ازدواج و انتخاب همسر
۱۳۹۲-۰۵-۲۱
نکات موفقیت شما در مصاحبه کاری
۱۳۹۲-۰۵-۲۱
Show all

دلبستگی

دلبستگی  

دلبستگی ، هیپنوتیزم بیدار - دکتر حریری

یکی از مهمترین ویژگی های انسان توانائی در شکل دادن به روابط بین فردی و حفظ آن است . این روابط که برای هر یک از ما جهت حفظ بقاء ، تولید مثل ، عشق ، شغل و … کاملاٌ ضروری است ، شکل های مختلفی به خود می گیرد ، اما رضایت بخش ترین این روابط با خانواده ، دوستان و نزدیکان صورت می گیرد . این چرخه روانی از طریق یک پیوند عاطفی اتفاق می افتد که به آن دلبستگی می گویند .

منظور از دلبستگی در این بحث و در روانشناسی رشد به پیوند هیجانی کودک و مراقبش ( مادر ) اطلاق میگردد، برخی محققین روانشناسی رشد معتقدند ، دلبسته شدن کودک به مادرش در نخستین سال زندگی مبنای محکمی برای رشد بعدی او فراهم می آورد . کودک با غان و غون کردن ، لبخند زدن و سینه خیز رفتن سعی می کند مادر را نزدیک خودش نگه دارد . به این صورت کودکان بخصوص در شش ماه دوم زندگی نشانه هائی از دلبستگی را به افرادی خاص نشان می دهند . شخصی که کودک به او وابسته می گردد ، تکیه گاه دلبستگی نامیده می شود .

سبک دلبستگی ، یکی از مهمترین عوامل موثر در تعاملات بین فردی است که در دوران کودکی فرد شکل گرفته و با توجه به محیطی که در آن تحول یافته است ، در سنین بعدی ادامه می یابد. نظام دلبستگی هم در روابط کودک – والد و هم در روابط عاشقانه بعدی فعال هستند ، یعنی در طفولیت ، کودکی و بزرگسالی روابط دلبستگی تاثیرات قدرتمندی روی رفتار ، شناخت ها و هیجانات دارند .

دلبستگی فرد ، شامل دلبستگی های ایمن ، نا ایمن اجتنابی ، نا ایمن اضطرابی– دو سو گرا تاثیر فرا گیری بر روابط او با افراد دیگر دارد . افراد مختلفی که به سبک های دلبستگی متفاوتی دارند ، تجارب متفاوتی از روابط عاشقانه را تجربه می کنند .

افراد ایمن ، اغلب احساس راحتی ، اطمینان و اعتماد به دیگران دارند و صمیمیت و گرمی و دوست داشتنی بودن خود را در برخورد های اول با دیگران نشان می دهند .

افراد اضطرابی ،در جستجوی صمیمیت هستند ، انها دائم نگران قطع ارتباط با دیگران هستند و آن را پیش بینی می کنند.

افراد اجتنابی ، صمیمیت را با از دست دادن استقلال یکی می دانند و دائم تلاش می کنند نزدیکی و صمیمیت با دیگران به حداقل برسانند .

افراد دو سو گرا ، درماندگی و پریشانی قابل توجهی حین جدائی از خود نشان داده و معمولاٌ سعی می کنند این ارتباط قطع نشود ، اما در عین حال باز آرامش و تسکین از دیدار با محبوب به آنها دست نمی دهد . این افراد نسبت به برقراری ارتباط با دیگران بی اعتماد هستند و در عین حال خواهان روابط با دیگران هستند ، تلاش می کنند خود را با دیگران وفق دهند و در همین حال ممکن است به سرعت با آنها دچار اختلاف شوند، دائم دیگران را طرد می کنند، زود عصبانی می شوند . دائم احساس بی اعتمادی می کنند ، این افراد بیش از اندازه خواهان رابطه و صمیمیت هستند، اما زمانی که به آنها برای ایجاد رابطه و صمیمیت نزدیک می شوند و اجازه نمی دهند به وی خیلی نزدیک بشوید این در حالی است که خواهان صمیمیت هستند ، ولی از آن فرار می کنند و به طور دقیق نمی دانند چقدر می خواهند شما به آنها نزدیک و صمیمی شوید . این افراد اگر شانس بیاورند و با کسی ازدواج کنند که سبک دلبستگی اش ایمن باشد احتمال اینکه به مرور زمان سبک دلبستگی شان تغییر کند و ایمن بشود زیاد است .

دکتر محمد جواد حریری ، پزشک ، هیپنوتراپیست ( هیپنوتیزم درمان گر ) هیپنوتیزم  بیداربالینی ایران

 

دكتر محمد جواد حریری
دكتر محمد جواد حریری
با سلام افتخار دارم با عنوان سایت هیپنوتیزم بیدار در خدمت شما هموطنان عزیز و گرانقدر باشم. من دکتر محمد جواد حریری متولد شیراز دیماه سال 1340 هستم. در سال 1358 در دانشگاه علوم پزشکی شیراز در رشته پزشکی عمومی پذیرفته وپس از انقلاب فرهنگی مشغول به تحصیل شدم و در سال 1369 نائل به کسب درجه دکترای طب از دانشگاه مذکور گردیدم دوران طرح خارج از مرکز را در شهرستانهای مختلف با کسب تجربیات بسیار سپری کردم . در طول دوران تحصیل و پس از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه در مراکز و بیمارستانهای بسیاری واقع در شیراز و تهران و غالب اوقات در بخش اورژانس نسبت به مداوای بیماران همت گماردم ، در همین دوران با مطالعات آزاد که در زمینه روانشناسی و هیپنوتیزم داشتم به فن هیپنوتیزم علاقه وافری پیدا نمودم و در نهایت پس از مطالعات بسیار در سال 1375 با گذراندن دوره های تخصصی انجمن علمی بین المللی هیپنوتیزم بالینی ایران به عضویت آن انجمن درآمدم و همواره سعی در بروز رسانی اطلاعاتم در زمینه فوق الذکر را داشته ام. از آن سال تاکنون علاوه بر فعالیتهای پزشکی به بررسی و درمان بیماران نسبت به رفع اضطراب ، تقویت حافظه ، افزایش اعتماد بنفس ، اختلالات خواب ، درمان بیماریهای روان تنی ، لکنت زبان و..... با روشهای "ریلکس محور" همت گمارده و همواره کوشیده ام تا با فعالیتهای خود دوستداران و مراجعین خود را راضی نگه دارم و تلاشم بر این بوده که مانند یک دوست واقعی آنچه را که اندوخته ام برای بالا بردن سطح آگاهی و بینش مردم عزیز دراختیارشان قرار دهم و بنظرم در این باب موفق هم بوده ام . اکنون نیز با جمع بندی آن تجربیات و مشاهده آثار و برکات روشهای ریلکس محور، به تبیین روشهایی میپردازم که با حفظ اصول ، کاربردی نیز هستند، و بدینسان "هیپنوتیزم بیدار " متولد شده و پا به منصه ظهور گذاشته است. امیدوارم در سایه لطف و عنایت خداوند متعال و نظرات و راهنمائی های ارزشمند شما بزرگواران بتوانم هر چه بهتر و کاملتر پاسخگوی شما عزیزان باشم . و من الله التوفیق . دکتر محمد جواد حریری

2 دیدگاه ها

  1. پریسا گفت:

    سلام لطفا میشه بگیدخودهیبنوتیزم بعد از چند مدت اثر میکنه و نتیجه میده؟و موقع خود هیبنوتیزم فقط روی یک موضوع میشه تمرکز کرد مثلا استرس؟

    • سلام پریسا جان.
      رفع استرس و (هر چیز دیگر) یک فرایند درمانی و حضوری است و خوددرمانی (شروع با خودهیپنوتیزم) برای آن مناسب نیست مخصوصا که من دیده ام وقتی مردم میگویند استرس دارم معانی متفاوتی را در نظر دارند، یکی واقعا اضطراب دارد و میگوید استرس دارم، یکی افسرده شده و میگوید استرس دارم، یکی در امتحان بعد از چندین بار ناموفق بوده و ناکامی را تجربه میکند و میگوید استرس دارم، یکی از دوستش یا مادرش ناراحت است و میگوید استرس دارم؛ یکی از چیزی میترسد و میگوید استرس دارم، هر کدام از اینها تلقینات و روش درمانی جداگانه ای نیاز دارد ، شما به هیچ وجه خود درمانی نکنید . خود هیپنوتیزم برای این است که شما مراجعه کنید درمان شوید و برای ادامه درمان با همان دستورات ادامه دهید؛ یعنی داروی خوراکی برای این است که به پزشک مراجعه کنید و طبق دستور، دارویی را بخورید. هر موضوعی طول درمانش متفاوت است . ضمن اینکه در طول درمان اصلا بر روی بیماری “تمرکز” نمیکنیم! این توضیحات را برای این میدهم که بدانید متاسفانه مشکلات شناختی از درمان و از بیماری در سطح جامعه زیاد است و متاسفانه مردم میخواهند با وجود همه نوع مشکلی که در شناخت از هر کاری دارند همه کار را خودشان انجام دهند و این صحیح نیست . موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.