اگر از اضطراب و استرس، افسردگي، پرخاشگري، وسواس، ترس هاي بی اساس، لکنت زبان، پانيك (هراس)، ضعف حافظه و اعتماد به نفس رنج می برید و از سایر روشهای درمانی نتیجه نگرفته اید. روشهای نوین هیپنوتیزم درمانی همراه با مشاوره پزشكي راهی برای خاتمه دادن به این مشکلات جسمانی و روانی است. با درمان با هيپنوتيزم بيدار هر روز بهتر و بهتر مي شويد.

موفقیت تحصیلی با هیپنوتیزم یادگیری بخشی از موفقیت تحصیلی است. مانع های ذهنی در پروسه یادگیری و موفقیت تحصیلی زیادند: مشغله های فکری ناشی از درگیریهای داخل خانواده، رقابتها، کمال گرایی ها، درگیریهای داخل مدرسه و دانشگاه، مسایل اقتصادی، پیام های منفی از جانب دیگران چه بصورت عمدی چه بصورت غیر عمدی، حسادتها، تحقیرهای هدفدار […]

هیپنوتیزم در اوج افتخار  هیپنوتیزم در اوج افتخار در کتاب خلاصه روان پزشکی که مربوط به سال ۱۹۹۸ است و از پرفروش ترین کتابها در زمینه روان پزشکی بالینی است و همانطور که از پزشکان نامداری چون کاپلان و سادوک انتظار می رفت به ان مطالب اصیلی اضافه شده و به این نکته اشاره دارد […]

نگاهی به هیپنوتیزم درمانی مقدمه نگاهی به هیپنوتیزم درمانی نگاهی به هیپنوتیزم درمانی عنوان سخنرانی دکتر حریری در جمع پزشکان در آزمایشگاه پارسه هیپنوتراپی در شاخه‌های مختلف طب به ویژه روان‌پزشکی کاربردهای فراوانی دارد، هیپنوتراپی به ‌دلیل توانایی‌های متنوع و شکل خاص تکنیک‌ها، همواره مورد توجه هر دو گروه بیمار و درمان‌گر بوده است. باورهای […]

هیپنوتیزم واثرتلقین  شناخت تلقین یکی از مواردی است که برای بشر بسیار ضروری می باشد . تلقین در ظاهر معنائی ساده و همه فهم دارد ولی مکانیسم تاثیر آن یکی از بغرنجترین ، پیچیده ترین و مجهولترین مسائل است . پدیده تلقین همواره مورد توجه انسانها بوده است . آدمی از اولین روزهای تاریخ بشریت […]

 هیپنوتیزم درمانی یا هیپنوتراپی هیپنوتیزم درمانی یا هیپنوتراپی روش درمانی نویی نیست بلکه سابقه ای به قدمت بشر دارد، بطوریکه در کتاب شفای ابن سینا به عنوان یک پدیده در درمان نیز مطرح شده است. هیپنوتیزم در دوره ای به عنوان طب مکمل معرفی شده بود، ولی از سال ۱۹۹۸ به عنوان یک درمان کامل […]

نجات از معلولیت با هیپنوتیزم  ABSTRACT IN ENGLISH خلاصه و مقدمه :  Case presentation: جلسه سخنرانی دکتر حریری در ۲۶ بهمن ماه ۹۱ در انجمن علمی هیپنوتیزم بالینی ایران با حضور جناب آقای دکتر شریفی روان پزشک و ریاست محترم انجمن هیپنوتیزم و جناب آقای دکتر مهدی فتحی فوق تخصص بیهوشی قلب و استاد دانشگاه […]

هیپنوتیزم بیدارچگونه است ؟ مدتها بود هیپنوتیزم را به روش معمولی بکار می بردم اما همواره به این فکر بودم که با نگرانی های مردم چه کنم ؟ آن دسته از نگرانیهائی که در هیپنوتیزم معمولی  به آنها اشاره کردم . برای آنهایی که باورهای نادرستی از هیپنوتیزم داشتند توضیحات کافی میدادم وقت صرف میکردم و […]

سرفصلهای پیشرفت تحصیلی پیشرفت تحصیلی اجزائی دارد که با شناخت آنها و آموزش و بکارگیری راهکار مناسب برای هر کدام از آنها میتوان باعث پیشرفت تحصیلی یا پیشگیری از افت تحصیلی و یا توقف روند افت تحصیلی شد. در سرفصلها پیشرفت تحصلیلی گروه هدف و مخاطبین من شخص دانش آموز و دانشجو بعنوان یک واحد مستقل و […]

آموزش های تخصصی هیپنوتیزم

آموزش های تخصصی هیپنوتیزم

هفت هزار درمانگرآموزش های تخصصی هیپنوتیزم را دریافت کرده اند.آموزش های تخصصی هیپنوتیزم ، دکتر حریری - دکتر شریفی - دکتر باقری

دکتر علی شریفی روز پنجشنبه در حاشیه کنگره بین المللی هیپنوتیزم بالینی در مشهد در گفت و گو با خبرنگاران افزود :

علم هیپنوتیزم در رشته های مختلف پزشکی برای درمان کاربرد دارد و هر درمانگری می تواند برای درمان بیماران خود از آن بهره گیرد.  این درمانگران اعم از پزشک عمومی ، دندانپزشک ، ماما ، فیزیوتراپیست ، روانشناس بالینی و غیره می توانند از این ابزار درمانی استفاده کنند.

وی گفت :کنگره این پیام را می دهد که باید همه درمانگران ایران به این علم بعنوان ابزار درمانی مجهز شوند.

وی افزود : تاکنون در تهران و خراسان رضوی و نیز هفت استان دیگر شامل کرمان ، کرمانشاه ، ارومیه ، اهواز ، ارومیه ، شیراز و اصفهان آموزش های علمی و تخصصی هیپنوتیزم ارایه می شده است و بزودی در تبریز نیز این آموزشها داده خواهد شد.

شریفی گفت : افراد آموزش دیده انجمن هفت هزار نفر هستند اما اعضای انجمن ۵۰۰ نفر هستند که کار و فعالیت شان را تحت نظارت این مجموعه انجام می دهند. وی افزود : این ۵۰۰ نفر کسانی هستند که به خوبی از آموزش هایی که دریافت کرده اند استفاده می برند و امیدواریم این آموزش ها و جایگاه این رشته و ابزار علمی را به همه ۱۵۰ هزار پزشک و جمع زیادی از دندانپزشکان و روان درمانان توسعه دهیم.

وی اظهار داشت : امروز هیپنوتیزم در بسیاری از بیماری ها از جمله بیماری های روان تنی کاربرد دارد.

 امروز مهمترین و کاربردی ترین رشته پزشکی برای درمان با هیپنوتیزم  پزشکان عمومی هستند زیرا بسیاری از عوارض جسمی اعم از تپش قلب ، درد قفسه سینه ، مشکلات گوارشی ، تهوع ، افزایش اسید معده ، دردهای مزمن اغلب منشاء عصبی دارند و از این طریق قابل درمان هستند.

شریفی گفت : در وهله بعد روانپزشکان قرار می گیرند که بسیاری از بیماران آنها بویژه کسانی که دچار اضطراب هستند با هیپنوتیزم درمان می شوند و باید این شیوه درمانی جا بیفتد.

مطالب  مرتبط :

تعریف هیپنوتیزم

تاریخچه هیپنوتیزم

فوائد هیپنوتیزم

انواع هیپنوتیزم

هیپنوتیزم علمی را بیشتر بشناسیم

کلیدهای اصلی موفقیت هیپنوتیزم

هیپنوتیزم بیدار چگونه است

هیپنوتیزم را چطور تعریف می کنید

هیپنوتیزم شاهکارش ایجاد آرامش است

هیپنوتیزم درمانی یا هیپنوتراپی

زندگی خوب با هیپنوتیزم بیدار

ارتباط ریلکسیشن و هیپنوتیزم

همسو نگری با بیمار

باورهای نادرست

آموزش فن خود هیپنوتیزم

تعریف ضمیر خود آگاه و ناخود آگاه

پرسشهای متداول در مورد هیپنوتیزم

شرایط لازم جهت انجام هیپنوتیزم

آمادگی جهت آموزش خود هیپنوتیزم

هیپنوتیزم و اثر تلقین

 بازدید کننده محترم؛

 لطفا در صورتیکه قصد دارید هر یک از مطالب این وبلاگ را به هر شکل، اعم از شفاهی، مکتوب و یا دیجیتالی، نقل یا منتشر فرموده یا به اشتراک بگذارید، خواهشمندم لینک مستقیم و اشاره صریح به سایت هیپنوتیزم بیدار دات کام   www.HypnotismBidaar.com داشته باشید.

 کلیه حقوق این سایت برای مدیر و مالک آن محفوظ است، لطفا شما هم آنرا محفوظ و محترم بشمارید.

 متشکرم

دکترمحمد جواد  حریری ، پزشک و هیپنوتراپیست (هیپنوتیزم درمان گر )  هیپنوتیزم  بیداربالینی ایران

۳۵ دیدگاه نوشته شده است! می توانید دیدگاه خود را بنویسید

 1. امير گفت:

  با سلام و خسته نباشید و روز خوبی داشته باشید
  آقای دکتر میخواستم از سایت خوبتون و همینطور از وقتی که میذارید و به کاربران با دقت و حوصله جواب میدید تشکر کنم ممنون

 2. بهرام گفت:

  باسلام
  بنده دختری ۴ساله دارم که نسبت به غذا خوردن کاملا بی میل است و اغلب با جبر وتهدید به او غذا می دهیم که گاها ساعتها طول میکشد.ضمنا از نظر دستگاه گوارش ویزیت شده کمشکلی ندارد.لطفا راهنمایی بفرمایید ایا امکان درمان وی از طریق هیپنوتیزم وجود دارد یا خیر؟ پیشاپیش از راهنمایی حضرتعالی سپاسگزارم.

 3. مهران گفت:

  با عرض سلام و ادب

  مهران هستم ۳۱ ساله، از اواخر سال ۱۳۹۲ به دلیل وسواس فکری و جبری تحت درمان روانپزشک هست.
  از سال ۹۳ بعد از یک دوره دوستی کوتاه(۶ ماهه) با یک دختر خانوم، شدیدا دچار وابستگی عاطفی به این فرد در حد جنون شدم و تا به امروز یعنی ۱۳ تیر ۱۳۹۷ از این مشکل خلاص نشدم. با چندین روانپزشک و روانشناس مشورت کرذم ولی متاسفانه به نتیجه ای نرسیدم. میخواستم ازتون سوال کنم که آیا با هیبنوتیزم درمانی میتونم از این مشکل خلاصی پیدا کنم؟!

  • سلام مهران عزیز
   وسواسها و نیز وابستگی عاطفی با درمان هیپنوتیزمی میتواند موثر واقع گردد. در درمانهای هیپنوتیزمی به روش من، انجام تمریناتی که داده می شود در ماندگاری درمان نقش اساسی دارد. موفق و پایدار باشید.

 4. زهرا گفت:

  سلام خسته نباشید. راستش من تو بعضی کارا استعدادو توانایی خوبی دارم ولی مشکلم اینه ک زود از یه کار خسته میشم و هیچ کاری را نمیتونم تمام کنم. به نظرتون با خودهیپنوتیزم میتونم این مشکلمو حل کنم. راستی من تصویر سازی ذهنی خیلی خوبی دارم

 5. ناصر ج گفت:

  با عرض سلام و وقت بخیر خدمت جناب آقای دکتر حریری

  بنده اهل و ساکن شهر تبریز بوده و تمایل به آموزش خود هیپنوتیزم را دارم. لطفا بفرمائید ، آموزش توسط حضرتعالی فقط در تهران انجام میگیرد؟ آیا در تبریز نیز مقدور میباشد؟
  هزینه آموزش و مدت زمان آن ( روز و ساعت) چقدر میباشد؟
  برای هماهنگی قبلی جهت آموزش چگونه باید عمل کنم؟آدرس و شماره تماس

  با تقدیم احترام و سپاس

  • سلام ناصر عزیز
   فعالیت هیپنوتراپی یا هیپنوتیزم درمانی من فقط در تهران و در مطب واقع در ضلع شمالی فلکه اول صادقیه ، خیابان گلناز دهم پلاک ۱۱ میباشد که کروکی آن نیز در سایت وجود دارد . آموزش خود هیپنوتیزم را طی سه جلسه ۴۵ دقیقه بر گزار میکنم که با تعیین وقت قبلی است لطفا با شماره مطب ۰۲۱۴۴۲۹۵۵۹۶ تماس بگیرید. موفق باشید.

 6. رضا گفت:

  با سلام
  من در رشته دریانوردی تحصیل کردم و مشغول به کار می باشم. در محیط دریا بدلیل اینکه ارتباط دریانورد با خانواده ، جامعه و یا حتی خشکی کم می باشد اکثرا به افسردگی یا خشم و یا اینکه عصبی می باشند بگونه ای که آشکارا بروز می دهند.
  با مطالعه ای که درمورد هیپنوتیزم کرده ام متوجه شدم که با این روش میتوان این مشکلات را درمان کرد اما مشکلی که بر سر راه می باشد اینکه دریانورد هیچ دسترسی به خشکی یا پزشک حتی خانواده خود ندارد که بتواند برای این کار وقتی اختصاص دهد.
  حال سوال من این است که آیا میتوان این علم را فرا بگیرم که بتوانم هم اینکه دوستانم را کمک کنم و هم اینکه محیط بهتری برای دیگر همکارانم بوجود آورم؟
  درصورت امکان داشتن از کجا و چگونه باید شروع کنم؟
  در این زمینه نیاز به راهنمایی شما دارم.
  با تشکر
  به امید روزهای بهتر برای هموطنانم بخصوص دریانوردان

  • سلام رضا ی عزیز.
   بالاخره هر چند ماه یکبار به خشکی می آیید. برنامه اتان را تنظیم بفرمایید و با وقت قبلی تشریف بیاورید طی سه جلسه که دو جلسه اول میتواند همزمان باشد خود هیپنوتیزم را به شما آموزش میدهم. دیگر دوستانتان هم باید جداگانه مراجعه کنند . شما برای دیگران اقدام هیپنوتیزمی نفرمایید امکان دارد به آنها آسیب برسانید.
   موفق باشید.

 7. مرتضی افتخاری گفت:

  سلام آقای دکتر همسرم ۱۳ ساله از ناراحتی افسردگی بعد از زایمان رنج میبره که با دوا و دکتر بهبود پیدا میکنه ولی با کوچکترین ناراحتی و تغییر فصل به شرایط اول برمیگرده گفتن با روش هیپنوتیزم میشه کامل رفعش کرد میخواستم راهنمایی کنین ما ساکن تبریز هستیم

  • سلام آقای افتخاری عزیز
   یکی از برنامه های درمان من با هیپنوتیزم درمان افسردگی است جهت راهنمایی بیشتر لطفا بین ساعات ۱۱ صبح تا ۸ شب به استثنای روزهای تعطیل با شماره مطب ۰۲۱۴۴۲۹۵۵۹۶ تماس بگیرید. همواره سلامت و سرافراز باشید.

 8. اميد گفت:

  سلام خسته نباشید
  میخواستم بدونم با هیپنوتیزم میشه وسواس شستن زیاد رو درمان کرد؟
  موفق باشید

  • سلام امید جان.سال نو مبارک.
   وسواس از مواردی است که من اختصاصا بر روی آن با هیپنوتیزم کار میکنم و خوشبختانه افراد بسیاری درمان شده اند و بر خودشان مسلط شده اند. حدود ۱۲ تا ۱۴ جلسه درمان نیاز دارید. شادکام باشید.

 9. منصور سیدی گفت:

  باسلام بنده معلم هستم در کرمان لطفا کمکم کنید برای ادامه تحصیل تمرکز پیدا کنم ودر امر اموزش نیز ازاین نعمت استفاده کنم از شما کمال تشکر را دارم لطفا به گوشی بنده پیام بده اید چون در مناط ق
  محروم به اینترنت دسترسی ندارم ۶۶/////۰۹۱۳۳

 10. رامین نشوری گفت:

  با عرض سلام و درود
  بنده نیاز مبرم دارم که دست راست خودم رو تقویت کنم. یعنی در حال حاضر چپ دست هستم و قدرت و کنترل کامل من روی دست چپ هست ولی برای نوازندگی باید دست راست خودم رو تقویت کنم . میخواستم بدونم میشه با هیپنوتیزم دست راست رو تقویت کنم و کنترل کامل داشته باشم؟

 11. مهدی گفت:

  سلام .ممنون از سایت خوبتون .راسته که با خود هیپنو تیزمی در زمان کم میشه بشتر مطالعه کرد وبهتر هم یاد گرفت؟میخوام خود هیپنوتیزمی یاد بگیرم ودرس بخونم .چقدر زمان میبره تا امتحان ارشد زمانی نمونده ؟ خواهشن راهنماییم کنید ممنون از لطفتون

 12. کریمی گفت:

  با سلام
  میخواستم بدونم آیا واقعا باهیپنوتیزم بیدار میتوان خال ماه گرفتگی را درمان کرد.؟؟؟؟
  با تشکر
  ممنون اگر پاسخ داده شود.

 13. پژمان گفت:

  سلام خسته نباشید من میخواستم هیپنو تیز کردن و یاد بگیرم بهترین راحل واسه یاد گرفتن چیه ممنون میشم کمکم کنید ولطفا راحل را واسم ایمیل کنید

  • سلام پژمان جان.
   هیپنو را تیز نمیکنند و در ضمن افرادی را که راحل شده اند نمیشود ایمیل کرد. میتوانم خودهیپنوتیزم را بصورت حضوری به همه افراد با هر سطح از معلومات و تحصیلات آموزش دهم ولی برای هیپنوتیزم کردن دیگران باید مدرک معتبر دانشگاهی در زمینه درمان داشته باشید. موفق باشید.

 14. پژمان گفت:

  سلام خسته نباشید من میخواستم هیپنو تیز کردن و یاد بگیرم بهترین راحل واسه یاد گرفتن چیه ممنون میشم کمکم کنید

 15. جعفر گفت:

  باسلام خدمت استاد محترم. ۲۴ ساله فارغ التحصیل رشته روانشناسی از مشهد و دارای گواهی مقدماتی هیپنوتیزم هستم برای کسب تجربه راهنمایی بفرمایید.

 16. فاطمه گفت:

  با سلام و سپاس فراوان بخاطر سایت خوبتان
  خوشحالم که با سایت شما آشنا شدم و از دانش علمی شما استفاده می کنم . پایدار باشید . متشکرم

 17. مهدی کمالی گفت:

  سلام
  چرا آخه سن و رشته درسی رو به هیپنوتیزم ربط می دهید ؟
  محدودیت باعث شده من که ۱۹ سالمه و رشته ی ریاضی فیزیکم نتونم به کلاس های هیپنوتیزم برم . مگه کسی که رشته ی علوم پزشکی است نمی تونه سوء استفاده کنه ؟

  • سلام جناب آقای کمالی.
   شما که جوان تحصیلکرده ای هستید شایسته هست که احساسات خودتان را بهتر کنترل کنید و دقیقتر باشید . نه موضوع سن و نه موضوع سوء استفاده هیچکدام در صحبتهای ایشان ذکر نشده بود . در مورد هیپنوتیزم بالینی هم اذعان بفرمایید که چون یک ابزار درمانی است به رشته های علوم پزشکی مربوط میشود و ارتباط مستقیم دارد و مهادتهای تشخیصی و درمانی مورد نیاز هست . همچنانکه در کتابهای مربوط به علم ریاضی و فیزیک در این مورد مبحثی نگاشته نمی شود . البته این بحث در مورد دگر هیپنوتیزمی است و خود هیپنوتیزمی به همگان آموزش داده می شود . موفق باشید .

 18. مصی گفت:

  هفت هزار درمانگر آموزش هیپنوتیزم را دیده اند ؟ چرا مردم شناخت چندانی از هیپنوتیزم درمانی ندارند؟

  • مصی عزیز .البته توجه کرده اید که فرموده اند پانصد نفر در کل کشور و در رشته های متفاوت با این روش کار میکنند که اذعان بفرمایید فراگیر نشده است . بسیاری آموزش دیده اند اما به دلایل مختلف کار نمیکنند. بسیاری از مردم هم قالب های ذهنی و پیش داوری هایی دارند که صحیح نیست و آنها را از برکات هیپنوتیزم دور میکند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.