اگر از اضطراب و استرس، افسردگي، پرخاشگري، وسواس، ترس هاي بی اساس، لکنت زبان، پانيك (هراس)، ضعف حافظه و اعتماد به نفس رنج می برید و از سایر روشهای درمانی نتیجه نگرفته اید. روشهای نوین هیپنوتیزم درمانی همراه با مشاوره پزشكي راهی برای خاتمه دادن به این مشکلات جسمانی و روانی است. با درمان با هيپنوتيزم بيدار هر روز بهتر و بهتر مي شويد.

موفقیت تحصیلی با هیپنوتیزم یادگیری بخشی از موفقیت تحصیلی است. مانع های ذهنی در پروسه یادگیری و موفقیت تحصیلی زیادند: مشغله های فکری ناشی از درگیریهای داخل خانواده، رقابتها، کمال گرایی ها، درگیریهای داخل مدرسه و دانشگاه، مسایل اقتصادی، پیام های منفی از جانب دیگران چه بصورت عمدی چه بصورت غیر عمدی، حسادتها، تحقیرهای هدفدار […]

هیپنوتیزم در اوج افتخار  در کتاب خلاصه روان پزشکی که مربوط به سال ۱۹۹۸ است و از پرفروش ترین کتابها در زمینه روان پزشکی بالینی است و همانطور که از پزشکان نامداری چون کاپلان و سادوک انتظار می رفت به ان مطالب اصیلی اضافه شده و به این نکته اشاره دارد که در تمام انواع […]

 نگاهی به هیپنوتیزم درمانی مقدمه متن کامل سخنرانی دکتر حریری در جمع پزشکان در آزمایشگاه پارسه هیپنوتراپی در شاخه‌های مختلف طب به ویژه روان‌پزشکی کاربردهای فراوانی دارد، هیپنوتراپی به ‌دلیل توانایی‌های متنوع و شکل خاص تکنیک‌ها، همواره مورد توجه هر دو گروه بیمار و درمان‌گر بوده است. باورهای اشتباهی مانند قدرت هیپنوتیزور، تحت سلطه قرار‌گرفتن […]

هیپنوتیزم واثرتلقین شناخت تلقین یکی از مواردی است که برای بشر بسیار ضروری می باشد . تلقین در ظاهر معنائی ساده و همه فهم دارد ولی مکانیسم تاثیر آن یکی از بغرنجترین ، پیچیده ترین و مجهولترین مسائل است . پدیده تلقین همواره مورد توجه انسانها بوده است . آدمی از اولین روزهای تاریخ بشریت […]

 هیپنوتیزم درمانی یا هیپنوتراپی هیپنوتیزم درمانی یا هیپنوتراپی روش درمانی نویی نیست بلکه سابقه ای به قدمت بشر دارد، بطوریکه در کتاب شفای ابن سینا به عنوان یک پدیده در درمان نیز مطرح شده است. هیپنوتیزم در دوره ای به عنوان طب مکمل معرفی شده بود، ولی از سال ۱۹۹۸ به عنوان یک درمان کامل […]

نجات از معلولیت با هیپنوتیزم  ABSTRACT IN ENGLISH خلاصه و مقدمه :  Case presentation: جلسه سخنرانی دکتر حریری در ۲۶ بهمن ماه ۹۱ در انجمن علمی هیپنوتیزم بالینی ایران با حضور جناب آقای دکتر شریفی روان پزشک و ریاست محترم انجمن هیپنوتیزم و جناب آقای دکتر مهدی فتحی فوق تخصص بیهوشی قلب و استاد دانشگاه […]

هیپنوتیزم بیدارچگونه است ؟ مدتها بود هیپنوتیزم را به روش معمولی بکار می بردم اما همواره به این فکر بودم که با نگرانی های مردم چه کنم ؟ آن دسته از نگرانیهائی که در هیپنوتیزم معمولی  به آنها اشاره کردم . برای آنهایی که باورهای نادرستی از هیپنوتیزم داشتند توضیحات کافی میدادم وقت صرف میکردم و […]

سرفصلهای پیشرفت تحصیلی پیشرفت تحصیلی اجزائی دارد که با شناخت آنها و آموزش و بکارگیری راهکار مناسب برای هر کدام از آنها میتوان باعث پیشرفت تحصیلی یا پیشگیری از افت تحصیلی و یا توقف روند افت تحصیلی شد. در سرفصلها پیشرفت تحصلیلی گروه هدف و مخاطبین من شخص دانش آموز و دانشجو بعنوان یک واحد مستقل و […]

دکتر حریری

دکتر حریری

دکتر محمد جواد حریری - هیپنوتیزم بیدارمن دکتر محمد جواد حریری پزشک و هیپنوتراپیست ( هیپنوتیزم درمان گر )  ، عضو انجمن جهانی هیپنوتیزم و عضو انجمن علمی  بین المللی هیپنوتیزم  بالینی ایران هستم . تصورات غلطی درباره هیپنوتیزم وجود دارد که باعث شده خیلی از افراد جامعه به هیپنوتیزم بدبین شوند و نتوانند از تاثیرات مثبت درمانی آن بهره گیرند . متاسفانه بسیاری از مردم هیپنوتیزم را یک کار خارق‌العاده می‌دانند که انسان را اسیر دست هیپنوتیزم‌گر می‌کند اما هیپنوتیزم در حقیقت، یک پدیده طبیعی مغز انسان است، همان‌طور که خواب و بیداری وضعیت‌های مختلف و طبیعی مغز انسان هستند. هیپنوتیزم بر خلاف تصور خیلی ها، امری اسرار آمیز نیست. واقعیت این است که هیپنوتیزم در زندگی روزانه اشخاص ممکن است بارها اتفاق بیافتد. برای مثال دانشجویان و دانش آموزان وقتی استاد در حال صحبت است گاه هیپنوتیزم افکارشان می شوند.

لذا هدف من  از ایجاد این سایت معرفی روشهای درمان با شیوه  هیپنوتیزم بیدار است تا افراد بتوانند از برکات و مزایای هیپنوتیزم استفاده ببرند.

هیپنوتیزم بیدار درمانی خوشایند برای زندگی بهتر و آرامشی دل انگیز است .

هیپنوتیزم بیدار روشی مناسب جهت :
رفع اضطراب و استرس  ، پرخاشگری ، افسردگی ، حملات پانیک ، بیش فعالی ،  رفع فوبیاها ، رفع بیماریهای روان تنی ( بیماریهای جسمی با منشاء عصبی ) ، فشار خون عصبی ، لکنت زبان ،   ، افزایش اعتماد به نفس ، افزایش عزت نفس ، رفع سردردهای تنشی و میگرن ، اختلالات خواب ، اضطراب اجتماعی  ، تصویر سازی ذهنی – درمانی ، آموزش خود هیپنوتیزم ، مدیریت خاطرات بد ،  بیماری وسواس ، سندرم روده تحریک پذیر ، کمک در پیشگیری از آلزایمر ،  میگرن ، تقویت حافظه ،اضطراب امتحان   ، ایجاد تمرکز فکر و  تقویت حافظه ویژه دانش آموزان و دانشجویان ، افزایش خلاقیت ویژه هنرمندان و مبتکران و برطرف کننده برخی معضلات و عادات مانند ناخن جویدن ، سیگا ر کشیدن  ،  چاقی و لاغری ناشی از پرخوری یا کم خوری و یا اضطرابی است .

۶۱۷ دیدگاه نوشته شده است! می توانید دیدگاه خود را بنویسید

 1. فاطمه گفت:

  سلام خسته نباشید دکتر.
  امکانش هست با هیپنوتیزم تمام خاطرات یک شخص خاصو تا حد امکان فراموش کرد ؟
  یا تمام احساس علاقه یا احساس تنفر رو از بین برد نسبت به اون شخص>
  لطفا حتماً جواب بدین.
  ممنونم

 2. دانش اموز گفت:

  سلام اقای دکتر من یه کنکوریم و مشکل عدم تمرکزه؛ خیلی پرش ذهن دارم و باعث شده زیاد نتیجه مطلوبی نگیرم؛ ایا با هیپنوتیز درمانی قابل حله و تقریبا چند جلسه؟

 3. نازی گفت:

  سلام اقای دکتر
  من حدود سه ماه پیش دچار اختلال ضربان قلب af شدم و بعد انجام تمام ازمایشات مشخص شد که بدون هیچ دلیلی دچار این بیماری شدم که البته بعد یکماه بناچار دکتر شوک بهم وارد کرد که ضربانم تنظیم شد.
  خودم احساس میکنم چون یمدت مادر همسرم چون به بیماری لاعلاجی مبتلا بودند و دو هفته ای منزل ما بودند(حدود یک هفته قبل بیماریم)دچار اضطراب و فشار روحی زیادی شدم،شاید هم بخاطر دوبار زلزله ای که اومد من و بچه هام منزل تنها بودیم و همسرم نبود خیلی ترسیدم که مبادا اتفاقی برای بچه هام بیفته،شاید هم بعلت ترس این اتفاق برام افتاد،حالا سوالم از شما این هست که چون دکترم گفته ممکنه بیماریت به هر دلیلی دوباره عود کنه و برگرده!خیلی این موضوع نگرانم میکنه.البته مادر همسرم به رحمت خدا رفتند ولی یسری حرفهایی که پشت سرم زده شد خیلی ازارم میده و از فکرم بیرون نمیره.خیلی دلم میخواد به یه ارامش فکری برسم چون واقعا افکارم پریشونه و زودرنج هستم و سریع عصبی میشم،ایا شما میتونید بمن کمک کنید ؟چون واقعا محتاج یه فکر ارام و بدون دغدغه هستم؟

 4. نیلوفر گفت:

  سلام
  دکتر با استفاده از هیپنوتیزم میشه به زندگی های قبلی هم برگشت؟

 5. سمیرا گفت:

  با عرض سلام خدمت جناب دکتر حریری . من ۳ ساله میگرن حاد دارم و کلا روزگارمو سیاه کرده. مشکل بعدم ترس از تلفن کردن و جواب تلفن دادن و دیدار ادمهاست . بطوریکه برای تلفن کردن اگر خیلی واجب باشه باید قبلش اول رو کاغذ بنویسم چند بار برم دستشویی چندبار مرور کنم مکالمه احتمالیو و… اخرشم نمیتونم .چند سال قبل هم دچار مشکلات عصبی و روحی زیادی شدم و فکر میکنم چون از خودم زیاد مایه گذاشتم حالا دچار افسردگی حاد شدم . ترس و خجالت بیش از حد من و میگرنم قابل درمان هست با روش شما یا خیر جناب دکتر ؟

 6. الی گفت:

  سلام آقای دکتر من ۴ماهه که همش فکر میکنم تو خونمون جن هست و میترسم از تنهایی چکار باید بکنم متاسفانه این فکر از سر من دور نمیشه و باعث شده همسرم از رفتارم آزرده خاطر بشه میشه لطفا راهنمایی کنید. ممنونم

 7. محمد گفت:

  سلام آقای دکتر.شرمنده مزاحم شدم.
  یه سوالی داشتم از خدمتتون.لطف کنید جواب بدهید
  آیا بیماری دوقطبی ذهنی رو میشه با هیپنوتیزم درمان کرد.همسرم ۶ ساله انواع داروهای اعصاب رو میخوره و وقتی دکتر بعد از چند ماه دز دارو رو پایین میاره دوباره بیماری برمیگرده.
  ۶الی۷ سال پیش همسرم ترسیده و بیمار شده و در شدید ترین حالت خودش رو از بزرگان(حضرت زهرا) و دیگران رو شیطان تصور میکند. واز سیاه پوشها گریزان است و از پشت خودش میترسه و فکر میکنه همیشه کسی پشت سرش هست.
  تورو خدا اگه چاره ای هست بفرمایید.از دارو خوردن خسته شده
  ممنون

  • سلام محمد جان.
   از پزشکتان دقیق بپرسید دوقطبی هستند یا روان پریش ( اسکیزوفرنی و انواع آن) دوقطبی حدود ۱۷ جلسه درمان نیاز دارد ولی اگر روان پریش هستند که دچار این هذیانها و توهمات هستند متاسفانه با هیپنوتیزم درمان نمیشوند.
   موفق باشید.

 8. محسن گفت:

  سلام ، اقای دکتر من ۲ سال پیش عاشق یه دختری شدم که بنا به یه سری دلایل نتونستیم بهم برسیم ، الان ۲ سال هر لحظه بهش فکر میکنمو غصه میخورمو حالم خیلی بده ، شبا از فکر بهش خوابم نمیبره ، دیگه کم کم دارم افسرده میشم ، میخواستم ببینم امکانش هست با هیپنوتیزم علاقه ام به این ادمو از دست بدمو دیگه خاطراتو فکر کردن به اون اذیتم نکنه ؟

 9. سلام نامزدم ۲۴ سالشه.تقریبا یک ۶ ماهه که به شدت نسبت همه بدبین شده و فکر میکنه یا توهم میزنه که همه بهش فحش میدن یا پشت سرش حرف میزنن یا براش نقشه ای کشیدن.خیلی عصبی و بی قراره و استرس داره.روی منم خیلی حساسه و همش منو کنترل میکنه.دکترش گفته پارانوئید داره.مشکلش با هیپنوتراپی رفع میشه؟خواهش میکنم جواب بدین ما قراره عروسی کنیم.

 10. پگاه گفت:

  سلامت آقای دکتر
  ببخشید من حدود یک سال میشه که هم آلرژی شدید دارم و هم اینکه بیماری پوستی دارم که میگن بیماری خود ایمنی هستش و خیلی زخم های روی پوستم رو میخارونم درمانی برای من هست؟

دیدگاه خود را به ما بگویید.