هیپنوتیزم، هیپنوتیزم درمانی، هیپنوتراپی، آموزش خود هیپنوتیزم، هیپنوتیزم بیدار دکتر حریری
افسردگی نه، اضطراب پنهان
۱۳۹۷-۰۸-۲۸
افسردگی
۱۳۹۷-۰۹-۲۷
Show all

گزارش از یک پرونده واقعی

بازهم گزارش از یک پرونده واقعی دیگرهیپنوتیزم، هیپنوتیزم درمانی، هیپنوتراپی، آموزش خود هیپنوتیزم، هیپنوتیزم بیدار دکتر حریری

آقایی نسبتا چهارشانه نسبتا بلندقد ۳۵ ساله بود.

با چشمانی بی فروغ تن صدای پایین قدری خمیده با چهره ای حیران و سردرگم،  وارد اطاق شد.

در شرح حال هیپنوتیزمی خود گفت :

مدرک کارشناسی دارم . مجرد هستم . چند سال است بخاطر مشکلات روحی خانه نشین و بیکار شده ام.

در ادامه افزود:

قبلا در تولیدی و مغازه برادرم کار میکردم . موجب حسرت مغازه دارهای اطراف بودم.

آنها هیچ کاری نداشتند من دائم فروش داشتم. شب با گونی، پول به خانه میبردم .(آن موقع دستگاه POS نبود)

بر اثر مسائلی که برایم پیش آمده نتوانسته ام ادامه کاردهم.

هرچند که الان هم به اصرار برادرم گاه گداری به کارگاه سر میزنم اما خودم میدانم که کار مفیدی نمیتوانم انجام بدهم.

صبحها تا نزدیک ظهر خواب هستم و اجباری به حضور بموقع در کارگاه ندارم اغلب هم نمیروم.

همیشه در خودم هستم.

دیگران میگن چقدر شل و ول و آروم حرف میزنی، چشمات غم داره، چرا دائم فکر میکنی یا به یه جا زل زدی…..

کسی با من درگیری ایجاد کرد آن درگیری برایم خیلی گران تمام شد.

ناخواسته در ماجراهای عجیب و پشت سرهم و گوناگونی گرفتار آمدم .  صدمات شخصیتی زیادی خوردم.

حال و حوصله غذا خوردن و بیرون رفتن ندارم. نه دیدار دوستان و نه تفریحات سابق و نه ذوق و شوق قبلی هیچکدام دیگر لذت بخش نیستند.

هیچ هدف و انگیزه ای برای هیچ کاری ندارم.

کودکی بسیار سختی را با فقر و محدودیتها و تحقیرها گذراندم. فقر فرهنگی در اطراف ما بیداد میکرد. …

ایشان در مسیر درمان با هیپنوتیزم در جلسه ششم گفت :

اطاقم را مرتب کردم غذا درست کردم خیلی به خانه حس کمک داشتم.

اهل منزل خوشحال شدند تقریبا در همه ساعات متعادل و خوبم. هجوم افکار دیگر اذیتم نمیکند.

در جلسات بعد هیپنوتیزم درمانی بتدریج اضافه کرد:

توانسته ام در کارگاه برادرم فعالانه تر به کارها برسم در این مدت کارگرها با هم تبانی هایی کرده بودند.

کارها را خراب میکردند موجب ضرر و زیانهای عمدی شده اند.

از آنها شکایتهایی کرده ام آنها هم شکایتهایی به اداره کار برده اند.

سخت مشغول رسیدگی و پیگیری شکایتها در دادگاه تجدید نظر هستم. پرسنل را عوض کرده ام.

در جلسات بعدی اضافه کرد :

افرادی جنس برده اند و مدتهاست پول نداده اند دنبال نقد کردن چکها و تسویه حسابها هستم.

به شهرستانهای مخهیپنوتیزم، هیپنوتیزم درمانی، هیپنوتراپی، آموزش خود هیپنوتیزم، هیپنوتیزم بیدار دکتر حریریتلف برای وصول طلبهایمان میروم.

او در جلسه بعدی هیپنوتیزمی خود گفت:

بکل محل کارگاه را به جای مناسبتری انتقال داده ام.

در جلسه بعدی هیپنوتیزم درمانی خود اعلام کرد:

میخواهم با کسی شراکتی بکنم که مستقل کار کنم و ایده هایی که دارم را اجرا کنم.

اینهمه شوق و شعف و پشتکار و هیجان متعلق به همان کسی است که حتی توان غذا خوردن هم نداشت.

فقط عاطل و باطل مثل یک تکه گوشت در رختخواب افتاده بود.

هیپنوتیزم درمانی افسردگی 

هیپنوتراپی یا هیپنوتیزم درمانی که در شاخه‌های مختلف پزشکی و روانپزشکی کاربردهای فراوانی دارد، بدلیل توانایی‌های متنوع و شکل خاص تکنیک‌ها، همواره مورد توجه هر دو گروه بیمار و درمانگر بوده است. باورهای اشتباهی مانند قدرتهای عجیب و مرموز هیپنوتیزور، تحت سلطه قرار‌گرفتن سوژه، دخالت نیروهای ماوراءالطبیعه و… سال‌ها مانع پیشرفت هیپنوتیزم علمی بوده‌اند. خوشبختانه طی ۵۰‌ سال اخیر، پیرو توجه فزاینده به مطالعه‌ علمی هیپنوتیزم، بسیاری از شُبَهات برطرف شده و این پدیده‌ی منحصر‌بفرد، به‌عنوان درمانی مؤثر و قدرتمند مورد تأیید و استفاده‌ مراکز معتبر علمی در سطح بین‌المللی قرار گرفته است. در حال حاضر در سراسر اروپا و آمریکا، تمایل مردم و درمانگران برای بهره‌گیری از فواید ارزشمند هیپنوتیزم، روزبروز بیشتر می‌شود و این روش درمانی محبوبیت و کاربرد افزونتری می‌یابد.
خلسه هیپنوتیزمی بدلیل همراهی همیشگیش با تن‌آرامی و آرامش عمیق، بخودیِ خود موجب کاهش استرس، اضطراب و تنش می‌شود. اغلب جلسات هیپنوتراپی شامل حالاتی از آرامش خوشایند و لذت‌بخش نظیر احساس سبکی،‌ شناوری و آرامش عمیق جسمی و روحی است که موجب تقویت اثرات درمانی هیپنوتیزم می‌شوند. بیمار به کمک هیپنوتیزم می‌آموزد که بیش از آن‌چه تصور میکرده، بر بدن خود کنترل دارد و میتواند تغییرات فیزیولوژیک بدنش را هدایت نماید. بنابراین هیپنوتیزم فرصتی است برای یادگیری کنترل بهتر و مؤثرتر بر خود. زمانیکه شخص چنین توانایی مفیدی را در خود ایجاد و تقویت نماید، اعتماد‌ به نفسش بیشتر می‌شود و بهتر قادر است آرامش خود را در موقعیت‌های مختلف حفظ کرده و بر استرس، اضطراب و افسردگی غلبه نماید. از سوی دیگر، یک هیپنوتراپیست ماهر و باتجربه قادر است با استفاده از تکنیک‌های مؤثر هیپنوتیزمی اضطراب و افسردگی بیمار را درمان نماید.
شناخت و تغیییر نگرشهای ناصحیح؛ شناخت و تصحیح خطاهای شناختی؛ دیدن افقهای بهبودی؛ شناخت و کنترل بهتر و مؤثرتر بر احساسات خود؛ توانایی ایجاد حالات خوشایند از درون خود؛ بازسازی موقعیتهای اضطراب آور و آموزش راه های مقابله با آن؛ روش گرفتن انرژی های مثبت از محیط اطراف و تقویت احساسها همگی روشها و تکنیکهای بدیع و متنوعی است که در هیپنوتیزم درمانی بکار میگیرم.

مسیر درمان

پانیک نبود
هیپنوتیزم و رفع پرخاشگری پدرام
نجات از معلولیت با هیپنوتیزم

افسردگی نه، اضطراب پنهان
جریان آقای ب
ترک سیگار با هیپنوتیزم
اختلال خواب اعظم خانم
شاید برای شما هم اتفاق بیفتد
فاجعه تصادف
خاطره ای که فراموش نمی شد

دكتر محمد جواد حریری
دكتر محمد جواد حریری
با سلام افتخار دارم با عنوان سایت هیپنوتیزم بیدار در خدمت شما هموطنان عزیز و گرانقدر باشم. من دکتر محمد جواد حریری متولد شیراز دیماه سال 1340 هستم. در سال 1358 در دانشگاه علوم پزشکی شیراز در رشته پزشکی عمومی پذیرفته وپس از انقلاب فرهنگی مشغول به تحصیل شدم و در سال 1369 نائل به کسب درجه دکترای طب از دانشگاه مذکور گردیدم دوران طرح خارج از مرکز را در شهرستانهای مختلف با کسب تجربیات بسیار سپری کردم . در طول دوران تحصیل و پس از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه در مراکز و بیمارستانهای بسیاری واقع در شیراز و تهران و غالب اوقات در بخش اورژانس نسبت به مداوای بیماران همت گماردم ، در همین دوران با مطالعات آزاد که در زمینه روانشناسی و هیپنوتیزم داشتم به فن هیپنوتیزم علاقه وافری پیدا نمودم و در نهایت پس از مطالعات بسیار در سال 1375 با گذراندن دوره های تخصصی انجمن علمی بین المللی هیپنوتیزم بالینی ایران به عضویت آن انجمن درآمدم و همواره سعی در بروز رسانی اطلاعاتم در زمینه فوق الذکر را داشته ام. از آن سال تاکنون علاوه بر فعالیتهای پزشکی به بررسی و درمان بیماران نسبت به رفع اضطراب ، تقویت حافظه ، افزایش اعتماد بنفس ، اختلالات خواب ، درمان بیماریهای روان تنی ، لکنت زبان و..... با روشهای "ریلکس محور" همت گمارده و همواره کوشیده ام تا با فعالیتهای خود دوستداران و مراجعین خود را راضی نگه دارم و تلاشم بر این بوده که مانند یک دوست واقعی آنچه را که اندوخته ام برای بالا بردن سطح آگاهی و بینش مردم عزیز دراختیارشان قرار دهم و بنظرم در این باب موفق هم بوده ام . اکنون نیز با جمع بندی آن تجربیات و مشاهده آثار و برکات روشهای ریلکس محور، به تبیین روشهایی میپردازم که با حفظ اصول ، کاربردی نیز هستند، و بدینسان "هیپنوتیزم بیدار " متولد شده و پا به منصه ظهور گذاشته است. امیدوارم در سایه لطف و عنایت خداوند متعال و نظرات و راهنمائی های ارزشمند شما بزرگواران بتوانم هر چه بهتر و کاملتر پاسخگوی شما عزیزان باشم . و من الله التوفیق . دکتر محمد جواد حریری

6 دیدگاه ها

 1. ليلي نظمي گفت:

  سلام جناب دکتر پسر بزرگم الکلیسم است ودچار فروپاشی شدید اعصاب می باشد ایا شما می توانید به او کمک کنید البته منظورم درمان با هیپنوتیزم است . بی صبرانه منتظر پاسختان هستم

 2. فرزانه گفت:

  سلام آقای دکتر. من سردردهای ممتدو مزمن و شدید دارم. به طوریکه که گاهی زندگی شخصی و کاری ام مختل می شود. توان ایده پردازی و پیشرفت مالی ندارم و از این موضوع دچار نوعی افسردگی و سرخوردگی شده ام. روبطم اغلب تحت تاثیر همین حس بد بی کفایتی قرار می گیرد. گاهی پر انرژی می شوم و پر از ایده و خلاقیت و انگیزه، اما این دوره خوب خیلی پایدار نیست و دوباره همان عدم موفقیت و آشفتگی و ناامیدی بر من غلبه می کند. به پزشکان زیادی برای معالجه سر دردم مراجعه کرده ام اما هیچوقت نتیجه نگرفتم. به نظر شما آیا هیپنوتراپی می تواند به من کمک کند؟

  • دكتر محمد جواد حریری گفت:

   سلام فرزانه عزیز.
   مشکلاتی که لیست کرده اید برحسب تشخیص مربوط به آنها پاسخهای متفاوتی دارد. اگر سردرد شما میگرن یا سردردهای عصبی باشد با هیپنوتیزم قابل درمان است.
   اینکه مود شما متغیر است شاید اختلال دوقطبی باشد که با هیپنوتیزم قابل درمان است. برای تشخیص بهتر و اظهار نظر قطعی لطفا برای ویزیت حضوری و یا تلفنی، وقت بگیرید.
   موفق باشید.

 3. رضا گفت:

  سلام جناب دکتر
  خدا قوت من حدودا ۱ ماه است به این بیماری گرفتار شدم و قبلا نیز وسواس فکری داشتم حدودا سه سال پیش البته وسواس ام درمان شد با دارو درمانی و روان درمانی و همت خودم تو عرض سه ماه درمان شد ولی حدودا یک ماه است دچار اختلال پانیک شده ام دکتر عمومی تشخیص داد و برایم قرص های پروپرانولول و فلوکستین ۲۰ و آلپلازولام ۵ تجویز کرد د می گفت زیر فشار استرس درس خواندن بودی چون هفته ای ۷۰ ساعت درس می خواندم وقتی ترم آخر بودم و بعضی از خاطراتی که برات پیش اومده گرچه خاطرات تنش زایی نبوده به جز یک خاطره که مقداری پول زیادی و ازم دزدی کردن حدودا ۳ ماه پیش
  اما سوالی که از شما استاد بزرگوار و مهربان دارم این است که چقدر حدودا با دارو درمانی طول می کشد که حالم یک مقداری بهتر شود
  عذر می خواهم از اینکه مزاحمتان شدم جشن میلاد پیامبر نیز پیشاپیش بر شما استاد بزرگوار مبارک باشد و ان شاء الله خدا خیرتان دهد که انقدر به فکر کمک به مردم هستید

  • دكتر محمد جواد حریری گفت:

   سلام رضا جان
   واکنش بدن افراد به دارو درمانی متفاوت است. اما اگر شما با دارو درمانی راحت هستید و از نتایج خوب درمانی برخوردار هستید بهتر است زیر نظر پزشکتان به درمان ادامه دهید. موفق و موید باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.