اگر از اضطراب و استرس، افسردگي، پرخاشگري، وسواس، ترس هاي بی اساس، لکنت زبان، پانيك (هراس)، ضعف حافظه و اعتماد به نفس رنج می برید و از سایر روشهای درمانی نتیجه نگرفته اید. روشهای نوین هیپنوتیزم درمانی همراه با مشاوره پزشكي راهی برای خاتمه دادن به این مشکلات جسمانی و روانی است. با درمان با هيپنوتيزم بيدار هر روز بهتر و بهتر مي شويد.

هیپنوتیزم در اوج افتخار  در کتاب خلاصه روان پزشکی که مربوط به سال ۱۹۹۸ است و از پرفروش ترین کتابها در زمینه روان پزشکی بالینی است و همانطور که از پزشکان نامداری چون کاپلان و سادوک انتظار می رفت به ان مطالب اصیلی اضافه شده و به این نکته اشاره دارد که در تمام انواع […]

 نگاهی به هیپنوتیزم درمانی مقدمه متن کامل سخنرانی دکتر حریری در جمع پزشکان در آزمایشگاه پارسه هیپنوتراپی در شاخه‌های مختلف طب به ویژه روان‌پزشکی کاربردهای فراوانی دارد، هیپنوتراپی به ‌دلیل توانایی‌های متنوع و شکل خاص تکنیک‌ها، همواره مورد توجه هر دو گروه بیمار و درمان‌گر بوده است. باورهای اشتباهی مانند قدرت هیپنوتیزور، تحت سلطه قرار‌گرفتن […]

هیپنوتیزم واثرتلقین شناخت تلقین یکی از مواردی است که برای بشر بسیار ضروری می باشد . تلقین در ظاهر معنائی ساده و همه فهم دارد ولی مکانیسم تاثیر آن یکی از بغرنجترین ، پیچیده ترین و مجهولترین مسائل است . پدیده تلقین همواره مورد توجه انسانها بوده است . آدمی از اولین روزهای تاریخ بشریت […]

 هیپنوتیزم درمانی یا هیپنوتراپی هیپنوتیزم درمانی یا هیپنوتراپی روش درمانی نویی نیست بلکه سابقه ای به قدمت بشر دارد، بطوریکه در کتاب شفای ابن سینا به عنوان یک پدیده در درمان نیز مطرح شده است. هیپنوتیزم در دوره ای به عنوان طب مکمل معرفی شده بود، ولی از سال ۱۹۹۸ به عنوان یک درمان کامل […]

نجات از معلولیت با هیپنوتیزم  ABSTRACT IN ENGLISH خلاصه و مقدمه :  Case presentation: جلسه سخنرانی دکتر حریری در ۲۶ بهمن ماه ۹۱ در انجمن علمی هیپنوتیزم بالینی ایران با حضور جناب آقای دکتر شریفی روان پزشک و ریاست محترم انجمن هیپنوتیزم و جناب آقای دکتر فتحی فوق تخصص بیهوشی قلب و استاد دانشگاه علوم […]

هیپنوتیزم بیدارچگونه است ؟ مدتها بود هیپنوتیزم را به روش معمولی بکار می بردم اما همواره به این فکر بودم که با نگرانی های مردم چه کنم ؟ آن دسته از نگرانیهائی که در هیپنوتیزم معمولی  به آنها اشاره کردم . برای آنهایی که باورهای نادرستی از هیپنوتیزم داشتند توضیحات کافی میدادم وقت صرف میکردم و […]

دکتر حریری

دکتر حریری

دکتر محمد جواد حریری - هیپنوتیزم بیدارمن دکتر محمد جواد حریری پزشک و هیپنوتراپیست ( هیپنوتیزم درمان گر )  و عضو انجمن علمی  بین المللی هیپنوتیزم  بالینی ایران هستم . تصورات غلطی درباره هیپنوتیزم وجود دارد که باعث شده خیلی از افراد جامعه به هیپنوتیزم بدبین شوند و نتوانند از تاثیرات مثبت درمانی آن بهره گیرند . متاسفانه بسیاری از مردم هیپنوتیزم را یک کار خارق‌العاده می‌دانند که انسان را اسیر دست هیپنوتیزم‌گر می‌کند اما هیپنوتیزم در حقیقت، یک پدیده طبیعی مغز انسان است، همان‌طور که خواب و بیداری وضعیت‌های مختلف و طبیعی مغز انسان هستند.

لذا هدف من  از ایجاد این سایت معرفی روشهای درمان با شیوه  هیپنوتیزم بیدار است تا افراد بتوانند از برکات هیپنوتیزم استفاده ببرند.

هیپنوتیزم بیدار درمانی خوشایند برای زندگی بهتر و آرامشی دل انگیز است .

هیپنوتیزم بیدار روشی مناسب جهت :
رفع اضطراب و استرس  ، پرخاشگری ، افسردگی ، حملات پانیک ، بیش فعالی ،  رفع فوبیاها ، رفع بیماریهای روان تنی ( بیماریهای جسمی با منشاء عصبی ) ، فشار خون عصبی ، لکنت زبان ،   ، افزایش اعتماد به نفس ، افزایش عزت نفس ، رفع سردردهای تنشی و میگرن ، اختلالات خواب ، اضطراب اجتماعی  ، تصویر سازی ذهنی – درمانی ، آموزش خود هیپنوتیزم ، مدیریت خاطرات بد ،  بیماری وسواس ، سندرم روده تحریک پذیر ، کمک در پیشگیری از آلزایمر ،  میگرن ، تقویت حافظه ،اضطراب امتحان   ، ایجاد تمرکز فکر و  تقویت حافظه ویژه دانش آموزان و دانشجویان ، افزایش خلاقیت ویژه هنرمندان و مبتکران و برطرف کننده برخی معضلات و عادات مانند ناخن جویدن ، سیگا ر کشیدن  ،  چاقی و لاغری ناشی از پرخوری یا کم خوری و یا اضطرابی است .

۳۱۶ دیدگاه نوشته شده است! می توانید دیدگاه خود را بنویسید

 1. کیا می‌گه:

  سلام آقای دکتر،خیلی خوشحالم که با سایت شما آشنا شدم.خدارو شکر میکنم که گاهی وقتا آدمایی به دنیا میاره که برای بهبود زندگی آدما زندگی می کنن.
  من پسری ۲۳ ساله هستم از ۱۲ سالگی دچار یه انحراف جنسی شدم و از ۱۵ سالگی فهمیدم که اینکار گناهه و ضرر داره و هرچی تلاش کردم ترک کنم نتونستم و اکثر وقتا احساس گناه میکنم.بعد از تولدم پدرم فوت کرد و مادرم عصبی و زود رنج شد و توی دوران کودکیم وقتی شیطونی میکردم به شدت کتکم میزد و با کوچکترین خطا مثلا اگر یه لیوان از دستم میفتاد یا غذامو نمیخوردم انواع تنبیهات سخت و دردناک مثلا یه چیزی میزاشت روی آتیش و با اون منو می سوزوند و….کلا خیلی سخت گیر بود،همیشه وقتی عصبانی میشد بهم میگفت دوسم نداره و بهم بی توجهی میکرد،همیشه جلوی بازی کردن منو میگرفت و هیچوقت نتونستم تفریحی داشته باشم چون میترسید بلایی سرم بیاد و همیشه نسبت به همه چیز بد بین بود و هست تا حدی که حتی یه بارم نزاشت دوستی پیدا کنم و بااون جایی برم میگه اگه با کسی دوست بشی میبرتت کلیتو با قلبت در میاره میکشتت و میندازتت دور.معمولا با هیچ کس رابطه رفت و آمد نداریم به جز عید نوروز.
  حالا میخوام این خاطرات بد واقعا منو و آینده منو کنترل نکنه.الان دانشگاه میرم وهمیشه خییییلی استرس داشتم و با هیچکس هم صحبت نمیشدم و نسبت به همه چیز بدبین بودم و فکر میکردم همه از من بدشون میاد و نمیتونستم توی کارای گروهی شرکت کنم.من همه کسو دوس دارم ولی فکر میکردم هیچکس منو دوس نداره و خیلی زود رنجم و زود ناراحت میشم.
  کتابای زیادی برای از بین بردن این افکار و احساساتم خوندم و خیلی روی خودم کار کردم بارها احساساتمو روی کاغذ نوشتم تا از بین برن کلی فیلم دیدم و به رفتار آدما باهم توجه کردم تا صحبت کردن درست و رفتار اجتماعی را یاد بگیرم و الان خیییییییییییییلی بهتر شدم و تقریبا یه آدم نرمال شدم ولی هنوز نمیتونم توی یک جمع عمومی صحبت کنم صدام میلرزه و گاهی وقتا خجالت میکشم و فکر میکنم کسی دوس نداره حرفامو بشنوه و اکثر وقتا وقتی میخوام با کسی صحبت کنم حرفامو یادم میره و باید کلی فکر کنم چی میخواستم بگم.راستی اخلاق مادرمم خیلی بهتر شده.
  همیشه فکر میکنم یکی از پشت منو تعقیب میکنه و همیشه احساس میکنم همه توی ذهنمو میخونن و درموردم قضاوت میکنن واسه همین وقتی این احساسو دارم خییلی استرس میگیرم.با دیدن بچه ی کوچیک و نوزاد هم خیلی استرس میگیرم خیلی دوسشون دارم حتی بغلشون میکنم ولی وقتی نزدیکم میشن خیلی میترسم و استرس میگیرم.
  وقتی با سایت شما به صورت اتفاقی آشنا شدم خیلی امیدوار شدم و خییلی غبطه خوردم که چرا اینهمه مدت از وجودش بیخبر بودم.
  میخوام دیدم نسبت به زندگی از اینکه هست خیییییییییییییلی بهتر شه و ترس و استرسها و احساسات و افکار منفی درونم کامل از بین بره و اون انحراف جنسیمو اگه بشه ترک کنم.آیا با هبپنوتیزم میشه انحراف جنسی(استمناع) رو هم درمان کرد؟
  کلا واسه مشکلاتم چند جلسه لازمه؟ ممنون از زحمات شما.

  • سلام کیا جان.
   آنجا که نوشته اید:”ولی هنوز نمیتونم توی یک جمع عمومی صحبت کنم صدام میلرزه و گاهی وقتا خجالت….” این سوشیال فوبیا است و قدری هم اعتماد به نفس پایین دارید. اما آنجا که گفتهاید :” همیشه فکر میکنم یکی از پشت منو تعقیب میکنه و همیشه احساس میکنم همه توی ذهنمو میخونن ” راباید بررسی بیشتری بکنیمکه ببینم آیا از شدت اضطراب است و یا حالتهای توهمی است .در هر صورت فشارهای زیادی که در زندگی داشته اید باعث تعارضاتی در وجود شما شده است و به نظرم اگر حالتهای توهمی نباشد حدود ۱۱ جلسه با هم داشته باشیم کفایت میکند. شادکام باشید.

 2. محیا می‌گه:

  میشه راهنماییم کنید
  من حتی با دکتر …. هم صحبت داشتم اما همون جلسه اول با هم به توافق نطر نرسیدیم

  چون من خودم در مورد هیپنوتیزم و.. کتاب زیاد خوندم به هیپنوتیزم اعتقاااد راسخ دارم

  فقط راهنماییم کنید من مشکلم چیه که دو دقیقه سر کتاب ننیتونم بشینم و بسیار راحت همه مطالبی رو حتی با اشتیاق خوانده ام را فراموش میکنم

  • آیا مطالعه آزاد دارید یا دانشجویید؟ چون فرق میکند. مطالبی که میخوانید اگر تمرین عملی نکنید فراموش میکنید مثل زبانهای خارجی . مطالبی که به آن نیاز ندارید را فراموش میکنید. مطالبی که نیاز ندارید انگیزه ای برای خواندنش پیدا نمیکنید که بنشینید و بخوانید.

 3. محیا می‌گه:

  چندین بار پیام گذاشتم اما ثبت نشده
  نمیدونم چرا؟

 4. محیا می‌گه:

  راستش خودمم نمیدونم مشکلم چیه
  از هر شاخه به شاخه ای میپرررم
  صاز نقاشی به کامپیوتر از کامپیوتر به ورزش و از ورزش به فروشندگی و از فروشندگی به اشپزی ….و همه رو ناتمام رها میکنم
  همه رشته ها رو دوست دارم ولی زود جدابیتشون رو از دست میدن واسم و من میرم سراغ رشته بعدی
  تو درس خوند فوق العاده تنبلم و دوست دارم کار عملی انجام بجای کتاب گرفتن دستم
  خ
  نمیدونم مشکلم چیه که دنبال درمانش برم

  • سلام محیا جان.
   به نظرم نیاز واقعی خودتان ، هدف واقعی خودتان در زندگی را هنوز پیدا نکرده اید . وقتی هدف واقعی را پیدا کنید آنگاه تنها به سراغ کارهایی میروید که پیش نیاز رسیدن به آن هدف است. شاید این کارهایی را که یاد گرفته اید پیش نیاز هیچ هدفی نبوده است . شادکام باشید.

دیدگاه خود را به ما بگویید.