هیپنوتیزم به جای بیهوشی درعمل جراحی
۱۳۹۲-۰۳-۱۷
هیپنوتیزم و خلاقیت
۱۳۹۲-۰۳-۲۰
Show all

هیپنوتیزم و اثرآن در پیشگیری سرطان

هیپنوتیزم و اثرآن در پیشگیری سرطانسرطان ، هیپنوتیزم بیدار - دکتر حریری

به موازات پیشرفت و رشد سریع دانش و تکنو لوژی در سالهای اخیر که دستاوردهای شایان توجهی را برای انسان امروز به ارمغان آورده است و توجه و تمرکز بیش از حدی را که به خارج از جهان بیرون از خویشتن خویش ارائه نموده به همان میزان به مرور از جهان درون و از خویش فاصله گرفته است . بروز انواع بیماری ها ، اختلالات و ناهنجاری های گوناگون جسمی و روحی و بعضاً ناشناخته که سرطان نیز یکی از آنها محسوب می گردد ارمغان مهلک و کشنده ای سریع است که هر روز انسان را در ابعاد گوناگون و در فضای مبهمی از تردید ، ترس و اندوه در گیر نموده است .در عصری که ما زندگی میکنیم سرعت پیشرفت علم ( در همه رشته ها) بسیار شگفت انگیز بوده و بشر امروزی با تکیه بر دانسته های پیشینیان و اختراعات و اکتشافات صورت پذیرفته، هر لحظه پرده از مجهولی برمیکشد. هیپنوتیزم هم از این قاعده بدور نبوده، روز بروز زوایای بیشتری از این علم روشن میگردند و بر دامنه کاربردهای آن افزوده میشود. هیپنوتیزم  مستقیما با روح انسان و به ویژه با ضمیر ناخودآگاه او در ارتباط است. درمان مشکلات روحی افراد، از طریق ضمیر ناخودآگاه با میزان موفقیت اجتماعی آنها ارتباط دارد و یک هیپنوتراپیست  می‌تواند به طور کلی زندگی فرد را تغییر دهد. هیپنوتراپی یک راه موثر برای درمان اضطراب ، استرس ، افسردگی ،  وسواس و پرخوری ، اعتیاد به دخانیات،‌ مصرف مشروبات الکلی، رفتارهای پرخاشگرانه ، عصبانیت‌‌های بی‌دلیل ، رفع کینه توزی ، انتقام جوئی و … وهمچنین ایجاد کننده نشاط و سرزندگی در فرد است. به کمک هیپنوتیزم به راحتی می‌توان بسیاری از احساسهای روانی منفی را از بین برد و به جای آن اعتماد به نفس و عزت نفس ، خوداتکایی، شجاعت، عشق، نشاط، شادی، آرامش، مهربانی و … را برقرار کرد.
همچنین هیپنوتیزم در امور ورزشی مانند ایجاد علاقه و اشتیاق، از بین بردن خستگی ناشی از تمرینات سنگین،  افزایش نیروی عضلانی و از بین بردن ترس از حریف و مسابقه استفاده نمود .

علی رغم گسترش فراگیر همه علوم به ویژه علوم پزشکی و پیراپزشکی ، سرطان این معضل قرن حاضر ناشناخته باقی مانده است . به زبان ساده می توان آن را شورش سلولی ، عصیان و قیام تعدادی از سلولهای خود محور و سرکش در حکومت و سازمان منظم و پیوسته بدن انسان سه بعدی عنوان نمود که در صورت موفقیت منجر به خروج و جدا شدن از این نظام وحدت یافته ” جسم و ذهن و روان “ می گردد و آن را به نام سرطان می شناسیم ، بیماری خطر آفرینی که به سرعت پیشرونده می باشد و گرایشی جهت بر اندازی وحدت و تمامیت وجود انسان از طریق رشد منیت خویش داشته و نهایتاً بی نظمی سیستم کالبدی را می افزاید و تغییرات آن را به سمت منفی می کشاند تا لحظه ای که منجر به نیستی و مرگ گردد .

مهمترین عوامل موثر در ایجاد و بروز سرطان در انسان عبارتند از :

 • آلودگی هوا

 • وجود زمینه ژنتیکی

 • تغذیه نامناسب

 • استعمال انواع دخانیات و مواد افیونی

 • عدم تحرک کافی و مناسب

 • عدم توجه به خویشتن

 • پذیرش و تثبیت باورهای ذهنی نامناسب

 • استرس و تنش های اجتماعی و خانوادگی مستمر

 • سرزنش، ملامت و فقدان عزت نفس

 • کینه توزی ، انتقام جویی ، حسادت ، حرص و وابستگی شدید به عوامل بیرونی

 • عدم مهرورزی ، بخشایش و وجود لایه های ذهنی مرتبط با فرایند رشد محیطی

 • وجود تناقض ها و کشمکش های درونی

 • عدم استحکام سازمان شخصیتی و محتوای آن

 • انباشت و تراکم ویژگی ها و نیرو های سرکوب شده

 • فقدان توازن لازم بین خویشتن های گوناگون درونی و عدم ایجاد توازن و تمامیت در آنها

 • افت سطح انرژی

 • پرکاری و کمبود خواب و استراحت کافی

 • فقدان تعادل مطلوب بین دو جهان درون و برون

 • گسیختگی ارتباط با طبیعت

 • عدم برقراری ارتباط و تعامل صحیح در محیط اجتماعی

 • قرار گرفتن طولانی و مستمر در حوزه تشعشعات اتمی و رادیو اکتیو

دکتر حریری ، پزشک و هیپنوتراپیست  ( هیپنوتیزم درمان گر ) هیپنوتیزم بالینی ایران

دكتر محمد جواد حریری
دكتر محمد جواد حریری
با سلام افتخار دارم با عنوان سایت هیپنوتیزم بیدار در خدمت شما هموطنان عزیز و گرانقدر باشم. من دکتر محمد جواد حریری متولد شیراز دیماه سال 1340 هستم. در سال 1358 در دانشگاه علوم پزشکی شیراز در رشته پزشکی عمومی پذیرفته وپس از انقلاب فرهنگی مشغول به تحصیل شدم و در سال 1369 نائل به کسب درجه دکترای طب از دانشگاه مذکور گردیدم دوران طرح خارج از مرکز را در شهرستانهای مختلف با کسب تجربیات بسیار سپری کردم . در طول دوران تحصیل و پس از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه در مراکز و بیمارستانهای بسیاری واقع در شیراز و تهران و غالب اوقات در بخش اورژانس نسبت به مداوای بیماران همت گماردم ، در همین دوران با مطالعات آزاد که در زمینه روانشناسی و هیپنوتیزم داشتم به فن هیپنوتیزم علاقه وافری پیدا نمودم و در نهایت پس از مطالعات بسیار در سال 1375 با گذراندن دوره های تخصصی انجمن علمی بین المللی هیپنوتیزم بالینی ایران به عضویت آن انجمن درآمدم و همواره سعی در بروز رسانی اطلاعاتم در زمینه فوق الذکر را داشته ام. از آن سال تاکنون علاوه بر فعالیتهای پزشکی به بررسی و درمان بیماران نسبت به رفع اضطراب ، تقویت حافظه ، افزایش اعتماد بنفس ، اختلالات خواب ، درمان بیماریهای روان تنی ، لکنت زبان و..... با روشهای "ریلکس محور" همت گمارده و همواره کوشیده ام تا با فعالیتهای خود دوستداران و مراجعین خود را راضی نگه دارم و تلاشم بر این بوده که مانند یک دوست واقعی آنچه را که اندوخته ام برای بالا بردن سطح آگاهی و بینش مردم عزیز دراختیارشان قرار دهم و بنظرم در این باب موفق هم بوده ام . اکنون نیز با جمع بندی آن تجربیات و مشاهده آثار و برکات روشهای ریلکس محور، به تبیین روشهایی میپردازم که با حفظ اصول ، کاربردی نیز هستند، و بدینسان "هیپنوتیزم بیدار " متولد شده و پا به منصه ظهور گذاشته است. امیدوارم در سایه لطف و عنایت خداوند متعال و نظرات و راهنمائی های ارزشمند شما بزرگواران بتوانم هر چه بهتر و کاملتر پاسخگوی شما عزیزان باشم . و من الله التوفیق . دکتر محمد جواد حریری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.