راهنمای اجرای تصویرسازی ذهنی

روز جهانی هیپنوتیزم ، هیپنوتیزم بیدار دکتر حریری
روز جهانی هیپنوتیزم
۱۳۹۳-۱۰-۱۱
بدون استرس و اضطراب
بدون استرس و اضطراب
۱۳۹۳-۱۱-۲۷
Show all

راهنمای اجرای تصویرسازی ذهنی

 راهنمای اجرای تصویرسازی ذهنی

راهنمای اجرای تصویر سازی ذهنی هیپنوتیزم، خودهیپنوتیزم، آموزش خود هیپنوتیزم، هیپنوتیزم درمانی، پدر هیپنوتیزم ایران هپنوتیزم بیدار - دکتر حریری

راهنمای اجرای تصویر سازی ذهنی

مطالعات نشان میدهد که برای تاثیر گذاری بهتر آرامش در رفع مشکلات مورد نظر, تصویرسازی ذهنی اثر بسزایی دارد. یعنی آرمیدگی یا تن آرامی به تنهایی و بدون تصویر سازی اثرات محدودی در رفع مشکلات و بیماریها دارد.
تصویرسازی ذهنی از پایه های اولیه خلسه های هیپنوتیزمی است.

 • چند دقیقه خود را ریلکس کنید. مطالعات نشان می‌دهد که تصویرسازی ذهنی بهترین تأثیر را زمانی دارد که همراه با یک تکنیک آرمیدگی ( ریلکسی ) همراه شود.

 • لباس راحت بپوشید، کفش‌های خود را در بیاورید، دراز بکشید یا بر یک صندلی راحت بنشینید و اگر مایل هستید نور را کم کنید. چشمانتان را ببندید و چند نفس عمیق بکشید. تصور کنید که از یک پلکان پایین می‌روید. با هر گام، به این احساس توجه کنید که بیشتر و بیشتر ریلکس و راحت  می‌شوید.

 • زمانی که کاملاً  ریلکس وآرمیده شدید، یک منظره دلخواه را مجسم کنید. این منظره می‌تواند یک ساحل  یا جنگل یا پارک زیبا باشد. می تواند دامنه یک کوه یا یک لحظه لذت‌بخش خاص با دوستان یا خانواده باشد . هر زمان به تمرین تصویرسازی خود می‌پردازید به یکی از این منظره ها وارد شوید.

 • زمانی که در منظره مطلوب خود احساس راحتی کردید، تدریجاً ذهن خود را به مشکلی که می‌خواهید حل شود معطوف کنید.

 • اگر تصویرهای متعددی به ذهن آمد، یکی از آن‌ها را انتخاب کنید تا در جلسه جاری روی آن کار کنید. اجازه دهید این تصویر ذهنی زنده‌تر و واضح‌تر شود. اگر وضوح تصویر کم و زیاد می‌شود، نگران نشوید.

 • اگر هیچ تصویری به ذهن نیامد، سعی کنید به یک حس دیگر معطوف شوید. مثلاً صدای رودخانه یا بوی گل‌های وحشی در چمنزار.

 • اگر روش‌های بالا کارساز نشد، به این فکر کنید که در حال حاضر چه احساسی دارید. عصبانی هستید؟ خسته هستید؟ رنگ این عصبانیت چیست؟ چه تصویرهایی را برمی‌انگیزد؟ از حس‌ها برای شکل دادن به تصاویر ذهنی استفاده کنید.

 • هر زمان چنین می‌کنید، مجسم کنید که مشکل شما در انتهای جلسه کاملاً بهبود می‌یابد. این کار، طرح اولیه شفا را در درون ایجاد می‌کند که بدنتان در شفای خود از آن پیروی می‌کند.

 • در پایان جلسه، چند نفس عمیق دیگر بکشید و خود را در حال بالا رفتن از پلکان خیالی مجسم کنید، در حالی که تدریجاً به محیط خود آگاه وارد می‌شوید. چشمانتان را باز کنید، بدنتان را کش و قوس دهید، لبخند بزنید و روز خود را ادامه دهید.

 • در آغاز، این تمرین تصویرسازی ذهنی را برای ۱۵ تا ۲۰ دقیقه حداقل یک بار در روز انجام دهید. با کسب مهارت بیشتر، احتمالاً خواهید توانست فقط هر بار برای چند دقیقه و چندین بار در روز انجام دهید و همان فواید را برای شما داشته باشد. 

نوشته شده توسط: دکتر بیژن نوذری

مطلب مرتبط

آموزش خود هیپنوتیزم

دكتر محمد جواد حریری
دكتر محمد جواد حریری
با سلام افتخار دارم با عنوان سایت هیپنوتیزم بیدار در خدمت شما هموطنان عزیز و گرانقدر باشم. من دکتر محمد جواد حریری متولد شیراز دیماه سال 1340 هستم. در سال 1358 در دانشگاه علوم پزشکی شیراز در رشته پزشکی عمومی پذیرفته وپس از انقلاب فرهنگی مشغول به تحصیل شدم و در سال 1369 نائل به کسب درجه دکترای طب از دانشگاه مذکور گردیدم دوران طرح خارج از مرکز را در شهرستانهای مختلف با کسب تجربیات بسیار سپری کردم . در طول دوران تحصیل و پس از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه در مراکز و بیمارستانهای بسیاری واقع در شیراز و تهران و غالب اوقات در بخش اورژانس نسبت به مداوای بیماران همت گماردم ، در همین دوران با مطالعات آزاد که در زمینه روانشناسی و هیپنوتیزم داشتم به فن هیپنوتیزم علاقه وافری پیدا نمودم و در نهایت پس از مطالعات بسیار در سال 1375 با گذراندن دوره های تخصصی انجمن علمی بین المللی هیپنوتیزم بالینی ایران به عضویت آن انجمن درآمدم و همواره سعی در بروز رسانی اطلاعاتم در زمینه فوق الذکر را داشته ام. از آن سال تاکنون علاوه بر فعالیتهای پزشکی به بررسی و درمان بیماران نسبت به رفع اضطراب ، تقویت حافظه ، افزایش اعتماد بنفس ، اختلالات خواب ، درمان بیماریهای روان تنی ، لکنت زبان و..... با روشهای "ریلکس محور" همت گمارده و همواره کوشیده ام تا با فعالیتهای خود دوستداران و مراجعین خود را راضی نگه دارم و تلاشم بر این بوده که مانند یک دوست واقعی آنچه را که اندوخته ام برای بالا بردن سطح آگاهی و بینش مردم عزیز دراختیارشان قرار دهم و بنظرم در این باب موفق هم بوده ام . اکنون نیز با جمع بندی آن تجربیات و مشاهده آثار و برکات روشهای ریلکس محور، به تبیین روشهایی میپردازم که با حفظ اصول ، کاربردی نیز هستند، و بدینسان "هیپنوتیزم بیدار " متولد شده و پا به منصه ظهور گذاشته است. امیدوارم در سایه لطف و عنایت خداوند متعال و نظرات و راهنمائی های ارزشمند شما بزرگواران بتوانم هر چه بهتر و کاملتر پاسخگوی شما عزیزان باشم . و من الله التوفیق . دکتر محمد جواد حریری

52 دیدگاه ها

 1. فرزام گفت:

  سلام اقای دکتر
  من میخواستم بدونم چند جلسه برای خود هیپنوتیزم لازمه و طول هرجلسه حدودا چقدر است، ممنون میشم پاسخ بدید. ضمنا سایت بسیار آموزنده و خوبی دارید.

  • دكتر محمد جواد حریری گفت:

   سلام فرزام عزیز.
   از لطف شما سپاسگزارم. با ۳ جلسه خود هیپنوتیزم را یاد میگیرید. هر جلسه ۴۵ دقیقه است.
   موفق باشید.

 2. حسین گفت:

  سلام میخواستم بدونم میشه با هیپنوتیزم لز افکاری که دوست نداریم در ذهن باشند خلاص شد

  • سلام حسین عزیز
   اغلب افراد از آن بی اطلاع هستندکه در یک ثانیه حدود ۵۰ فکر و یا بیشتر به ذهن خطور می کند. افکار با یک چنان سرعتی در ذهن ما تحلیل و بررسی می شوند که خودمان هم متوجه نمی شویم و اصلاً اطلاع نداریم که یک چنین اتفاقی در حال روی دادن است. فردی که با فرآیندهای خود هیپنوتیزم آشناست، زمانیکه در مرحله ریلکس کردن قرار می گیرد، وارد مرحله ابتدایی درک “فکر” می شود و تازه در این حالت است که متوجه می شود تا کنون به چه چیزهایی فکر می کرده و از آن پس می تواند اصل “تفکر” را دریابد. هر چقدر که ذهن خود را بر روی افکار آزار دهنده متمرکز کنید، به همان میزبان خودتان را اذیت کرده اید. این قبیل فکرها در وهله اول نوعی حس ناخوشایند را برای ما بوجود می آورند و به دنبال آن ناخوشایندی و عدم رضایت در تمام مظاهر زندگی نمود پیدا می کند. تمرکز و توجه عمیق بر روی یک مقوله ذهنی آنرا حتی از نقطه نظر خارجی نیز ملموس تر می سازد. در این حالت توهم و خیال پردازی راجع به آن تفکر آنرا قوی تر می کند. این یک پدیده کاملاً طبیعی و اثبات شده است که به خوبی در هیپنوتیزم قابل کنترل می باشد. کسی که تنها راه ورود افکار صحیح را در ذهن خود باز می گذارد و از روی عقل و با خواست و اراده فردی افکارش را انتخاب کند، از بالاترین میزان صحت و سلامت فیزیکی، احساسی، و ذهنی برخوردار خواهد بود و همه کارهای درست را در زمان درست انجام خواهد داد. کنترل کردن افکار، آرام کردن ذهن آشفته و پریشان، و جلب توجه و تمرکز بر روی مطلبی خاص همه و همه جزء امور دشواری محسوب می شوند که مهارت پیدا کردن در آن مستلزم تلاش فراوان است اما با هیپنوتیزم و تمرینات خود هیپنوتیزمی میتوان کنترل صحیح و مناسب بر افکار خود داشت. با هیپنوتیزم و با تکنیکها ومشاوره های پزشکی که انجام میدهم با ۶ تا ۸ جلسه میتوانید کنترل افکار خود را بدست بگیرید. موفق و سلامت باشید.

 3. حمید رضا گفت:

  با سلام
  من تقریبا دو سالی هست که ب دلایلی نسبت به زندگی خیلی بی اهمیت و بی انگیزه شدم طوری که چیز هایی که واقعا بهشون علاقه دارم هم برام کاملا عادی جلوه میکنن دیگه حتا انگیزه ای برای ترک سیگار هم ندارم (بخاطر تلاش های بی نتیجه ی قبل) ایا میتونم با هیپنوتیزم این مشکلات رو حل کنم چیزایی مثل ترک سیگار و انگیزه به درس و زندگی و همچنین اینکه میخوام ببینم میتونین بهم کمک کنین تا خودم هر موقه که میخوام بتونم به حالت خلسه و هیپنوتیزم عمیق وارد بشم تا بتونم حداقل روزی یک ساعت ذهنمو ازاد کنم و به ارامش فکری برسم؟
  ممنون از شما

  • سلام حمید رضا جان
   در بسیاری‌ از موارد، بیماری‌ افسردگی خود به‌ خود خوب‌ می‌شود، اما با کمک‌ گرفتن‌ از پزشک‌ می‌توان‌ مدت‌ افسردگی‌ را کم‌ کرد و روش‌های‌ مقابله‌ با افسردگی‌ را فرا گرفت‌. عود افسردگی‌ شایع‌ است‌. درصد بهبودی‌ بالا است‌، حتی‌ اگر فرد به‌ هنگام‌ افسردگی‌، نسبت‌ به‌ بهبودی‌ خود دید منفی‌ داشته‌ باشد. از علائم افسردگی است:
   از دست‌ دادن‌ علاقه‌؛ بی‌حوصلگی‌ و دلزدگی‌؛ ناتوانی‌ از لذت‌ بردن‌
   احساس‌ ناامیدی‌؛ بی‌حالی‌ و خستگی‌
   بی‌خوابی‌؛ خواب‌ زیاد یا ناراحت‌
   احساس‌ بی‌ارزش‌ بودن‌ ومورد نیاز نبودن‌ و گوشه‌گیری‌ اجتماعی‌؛
   بی‌اشتهایی‌ یا پرخوری‌؛ یبوست‌
   از دست‌ دادن‌ میل‌ جنسی‌
   مشکل‌ داشتن‌ در تصمیم‌گیری‌؛ مشکل‌ داشتن‌ در تمرکز
   یکباره‌ به‌ گریه‌ افتادن‌ بدون‌ توضیح‌ مشخص‌
   احساس‌ گناه‌ شدید به‌ خاطر وقایع‌ بی‌اهمیت‌ یا خیالی‌
   تحریک‌پذیری‌؛ بی‌قراری‌؛ افکار خودکشی‌
   دردهای‌ مختلف‌، مثل‌ سردرد، درد قفسه‌ سینه‌ بدون‌ شواهدی‌ از بیماری‌ جسم

   درمان افسردگی ‌
   مانند هر بیماری دیگر، این‌جا نیز پیش‌گیری مقدم بر درمان است. اگرچه ممکن است وجود زمینه‌ی ژنتیکی، فرد را نسبت به افسردگی ، آسیب‌پذیرتر نماید ولی بی‌شک توجه به معنویات، آشتی با طبیعت و تقویت ارتباط‌های سالم انسانی و خانوادگی، بهترین راه کاهش افسردگی و درنتیجه پیش‌گیری از آن است.
   یکی از درمان های افسردگی بدون دارو هیپنوتراپی یا هیپنوتیزم درمانی است . خلسه هیپنوتیزمی به‌دلیل همراهی همیشگی‌اش با تن‌آرامی و آرامش عمیق، به خودیِ خود موجب کاهش استرس ، اضطراب و تنش می‌شود. اغلب جلسات هیپنوتراپی شامل حالاتی از آرامش خوشایند و لذت‌بخش نظیر احساس سبکی،‌ شناوری و آرامش عمیق جسمی و روحی است که موجب تقویت اثرات درمانی هیپنوتیزم می‌شوند. بیمار به کمک هیپنوتیزم می‌آموزد که بیش از آن‌چه تصور می‌کرده، بر بدن خود کنترل دارد و می‌تواند تغییرات فیزیولوژیک بدنش را هدایت نماید. بنابراین هیپنوتیزم فرصتی است برای یادگیری اِعمال کنترل بهتر و مؤثرتر. زمانی که شخص چنین توانایی مفیدی را در خود ایجاد و تقویت نماید، اعتماد‌به‌نفس او بیشتر می‌شود و بهتر قادر است آرامش خود را در موقعیت‌های مختلف، حفظ کرده و براسترس ، اضطراب و افسردگی غلبه نماید. از سوی دیگر، یک هیپنوتراپیست ماهر و باتجربه قادر است با استفاده از تکنیک‌های مؤثر هیپنوتیزمی، استرس ، اضطراب و افسردگی بیمار را درمان نماید . در روش درمان من با هیپنوتیزم در جلسه اول شرح حال و تست های هیپنوتیزمی گرفته می شود و پس از اینکه فرد آمادگی لازم ذهنی برایش ایجاد شد با تمرینات خود هیپنوتیزمی که داده می شود ادامه درمان و پایداری آن به مراجعه کننده آموزش داده می شود. همچنین می توانید از طریق هیپنوتیزم نسبت به ترک سیگار و موفقیت های تحصیلی خود اقدام نمایید. موفق و سربلند باشید.

 4. محمد حسین گفت:

  سلام آقای دکتر عزیز
  من در ایجاد رابطه اجتماعی استرس و ترس دارم ونمیتونم ایجاد رابطه کنم همیشه غمگین و تبع سردی دارم

  دوست کمی دارم شدید استرسی هستم و ترس از همه چیز، جطور میشه حل کرد لطفا راهنمای کنید

  • محمد حسین عزیز سلام
   سوشال فوبیا و ناتوانی در ایجاد روابط اجتماعی خوشبختانه با هیپنوتیزم قابل درمان هست . اینکه غمگین هستید، منزوی هستید، اینها میتواند نشانه افسردگی هم باشد اضطراب توام با افسردگی را می شود با هیپنوتیزم درمان کرد. قابل حل هستند. این درمانها درمانهای تخصصی هستند اینکه در اینجا بنویسم برای شما که چطور می شود حل کرد امکان پذیر نیست چونکه این درمانها باید انجام بشود و نوشتاری نیست. حضورا باید تشریف بیاورید حتما درمان می شوید. موفق باشید.

 5. حسن گفت:

  با سلام.
  چطور میشه با هیپنوتیزم یا رفتن به حالت آلفا مطالب را به حافظه بلند مدت سپرد؟ تو ی کتاب نوشته بود که با رفتن به حالت آلفا مطالب را بخونید و به حافظه بلند مدت بسپرید.من میتونم برم تو حالت الفا، اما سوالم اینه که مگه میشه رفت تو خلسه آلفا و هوشیار بود و مطلب و درس خوند؟مگه میشه آخه..تو اون حالت دری خوند؟ میگن الفا حالت هوشیاری مضاعفه..اما چطور میشه ازش بیشترین استفاده و بهره برداری را کرد؟
  ممنون

  • سلام حسین عزیز
   هیپنوتیزم هیچ شباهت روان شناختی، عصب شناختی و یا فیزیولوژیک به خواب ندارد. بنابراین هیپنوتیزم، نوعی خواب مصنوعی یا مغناطیسی نیست. مغز انسان دارای امواجی ست که براساس فرکانس( و با واحد هرتز یعنی تعداد نوسان در هر ثانیه) طبقه بندی می شود. امواج مغزی توسط دستگاهی به نام الکتروانسفالوگراف، دریافت و روی یک نوار کاغذی (نوار مغز) ثبت می شود. این امواج را با نام های دلتا( با فرکانس ۵/۰ تا ۴ هرتز)، تتا( ۴ تا ۸ هرتز)، آلفا( ۸ تا ۲۱ هرتز)، بتا( ۲۱ تا ۰۳ هرتز) و گاما( ۰۳ تا ۰۶ هرتز) می شناسیم. در حالت هیپنوتیزمی، ابتدا امواج آلفا و سپس بتا افزایش می یابد. با افزایش عمق هیپنوتیزم، شاهد افزایش امواج تتا خواهیم بود. هم چنین در مراحل عمیق تر و با تصویرسازی های هیپنوتیزمی، امواج گاما( به ویژه گامای ۰۴هرتز) افزایش می یابد. افزایش امواج تتا و گاما، وجه تمایز هیپنوتیزم از سایر حالات تمرکز ازقبیل مراقبه، یوگا، طریقت آلفا و… است. وجود امواج تتا و گاما( که درواقع نشانگرهای فیزیولوژیک تمرکز محسوب می شوند) ثابت می کند که میزان تمرکز ذهنی در حالت هیپنوتیزمی، از تمرکز ایجادشده توسط سایر روش های آرمیدگی، بیش تر و عمیق تر است.تغییرات در هوشیاری رابطه بسیار نزدیکی با تغییرات الکتریکی در مغز دارد. مطالعات نشان داده که هنگام هشیاری یا هنگام حل مسائل ریاضی یا تفکرات، امواج (بتا) فعالیت مسلط دارند. هنگام استراحت و آرامش امواج (آلفا) فعالیت مسلط دارند. در رویاهای روزانه و یا تخیلات، هشیاری کاهش می یابد. در واقع خیال بافی شاید یکی از خواصش این باشد، که قدری انسان را از فشارهای استرس زای زندگی رهایی بخشد. در توهم آگاهی کاملا” قطع می شود. قطع کامل از واقعیات زندگی. کیفیت توهم، در هیپنوتیزم و بیماران روانی فرق دارد در حالت هیپنوتیزم حالتی شبیه به شبه توهم (Psudohallucination) دارد. بررسی های انجام شده نشان داده که در عمیق ترین درجات هیپنوتیزم درصدی آگاهی وجود دارد. حتی در خواب عمیق معمولی یا حتی بیهوشی به همین صورت درصدی آگاهی وجود دارد(Rymer, ۱۹۸۷). برای مثال برخی از محرک های خاص ممکن است در حالت خواب عمیق یا حتی بیهوشی شنیده شوند. مادر، در خواب عمیق متوجه کوچکترین سر و صدای فرزند نوزاد خود می شود، حال آنکه شاید هرگز متوجه رعد و برق شدید نشود (Bernnet, ۱۹۸۲) بعضی ازافرادی که در بیهوشی عمیق قرار داشتند، بعد از بیرون آمدن از بیهوشی برخی از حرفهای پزشکان را عنوان می نمودند و این نشاندهنده درصدی آگاهی بوده است . هیپنوتیزم خواب نیست، بیهوشی هم نیست، بلکه حالتی شبیه به خواب آلودگی است. در قویترین درجات هیپنوتیزم درصدی آگاهی وجود دارد و فرد می داند چه می کند و چه اتفاقی می افتد. در هیپنوتیزم سبک امواج آلفا و در هیپنوتیزم عمیق امواج بین تتا و دلتا گزارش شده است. در هیپنوتیزم فرد در امواج آلفا قرار می گیرد و کریتیکال فاکتور که قسمت قضاوت نقادانه مغز است و در خودآگاه قرارداردو از ناخودآگاه محافظت می کند، زمانی که فرد تحت هیپنوز قرار می گیرد این فیلترها ضعیف شده و دسترسی به تحت خودآگاه و ناخودآگاه بهتر انجام می شود. در این حالت تلقینات بهتر به سطح ناخودآگاه فرد می رسد. استفاده از تکنیکهای هیپنوتیزمی در موفقیتهای تحصیلی نیاز به ۵ تا ۶ جلسه دارد که میتوانید با هماهنگی های لازم و تماس با مطب نوبت ویزیت دریافت کنید و ز طعم شیرین و دلنشین هیپنوتیزم بهره مند شوید. موفق و سلامت باشید.

 6. سپیده گفت:

  سلام آقای دکتر
  من ۲۵ سالم هست مدت طولانی هست که دچار استرس هستم وقتی وارد جمع میشم یا وقتی از خونه بیرون میرم استرس میگیرم حالت تهوع شدید و معده ام به طور کلی بهم میریزه جدیدا مشکل تمرکز هم پیدا کردم بعضی اوقات در عین اینکه گوش میکنم ولی بعد از تموم شدن توضیحات متوجه میشم نصف چیزایی که استاد توی کلاس یا هر کسی که داشته چیزی بهم میگفته رو نفهمیدم احساس میکنم از همه هم سن و سال های خودم عقب تر هستم و فکر میکنم به نسبت برنامه هایی که وقتی سنم کمتر بود برای خودم داشتم هیچ امیدی براشون ندارم و امکان رسیدنم هم بهشون وجود نداره از کوچکترین حرف دیگران دلگیر میشم و سریع گریه ام میگیره
  شما میتونید به من کمک کنید من قبلا اینقدر در وضعیت بدی نبودم ولی در حال حاضر هیچ انگیزه و امیدی ندارم مشکل من حل میشه؟

  • سلام سپیده خانم
   مشکل شما نشات گرفته از اختلال اضطراب اجتماعی است . اضطراب اجتماعی یک اختلال بسیار ناتوان‌کننده‌است که می‌تواند بسیاری از جنبه‌های زندگی فرد را مختل کند. در موارد شدید، اضطراب اجتماعی می‌تواند کیفیت زندگی فرد را به شکل چشمگیری کاهش دهد. بعضی از مبتلایان ممکن است هفته‌ها از خانه خارج نشوند یا از بسیاری موقعیت‌های اجتماعی مانند موقعیت‌های شغلی و تحصیلی خود صرف نظر کنند.
   اضطراب اجتماعی می‌تواند از نوع خاص یا specific (زمانی که فقط برخی موقعیتهای اجتماعی خاص موجب اضطراب می‌شود. مثل سخنرانی در حضور جمع) یا از نوع فراگیر(Generalized) باشد. اضطراب اجتماعی فراگیر عموماً شامل نوعی نگرانی شدید، مزمن و پایدار می‌شود که فرد از قضاوت دیگران در مورد ظاهرش یا رفتارش یا خجالت کشیدن و تحقیر شدن در حضور دیگران دارد. در حالی که شخص مبتلا معمولاً متوجه غیرمنطقی بودن یا زیاده روی در این احساس ترس و نگرانی می‌شود ولی غلبه کردن بر این ترس برایش بسیار سخت است. حداکثر حدود ۱۳٫۳ درصد مردم در مقطعی از زندگی خود معیارهای هراس اجتماعی را دارا هستند که نسبت مردان به زنان مبتلا ۲ به ۳ است.
   علائم جسمی که معمولاً همراه اضطراب اجتماعی هستند شامل سرخ شدن، تعریق زیاد، لرزش، تپش قلب، احساس دل آشوب و لکنت زبان می‌شود. در موارد نگرانی و ترس شدید حملات اضطرابی(panic attack) نیز ممکن است اتفاق بیفتد تشخیص و دخالت زودهنگام در این اختلال می‌تواند به حداقل شدن علائم و کند شدن پیشرفت آن کمک قابل توجهی کند و از بروز عوارض بعدی نظیر افسردگی شدید جلوگیری کند. با توجه به اینکه این اختلال در بسیاری از نقاط جهان چندان شناخته شده نیست و ناشی از اختلالات شخصیتی فرض می‌شود مبتلایان به هراس اجتماعی معمولاً به خود درمانی روی می‌آورند. عامل دیگری که در این مسئله مؤثر است پرهیز مبتلایان از مراجعه به پزشک به علت خود اختلال است. فرد مبتلا را می‌توان به روش‌های دارویی یا درمان غیر دارویی یا هر دو درمان کرد. تحقیقات نشان داده رفتار درمانیِ شناختی هیپنوتیزمی (cognitive behavior hipnotherapy) به صورت فردی در درمان اضطراب اجتماعی مؤثر است.
   خوشبختانه درمان سوشال فوبیا یا اضطراب اجتماعی چندان سخت نیست و با هیپنوتیزم درمانی با تکنیکهایی که بکار میبرم با ۸ جلسه قابل درمان و کنترل است و فرد در طول درمان با اعتماد به نفس و آرامش به امور جاری اجتماعی خوددست می یابد. سلامت و موفق باشید.

 7. مینو گفت:

  سلام و عرض ادب
  آیا با هیپنوتیزم می شود خاطرات اسفناک گذشته را فراموش کرد به طوری که آثاری که از آن جای مانده کاملا و کاملا پاک کرد؟
  با سپاس

  • سلام مینو خانم
   با هیپنوتیزم میتوان آزار خاطرات ناخوشایند را از بین برد. کریس لی روانشناس و متخصص علم هیپنوتیزم در دانشگاه Murdoch استرالیا می گوید: «افرادی که تحت این نوع درمان قرار می گیرند اظهار داشته اند که با این کار خاطرات بدشان دورتر می شوند و دیگر تازگی قبل را ندارند و در نتیجه تمرکز کردن و توجه نمودن به آنها نیز برایشان دشوارتر می شود.»
   به گفته وی افرادی که هیپنوتیزم می شوند، با این کار، خاطرات بد تازگی شان را از دست می دهند. در مراحل مختلف درمان با هیپنوتیزم، فرایند کار شکلی شبیه به همان جلسات روان درمانی می گیرد و بیمار نیز با راهنمایی درمانگر به ترمیم تجربیات گذشته اش می پردازد.
   اما براساس برخی تحلیل های صورت گرفته، تاثیر هیپنوتیزم بیشتر از رفتار درمانی در آسیب های روحی شدید است. در مطالعه ای که در سال ۲۰۱۱ میلادی انجام شد، مبتلایان به اختلالات استرسی پس از ضایعه روانی (PTSD) که چشمان خود را در حین هیپنوتیزم درمانی حرکت داده بودند با آنها که چشمان خود را در جریان فرایند درمان می بستند مقایسه شدند و مشخص شد که میزان ناراحتی افرادی که چشمان خود را حرکت داده بودند به میزان زیادی کاهش یافته و عرق کمتری (که می تواند نشانه ای از ناراحتی باشد) روی پوستشان دیده شد.
   برخی دیگر از کارشناسان نیز باور دارند مزیت واقعی هیپنوتیزم آن است که می تواند سریع تر از اشکال سنتی روش های درمان بیماری های روحی به نتیجه برسد.
   براساس گفته شاپیرو، پژوهش ها نشان می دهد که ۸۴ الی ۱۰۰ درصد از افردی که از آسیب های روانی رنج می برند پس از ۳ جلسه ۹۰ دقیقه ای درمان با استفاده از هیپنوتیزمی دیگر اختلالات استرسی پس از ضایعه روانی را تجربه نمی کنند.
   Vincent Felitti یکی از پژوهشگران ارشد در زمینه آسیب های روانی دوره کودکی است که به بیماران تحت درمان خود توصیه می کند به جای روان درمانی های مرسوم از هیپنوتیزم استفاده نمایند. اما اصلی ترین ایراد جلسات روان درمانی گران بودنشان است که انجام آنها را برای بسیاری از مردم غیر عادی می کند.
   در انتها باید بگوییم که انجمن روانشناسان آمریکا، انجمن بین المللی مطالعات استرسی ضایعات روانی و دفتر امور بازنشستگان ارتش آمریکا همگی هیپنوتیزم درمانی را توصیه می کنندو بر موثر بودن آن صحه گذاشته اند. با تکنیکهای هیپنوتیزمی که بکار میبرم برای برداشتن آزار خاطرات نیاز به ۶ جلسه درمان و هر جلسه ۴۵ دقیقه هست. موفق و پیروز باشید.

 8. نهال گفت:

  با سلام
  زنی ۲۸ ساله هستم. تحصیلات خود را تا مقطع فوق لیسانس در دو دانشگاه معتبر به پایان رساندم اما متأسفانه به دلیل اینکه فکر می کنم سواد کافی ندارم، از کار کردن هراس دارم . از طرفی هم وقتی سعی می کنم بیشتر مطالعه کنم و با این حس مبارزه کنم دچار اضطراب می شوم و کاری از پیش نمی برم. در کنار این مسئله همیشه اضطراب شدید دارم. از رانندگی کردن، ارتفاع و خفگی در آب هراس دارم. حتی چند وقت قبل برای مبارزه با احساسم اقدام به گرفتن گواهینامه کردم اما حتی بعد از گرفتن گواهینامه باز هم نمی توانم رانندگی کنم و از این موضوع وحشت دارم. معمولأ خواب خوبی ندارم و در خواب هم صحبت می کنم. دست به هر کاری می زنم احساس می کنم مانعی بزرگ در ذهنم وجود دارد که اجازه نمی دهد موفق شوم و دائم احساس سنگینی دارم. ممنون می شوم برای درمان و هزینه های درمان راهنمایی بفرمایید.

  • سلام نهال عزیز
   مشکلات شما علاوه بر اعتماد به نفس پایین ، در رده فوبیا ها یا ترسهای ناشناخته دسته بندی می شود. همه ما در طول زندگی خود ترس هائی را تجربه کرده ایم که هیچ دلیل منطقی ای برای آنها سراغ نداشته ایم . امکان بروز فوبیاها در تمام دوران های زندگی افراد وجود دارد . روانشناسان ترس را اینطور معنا می کنند: پدیده ترس هر چند که یک غریزه طبیعی است که در انسان از همان بدو تولد وجود دارد، اما هر گاه به دلیل تغییراتی که در شدت و نوع آن بوجود می‌آید از حالت عادی خارج شود، این ترس‌ها تحت عنوان ترس‌های مرضی شناخته می‌شوند که می تواند فعالیت های روزمره انسان را مختل کند.در یک تعریف کلی می توان فوبیا را ترس شدید ، پیوسته و نامناسب از اشیاء یا موقعیت ها دانست . در واقع فوبیا ترس شدیدی است که دلیل منطقی ندارد. رای اینکه به شما پیشنهاد کنیم ترس های خود را بشناسید و در صورتی که بر شما غلبه دارند توصیه می کنیم برای رفع آن از متخصصان کمک بگیرید.
   یکی از راه های درمان غلبه بر ترس های مرضی استفاده از هیپنوتراپی یا “هیپنوتیزم بیدار” است که به شما کمک میکند تا هرچه سریعتر از ترسهای نابجا رهائی یابید و توصیه ما به شما این است که برای غلبه بر ترس با کمک تکنیکهای هیپنوتراپی ( هیپنوتیزم درمانی ) خودتان را از موقعیت های ترسناک رها کنید ، آنوقت خواهید دید چندان هم که فکر می کردید از چیزهائی که ترس داشتید چندان هم ترسناک نیستند. با روش درمان هیپنوتیزمی با تکنیکهایی که بکار میبرم نیاز به ۸ جلسه است. جهت تعیین وقت ویزیت لطفا با مطب تماس بگیرید. موفق و سر افراز باشید.

 9. عظیم گفت:

  با عرض سلام من مردی حدودا ۶۰ ساله هستم مدیر نسبتا موفقی هستم که به علت مشکلات کاری مدت ۵ سال اخیر دچار استرسهای شدیدی بوده ام اکنون شدت استرسها خیلی کمتر شده اما آثار مخرب انها بر توانایی های کاری وزندگیم کماکان ادامه دارد حالتهای اضطراب در روز مانع تمرکز روی کارم میشود ودر شب مانع خواب آرام با قرصهای آرام بخش هم مشکلم حل نشده است لطفا بفرمایید آیا این نوع اضطراب درمان پذیر است یا نه و برای درمان چه روشی را پیشنهاد می فرمایید

  • سلام عظیم عزیز
   بله همانطور که مستحضر هستید اضطراب بر تمرکز و خواب تاثیر گذار است. در خیلی از موارد وقتی اضطراب تحت درمان و کنترل قرار می گیرد عوارض جانبی آن از جمله تمرکز و خواب نیز بهبود می یابد. یکی از درمانهای موثر و در مواردی از بهترین درمانهای اضطراب هیپنوتراپی یا هیپنوتیزم درمانی است . همه رفتار انسانها الزاماً بر پایه ی تصمیمات و تفکرات هوشیارانه انجام نمی پذیرد و حل همه ی مسئله ها نیز لزوماً در هوشیاری صورت نمی گیرند . ” ناخودآگاه ” در دسترس آگاهی هوشیار نیست و برای دست یابی به آن ، باید از تکنیک های ویژه ای استفاده کرد . همچنین مدیر سایت می گویند : در حال حاضر، کوتاه ترین و شاید بهترین راه برای دست یابی به ناخود آگاه ، هیپنوتیزم است . زمانی که فردی در حالت هیپنوتیزمی قرار می گیرد ، مسیر یک طرفه ناخود آگاه – خودآگاه ، دو طرفه می شود . یعنی از یک سو افکار ، هیجانات و خاطرات از ناخود آگاه به سطح آگاهی هوشیار می آیند ومی توان روان کاوی هیپنوتیزمی انجام داد و بدین وسیله می توان ریشه ی بسیاری از مشکلات روان شناختی و اختلالات روان تنی و از جمله اضطرابها را جست جو و پیدا کرد، از سوی دیگر می توان با استفاده از تکنیک های موثر هیپنوتیزمی و با نفوذ به ناخود آگاه ، تاثیری قدرتمند و پایدار بر اعماق ذهن گذاشت و بسیاری از این اختلالات را درمان کرد . اضطرابها با درمان هیپنوتیزم با تکنیکهای هیپنوتیزمی و مشاوره های پزشکی در حین درمان نیاز به ۸ جلسه دارد. جهت مراجعه و تعیین نوبت ویزیت لطفا با مطب تماس بگیرید. سلامت و سرافراز باشید.

 10. آرزو گفت:

  سلام , وقت بخیر ,تشکر از وقتگذاری خیر خواهانه ی شما برای بهبود حال افراد.من سالهاست احساس بدبینی به خود دارم.احساس می کنم افراد از من و شخصیت من خوششان نمی آید و نمی توانم با کسی احساس صمیمیت و راحتی داشته باشم .در هرجمعی احساس اضطراب شدید و خودکم بینی ,بی اعتماد به نفسی دارم.در کلاس های دانشگاه به زور حاضر می شدم و از صحبت با افراد می هراسم.این عامل باعث شده با وجود سن بالا هرگز نتوانم به سرکار بروم.دختری ۳۰ ساله هستم و نمی توانم با کسی ارتباط برقرار کنم , دچار مشکل مالی هستم آیا خودهیپنوتیزمی مشکل من را حل می کند؟ لطفا تفاوت تاثیر خودهیپنوتیزمی و هیپنوتیزم را توضیح دهید.بسیار سپاسگذارم

  • سلام آرزو خانم
   افرادی که دچار اضطراب اجتماعی هستند معمولاً خطر شرمندگی و دستپاچه‌شدن را بیش از اندازه، و در همان حال، توانایی خود برای رویارویی با آن موقعیت را کمتر از حدّ برآورد می‌کنند. غالباً برای آن‌ها، درخواست قرار ملاقات، صحبت کردن در مقابل جمع و یا حتی نشستن بر سر میز غذا همراه با عدّه‌ای که آن‌ها را خوب نمی‌شناسند، کاری استرس‌زا و اضطراب آفرین است. امّا اکثر آن‌ها بالاخره با چند بار اشتباه کردن، راهی برای کنار آمدن با این مشکل پیدا می‌کنند.
   اضطراب اجتماعی چیزی به مراتب فراتر از خجالتی بودن طبیعی و یا احساس ناخوشایندی که اغلب مردم گاه و بیگاه دارند است. هراس اجتماعی، کمروئی و خجالتی بودن مفرط است که با اضطراب همراه می‌گردد و باعث می‌شود که فرد کاری که دوست دارد را انجام ندهد و یا از حضور در موقعیت‌هایی که ممکن است مجبور به صحبت کردن با دیگران گردد اجتناب کند. با هیپنوتیزم میتوان به کسانی که دارای اضطراب اجتماعی هستند کمک کرد تا این افراد مهارت‌های انطباقی برای مدیریت اضطراب شان را به دست آورند. این امر شامل درک و تنظیم افکار و باورهایی که باعث اضطراب می‌شوند، یادگیری و تمرین مهارت‌های اجتماعی برای افزایش اعتماد به نفس و جسارت، و سپس به کاربردن تدریجی و آهسته این مهارت‌ها در وضعیت‌ها و موقعیت‌های واقعی است.
   استفاده از خود هیپنوتیزمی در صورتی که مشکل بشکل بیماری نباشد میتواند موثر واقع شود اگر فرد تلقینات صحیح را بداند و در صورتی که تبدیل به بیماری شده باشد نیاز به مراجعه به متخصص است. اید بدانید که روان آدمی پیچیدگی ها و ظرافت های مخصوص به خود را دارد ، مداخلات درمانی توسط افراد بی صلاحیت می تواند پیامدهای ناگوار روحی روانی داشته باشد. دست کاری ضمیر ناخودآگاه و دسترسی به آن و تلقین اشتباه گاهی حتی یک کلمه اشتباه می تواند پیامدهای ناگوار روحی روانی داشته باشد. بطور مثال شاید ندانید که برطرف کردن بعضی علامتها بطور سطحی و ساده انگارانه با هیپنوتیزم ممکن است موجب روان پریشی آن فرد نگون بخت شود . مثلاً خیلی ساده لوحانه است که تا کسی را دیدید که سیگار می کشد و شما هم شنیده اید هیپنوتیزم در ترک سیگار موثر است بلافاصله دست بکار شوید و سرسری و بدون دانش کافی ترک سیگار کار کنید و بر فرض که موفق شدید خوشحال خوشحال باشید که شما هم استاد شده اید ، در حالیکه شاید ندانید سیگار کشیدن یک علامت است و یک بیماری نیست و امکان قوی وجود دارد که فرد تعارضاتی در درون خود دارد که برای فرار از دست آن تعارضات به این کار پناه برده است و یک نوع سپر دفاعی است . گرفتن ساده انکارانه این سپر دفاعی از او به مثابه نابود کردن اوست . شناخت تلقین یکی از مواردی است که برای بشر بسیار ضروری می باشد . تلقین در ظاهر معنائی ساده و همه فهم دارد ولی مکانیسم تاثیر آن یکی از بغرنجترین ، پیچیده ترین و مجهولترین مسائل است .
   هیپنوتیزم بر اساس فرد هیپنوتیزم کننده به دو گروه :
   خود هیپنوتیزم
   دگر هیپنوتیزم
   تقسیم می شود .
   همانطور که از اسم ایندو معلوم است ، در خود هیپنوتیزم فردی که آموزش دیده است خودش هیپنوتیزور وخودش سوژه است . در دگر هیپنوتیزم ، هیپنوتیزور یا هیپنوتراپیست شما را هیپنوتیزم میکند . در اینجا یک نکته اساسی وجود دارد هیپنوتیزم یک روش است و باید آنرا برای یک هدف معقول و در زمان نیاز به یاری خودتان بطلبید که این اهداف معقول در کاربردهای هیپنوتیزم درج شده است . موفق و سلامت باشید.

 11. مهدی گفت:

  با سلام من ۴۸ سال دارم و بشدت بی اراده و تنبل هستم ایا با هیپنوتیزم و این سن امکان اصلاح سریعی وجود دارد؟ قبلا از جوابتون ممنونم

  • سلام مهدی عزیز
   بله با هیپنوتیزم میتوان بر تنبلی ، بی علاقگی، بی انگیزه گی و سستی و رخوت که از علایم افسردگی هستند غلبه نمود و افسردگی را درمان کرد و لذت زندگی با نشاط را با هیپنوتیزم تجربه کرد. بهترین سن جهت درمانهای هیپنوتیزمی که توسط من انجام می شود از ۱۲ سال تا ۶۵ سال هست. جهت درمان هیپنوتیزمی میتوانید با مطب با شماره ۴۴۲۹۵۵۹۶ تماس بگیرید و نوبت ویزیت خود را رزرو نمایید. موفق و سلامت باشید.

 12. احسان گفت:

  سلام
  من همسری دارم که خیلی دوسش دارم و نقطه ی ضعف من شده کمی ناراحت بشه گریم میگیره شاد باشه کلی شاد میشم کلا نمیتونم باهاش دوستانه برخورد کنم و شدت علاقم به جنون رسیدم اما فکر کنم حالشو بد میکنه شدت علاقم من نمیتونم علاقمو کم کنم بهش و هر روزم بیشتر میشه ایا دکتر با هیپنوتیزم کلا میشه جوری بشه همسرم که اونم مثل من قربون صدقم بره و از قربون صدقه رفتنم ناراحت نشه و وابستم بشه میشه ذهنیت ادمارو رو به سمتی که مثبته عشق علاقه حرف خوب وقت گذاشتن و مهربونی هدایت کرد جوری که اونم مثل من بشه لطفا دکتر راهنماید کنید مفصل وگرنه زندگیه یه زوج به هم میریزه لطفا

 13. مهرنوش گفت:

  سلام جناب دکتر حریری عزیز .
  من از بچگیم تا الان که ۲۷سالمه هر شب کابوس دیدم از ۱۶ سالگیم پیش روانپزشک میرم هر دارویی که بگید من خوردم . دچار افسردگی و استرس بودم و هستم .چند بار در دوران راهنمایی و دبیرستان اقدام به خودکشی کردم . حالم خیلی بده .دندون قروچه دارم از بچگیم به طوری که دندون هام و لثه ام تقریبا دارم از دست میدم .کابوس هام در حدی هست که صبح ها تا ۲ ساعت بعد از خواب نمیتونم با کسی حرف بزنم . آیا امید به خوب شدن من هست ؟

 14. مهرنوش گفت:

  سلام جناب دکتر حریری عزیز .
  من از بچگیم تا الان که ۲۷سالمه هر شب کابوس دیدم از ۱۶ سالگیم پیش روانپزشک میرم هر دارویی که بگید من خوردم .سه بار متخصص ام رو عوض کردم .ولی هیچ نتیجه ای نگرفتم . دچار افسردگی و استرس بودم و هستم .چند بار در دوران راهنمایی و دبیرستان اقدام به خودکشی کردم . حالم خیلی بده .دندون قروچه دارم از بچگیم به طوری که دندون هام و لثه ام تقریبا دارم از دست میدم .کابوس هام در حدی هست که صبح ها تا ۲ ساعت بعد از خواب نمیتونم با کسی حرف بزنم و جز همسرم توان برخود با کسی رو ندارم .من امروز تو سرچ تو اینترنت با شما آشنا شدم . آیا امید به خوب شدن من هست ؟

 15. مینو گفت:

  و این که هرشب سال ها خواب پدرومادرم را که فوت کردند می بینم واقعا هرشب در خواب گریه می کنم و از این اوضاع خسته ام می شود با چند جلسه درمان کرد؟

 16. bita گفت:

  سلام و خسته نباشید
  ممنون به خاطر سایت خوبتون
  میخواستم بپرسم میشه با خودهیپنوتیزم دردهای ماهانه ی خانم هارو کم کرد؟
  چه تلقین هایی باید بکنیم؟
  و اینکه بعد از بیدار شدن از کجا بدونیم این کارو درست انجام دادیم؟ چه حسی باید داشته باشیم؟

 17. داوود گفت:

  با سلام و خسته نباشید …
  ممنون از سایت خوبتون

 18. آرتین گفت:

  سلام خسته نباشید میگم میشه هرچی تو ذهن هست پاک بشه با هیپنوتیزم همه ادما همه چی .چگونه امکانش هست ..ویزتتون چقدر میشه اگه امکان این هست که همه چی پاک شه

 19. محمود گفت:

  با سلام
  آیا میتوان با هیپنوتیزم بیدار در ذهن خاطرات و رویاها را بصورت تصویری دید و مشاهده کرد؟؟

 20. غزاله گفت:

  از مطالب مفید سایتتون ممنونم, من باید دو ماه دیگه یعنی اسفند ۹۴ در کنکور بالینی روانشناسی پیام نور قبول بشم, عدم تمرکز دلشوره و نگرانی زیاد و مشکل بد خوابی دارم, چند جلسه هیپنوتراپی لازمه, از نظر هزینه هم در فشار هستم

  • سلام غزاله خانم
   اضطراب امتحان ، عدم تمرکز از مواردی است که هیپنوتیزم بسیار خوب میتواند آنرا برطرف کند و کلا برای اهداف تحصیلی تلقینها و تکنیکهای خوبی دارم که برای مراجعینم استفاده میکنم و بحمدالله نتیجه های خوبی گرفته اند. ۵ تا ۶ جلسه هیپنوتراپی نیاز است .با همراه ۰۹۱۲۳۹۸۹۵۸۷ و یا تلفن ۴۴۲۹۵۵۹۶ خانم صادقی تماس بگیرید و جهت گرفتن وقت ویزیت هماهنگی لازم را انجام دهید . شادکام باشید.

 21. هانیه گفت:

  ببخشید من لکنت دارم البته خیلی کم میشه کمکم کنین برای درمان اگه میشه شمارتونو بزارین با وات ساپ یا…. بهم کمک کنین چون نمیتونم درمان حضوری رو تحمل کنم خواعش میکنم

 22. کریمی گفت:

  سلام.من الان یک ماه که خواب راحتی ندارم ادم پراسترسی هستم.زمانی که میخوام بخوابم ترس و استرس مانع ازخواب عمیق در من میشه .میخواستم بدانم هزینه درمان من چقدر میشود ونیاز به چند جلسه برای درمان دارم.لطفا پاسخ واضح بدهید .

 23. عليرضا گفت:

  با عرض سلام شما در پاسخها نوشته اید که فلان شخص ده جلسه یا پنج جلسه درمان نیاز دارد محبت میکنین بنویسین هر وعده درمان چه مدت زمان میبره ؟ ممنون

 24. مهدی گفت:

  سلام و خسته نباشید شرح حال خودم رو براتون فرستادم اما جوابی نگرفتم و اینکه شماره هایی که گذاشتید اصلا کسی جواب نمیده چه کنیم؟ و میخواستم بدونم هزینه ۱۰ جلسه هیپنوتراپی چقدر میشه چون به دکتر داود نجفی توانا مراجعه کردم بابت ۱۰ جلسه از من ۵میلیون خواستن آیا پرداخت کنم و واقعا هزینه اش همینه یا ایشون زیاد میگیرن؟

  • سلام مهدی عزیز
   از تاریخ ۱۰ بهمن تا ۱۸ بهمن مطب تعطیل بود.از اینکه به زحمت افتادیدعذر خواهی میکنم . من از بیماران و مراجعینم هزینه ویزیت پزشک بر اساس هر ۱۰ دقیقه ویزیت دریافت میکنم . اینکه آقای دکتر داود نجفی توانا چه مبلغی از بیماران دریافت میکنند اطلاعی ندارم. موفق باشید.

 25. illuminati گفت:

  سلام و خسته نباشید دکتر حریری
  اگه امکان این را دارید در شهر اصفهان هم مطبی ایجاد کنید تا مراجعه به شما راحت تر بشه من علاقمند به درمان از طریق هیپنوتیزم هستم و به خاطر دور بودن شما تا محل زندگیم امکان مراجعه کردن به شما را ندارم.

  • سلام illuminati جان. سال نو مبارک.
   بله امکانش هست؛ ولی…….
   مبادا تا من مجوزهای لازم را بگیرم و بیایم جای مناسبی بگیرم شما به کرمان و سپس به اهواز و سپس به تبریز نقل مکان کنید…..
   بهتر نیست شما تشریف بیاورید آب و هوایی عوض کنید؟؟
   البته شاید پیشنهاد شما این باشد که من آب و هوایی عوض کنم ولی نام محله اتان را که نگفته اید.
   ایامتان بکام باد.

 26. مهناز منافی ظاهر گفت:

  با عرض سلام وخسته نباشید

  ارتباط وحس درونی با ارواح و الهام شدن و اطلاع رسانی از آینده به آشنا یا بیگانه

  مرا به جستجو و تحقیق واداشته مغزم را متلاشی میکند.

  لطفآ مرا راهنمایی بفرمایید

  سپاسگزارم

 27. صلاح گفت:

  سلام
  خدا قوت
  مطلبتون عالی هست.

 28. mozhgan گفت:

  با سلام
  من ۲۵ سال سن دارم و متاسفانه در یک خانواده درگیر اعتیاد و شرایط بد بزرگ شده ام .متاسفانه در نوزده سالگی به بیماری سخت افسردگی و اضطراب مبتلا و حتی خود کشی هم کرده ام و تحت درمان روانپزشک بوده ام و متاسفانه در همین زمان با فشار های خانوادگی ازدواج ناموفق و روابط زناشویی بسیار ناموفق داشتم و دارای همسری وسواسی و معتاد به شیشه بودم که جدا شده ام در حال حاضر هنوز با استرس های بسیاری روبه رو هستم ودارو درمانی کمکی به من نمی کند وچیزی که مرا آزار میدهد اینست که من گذشته را نمی توانم فراموش کنم و با هیچ جنس مذکری نمی توانم رابطه آشنایی برای ازدواج داشته وبا رودر رویی با هر مردی دچار چنان استرسی می شوم که تمام بدنم سست می شود وسیستم گوارشم به شدت مشکل پیدا می کنم و دروغ نیست اگر بگویم واقعا این مسائل منو در زندگی فلج کرده است می خواستم بدونم واقعا این مشکلات من با هیپنوتیزم قابل حل هست تا من هم بتونم مثل یک فرد عادی زندگی کنیم و از عشق لذت ببرم نه نترس؟ممنون میشم اگه پاسخم را بدهید
  باسپاس فراوان

 29. زهره گفت:

  باعرض سلام وخسته نباشید
  من چند جلسه است خدمت میرسم برای ایجاد انگیزه و مواردی ک ب درس خواندن و تحصیل مربوط میشه و بعد از هر جلسه واقعا ارامش رو حس میکنم .از صمیم قلب ارامش و لبخند رو براتون ارزو میکنم.

 30. نیلوفر گفت:

  سلام اقای دکتر
  من الان یه ماهه که هر روز گریه می کنم
  و به شدت به بیماریهای مختلف و مرگ فکر میکنم و میترسم
  سه کیلو وزن کم کردم و اشتهام صفر شده
  ذهنم به سمت تاریکترین افکار کشیده میشه و بدترین چیزا رو تصور میکنم
  از اونجایی که حالم خیلی بده به نظرتون من با هیپنوتیزم درمان میشم؟
  بعدشم حس میکنم نسبت به درمانای روانی مقاومم!برای من چند جلسه درمان لازمه؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.