شاید برای شما هم اتفاق بیفتد
۱۳۹۱-۱۱-۱۵
هیپنوتیزم علمی را بیشتر بشناسیم
۱۳۹۱-۱۱-۱۵
Show all

تاثیر هیپنوتیزم در رفع موانع ذهنی آموزش

تاثیر هیپنوتیزم در رفع موانع ذهنی آموزشرفع موانع ذهنی در آموزش زبان ، هیپنوتیزم بیدار - دکتر حریری

میخواهم مبحث عوامل بازدارنده در یادگیری  و تاثیر هیپنوتیزم در رفع موانع ذهنی آموزش زبان را برای شما یادآوری کنم . یقینا شما عزیزان  با این مطالب آشنائی دارید اما جمع بندی و مرور آنها میتواند گاهاً راه گشا و موثر باشد .

بعد از فقدان انگیزه و احساس نیاز ، مهمترین عاملی که باعث می شود فردی برای آموختن  اقدام نکند فقدان اعتماد به نفس است . چگونه اعتماد به نفس ناکافی و ناکار آمد میتواند شخص را از آموزش دور کند ؟

همینکه به فکر کسی خطور کند من نمی توانم درس بخوانم ، نمی توانم حفظ کنم ، قادر به درک اینهمه قاعده و قانون نیستم ، این نشانه نداشتن اعتماد به نفس است . اینکه کسی نتواند چیزی یاد بگیرد افسانه است . سالها ست محققان در تحقیقات خود به این نتیجه رسیده اند که ما از همه ظرفیتهای مغزی خود استفاده نمی کنیم و تنها بخش کوچکی از آنرا بکار گرفته ایم . جالب این است که کسانیکه اعتماد به نفس پائین دارند و این مطالب را عنوان می کنند برای قبولاندن و توجیه این مطلب خود بهانه هائی هم دارند ؛ مشکلات اقتصادی ، بیماریهایی که پیش می آید ، فوت اقوام و آشنایان ، مشغله های کاری ، بالا رفتن سن ، نکشیدن مغز ، حوصله نداشتن و غیره .

گاهی هم این فقدان اعتماد به نفس باعث می شود فرد خود کوچک را در برابر کوه بزرگ کاری که می خواهد یاد بگیرد ببیند و اصلاً خودش را در آن حد و اندازه نمی بیند . کسی که اعتماد به نفس کافی ندارد برای کارهای بزرگ پیشقدم نمی شود . با تکنیکهای هیپنوتیزمی میتوان اعتماد به نفس مخدوش و پایین را به سطح خوب و قابل قبول ارتقاء داد .

علت دیگر که در لایه های درونی روان لانه کرده است فقدان عزت نفس است ، وقایع دوران کودکی که بعضاً آنها را بیاد نداریم و یا توام با رنج آنها را بیاد می آوریم این تردید را در ذهن فرد ایجاد می کند که شایستگی اینرا ندارد که پیشرفت کند ، قدر و منزلت او همین مقدار کنونی اوست و یا شاید هم کمتر ؛ و اتفاقی یا به شانس یا به خلاف واقع و من غیر حق موقعیت کنونی را احراز کرده است و در واقع شایستگی آنرا ندارد ؛ حقیرتر از آن است که در این مقام یا مقام بالاتر از این باشد و این عامل موجب توقف پیشرفت وی و عامل بازدارنده وی در یادگیری آموزشهای جدید هست که تاثیر هیپنوتیزم در از بین بردن و رفع این موانع ذهنی بسیار نقش بسزایی دارد.

علت سوم فقدان اعتماد و اعتقاد به حافظه خود است . کسی که آزموده یا نیازموده حافظه خود را تمام شده و ضعیف و فاقد کارائی می بیند مانع بزرگی در راه آموختن خودش آفریده است . همانطور که گفتم ظرفیت ذهن و مغز انسان خیلی بیشتر از آن مقداری است که استفاده می کند . ورزشهای فکری به تقویت حافظه و همچنین به پیشگیری از آلزایمر در سنین بالا کمک می کند . همچنین یکی از راههایی که برای پیشگیری از آلزایمر در سنین بالاتر پیشنهاد می شود آموختن یک و یا چند زبان دیگر غیر از زبان مادری است . بنابر این ، بهانه کم حافظه بودن برای شروع یاد گیری زبان بهانه خوبی نیست . ضمن اینکه با تکنیکهای خاص هیپنوتیزمی بطور چشمگیری و در زمان نسبتاً کوتاه  می توان در جهت تقویت حافظه اقدام موثر نمود .

علت چهارم نداشتن توانایی تمرکز است . این مورد هم دقیقا مثل نداشتن حافظه با تکنیکهای خاص هیپنوتیزمی بطور چشمگیری و در زمان نسبتاً کوتاه  می توان در جهت رفع آن اقدام موثر نمود . در واقع شاهکار هیپنوتیزم ایجاد و آموزش نحوه تمرکز است. و ایجاد تمرکز جزء لاینفک تعریف هیپنوتیزم هست. “هیپنوتیزم یک هشیاری تمرکز یافته است”.

مورد پنجم که برخی از افراد با آن دست بگریبان هستند اضطراب امتحان همراه با طپش قلب و تعریق و سرگیجه و فراموشی همه چیز در سر امتحانات و هول شدن است . اضطراب امتحان مشکل شایعی است ، کسی که با این مشکل دست و پنجه نرم میکند وقتی میخواهد داوطلبانه شروع به یادگیری  کند ، قدم آخر را در ذهن خود مجسم میکند ، بله…، اضطراب امتحان را … ووقتی خود را در برابر اضطراب امتحان ناتوان ببیند از همان اول قید شروع دوره های آموزشی را میزند و اسمش را هم میگذارد آینده نگری و به آنچه هست بسنده میکند .

چاره همه این معضلات بیان شده چیست ؟ چگونه می توان از این توقف و رکود رهائی یافت ؟ همه ما واقف هستیم که نقش آموزش علوم مختلفه  در ارتباطات تا چه حد لازم و ضروری است . اما این معضلات بیان شده را چگونه باید برطرف کرد . من بعنوان پزشک و هیپنوتراپیست که سالهاست با موارد مختلف برخورد داشته ام و به تجربه آثار شگرف و زود هنگام هیپنوتیزم بیدار را در از بین بردن معضلات این چنینی آموزش داده و کاربردی نموده ام بعرض شما می رسانم که خوشبختانه با تکنیکهای جدید هیپنوتیزمی و بخصوص هیپنوتیزم بیدار میتوان بر این مشکلات فایق آمد و راه موفقیت را با سهولت بیشتری طی نمود. برای تداوم اثر هیپنوتیزم در پایان دوره درمانی به مراجعینم خودهیپنوتیزم را آموزش میدهم تا خود مستقلا همان تلقینات ارایه شده را در خود حفظ و پایدار کنند.

دکتر محمد جواد حریری ، پزشک و هیپنوتراپیست ( هیپنوتیزم درمان گر)  هیپنوتیزم بیدار بالینی ایران

ویژه دانش آموزان و دانش جویان

21 دیدگاه ها

 1. ارش دالوند گفت:

  سلام اقای دکتر من ۳۵ ساله لیسانسیه عمران بیکار شرایطم طوری است که حتما باید درس بخوانم ولی موانع ذهنی مطالعه دارم ازجمله با تاخیر انداختن مطالعه اراده شروع کردن ندارم بهصورت طولانی منظم و ممتد نمیتوانم درس بخوانماصلا حس درس خواندن ندارم در حالیکه ازدرس نخواندن هم استرس دارم اعتماد بهنفس درس خواندن را ازدست دادهام عقب افتادگیم از نظر ذهنی به شدت ازارممیدادو دچار افت روحی میشوماز نظر استعداد و یادگیری مشکلی ندارم ایا هیپنوتیزم میتواند بهمن کمک کند ایابا هیپنوتیزم میشود به درس خواندن شرطی شد

  • سلام ارش دالوند عزیز.
   خوشبختانه موفقیت تحصیلی با هیپنوتیزم طی حدود ۵ جلسه امکان پذیر هست و دانش آموزان و دانشجویان زیادی یا کسانی که برای آزمونهای وکالت یا زبان میخواهند شرکت کنند به من مراجعه میکنند و نتایج خوبی هم گرفته اند. جلسات را میتوان به صورت ویدئوکال هم برگزار کرد. همان طور که ذکر کرده اید آیتم های متعددی در موفقیت تحصیلی دخیل هستند که باید روی همه آنها کار کرد که چون رگه هایی از افسردگی هم در بیانات شما هست تعداد جلسات شما بیشتر از آنچه که در بالا گفتم هست.از مدیر دفترم با تلفن ۰۹۱۲۳۹۸۹۵۸۷ وقت بگیرید و درمان را شروع کنید .
   موفق باشید.

 2. نوشین گفت:

  سلام وقت ب خیر
  میخواستم بدونم میشه با هیپنوتیزم کاری کرد ک تایم مطالعه درسی رو بالا برد و کلا میشه وضعیت تحصیلی رو تا چ حد بهتر کرد ؛ چقدر زمان میبره و هزینه اش چقدره؟

  • سلام نوشین عزیز
   پیشرفت تحصیلی اجزائی دارد که با شناخت آنها و آموزش و بکارگیری راهکار مناسب برای هر کدام از آنها میتوان باعث پیشرفت تحصیلی یا پیشگیری از افت تحصیلی و یا توقف روند افت تحصیلی شد. عمده مسائلی که باعث افت تحصیلی می شوند و درمانهای هیپنوتیزمی میتوانند در بهبود آن موثر باشند شامل موارد زیر است:
   اختلالات خواب
   فقدان علاقه و انگیزه کافی برای تحصیل، یا از دست دادن علاقه و انگیزه به هر علتی
   فقدان قدرت تمرکز کافی، یا از دست دادن آن به هر علتی
   مشکلات حافظه
   فقدان اعتماد به نفس و عزت نفس
   وجود اضطراب و نگرانی های بیمورد بخصوص اضطراب حین امتحان . با هیپنوتیزم میتوان سطح کیفیت مطالعه را بمیزان قابل توجهی بهبود بخشید تمرکز را بالا برد و نحوه مطالعه را تغییر داد تا از کمترین زمان بیشترین بهره مطالعاتی را بدست آورد. ضمنا با هیپنوتیزم میتو ان اضطراب امتحان را درمان نمود و اختلالات خواب را از بین برد.برنامه هیپنوتیزم من برای روش مطالعه ۵ تا ۶ جلسه ۴۵ دقیقه ای است و فاصله بین جلسات به استثنای جلسات اولیه که میتواند نزدیک بهم باشدبا ۵ تا ۱۵ روز انجام می شود . موفق و موید باشید.

 3. ایمان مقدم گفت:

  با سلام و عرض ادب و احترام
  آقای دکتر عزیز ممنون میشوم بتوانم شما را زیارت کنم در جهت یادگیری زبان به بنده کمک کنید چنانچه امکان تماس تلفنی باشد سپاسگذارم . ارادتمند شما مقدم

 4. نیلوفر گفت:

  سلام دکتر عزیز
  وقت بخیر
  من ۲۵سالمه علاقه شدیدی به یادگیری زبان دارم اما یاد نمیگیرمو و بعد از مدتی دیگه حوصلشو ندارم.
  هر ماه و سالی که میگذره احساس میکنم فقط به سمت پوچی میرم
  امکان اینکه خارج از کشور زندگی کنم و دارم اما در حد صفر هم زبان بلد نیستم از این وضعیتم نا امیدم
  دو سال توی کشور خارجی بودم هر چقدر تلاش کردم زبان یاد بگیرم بی فایده بود و بعد از دوسال فقط یه معرفی ساده بلد بودم لطفا شما به من راه چاره بدید.

 5. رضا گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  آقای دکتر مقالات و سوال و جواب ها رو در وبسایت شما پیگیری کردم .
  به طور مشخص سوال من این هست :
  برای یادگیری زبان نیازی به پروسه هیپنوتیزم هست یا میشه طی یک یا دو مرحله به هدف رسید ؟
  به طور مثال اتفاقی که مد نظر بنده هست اینه :
  به کمک هیپنوتیزم بشه تمام مهارت های زبانی رو بعداز یادگیری به ذهن سپرد و هیچ وقت فراموش نکرد؟
  چنین چیزی امکان پذیره ؟

  • سلام رضا ی عزیز.
   به این شکل جادویی و غیرواقع بینانه که در دو سطر آخر نوشته اید؛ خیر امکان پذیر نیست. در مورد سوال اول؛ که نوشته اید بطور مشخص سوالتان همین است؛ باید بگویم که: خیر برای آموزش زبان نیاز به هیپنوتیزم نیست بلکه با دو مرحله “شرکت در کلاس های آموزش زبان” و “تمرین” میتوانید به هدف برسید.
   اما شاید سوال شما این باشد که طی یک یا دو “جلسه” به هدف برسید و نیازی به پروسه “عظیم و طولانی ” هیپنوتیزم نیاشد. در این مورد باید بگویم که برای “موفقیت تحصیلی با هیپنوتیزم” ۵ جلسه حضوری نیاز دارید که یاد میگیرید که روزانه ۱۵ دقیقه خود را هیپنوتیزم کنید و کارهایی که یادتان داده ام انجام دهید که بنظر نمیرسد خیلی وقت گیر باشد.
   موفق باشید.

 6. هاجر گفت:

  سلام آقای دکتر
  خسته نباشید
  من لیسانس زبان دارم. همیشه آرزوم تحصیل در این رشته بود واینکه دکترا بگیرم و استاد دانشگاه بشم. ولی اصلا پیشرفت خوبی نداشتم و اینکه حتی نمیتونم روان و کامل حرف بزنم. تلاشمو میکنمو موفق نمیشم و بیشتر از قبل سرخورده میشم. آیا من استعداد ندارم؟ این سرخوردگی باعث میشه از این شاخه به اون شاخه بپرم و نهایتا در هیچ چیز موفق نشم و فقط وقتم تلف بشه و عقب بمونم. الان ۲۷ سالمه و فقط مدرک دارم و چیزی نمیدونم. خواهش میکنم کمکم کنید.انگار حافظم رو از دست دادم. از هیچ خوشی و ناخوشی ای از ته دل خوشحال یا ناراحت نمیشم. انگار دیگه احساس ندارم. آیا این مشکلات با هیپنوتیزم قابل درمانه؟میخوام دکترای زبان بگیرم. آیا ممکنه به آرزوم برسم؟

  • سلام هاجر خانم.
   تقویت حافظه و ایجاد انگیزه تحصیلی برای دانش آموزان و دانشجویان از کاربردهای هیپنوتیزم است و در سایت هم مفصلا مطالبی نوشته ام که خوادندنش خالی از لطف نیست . همچنین مراجعین زیادی هم در این زمینه هستند که هر کدام بسته به موقعیتشان نتایج خوبی گرفته اند. جهت تعیین وقت با تلفنهای دفتر من خانم صادقی تماس بگیرید. موفق باشید.

 7. فاطمه گفت:

  سلام دکتر من یه مانع ذهنی بزرگ دارم که بعد از چند سال پیداش کردم اما راه از بین بردنشو بلد نیستم در ناخودآگاه من رخنه کرده و داره زندگیمو نابود میکنه لطفا کمکم کنید.

 8. گیتی گفت:

  سلام دکتر من بدر و عمه ام دارای مشکلات شدید روحی بودند بابام با خواب درمانی خوب شد من ۴ سال است با مشکلات روحی مبارزه میکنم اما هر روز مورد جدیدی به ان اضافه میشود فقط هم بزشکی را دوست دارم ۱ سال خارج کشور تحصیل میکردم
  ولی الان که ۴ سال میگذرد ترسو شده ام و مسافرت هم در ایران نمی روم چه کنم

 9. مینا صالحی گفت:

  سلام جناب دکتر حریری

  از مطالب خوبی که در سایت گذاشته اید تشکر میکنم . بسیار کاربردی و روان بیان شده اند .

 10. فریبا گفت:

  سلام جناب دکتر حریری

  بسیار خوشحال شدم شما را در تالار وحدت زیارت کردم . مطالبی که بیان داشتید بسیار مفید و کاربردی بودند . از آن موقع سعی کرده ام تا مطالب شما را در سایت پیگیری نمایم . باز هم از شما بخاطر مطالب خوبتان تشکر می کنم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.