هیپنوتیزم علمی را بیشتر بشناسیم
۱۳۹۱-۱۱-۱۷
ترک سیگار با هیپنوتیزم
۱۳۹۱-۱۱-۱۷
Show all

خاطره ترک سیگار با هیپنوتیزم

ترک سیگار و قلیان با هیپنوتیزم ، هیپنوتیزم بیدار - دکتر حریری

خاطره ترک سیگار با هیپنوتیزم  ترک سیگار با هیپنوتیزم ، هیپنوتیزم بیدار - دکتر حریری

خاطره ترک سیگار با هیپنوتیزم یکی از مراجعان که اظهار میکند بهترین گزینه روش ترک سیگاراست.

حافظه اش  روز به روز ضعیف‌تر می‌شد.  نمی‌توانست فکر خود را بر روی موضوعی متمرکز  کند. 

طپش قلب ،  سردرد، تنگی نفس امانش را بریده بود . 

عصبی، ناآرام و کم‌طاقت و بی اشتها به غذا بود و بی خوابی هم مزید بر علت.

ظاهراً سیگار را از زمان نوجوانی  شروع کرده بود، ولی در چند سال اخیر بود که بیش از اندازه سیگار می‌کشید.

خیلی تلاش کرده بود که دست از سیگار بردارد ولی نتوانسته بود.

به علت کشیدن سیگار ناراحتی‌های جسمی و روحی‌اش شدیدتر می‌شد لذا هیپنوتیزم را به عنوان آخرین امید انتخاب کرده بود.

اگر چه سیگار را از زمان نوجوانی  شروع کرده بود  ولی افزایش  کشیدن سیگار و زیاده روی در آن ، باید دلیلی داشته باشد.

گرچه ممکن است به وسیله هیپنوتیزم دست از کشیدن سیگار بردارد، اما باید علت افراط در سیگار کشیدن وی  معلوم گردد و اگر علت اصلی سیگار کشیدن وی کشف نشود به جای سیگار چیز دیگری مانند  مشروب یا سایر داروهای مخدر ممکن است جایگزین  سیگار شود.

تلاش بسیار کرده بود  تا علت زیاده‌روی در سیگار را به یاد بیاورد ولی چیز مهمی به نظرش نمی رسید .

او به یاد می‌آورد چه زمانی سیگار می‌کشیده است. و هروقت گرفتاری‌های زندگی‌اش زیاد می‌شده و با موضوعات و مسایل زندگی روبه‌رو می‌شده اتش زدن یک نخ  سیگار پاسخ مشکل اش  بوده است.

در حال خود آگاه نیاز نیست که به حافظه اش فشار بیاورد، بلکه باید در حال هیپنوز یاد می گرفت که چطور خود را ریلکس و وانهاده نماید ، تا خود به خود ی به یادش آید  که علت کشیدن سیگار و زیاده روی در آن چه بوده است.

درمان  هیپنوتیزمی  را شروع کردم ، در اولین جلسه هیپنوتیزم درمانی  به او یاد دادم  که چطور خود را به طور طبیعی شل و ریلکس کند  تا تمام اعضای بدنش  آرامش خود را باز یابند.

در همان هفته نخستین پس از اولین جلسه درمان او توانسته بود مقدار کشیدن سیگار را کاهش دهد.

تلقینات تخصصی ولازم را در خلسه های هیپنوتیزمی با متد هیپنوتیزم بیدار در حالتی که  تمام عضلات او شل و آرام بودند را ، می گفتم و او به وضوح علت  کشیدن سیگار و زیاده روی در آن برایش روشن و روشنتر می شد .

او در زمان نوجوانی راه چاره رهائی از تحقیر والدین و گاهاً دوستان را کشیدن سیگار انتخاب کرده بود.

بوسیله کشیدن سیگار می خواست به اعتماد به نفس و عزت نفس برسد و شخصیت تخریب شده خود را با آن بپوشاند.
کم کم عادت کرده بود که در حضور دیگران با کشیدن سیگار  شخصیت خود را بزرگترنشان دهد. این روش  بخصوص وقتی وارد جمع جدیدی می‌شد برایش خیلی مفید واقع  می‌شد.

او هر چه بزرگتر می شد و هر بار که با مشکلی مواجه می شد سیگار بیشتری احتیاج داشت بخصوص در ملاقات با افراد تازه و یا تغییر موقعیتها ، در شرایط استرس زا و برای رفع اضطرابهایش به سیگار روی میآورد.
عادت داشتن سیگار در لابلای انگشتان و بردن بسوی لبها و پک زدن به سیگار جزء لاینفک زندگیش شده بود .

 چند جلسه هیپنوتیزم درمانی  او را قادر ساخت که بدون کشیدن سیگار شخصیت متعادلی داشته باشد، به او تلقین شد که خود را مردی باوقار و با شخصیت مجسم کند.  و در  اموری که او نیاز به سیگار کشیدن را احساس میکند ، بدون استفاده از سیگار با آن روبرو شود .
پس از چند هفته او به کلی سیگار را ترک کرده بود و حالش بسیار خوب شده بود. کشیدن سیگار ممکن است علل متعددی داشته باشد معذالک همه آنها با هیپنوتیزم قابل معالجه هستند.

سوژه های من

هیپنوتیزم و رفع پرخاشگری پدرام 
نجات از معلولیت با هیپنوتیزم
ترک سیگار با هیپنوتیزم 
شاید برای شما هم اتفاق بیفتد
جریان آقای ب
اختلال خواب اعظم خانم
فاجعه تصادف
گزارشی از یک پرونده واقعی
پانیک نبود
افسردگی نه، اضطراب پنهان

41 دیدگاه ها

 1. کتایون گفت:

  سلام جناب آقای دکتر حریری عزیز
  ممنون از اطلاعات و سایت بی نظیرتون.
  استاد ایا شما در زمینه هیپنوتیزم اعتیاد فعالیت نمیکنید یا کلا هیچکدام از همکارانتون هم این عمل رو برای مبتلایان به اعتیاد انواع مخدر ویا حتی محرک انجام نمیدن؟
  ایا اصلا هیپنوتیزم درمانی برای اعتیاد موثر میباشد؟
  متشکرم از زمانی ک برای مطالعه و پاسخ به پرسشها میگذارید
  ارادتمند شما

  • دكتر محمد جواد حریری گفت:

   سلام سرکار خانم کتایون.
   ممنون از محبت سرکار؛ اعتیاد یک مسئله جند وحهی است و مسایل اجتماعی و اقتصادی و خانوادگی که اطراف فرد مبتلا وجود دارد بسیار متعدد میباشند. هیپنوتیزم با تاثیر گذاری بر بعضی از آنها موثر است، پس به گونه ای هیپنوتیزم در درمان اعتیاد موثر است. امکان دارد افرادی در این زمینه فعال باشند.
   موفق باشید.

 2. محمد گفت:

  درود بر شما
  محمد هستم و ۴۶ ساله. تقریبا ۲۶ ساله که سیگار میکشم. البته روزی ۶ تا ۸ نخ. با کمک شما و روش هیپنوتیزم چند جلسه باید هیپنوتیزم درمانی شوم تا ترک کامل انجام بشه؟
  آیا بعد از گذشت مدت زمان، این روش ماندگار است یا نیاز به تمدید هیپنوتیزم دارد؟
  سپاس از شما.

  • سلام محمد عزیز
   ترک سیگار ۵ جلسه هیپنوتیزم درمانی به رو ش تکنیکهای هیپنوتیزمی و مشاوره های پزشکی که انجام می دهم نیاز دارد خوشبختانه تعداد سیگار مصرفی شما کم هست تاثیر هیپنوتیزم درمانی با روش من ماندگار هست اگر احیانا در طول درمان احساس کنم که تمدید هیپنوتیزم نیاز هست به شما خود هیپنوتیزم هم آموزش می دهم تا اگر نیاز بود بکار ببرید. موفق و سلامت باشید.

 3. ونوس گفت:

  سلام خسته نباشید من مشکل چسبندگی عاطفی و ترس از دست دادن دارم که باعث شده روابط ناسالمی داشته باشم و باعث ازار کسانی میشم ک دوستشون دارم یک جور عشق بی مهابای خودخواهانه ی غیر قابل کنترل و سیگار هم به هیچ وجه نمیتونم ترک کنم .،واین موارد البته ناشی از زندگیه پر از تنش گذشته ام هست . به نظر شما کیس مناسبی برای هیپنوتراپی هستم و اگه بله این پروسه ی درمانی چقدر طول میکشه. ممنونم

  • سلام ونوس عزیز
   بله با هیپنوتیزم رفع وابستگی و رفع خاطرات ناخوشایند و ترک سیگار نتیجه مثبت و زود هنگامی نسبت به سایر درمانها دارد زیرا تنها راه ارتباط با ضمیر ناخود آگاه هیپنوتیزم است . با تکنیکهای هیپنوتیزمی که بکار میبرم برای رفع وابستگی۶ جلسه و برای ترک سیگارتان ۴ جلسه اگر هر دو درمان را تومان انجام دهید، نیاز است . کسانی که نمی دانند از خودچگونه مراقبت عاطفی نمایند، به احتمل زیاد وابسته به اشخاص دیگری برای رفع این مسولیت می شوند. یادگیری چیرگی برای مقابله با وابستگی به جسارت نیاز دارد که در تکنیکهای هیپنوتیزمی آموزش لازم داده می شود و این ارزش اینرا دارد که بتوانید زندگی خود را بهتر و بیشتر کنترل نماییدو به سمت استقلال و آزادی گامهای موثری بردارید. وابستگی عاطفی که به نوعی زیر فشار قراردادن دیگران برای رفع نیازهای فرد بکار می رود، می تواند موقعیت های خوب را خراب و یا شرایط بد را بدتر سازد. میتوانید بوسیله قوانین رفتاری به همان نسبت که اشخاص مستقل عاطفی دارند، از این عواقب جلوگیری کنید. صرف نظر از احساستان، میتوانید بوسیله برقراری یک ارتباط خوب، بطوریکه اجازه دهید دیگران در راحتی و آرامش باشند به توافق با خود برسید. برخی از مردم بر این باورند که وجودشان همواره به تایید دیگران بستگی دارد و بر این اساس بقای خود را بر یک فرضیه اشتباه میگذارند. هنگامی که از لحاظ عاطفی وابسته هستید احتمال بیشتری دارد که مفهموی از انتظارات غیر واقعی و بیش از حد در مورد اشخاص نیز داشته باشید. جهت نوبت وقت ویزیت میتوانید با مطب با شماره ۴۴۲۹۵۵۹۶ بین ساعت ۱۱ صبح تا ۸ شب تماس بگیرید. موفق و سلامت باشید.

 4. جمال گفت:

  سلام دکتر من با مطب شما تماس گرفتم گفتند ترک سیگار ۶جلسه باید بیایم چون من از شهرستان باید بیایم میخوانم بدانم می شود دریک جلسه مشکل حل شود

  • سلام جمال عزیز
   اگر ترک سیگار در مدت زمان یک جلسه امکان پذیر بود حتما به شما گفته می شد با یک جلسه امکان پذیر است اما لازم است بدانید برای شروع یک درمان نیاز به گرفتن شرح حال ، انجام تست های هیپنوتیزم پذیری، انجام شرطی سازی های ذهنی ، درمان تعارضات ، درمان اضطراب و آموزش مدیریت کنترل اضطراب و نیز تلقینات مربوط به ترک سیگار هست که مجموعا به ۵ تا ۶ جلسه نیاز هست . با توجه به اینکه در شهرستان هستید میتوانید با مطب تماس بگیرید تا راهکاری برای مراجعه کمتر به تهران بشما ارایه گردد. موفق و پیروز باشید.

 5. محمد گفت:

  با سلام
  سوالی داشتم
  برادر من ۵ ساله که به تریاک اعتیاد داره . من با خوندن مطالب شما فهمیدم که برای ترک اعتیاد از هیپنوتیزم کمتر میتوان استفاده کرد . سوال من اینه که برای افزایش انگیزه ترک و ایجاد اعتماد به نفس و کلا مسائلی که به ترک کمک میکنه میشه از هیپنوتیزم استفاده کرد و با این روش فرد رو برای ترک کمک کرد ؟
  ممنون از شما

  • سلام محمد جان
   با توجه به اینکه در اعتیاد فاکتورهایی دخیل هست که همه آنها با هیپنوتیزم قابل از بین رفتن نیست لذا هیپنوتیزم به تنهایی برای ترک اعتیاد کفایت نمی کند. با هیپنوتیزم میتوان اعتماد به نفس و ایجاد انگیزه در فرد را افزایش داد. ولی من در زمینه ترک اعتیاد مواد مخدر با هیپنوتیزم فعالیت نمی کنم. موفق و سربلند باشید.

 6. عليرضا گفت:

  سلام.دوست عزیز من برای ترک سیگار به وسیله هیپنوتیزم به کجا باید مراجعه کنم؟

 7. زینب اکبری پور گفت:

  با سلام.من مدتی است که شما را شناختم . از مطالب و جوابهاتون لذت بردم.رشته روانشناشی عمومی خوندم و قصد دارم امسال ارشد بالینی شرکت کنم و علاقه زیادی به هیپنوتیزم دارم؟برای رسیدن به ارزوم می تونید کمکم کنید..سپاس

 8. alireza گفت:

  سلام دکتر من پشت کنکوریم فکر میکنم ذهنم خیلی کند شده و نمیتونم ازش بهره برداری خوبی داشته باشم میشه با هیپتونیز بهتر شد ؟؟؟؟؟؟

  • سلام علیرضا جان
   بله شما میتوانید با هیپنوتیزم از جنبه های مختلف بخودتان در این مقطع کمک نمایید. میتوانید برنامه موفقیتهای تحصیلی با هیپنوتیزم را انتخاب کنید و یا برنامه تمرکز فکر و خلاقیت ها و افزایش حافظه را انتخاب کنید و موفقیت خود را تضمین کنید. موفق باشید.

 9. علی رضایی گفت:

  سلام
  جناب دکتر ایا میتوانید در زمینه ترک اعتیاد شیره و تریاک کمک کنید؟

 10. Amin گفت:

  سلام عرض میکنم دکتر حریری عزیز
  متشکرم از به راه اندازی این سایت و آگاهی در مورد قابلیت های هیپنوتراپی…و خیلی خوشحالم که حضرتعالی همشهری ما..شیرازی هستین :).
  جناب دکتر من ۲۱ سالمه و ۵…۶ ساله که شب ها ساعت ۳،۴، ۵ میخوابم و ساعت ۲..۳ بعد از ظهر بیدار میشم…هیپنوتراپی میتونه بمن کمک کنه ؟ سپاسگزارم

 11. سعيد گفت:

  با سلام
  چند سالی هست که بدون کمک قرص قادر به خوابیدن نیستم این اواخر حتی قرص های معمول که برای خواب هست نیز چاره سز نبود و بطور اتفاقی با قرص بپرونروفن آشنا شدم که برای ترک اعتیاد کاربرد دارد با این قرص کاملا ریلکس و آسوده می خوابم و استرس هم نیز کاهش پیدا کرده است اما تقریبا بعد از ۵ ماه مصرف احساس کردم کارایی مغزم در حال کاهش است و نیز اینکه کاملا به قرص وابسته شده بودم با اراده ای که داشتم ظرف ٢٠ روز این قرص را ترک کردم دوز مصرفی یک قرص در روز بود که انهم یک الی دوساعت قبل از خواب مصرف می کردم اما اکنون برگشته ام به نقطه اول در این بیست روز شاید به سختی ۵٠ ساعت خوابده باشم انهم بطور منقطع و گاهن یک ربع و… مشکل بنده حتی استرس نیست چون به این شیوه کار عادت دارم فقط می خوابم بخوابم که موفق نمی شوم آیا این روش کاربردی دارد
  باسپاس از شما جناب دکتر

 12. الهام گفت:

  با سلام
  برادری دارم ۲۶ ساله که تازگی متوجه شدیم ۳ سالی است به مواد مخدر اعتیاد پیدا کرده از گل و حشیش و الان به هرویین – تزریق میکنه – ۲بار حین استفاده دچار مشکل شد و با فوریتهای پزشکی زنده موند تا حالا چند بار برای ترک به کمپ های مختلف و کلینیک رفتیم اما هر بار بعد یه مدت دوباره شروع کرده
  ایا راهی برای نجات از طریق هیپتونیزم هست ؟

 13. فرزانه گفت:

  با سلام
  من دچار یه ترس درونی ام قبل ازدواج سعی میکردم تنها منزل نمونم از تاریکی و تنهایی میترسم بعد از ازدواج چون که سر کار نمیرم تا همسرم بیاد تو خونه تنهام با کوچکترین صدایی کل خونه رو میگردم و از لحظه که از خواب پا میشم از ترسم جلو تلوزیون میشنم تا بعدازظهر ،دوست دارم این مشکلم درمان شه واقعا از این وضعیت خسته شدم

  • سلام فرزانه جان
   سه مورد نگرانی،ترس،دلشوره نمودهایی از اختلالات اضطرابی هستند. ریشه بساری از مشکلات ما در اضطراب خلاصه می شود که آن هم در نوع خود بد نیست یعنی اضطراب بلقوه کمک کننده است اما زمانی که باعث اختلال در بخش های عمده زندگی شد می توان نگران شد و از یک پزشک یا متخصص روانشناسی بالینی برای تشخیص مشکل استفاده کرد. بهر حال ترسها و اضطرابهای بیمارگونه با هیپنوتیزم قابل درمان است و بهتر است درمان هر چه زودتر انجام شود.موفق باشید.
   موفق باشید

 14. مدیس گفت:

  سلام. استاد ببخشید میخواستم بپرسم از هیپنوتیزم برای فردی که معتاد به متادون (برای ترک اعتیادش) هست و شدیداً دروغگو میشه بهره برد؟ تعداد جلسات رو میشه حدودی بفرمایید.ممنون

 15. mojgan گفت:

  ﺳﻼﻡ ﻣﻴﺨﻮاﺳﺘﻢ ﺑﺪﻭﻧﻢ ﺑﺮاﻱ ﺩﺭﻣﺎﻥ ﻧﺎﺷﻨﻮاﻳﻲ ﻣﺎﺩﺭ ﺯاﻳﻲ ﻳﺎ ﺳﻨﮕﻴﻨﻲ ﮔﻮﺵ اﺯ ﻃﺮﻳﻖ ﻫﻴﭙﻨﻮﺗﻴﺴﻢ اﻣﻜﺎﻧﭙﺬﻳﺮ ﻫﺴﺖ .ﺑﺎ ﺗﺸﻜﺮ

 16. احمد گفت:

  سلام
  چطور میتوانم از تخصص شما جهت ترک سیگار بهره ببرم

 17. شبنم گفت:

  سلام من میخواستم بپرسم از این روش برای لاغری میشه استفاده کرد؟ مرسی

 18. آرش گفت:

  سلاو وقت بخیر آقای دکتر
  میخواستم بدونم با هیپنوتیزم میشود سیگار را ترک کرد ؟
  و همینطور میخواستم بدونم آیا بعد از ترک برگشت هم میتونه داشته باشد یا خیر ؟

  • سلام آرش عزیز
   ترک سیگار با هیپنوتیزم با روش و تکنیکهایی که بکار می برم طی ۵ تا ۶ جلسه امکان پذیر است . در طول انجم خود هیپنوتیزم به شما آموزش داده می شود که نسبت به شرایط جدید شرطی شوید و پس از شرطی شدن بازگشت انجام نمی شود. موفق و سلامت باشید.

 19. وحید گفت:

  ممنون و سپاس
  بله به دو مرکز بهداشت هم که رفتم همین فرمایش شما را در مورد آزمایش گفتند.
  تندرست بمانید

 20. وحید گفت:

  درود
  ۲۸ساله هستم و در خانواده ای خوب زندگی میکنم و کودکی بد وفقر مالی رو فراموش کردیم والان اوضاع خوبه.
  خواهرم بهترین دوستم هست و منم سعی کردم برادر و دوست خوبی واسش باشم.
  خواهر ۲۶سالشه و ارشد تغذیه میخوونه.پاک و نازنین و ورزشکار و اهل هنر.
  چندهفته پیش یک خواستگار داشت این اولین خواستگار برابر و پایاپای خواهرم هستش,
  ما پسر رو نمیشناسیم ویکی از اقوامش هم کوچه ما هستن وشناختی ازشون نداریم.
  دو نفر چند جلسه ای با هم صحبت کردند,معیارها,باورها,علایق و ترجیحاتشون یکی هستش,خانواده خوبی دارند و از لحاظ مالی هم تقریبا شبیه هم هستیم ,تنها مشکلی که یک ماه فکر خواهرم رو مشغول کرده اینه که برادر بزرگ این آقا مواد مخدر صنعتی مصرف میکنه,
  دوتا خواهرش و خودش انسان های تحصیل کرده وخوبی هستن و راستش خواهرم از این آقا خوشش اومده,
  شرایط شهر ما و خانواده ما یکم بسته هست نمیشه دوران آشنایی بیشتر از این طول بکشه,

  پرسش من از شما بزرگوار اینه که از طریق سایکلوژی و یا هیپنوتراپی و یا روش های شبیه میشه فهمید این آقا مواد مخدر مصرف میکنن و یا قبلا مصرف کرده اند؟

  خواهرم به سیگار کشیدن هم حساس هستش ,آقا هم بهشون گفته من مصرف نمیکنم و رابطه سردی با برادرش داره

  حتما شما استاد بزرگوار از من آگاه تر هستید حتی یک بار انجام بعضی کارها دیگه قبح اون کار رو میشکنه و بازگشت بهش راحت تره.

  سپاس گذار از وقتتون,تندرست باشید

  • سلام وحید جان.
   از لطف شما ممنونم. مواد صنعتی یعنی شیشه که جزء محرک ها ( و نه مخدرها ) دسته بندی میشوند طوری است که فرد می تواند مدتی مصرف نکند بدون هیچ علامتی و در نتیجه امکان دارد در آزمایش مربوطه نشان داده نشود (چون می تواند مصرف نکند و برود آزمایشگاه) در ضمن هیپنوتیزم یک روش درمانی است و برای کشف اسرار نیست ؛ در این زمینه به مشاور خانواده مراجعه بفرمایید . موفق باشید

 21. اسماعیل گفت:

  سلام
  از راهنمایی و سایت شما متشکرم بهره بردم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.