی جنسی با کمک هینوتیزم درمانی میتوانید پزشک متخصصی را به بنده معرفی نمایید؟

  با احترام

 23. آرمین حاتمی گفت:

  سلام آقای دکتر پسر من ۹ سال اش هست و حدود سه سال پیش دچار لکنت زبان شده توی این مدت هم چندین جلسه گفتار درمان شده اما درمان نشده آیا با هیبنوتیزم امکان معالجه دائم وجود دارد

 24. سعيد گفت:

  سلام آقای دکتر من حدود ۶ ماه پیش یکسری اتفاقات خانوادگی برام افتاد و به شدت ضربه روحی و احساسی یه عجیبی خوردم بطوریکه زندگی برام به شدت سخت شده چون به هیچ وجه نمیتونم خودمو از بند اون خاطرات بد رها کنم و شلید هر ساعت یکبار برا خودم بصورت ناخود آگاهی یادآوری میشه از طرفی کمی سیگار میکشیدم که بعد از این اتفاق زیاد شد… ایا میشه از طریق هیپنوتیزم این خاطرات از یاد برد و یا در مورد سیگار به بنده کمک کنید؟ در صورت امکان میشه تلفن مطب رو بفرمایید برا وقت گرفتن؟

  • سلام سعید جان
   با هیپنوتیزم می توان آزار خاطرات را از بین برد و حدود ۵ تا ۶ جلسه نیاز به درمان هست. همچنین با همین روش هیپنوتیزم درمانی میتوانید سیگار را ترک کنید. جهت هماهنگی میتوانید همه روزه به استثنای روزهای تعطیل از ساعت ۱۱ صبح تا ۸ شب با شماره مطب ۴۴۲۹۵۵۹۶ و ۴۴۲۹۵۵۹۷ تماس بگیرید. موفق و شادکام باشید.

 25. بهزاد گفت:

  سلام آقای دکتر،
  ممکنه بفرمایید برای درمان ناتوانی جنسی با منشأ روانی بکمک هیپنوتیزم میتونم از شما کمک بگیرم ؟

 26. عاطفه گفت:

  سلام آقای دکتر . ببخشید من یه مشکلی دارم . به اسم اریتروفوبیا. اینطوریه که مثلا تو جمع ازم سوال بپرسند قرمز میشم یا با آدمای جدید برخورد کنم قرمز میشم. صورتم داغ میشه و میسوزه احساس میکنم خون کل بدنم جمع شده تو صورتم . میخواستم بدونم با هیپنوتیزم درمان میشم ؟😔

 27. علیرضا توکلی گفت:

  باعرض سلام وخسته نباشید درپیشرفت شغلی وکسب درآمد زیاد میشه ازهیپنوتیزم استفاده کرد.باتشکر

 28. ایلیا گفت:

  سلام و خسته نباشید میگم من ۱۱ سالمه لکنت زبان شدید دارم آیا با هیپنوتیزم میشه درمان شد

 29. محمد گفت:

  سلام آقای دکتر کسی گذشته رو ازت پنهان کنه و حقیقت رو بهت نگه آیا میشه با هیپنوتیزم وادار به گفتن حقیقت بشه مثلا برگشت به گذشته و فهمیدن حقیقت

 30. نازنين شاهمرادي گفت:

  سلام .خسته نباشید…..اقای دکتر وسواس فکری شدید دارم که باعث ازارم شدن وارامش را ازم سلب کرده اند وسواس من در مورد مسایل دینی و مقدسات هست مدام به خودکشی فکر میکنم تنها زندگی میکنم و هیچ امید و هدف و انگیزه ای ندارم هیچگونه فعالیتی ندارم حتی موهامو نمیتونم شونه کنم زندگی خیلی سختی دارم نمیتوانم لذتی از عبادتم ببرم بسیار عصبی هستم ایا راهی برای درمانم وجود دارد ؟ میترسم سر خودم بلایی بیارم ……لطفا جواب بدین

 31. محمد رضا گفت:

  آقای دکتر امکان چنین چیزی هست که بتوان فردی را از خاطره مان بوسیله ی هیپنوتیزم پاک کنیم ، این مورد باعث بیخوابی بیش از هفته ها در من شده بطوری که خواب به چشم نمی آید و مدام درگیر فکر هستم. هم اکنون که این پیام رو مینویسم یک هفته میشود که نخوابیدم
  منتظر جوابتون هستم دکتر

 32. ساناز گفت:

  سلام خسته نباشید آقای دکتر من ۲۳سال سن دارم و دو هفته پیش یدفعه احساس ضعف تو پاهام کردم وبعد سرگیجه وکم کم دستام وقلبم احساس سر شدن کرد و بعد ازاون اظطراب شدیدی دارم و نمیتونم راحت بخوابم شبا از خواب میپرم وحس میکنم ممکن اتفاق بدی بیفته واسم تشخیص شما چیه واگ باز دچار همچین حسی شدم چیکار باید بکنم،ممنون

 33. امید گفت:

  با سلام.من پسر ۳۱ ساله هستم؛ دو قطبی دارم.می خواستم بدانم که آیا با هیپنوتیزم درمان می شوم یا نه. با سپاس از شما.

  • سلام امید جان
   برنامه درمان من برای بیماران دوقطبی بوسیله هیپنوتراپی ( هیپنوتیزم درمانی ) ۱۷ جلسه است که هر جلسه ۴۵ دقیقه زمان می برد . به استثنای جلسات اولیه فاصله بین جلسات ۵ تا ۱۵ روز است که میتوانید با شماره مطب ۴۴۲۹۵۵۹۶ و یا ۴۴۲۹۵۵۹۷ تماس بگیرید.

 34. شهاب گفت:

  سلام آقای دکتر.میخواستم بدونم آیا میشه از لحاظ ذهنی به عقب برگشت یعنی من از لحاظ نیروی فکری و آگاهی محیطی به دو ماه پیش برگردم

 35. فریبا گفت:

  سلام ایا در بیماران با اختلالات اسکیزوفرن هم مفید است

 36. وحید گفت:

  سلام دکتر با عرض سلام و خسته نباشید من ۲۷ سال سن دارم دچار سر درد شدید و سر گیجه شدم ۶ ماه میشه پیش همه دکترم رفتم خوب نشدم یعنی میشه مشکل من پانیک باشه راه حلی هست دیگه از زندگی خستم کرده

 37. حمید گفت:

  سلام دکتر، بر اثر یک سری از اتفاقات که خودم هم توش دخیل بودم بعد از حدود ۱۲ سال کار (که در این مدت همه من رو به عنوان یک آدم موفق می شناختن)، ۲ ساله که فقط در حال از دست دادن تمام چیزهایی هستم که تو این مدت به دست آورده بودم، اعتماد بنفسم خیلی کم شده و دست به هرکاری که میزنم خراب میشه.
  آیا از طریق هیپنوتیزم میشه به روال سابقم برگردم و اعتماد بنفسم رو به دست بیارم یا باید راههای دیگه رو امتحان کنم و چه راهی؟
  ممنون

 38. سوسن گفت:

  سلام خسته نباشید من ۷ماه است دچار استرس واظطرابی شدم که هرروز باهاش از صبح که بیدار میشم تا آخر شب درگیرم اما در کل روز مرتب کم وزیاد میشه اوایل خیلی زیاد بود به طوری که عرق سرد میکردم ودست وپاهام بی حس میشد و گردنم وگوشهام داغ می شد گلوم خشک میشد وداغ میشدم و اصلا غذا نمیخوردم اما الان اون علائم از بین رفته ولی هنوز اظطراب واسترس و یه حالتی شبیه بی قراری و که انگار دلت راحت وآروم نیست دارم و دچار افسردگی شدم واز زندگی لذت نمیبرم یعنی فقط دلم میخواد فقط شب و روزم بگذره دکترم رفتم وقرص آسنترا و کلرو دیازپوکساید بهم داده الان تقریبا دوماهه استفاده میکنم نمیگم بی تاثیر بوده تاثیر داشته اما استرسم واظطرابم قطع نشده خواستم بیام خدمت شما و همچنین از شما بپرسم امیدی به بهبودی قطعی من هست به طوری که مثل سابق بشم و به زندگی عادیم برگردم. باتشکر

 39. ehsan گفت:

  سلام
  شما میتونین با هیپنوتیزم زندگش گذشته (زندگی قبل از زندگی فعلی ) رو برای مراجعینتون نشون بدین؟

 40. طباطبایی گفت:

  سلام
  بنده اختلال حملات هراس یا پنیک دارم ۳۴ ساله و هر از چندگاهی این حالت بهم دست میده
  به طوری که چنروز ذهنم رو درگیر میکنه و از کار و زندگی میندازه
  ایا میشه این مورد رو درمان قطعی کرد
  لطفا راهنمایی نمایید
  ممنون

 41. مريم گفت:

  سلام من چند بار ای ویاف انجام دادم منفی شده است . روحیه ام را کاملا از دست داده ام
  پیش دکتر …. رفتم ایشان به من قرص فلوکستین دادند و به من گفتند برای ای وی اف بعدی که ۱۹ روز بعد است بهتر است هیبنوتیزم چند جلسه صورت بگیرد .منتها هم وزیت ایشان خیلی گران است هم برای هیبنوتییزم جلسه ای ۲۸۰تا ۳۰۰ میگیرند. و گفتند چند جلسه لازم دارید . من از نظر مالی زیاد توان ندارم به نظر شما برای من هیبنوتیزم میتواند موثر باشد . و آیا جایی هست که قیمت مناسب تر بگیرند

  • سلام.
   اینکه میفرمایید روحیه تان را از دست داده اید احتمالا منظورتان افسردگی است. آمادگی قبل از عمل جراحی یکی از کاربردهای هیپنوتیزم است ولی اینکه چند جلسه نیاز دارید نیازمند بررسی دقیقتر وضعیت روحی شماست که لازم است حضوری انجام شود. جهت هماهنگی می توانید با مدیر دفتر من خانم صادقی بین ساعت ۱۱ صبح تا ۸ شب با شماره ۰۲۱۴۴۲۹۵۵۹۶ تماس بگیرید.

 42. حسین گفت:

  برای حل کردن یکسری مسایل با خودم و همسرم میخوام خدمت برسم آدرس مطب و هزینه حدودی این کارو بی زحمت لطف کنید ممنون میشم

 43. مریم گفت:

  سلام
  من ۳۵ ساله ، مادر یک فرزند و شاغل هستم.
  یه مشکل بزرگ در برقراری ارتباط با دیگران بخصوص آقایون دارم، یعنی هر وقت در موقعیتی قرار میگیرم که خجالت میکشم یا به هر دلیلی توجه به کسی میکنم بدون اراده خندم میگیره و خیلی سعی میکنم که اونو پنهون کنم ولی نمیتوانم. همین امر باعث ایجاد سوءتفاهم بخصوص در مورد جنس مخالف شده و سعی میکنم سریع از اون موقعیت فرار کنم یا نتونم درخواستمو مطرح کنم یا حتی مورد تمسخر قرار میگیرم.
  لازم به ذکره که سالها پیش به یه مشاور و هیپنوتراپ مراجعه کردم و یک دوره کامل خودهیپنوتیزمی هم یاد گرفتم ولی بی فایده بود.
  این موضوع خیلی آزارم میده لطفا راهنماییم کنید.

 44. ghaZal گفت:

  ایا یک خاطره ی بد و ناگوار از حافظه پاک میشود؟

  • سلام غزال عزیز
   خاطرات بد جزئی از زندگی ما هستند و واقعیت ها را نمی شود پاک یا حذف یا انکار نمود بلکه می توان آزار خاطرات بد را با هیپنوتیزم برطرف و یا کم نمود اما خود خاطره به عنوان یک چیز بی ضرر باقی خواهد ماند . کلاً پاک کردن و حذف کردن خاطرات بد نه امکان پذیر است و نه صحیح است چون به فرض پاک کردن آن به مجرد شنیدن یک اسم ، دیدن یک صحنه ، استشمام یک عطر ، عبور از یک مکان و… مجدداً آن خاطره به وضوح زنده می شود . در ضمن روند درمان در روانکاوی ها بیاد آوری خاطرات سرکوب شده است تا مورد آنالیز قرار گیرد و هرگونه اقدام در جهت فراموش کردن آنها خلاف روند درمان صحیح است.

 45. علی گفت:

  سلام من ۵سالپیش بخاطر افسردگی واضطراب شروع کردم به کشیدن تریاک وحالادر روز۱٫۵ گرم می کشم میخوام ترک کنم خواهش میکنم اگه راهی هست کمکم کنید چون میخوام ادامه تحصیل بدهم سپاس گزارم

 46. علی گفت:

  سلام دکتر حریری عزیزمن ۵سال پیش بخاطر افسردگی و اضطرابشروع به تریاک کشیدن کردم وحالا روزی ۱٫۵ گرم مصرف می کنم ودنبال راهی هستم که ترک کنم آیا شما میتوانید کمکم کنید ترک کنم که تا اخر عمر ممنونتان باشم در ضمن من لینسانس علوم سیاسیم وبرای فوق هم امسال شرکت کردم لطفا کمکم کنید سپاس

 47. باران گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید آقای دکتر؛ من ۴۸ سال سن دارم و در حال حاضر تنها زندگی می کنم که به شدت از اینکه در تنهایی برایم اتفافی بیافتد که کسی را در کنارم ندارم میترسم و این ترس بقدری برایم آزار دهنده است که هر شب را به گریه می گذرانم ضمن اینکه خاطرات بد هم آزارم میدهد سوالم این است آیا این مشکل من قابل درمان است اگر قابل درمان است چند درصد بهبود می یابد و در چند جلسه درمان می شود؟ با تشکر فراوان از شما

 48. مهری گفت:

  با سلام و خسته نباشید آقای دکتر خواهر من از بچگی یه نوع وسواسی فکری داشت مثلا شب وقی همه خواب بودن میاومد نگاه میکرد که نمردیم یا شیر گاز رو هی چک میکرد بعد حدود ۱۸ سالگی وسواسی پیدا کرد فکر میکرد همه چی نجس است بعد ۲۲ سالگی در اواسط حاملگی در اثر یک رعد و برق شدید ترسید و دچار اختلالات روانی شد و حدود ۱ سال است که ادامه دارد و رفته رفته شدید میشه
  مثلا به بچه شیر نداد گفت تو مغزم نمیزارن و مدتی است تیک عصبی گرفته ……..
  ایا میشه با هیپنوتیزم درمانش کرد ؟؟؟ خواهشا جواب بدین

 49. عسل گفت:

  سلام و خسته نباشید. آیا ترک شیشه به روش هیپنوتیزم قابل انجام است؟؟ممنونم

  • سلام عسل جان
   قبل از اینکه درمورد شیشه صحبت کنیم بهتر است بصورت خلاصه اشاره ای به نحوه کار مغز و سیستم اعصاب مرکزی داشته باشیم.

   در سیستم اعصاب مرکزی، سلولها یا رشته های عصبی بصورت مستقم به هم متصل نیستند. بلکه بین انتهای سلول قبلی با ابتدای سلول بعدی فضای بسیار کوچکی وجود دارد که به این فضا در اصطلاح پزشکی سیناپس می گویند.

   برای اینکه یک سلول عصبی بتواند پیامی را به سلول دیگر انتقال دهد باید از انتهای خود ماده ای به داخل این فضای کوچک ترشح کند.( به این ماده در اصطلاح پزشکی نوروترنسمیتر می گویند) این ماده بر روی گیرندهایی که در ابتدای سلول بعدی قرار دارند می نشیند و به این ترتیب پیام منتقل می شود. در سیستم عصبی نوروترنسمیترهای زیادی وجود دارند که ترشح هرکدام منجر به علایم خاصی می شود.

   دوپامین و سروتونین دو نوروترنسمیتری عمده ای هستند که سوء مصرف شیشه یا مواد محرک باعث افزایش ترشح آنها در مغز می گردد و اختلال در نسبت ترشح آنها در ایجاد بیماری هایی مانند افسردگی یا دوقطبی نقش اساسی را بازی می کند.

   و اما داستان شیشه…..

   شیشه ای که در حال حاضر در بازار قاچاق مواد محرک ایران وجود دارد بیشتر بصورت کریستال های ریز ( مانند شکر) است که در تکه های کوچک یک لوله پلاستیکی ( نی نوشابه) جاسازی شده و سر و ته آن بسته می شود. این ماده به شکل های دیگری از جمله بلور های شفاف و تیز و…. نیز عرض می شود.

   قاچاقچیان مواد با این شعار که: شیشه حاوی مورفین نیست پس اعتیاد آور نیست مصرف آنرا تبلیغ می کنند و متاسفانه بسیاری از افراد ناآگاه خواسته یا ناخواسته در دام این ماده محرک گرفتار می شوند.

   واقعیت اینست که شیشه یک ماده محرک بسیار اعتیاد آور است بطوریکه در بسیاری از مقالات پزشکی قدرت اعتیاد زایی آنرا بیشتر از مواد محرکی مانند کوکائین می دانند.

   بخاطر داشته باشیم که در حال حاضر درمان اعتیاد به شیشه و مواد محرک مشکل ترین درمان در زمینه درمان سوء مصرف مواد است.

   این ماده به چهار صورت کشیدنی، استفاده از طریق بینی، خوردنی یا تزریق ممکن است مورد سوء مصرف قرار گیرد.

   شیشه از ترکبات آمفتامین یا مت آمفتامین در آزمایشگاههای غیر قانونی ساخته می شود. قرص اکستاسی نیز از ترکیبات همین مواد است. شیشه در حقیقت هیدروکلراید مت آمفتامین است که علاوه بر شیشه به آن آیس یا کریستال هم گفته می شود. البته در استانهای شرقی کشور به کراک هم کریستال می گویند!

   سوء مصرف شیشه ترشح دوپامین، سروتونین و نور اپی نفرین را در سیناپسهای عصبی در مغز به شدت افزاش می دهد و منجر به تحریک سلولهای مغز می شود. شخصی که به سوء مصرف شیشه روی می آورد در ابتدا علایم بسیار خوبی را تجربه می کند.

   در ابتدا سوء مصرف شیشه باعث می شود که تجربه های لذت بخش با شدت بیشتری احساس شوند. فرضا اگر شما از شنیدن یک موسیقی لذت می برید و محو آن می شوید شخصی که ماده محرک استفاده کرده است بر روی نت های آن موسیقی پا می گذارد و همراه با آن به پرواز در می آید!!

   قدرت تمرکز و اعتماد به نفس در چنین فردی بصورت کاذب شدت بالا می رود، خطر را از خود دور می داند. ( به قول معروف دل و جراتش زیاد می شو د)

   مصرف حتی مقدار کم شیشه منجر به بی خوابی می شود: شب تا صبح نمی خوابد دایم در حال عوض کردن کانال تلویزیون یا گوش کردن موسیقی است! بی قرار می شود و یک جا دوام نمی آورد! اشتها به شدت کاهش پیدا می کند! یکی از مواردی که اطرافیان به شخص مشکوک می شوند کاهش وزن شدید و کم خوابی است!

   با مصرف زیاد؛ تنفس و ضربان قلب افزایش یافته، طپش قلب پیدا می کنند. فشار خون و دمای بدنشان بالا می رود و احساس گرما می کنند پس زیاد آب می خورند! ضربان قلب نامنظم می شود. بشدت تحریک پذیر و پرخاشگر می شوند و ممکن است دست به هر خشونتی بزنند. اضطراب، گیجی، لرزش اندامها، تشنج و در نهایت ایست قلبی و مرگ هم از دیگر عوارض سوء مصرف شیشه است.

   سوء مصرف طولانی مدت شیشه منجر به ایجاد بدبینی شدید، خشونت، کاهش شدید حافظه، توهم های شنوایی و بینایی، سایکوز ( جنون آنی ) و بسیاری اختلالات عصبی دیگر و در نهایت مرگ می شود. اینها توهم های جالبی هم دارند! ممکن است رنگ ها را بشنوند و صداها را ببینند!

   متاسفانه شیشه شخص را در وضعیتی قرار می دهد که تمایل به درمان ندارد و شاید این مصیبت بار ترین تاثیر شیشه بر مغز باشد که درمان و پیگیری این افراد را مشکل کرده است!

   به علت ترشح زیاد نوروترنسمیتر ها، بعداز اندک زمانی انتهای اعصاب مغز تحلیل رفته و مغز نمی تواند روند طبیعی خود را داشته باشد و بیمار نه اینکه علایم خوبی تجربه نمی کند بلکه فقط بخاطر ترس از عوارض ترک شیشه که مربوط به کارکرد ضعیف مغز است اقدام به سوء مصرف آن می نماید!

   بخاطر داشته باشیم که اعتیاد به مواد در هر نوع آن که باشد در ابتدا با تجربه های بسیار لذت بخشی همراه است بصورتی که شخص اعتقاد پیدا می کند که می تواند بصورت کنترل شده مواد را مورد سوء مصرف قرار داده و از تجربه های لذت بخش آن برخوردار شود! غافل از اینکه ثابت شده است که مصرف حتی مقدار کم مواد مخدر یا محرک ساختمان مغز و کارکرد آنرا بطور هم زمان تغییر می دهد که صحبت در مورد آن از حوصله این بحث خارج است.

   همچنان که گفته شد در حال حاضر درمان مواد محرک از جمله شیشه از مشکل ترین درمان های سوء مصرف مواد است که توسط یک تیم مجرب صورت می گیرد. برای درمان، بر اساس مدت، مقدار، نوع و روش مصرف ممکن است فرد نیاز به درمان دارویی یا بصورت بستری و یا بصورت سرپایی داشته باشد. بعد از آن اختلالات روانپزشکی بیمار باید توسط روانپزشک آشنا به درمان سوء مصرف مواد مورد بررسی و درمان قرار گیرد و بدنبال آن یا هم زمان آموزش خانواده، آموزش مهارت های بهبودی اولیه و پیشگیری از بازگشت و رفتار درمانی انجام شود.

دیدگاه خود را به ما بگویید.