هیپنوتیزم گروهی
۱۳۹۲-۰۸-۲۴
آرامش با تکنیک های رفع اضطراب
۱۳۹۲-۰۸-۲۴
Show all

اختلال کندن موی سر و ابرو

تریکوتیلومانیا یا اختلال کندن موی وسواسی  اختلال کندن مو، هیپنوتیزم ، هیپنوتیزم درمانی، هیپنوتراپی، آموزش خود هیپنوتیزم، هیپنوتیزم بیدار دکتر حریری

کندن موی وسواسی یا تریکوتیلومانیا  عبارت است از کندن مکرر موها که می‌تواند منجر به از دست دادن مقدار قابل توجهی از مو گردد. شخص مبتلا بر اثر یک عامل برانگیزاننده به طور ناخودآگاه به سمت رفتار  کندن مو  هدایت شده  و با انجام اینکار از تنش شخص  کاسته می شود و به  حالتی از رضایت و آرامش موقت دست می یابد. پس از مدت کوتاهی این چرخه بار دیگر تکرار می‌شود و بدین ترتیب شخص مکرراً موهای خود را می‌کند. در بسیاری از موارد قبل از کندن، فرد دسته‌ای از موهای خود را دور انگشت می‌پیچد.

معیارهای تشخیصی تریکوتیلومانیا ( کندن موی وسواسی ) :

            الف ـ کندن مکرر مو که موجب از دست دادن قابل توجه موها شود.

            ب ـ احساس فزاینده تنش بلافاصله قبل از کندن مو یا هنگام مقاومت در مقابل رفتار.

            ج ـ احساس شادی، رضایت یا آرامش با کندن مو.

            د ـ این اختلال با سایر اختلالات طبی بهتر توجیه نمی‌شود و به‌علت یک بیماری طبی عمومی (مثلاً مشکلات پوستی) نیست.

            هـ ـ این اختلال باعث نارضایتی قابل توجه از نظر بالینی یا نقص در عملکرد اجتماعی، شغلی یا سایر حیطه‌های مهم عملکردی میگردد.

چه گروههایی بیشتر مبتلا  به کندن موی وسواسی می شوند؟

بیشتر افراد مبتلا به این اختلال در سنین قبل یا اوایل نوجوانی هستند. این اختلال یک بیماری روانی است که درآن فرد به طور عادتی موهای خود را می کند. این بیماری در پسربچه‌ها شایعتر از دختر ‌ها است، حال آنکه در افراد بالغ خانم ها بیشتر از آقایان مبتلا می‌گردند . حداکثر شیوع در دختر خانم های نوجوان ۱۲تا ۱۷ سال است. عادت کندن مو به طور تدریجی و ناآگاهانه دربیمار شروع می‌گردد و ممکن است تا جایی که منجر به کندن تمام موهای سر شود ادامه می  یابد.افراد مبتلا به این بیماری  غالبا” کندن مو را انکار نمی‌کنند ولی اظهار میدارند که  قادر به کنترل عمل خود نیستند.

درمعاینه‌ی این بیماران موهای قطع شده به فواصل متفاوتی از پوست سر دیده می‌شود و پوست سراز سلامت کامل برخوردار است. حاشیه‌‌ی موها معمولا” دست نخورده است و در مرکز به شکل کاسه‌یی موها قطع ‌شده‌اند. این بیماران باید تحت درمان‌های  پزشکی و روان‌پزشکی قرارگیرند.

اکثر بیماران  این اختلال ، موی سر خود را می کنند به طوری که در طی مدت زمان طولانی ناحیه ای از سر یا ابرو و یا ناحیه تناسلی یا زیر بغل ،  بدون مو ایجاد می شود . با مشخص شدن منشاء ژنتیکى این بیمارى پزشک بهتر قادر به درمان آن خواهند بود.

زمان شروع علائم اختلال مو کندن وسواسی:

استرس‌های‌ روانی‌ در شروع‌ تریکوتیلومانیا ( کندن موی وسواسی )  نقش‌ دارند. بیماری‌ افسردگی‌ با تریکوتیلومانیا ارتباط‌ زیادی‌ دارد و بسیاری‌ از افراد دچار این‌ حالت‌ از افسردگی‌ رنج‌ می‌برند.

شکایات ممکن است در ابتدا در طی دوره های غیر فعال در کلاس درس, در حین تماشای تلویزیون, یا در بستر هنگاهی که هنوز  به خواب نرفته است بروز کنند. والدین به ندرت این رفتار را می بینند. در بسیاری از کودکان تریکوتیلومانیا با بستری شدن در بیمارستان با مداخلات طبی, مشکلات خانه یا مشکلات مدرسه شروع میشود. مواردی نیز با حسادت شدید بین خواهر و برادر ها, یک رابطه مختل بین والدین و کودک, و عقب ماندگی ذهنی, رخ میدهند. در تریکوتیلومانیاهائی (  کندن موی وسواسی ) که در سنین بلوغ یابزرگسالی شروع میشود, میزان بروز و همراه بودن با بیماری روانی وسواس واضح و شدید بیشتر است.

درمان تریکوتیلومانیا ( کندن موی وسواسی ):

از آنجایی که اضطراب همواره به عنوان عامل ایجاد و تشدید  کننده بیماری مطرح می‌باشد، ایجاد محیطی امن و به دور از تنش و استرس در تخفیف علایم بیماری بسیار مؤثر است. لازم است کسانی که با بیمار در ارتباطند، از سرزنش یا توبیخ وی بپرهیزند و با روش‌های حمایتی که توسط درمانگر به آنها آموزش داده می‌شود، فرد را در راستای بهبودی یاری نمایند. درمان‌های دارویی متداول عبارتند از داروهای ضد اضطراب، ضد افسردگی‌ها و داروهای آنتی‌سایکوتیک وتثبیت کننده خلق که البته هر کدام از درمانها موردی میباشد.

درمان‌های غیردارویی موفق تریکوتیلومانیا ( مو کندن وسواسی ) عبارتند از:

هیپنوتراپی یا هیپنوتیزم درمانی  و درمان‌های رفتاری (مانند بیوفیدبک، پایش و کنترل خود، حساس‌سازی، معکوس سازی رفتار عادتی و درمان‌های بیزار کننده). چیزی که مهم است این است که این ناراحتی میتواند همراه با خیلی دیگر از ناراحتی های اعصاب و روان همزمان باشد ویا حتی خود عارضه ای از سایر  ناراحتی های اعصاب و روان باشد لذا تشخیص اولیه دقیق بسیار در درمان صحیح موثر است.

 دکتر والی پور

دکتر محمد جواد حریری ، پزشک و هیپنوتراپیست ( هیپنوتیزم درمان گر ) و عضو انجمن هیپنوتیزم بالینی ایران

مطالب مرتبط

وسواس

افسردگی

اضطراب

84 دیدگاه ها

 1. مهسا فکری گفت:

  سلام. آیا بعد از هر جلسه درمانی حالمون معمولی هست و میشه به امور روزمره بپردازیم؟ آیا برای جلسه درمانی نیاز به همراه داریم؟ فاصله جلسات چقدر هست؟

  • سلام خانم مسها فکری.
   بله حالتان معمولی هست و مثلا میتوانید رانندگی کنید . همراه نیاز ندارید ولی ممانعتی هم وجود ندارد که کسی همراهتان باشد. فاصله جلسات را تلفت بزنید از مدیر دفترم بپرسید. ۰۹۱۲۳۹۸۹۵۸۷
   موفق باشید.

 2. آرمینا گفت:

  سلام آقای دکتر من الان فقط ۱۳ سال دارم و حدود ۶ ماهه ک مژه ها و ابروهامو میکنم طوری ک اصن هیچی ندارم واقعا دست خودم نیست نمیدونم چیکار کنم ک بتونم این عادتمو کنار بذارم من با خوندن نظرات دوستان امید وار شدم و دوست دارم هرچه زودتر ابروها و مژه هام پربشه و از این بیماری رها بشم من خیلی افسرده شدم . ابرو و مژه ندارم خیلی خستم خیلی دوستام مسخرم میکنن خیلی میترسم

  • سلام آرمینا جان.
   کندن ابرو و مژه جزء وسواسها طبقه بندی میشود و وسواسها ۱۲ تا ۱۴ جلسه درمان نیاز دارند. باید شما را ببینم با تستها استعداد هیپنوتیزم پذیری شما براورد بشود، اگر هیپنوتیزم پذیر باشید درمان هیپنوتیزمی برایتان موثر است.
   موفق باشید.

 3. از خودم متنفرم گفت:

  سلام . من ۱۹ سالمه و از ۹ سالگی این بیماری رو دارم . موهای ابرو و مژه میکنم . حتی الان که دارم این متنو مینویسم اصلا حتی یک تار هم ابرو ندارم و مژه هامم یه قسمت هایی اش خالیه کاملا . به روانشناس و روانپزشک مراجعه کردم ولی اصلا فایده نداشت . شهرستانم و امکان آمدن به تهران رو ندارم . پس چیکار کنم؟

 4. بابک گفت:

  سلام. من از ۱۳ سالگی ابرو میکنم الان ۲۶سالمه روز به روز شدیدتر میشه. باید کجا بیام چکار کنم؟

  • سلام بابک جان
   نام این مشکل تریکوتیلومانیا است و با حدود ۱۲ جلسه بهبود می یابید. جهت تعیین وقت ویزیت و درمان همه روزه به استثنای روزهای تعطیل بین ساعت ۱۱ صبح تا ۸ شب با شماره مطب ۰۲۱۴۴۲۹۵۵۹۶ تماس بگیرید .
   موفق باشید.

  • بله نام این مشکل تریکوتیلومانیا است و با حدود ۱۲ جلسه بهبود می یابید. جهت تعیین وقت ویزیت و درمان لطفا بین ساعت ۱۱ صبح تا ۸ شب به استثنای روزهای تعطیل با شماره مطب ۰۲۱۴۴۲۹۵۵۹۶ تماس بگیرید.
   موفق باشید.

 5. یاسرازتهران گفت:

  سلام سی سالمه و از دوران نوجوانی موهای ابرو وسیبیلامومیکنم جدیداخیلی شدید شده طوری ک دیگه ابرویی برام نمونده.و خجالت میکشم چون مورد تمسخر دیگران قرارمیگیرم لطفا کمکم کنید

 6. ساحل گفت:

  سلام
  خواهرمن ۱۰ سالشه و یه ساله که این کارو شروع کرده وبیشتر موهای سرشو از دست داده.به دکتر روانشناس هم مراجعه کردیم ولی تغییر زیادی نکردو داروها تاثیری زیادی نداشت والان موهایی رو که مجدد رشد کردنو داره میکنه.وقتی هم بهش میگم موهاتو کندی انکار میکنه .لطفا راهنماییم کنید

  • سلام ساحل عزیز

   اختلال کندن مو قابل درمان است و مطمین باشید که قابل درمان است در هیچ کتاب معتبری نوشته نشده که اختلال کندن مو جز ء بیماریهای لا علاج است پس درمان شدنی است . همه هفته تعداد ی از مراجعینم جهت این نوع درمان مراجعه میکنند و درمان می پذیرند اما یک نکته را به خاطر داشته باشید که تلاش فرد بیمار نیز در درمان موثر است . این درمان با ۱۲ تا ۱۴ جلسه۴۵ تا یکساعته هیپنوتیزم درمانی با تکنیکهایی که بکار میبرم قابل درمان و کنترل است . جهت هماهنگی با شماره مطب ۴۴۲۷۶۳۱۱ و ۴۴۲۷۶۳۲۶ بین ساعات ۱۱ صبح تا ۸ شب تماس بگیرید.
   من آرزوی سلامتی برای همه مردم بخصوص مردم کشور عزیزمان را دارم. موفق و موید باشید.

 7. فاطمه گفت:

  سلام دکتر خسته نباشی میخواستم بدونم هیپنوتیزم خطر ناک هست یانه،

 8. الناز گفت:

  سلام.دکتر تو رو خدا بگید که من درمان میشم واین مطالبی رو که درباره ی درمان قطعی بعد از ۱۲ یا ۱۴ جلسه اس واقعی ……من هم مبتلا هستم ۳۱ سالم بسیار آدم موفق و شاد و سر زنده ولی این نقص همیشه آزارم داده از ۱۲ سالگی مبتلا شدم لطفا جواب بدید وبگید من هم درمان میشم .متشکرم ..با آرزوی سلامتی و بهبود برای همه ی بیماران مخصوصا کسانی که به این مشکل دچار ن.

  • سلام الناز خانم
   بله اختلال کندن مو قابل درمان است و مطمین باشید که قابل درمان است در هیچ کتاب معتبری نوشته نشده که اختلال کندن مو جز ء بیماریهای لا علاج است پس درمان شدنی است . همه هفته تعداد ی از مراجعینم جهت این نوع درمان مراجعه میکنند و درمان می پذیرند اما یک نکته را به خاطر داشته باشید که تلاش شما نیز در درمان موثر است . من هم آرزوی سلامتی برای همه مردم بخصوص مردم کشور عزیزمان را دارم. موفق و موید باشید.

 9. سمیرا گفت:

  سلام اقای دکتر
  من از سن ۱۵ سالگی ابرو و مژه خود را میکنم.الان
  ۳۵ سالمه شاید در طول ۱۲ماه من ۱ ماه مژه وابرو
  داشته باشم. چه کنم

  • سلام سمیرا خانم
   کندن وسواسی مو و مژه و ابرو با ۱۲ تا ۱۴ جلسه۴۵ تا یکساعته هیپنوتیزم درمانی با تکنیکهایی که بکار میبرم قابل درمان و کنترل است . جهت هماهنگی درمان با شماره مطب ۴۴۲۷۶۳۱۱ و ۴۴۲۷۶۳۲۶ بین ساعات ۱۱ صبح تا ۸ شب تماس بگیرید. موفق و سلامت باشید.

 10. سامان گفت:

  سلام
  سنم ۳۰ ساله، از ۲۶ یا ۲۷ سالگی وسواس کندن ریش (فقط قسمت زیر چانه) پیدا کردم، به محض اینکه از ۲ سانتیمتر بلندتر میشن بطور ناخودآگاه این عادت دوباره پیدا میشه.
  با اینکه خیلی دوست دارم که اون قسمت ریش بزارم، ولی بخاطر این قضیه مجبورم زود زود بزنمشون.
  دنبال درمان غیردارویی هستم …

 11. فريناز گفت:

  سلام آقای دکتر. من ۶ساله مبتلا ب این بیماری هستم. ب نظر من نباید بقیه (اطرافیان) از این بیماری باخبر بشند. متأسفانه من چون دیددم دختر خالم موهاشو میکنه ازش تقلید کردم و فکرنمیکردم منو اسیره خودش کنه. من ساکن اصفهان هستم ونمیتونم بیام تهران. لطفأ ی دکتر قابل اعتماد مثل خودتون تو اصفهان بهم معرفی کنید با شماره تلفن. ممنون میشم اگه شماره همراه خودتونم بذارید

  • سلام فریناز جان
   بیماری اختلال کندن مو با هیپنوتیزم و با تکنیکهایی که بکار میبرم طی ۱۲ تا ۱۴ جلسه که هر جلسه ۴۵ تا یکساعت زمان می برد ، قابل درمان هست . پرونده پزشکی هر فرد نیز محرمانه میباشد و کسی از آن مطلع نمی گردد. هر پزشک هیپنوتراپیستی تکنیکهای خاص خودش را داردو با شیوه خود درمان را انجام می دهد لذا اینکه کسی را در اصفهان معرفی کنم که با شیوه من درمان نماید را نمی شناسم .تلفن مطب ۴۴۲۷۶۳۱۱ و ۴۴۲۷۶۳۲۶ ۰۲۱ هست که می توانید بین ساعات ۱۱ صبح تا ۸ شب تماس بگیرید . شماره همراه کاری من نیز ۰۹۱۲۳۹۸۹۵۸۷ میباشد. موفق باشید.

 12. سهیلا گفت:

  سلام اقای دکتر من بیماری کندن ابرو دارم نمیدونم چرا باید همیشه توی ابروم جوش بزنه و رویش ابرو دکتر من یکی از ابروهامو کندم و نمیدونم چه کنم تو رو خدا کمکم کنید به مشاوره نیاز دارم

 13. شهرزاد گفت:

  سلام من ۲۲ سالمه و حدود ۱۲ ساله که موهای سرمو میکنم.توی این چند سال اخیر انقدر کندن موهام زیاد شده که تقریبا نصف سرم کامل خالی شده.تا حالا حدود ۱۰تا روانپزشک عوض کردم ولی هیچکدوم فایده نداشته.قرص هم استفاده کردم ولی باز بی فایده بوده.البته محیطی هم که توش زندگی میکنم خیلی پرتنش هست.چیزی که خیلی منو میترسونه اینه که هیچوقت نتونم یه ادم نرمال بشم.خواهش میکنم کمکم کنید.
  ممنون

 14. ماریا گفت:

  با سلام
  من ۲۷ سال سن دارم
  از ۹ سالگی یهو شروع به کندن موهای سرم کردم و این عادتو پیدا کردم
  چندین بار با اراده خودم و کوتاه کردن موهام خوب شدم
  اما بعد از ۶ ماه دوباره ناخوداگاه شروع به کندن موهای سرم میکنم
  منو راهنمایی کنید
  ممنون

 15. ماریا گفت:

  من متاسفانه ۱۴ ساله که این مشکلو دارم. الان ۲۷ سالمه . ینی دقیقا از پنجم ابتدایی
  لطفا کمکم کنید

 16. آزاو گفت:

  سلام جناب دکتر :
  با عرض سلام و ادب و احترام ؛ من ۳۵ سالمه و شهرستانم . از دوره راهنمایی مو کندن رو شروع کردم و هنوز ادامه داره تا حدی هست که خیلی از فرصتها رو ازم گرفت همین که کتاب یا روزنامه دست میگیرم تا بخودم میام میبینم تمام فرش شده مو که صدای همسرم هم درامده به همین خاطر فوق لیسانسو رها کردم که مجبور نباشم کتاب دست بگیرم این یک نمونه کوچیک از بدبختیهای این مرضه حدود دو ساله موی سرمو با تیغ میزنم ولی بجاش موی ریش یا ابرو یا سینه رو میکنم همین که موی سرم هم کمی رشد کنه بازم شروع میکنم مسخره تمام فامیل شدم . ممنون میشم نجاتم بدین که زندگیمو مدیونتون میشم .

 17. محمد گفت:

  سلام اقایی دکتر . من ۳۲سال دارم وار دوران راهنمایی دارم موهای بدنمو میکنم اول از خوردن انگشتان دستم شروع شد ولی چون دستام زخمی میشدن و درد داشت شروع به کندن موهای سرم کردم بعد ابروهام و مژه هام یعنی بعضی وقتها کلا بی مو شدن حتی موهای ساق پام و دستامو هم میکنم تا حالا روان شناس نرفتم فقط چند بار پوست ومورفتم اونم هیچ فایده ای نداشت الان صاحب دو فرزندم احساس میکنم اونام به من نگاه میکنم داران مبتلا میشن به این بیماری واین عذابم میده .خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید که من چطوری میتونم از این بدبختی نجات پیدا کنم

  • سلام محمد جان.
   شما به تنهایی نمیتوانید از این مشکل نجات پیدا کنید همچنانکه در عرض این همه سال نتوانسته اید، بلکه شما به درمان توسط شخص ماهری نیاز دارید. راهنمایی بستگی دارد به اینکه شما از چه روشی میخواهید استفاده کنید. اگر میخواهید از هیپنوتیزم درمانی استفاده ببرید که من در خدمتتان هستم با تعیین وقت قبلی . و این اختلال حدود ۱۲ تا ۱۴ جلسه درمان هیپنوتیزمی نیاز دارد. شادکام باشید.

 18. بهار گفت:

  دختر خواهر من ۱۳ سالشه.متاسفانه دچار بیماری کندن مو و مژه و ابرو شده است.درمان نیرو فیدبک هم شده ولی بازهم ادامه دارد این مشکل.خودش میدونه که این مشکل رو داره و دوست داره خوب بشه ولی همکاری نمیکنه.مدام روسری سرش به خاطر اینکه مو هاش دیده نشه. مشکل بزرگی هست

 19. بهار گفت:

  اقای دکتر سلام ،

 20. فاطیما گفت:

  سلام من ۲۶سال دارم و از۱۵سالگی دچار این بیماری شدم یبار رفتم دکتر ارامبخش بهم داد .شهرستانم ایا میشه به هیپنوتیزم همه دکترها اعتماد کرد؟ من واقعا از اسم هیپنوتیزم هم استرس میگیرم .این اواخر بدتر شدم واقعا خسته شدم عز دست خودم

  • سلام فاطیما جان.
   البته که شما باید به پزشکی مراجعه کنید که در جلسه اول به او احساس اطمینان پیدا میکنید و از نحوه اجرای تکنیکهایش متوجه می شوید که پخته و مسلط عمل میکند. یکی از مراجعین اضطرابی که به من مراجعه کرده بود تعریف میکرد که رفته جایی هیپنوتیزم شود، او را روی تختی خوابانده اند و تلقین کرده اند که تخت میچرخد! آنچنان وحشتی به او دست داده بوده که از آنجا فرار کرده است ! کم نیستند کسانی که وقتی به من مراجعه میکنند از ترسشان نسبت به هیپنوتیزم صحبت میکنند اما همینها در همان جلسه اول آنچنان نسبت به روش درمانی من احساس امنیت میکنند که تمام دوره درمان را با راحتی خیال طی میکنند و درمان میشوند. شادکام باشید.

 21. رها گفت:

  سلام آقای دکتر
  من ۲۴ سالمه مشکل دوستان رو دارم،همه کار کردم اما نتیجه نگرفتم.من یه رازهایی دارم که دوست ندارم فاش بشن میشه درباره درمان هیپنوتیزم مختصری توضیح بدین.
  ممنون ار لطفتون و مطالب خوبتون

  • سلام رها جان.
   هیپنوتیزم درمانی برای کشف اسرار مردم نیست و من اصلا در این مقوله ها وارد نمیشوم و شما در طول درمان کاملا بر خود و محیط اطراف تسلط و اشراف دارید . صفحه باورهای نادرست درباره هیپنوتیزم را بخوانید. شادکام باشید.

 22. لیلا گفت:

  سلام دکتر من ۳۳ سالمه و فوق لیسانسم و همه فکر میکنن من ادم موفق و خوشبختی ام در صورتی که با وجود مانیا من خیلی احساس بدبختی میکنمم . از زمان کنکور دجار این بیماری شدم و دوباره موقع امتحان دکترا بدتر شدم و بعد از اینکه در مصاحبه رد شدم دوباره عود کرد و بدتر شدم تا اینکه بیخیال دکترا شدم اما انگار این بیماری لعنتی دست از سرم بر نمیداره بهم بگین هیپنوتیزم با وجود قدمت بیماریم بمن کمک میکنه؟اگر بله چند جلسه نیازه؟

  • سلام لیلا جان.
   آیا واقغا مانیا دارید؟! افراد دچار مانیا احساس بدبختی نمیکنند و نامی که برای ایمیل خودتان انتخاب کرده اید را انتخاب نمیکنند! اما اگر منظورتان تریکوتیلومانیا است قضیه فرق میکند. قدمت بیماریتان، در نتیجه ی درمان اثر منفی ندارد. با مدیر دفتر من خانم صادقی به شماره ۰۹۱۲۳۹۸۹۵۸۷ جهت تعیین وقت تماس بگیرید .شادکام باشید.

 23. مریم گفت:

  با سلام. آقای دکتر الان حدود چهار سالی می شه که عادت کردم به بازی کردن و کندن ابروهام. واقعا عصبیم می کنه. یه مدت کوتاه بی خیال می شم و دوباره ابروهام طبیعی می شه ولی باز روز از نو روزی از نو. انگار اختیار دستام رو ندارم. حدود ۲۷ سال دارم. البته استرس هم تو زندگی زیاد دارم. این مساله خیلی اذیتم می کنه. حتی گاهی اوقات تیک ابرو هم می گیرم. لطفا راهنمایی بفرمایید.

 24. mohana گفت:

  سلام.۲۳ سالمه و ۷ ساله موهای سرمو میکنم.زمانی که استرس دارم بیشتر اینکارو میکنم. از دیدن ریشه موهام لذت میبرم.به هیچ کسی هم نگفتم که دلیل ریزش موهام خودم هستم.تصمیم گرفتم اینکارو ترک کنم.امیدی هست وسط سرم که کم پشت شده مثل قبل بشه؟ میتونم از محلول ماینوکسیدیل ۲% استفاده کنم؟ فعلا شرایطشو ندارم که بیام خدمتتون چون پشت کنکوری ام.لطفا کمکم کنید.

  • سلام mohana جان.
   خواستن توانستن است! البته که شما “میتوانید” از آن دارو استفاده کنید ولی وقتی دوباره درآمد آنرا میکنید! یعنی مشکل شما رشد نکردن مو نیست بلکه کندن آن است. در مورد کنکور گفتید، اتفاقا کسانی که کنکور دارند برای تقویت حافظه و رفع اضطراب امتحان مراجعه میکنند و از هیپنوتیزم نتایج خیلی خوبی میگیرند. موفق باشید.

 25. فرح گفت:

  سلام آقای دکتر من حدود سی وچهارساله موهای سرم را میکنم حتی گاهی ازشدت درد میخوام پوست سرم را بکنم لطفا کمکم کنید در شهرستان زندگی میکنم امکان آمدن به هیچ کجا راندارم آیا تنهایی مثل من که هیچکس. دردش را نمیفهمد باید ازشدت درد بمیرد بابا بخدا من هم آدمم دوس دارم از شر این بیماری لعنتی خلاص بشم ولی چطوری نمیدونم مرض قندوفشار خون هم که گرفتم خیلی داغونم به همه ازطریق این رسانه پناه میبرم ولی خوب نمیشم ویه شبه همه چیز به باد میره اگه علاجی هست وخوب میشم بگید تا امیدوار بشم اگه نه اونرو هم بگید که خیلی خستم باتشکر خسته تنهای ناامید

 26. زهره گفت:

  دکتر من خیلی استرس دارم و دارم میمیرم
  من از این که مثل بقیه نیستم میمیرم

 27. با ران گفت:

  سلام آقای دکتر ممنون

 28. بهاره_po می‌گه: گفت:

  سلام
  دخترم ازشش سالگی ابروهاومژه هاش رومیکنه الانکه ۱۲
  سال داره شدیدترشده
  چندباربه روانپزشک مراجعه کردم نتیجه ای نگرفتم چون به سفارشات وتوصیه های پزشک هم عمل نکرد
  میخام منوراهنمایی کنین تادخترم ۱۰۰%درمان شود
  خواهش میکنم راهنماییم کنین

 29. باران گفت:

  آقا ی دکتر من دیگه درمان شدم وقتی به خودم اومدم ممنون تشکر

 30. بهاره_po گفت:

  سلام
  دخترم ازشش سالگی ابروهاومژه هاش رومیکنه الانکه ۱۲
  سال داره شدیدترشده
  چندباربه روانپزشک مراجعه کردم نتیجه ای نگرفتم چون به سفارشات وتوصیه های پزشک هم عمل نکرد
  میخام منوراهنمایی کنین تادخترم ۱۰۰%درمان شود
  خواهش میکنم راهنماییم کنین

 31. با ران گفت:

  آقای دکتر لطفا آدرس وشماره تلفن را بگویید

  • سلام باران عزیز
   آدرس مطب : آدرس مطب : ضلع شمالی فلکه اول صادقیه – خیابان گلناز دهم – نبش خیابان پانزدهم شرقی – پلاک ۱۱ – طبقه چهارم – واحد ۱۰ تلفن مطب ۴۴۲۷۶۳۱۱ و ۴۴۲۷۶۳۲۶ ۰۲۱ لطفا حتما با تعیین وقت قبلی مراجعه فرمایید.

 32. با ران گفت:

  سلام آقای دکتر آین درمان خطر ناک

 33. با ران گفت:

  سلام من۱۲سالمه وابرو هایم رامیکنم و استرس زیاد دارم در مدرسه من ششم هستم

  • سلام باران عزیز
   اختلال کندن موی سر یا ابرو و یا مژه ها یک بیماری وسواسی است که خوشبختانه با ۱۲ تا ۱۴ جلسه با تکنیکهای هیپنوتیزمی که بکار می برم قابل درمان است . بهتر است هر چه زودتر درمان شوید تا از مقاوم شدن بیماری جلوگیری بعمل آید. موفق و سلامت باشید.

 34. امير گفت:

  یک هفته ایی هست ترکش کردم میخوام شکستش بدم چون خیلی چیزا رو ازم گرفته میخوام دق مرگش کنم انشاالله(کندن ابروهامو میگم) میتونم و بخواید میتونید.چیزی رو که خودمون خرابش کردیم فقطخودمون میتونیم درستش کنیم کار قرص دارو نیست

  • سلام امیر جان.
   احساس و تلقیناتی را که فرمودید شاید برای شما تاثیر مثبت بگذاره و درمان بشید که امیدوارم همینطور باشه . ولی همه با این نوع احساس و تفکر درمان نمیشوند؛ شاید بخاطر شدت تعارضات درونی و پنهان که در افراد مختلف متفاوت است و نیاز به کمک درمانی دارند. همچنان که بسیاری از افراد جامعه مثلا افسردگی را یا وسواس را نمیشناسند و نمیدانند که یک بیماری است و باید درمان شود و توصیه های غیرکارشناسی میکنند و اگر نفوذی داشته باشند، مثلا سرپرست خانواده باشند، مانع مراجعه فرد برای درمان میشوند . حتی خیلیها فکر میکنند مراجعه به روانپزشک و روانشناس فقط مخصوص دیوانگان است واین نوع تفکر و طرز تلقی در جامعه ما مشکلات زیادی ایجاد کرده است . موفق باشید.

 35. سارا گفت:

  سلام وقتون بخیر من از حدود ۸ سال پیش موهای سرمو میکنم دقیق نمیدونم از کجا شروع شد ولی بدجوری آزارم میده سایت شما رو که دیدم امیدوار شدم البته قبلا دکتر رفتم ولی همسرم چون دوست نداشتند من داروهای اعصاب بخورم ممانعت کردند در ضمن ایشون از جزئیات بیماری من بی خبر هستند چون جلوی ایشون موهامو نمیکنم یه روان شناس خوب تو شهرمون سراغ دارم ولی نمیدونم چرا جرئت هیپنوتیزم رو ندارم نمیدونم چکار کنم ایشون تو دانشگاه استادم بودند و حتی چند دفعه باهاشون مشاوره داشتم

  • سلام سارا جان.
   پس تجربه روش خاص هیپنوتیزم من برای شما کاملا مناسب است همچنانکه برای همه مراجعه کنندگانم مناسب و موثر بوده است . ضمنا بدانید که بیماران شبیه شما با روش من درمان شده اند و نتایج کامل گرفته اند. موفق باشید.

 36. مانیا گفت:

  من ۳۲ سال دارم و از ۱۷ سالگی به این مشکل مبتلام همش بسرم دستمال میبندم یا موهامو کوتاه میکنم ولی بازم این کارو تکرار میکینم . چندین بار دکتر اعصاب رفتم ولی نتونستم داروهاشونو استفاده کنم حالم خیلی بد میشد بدن درد و بیحالی شدید میگرفتم حتی دفعه آخری بدجوری مریض شدم یه ماه افتاده بودم وضعف داشتم نمیتونستم از جام بلند شم .وسواس فکری شدید دارم و کلا گیجم تو خونه همه از این حالتم سو استفاده میکنن وبخاطر کندن موهام مسخرم میکنن در ضمن خیلی لاغر شدم من خیلی زیبا بودم ولی الان حدود ۷ ساله دیگه زیبایی خاصی ندارم خیلی ناراحتم

 37. رازی گفت:

  از۱۵سالگی بعدازطلاق مژه هاموکندم و تا۲۳سالگیم خستم کمکم کنید

 38. مهدی گفت:

  سلام اقای دکتر من اکثر مشکلاتی که شما تو سایتتون مطرح کردین رو دارم از جمله کندن مو ولی شهرستانم نه پولشو دارم بیام اونجا نه وقتشو میشه یه راهنمای بکنید لطفا در ضمن علاقه خیلی شدیدی به این علم پیدا کردم چجوری میتونم یاد بگیرم چن تا از کتاب های اقای کابوک رو هم خوندم ولی نمیدونم چجوری شروع کنم .مشکلات خانوادگی ومشکل مالی بد جوری محدودم کرده و هم برام هزاران مشکل روانی درس کرده ممنون از سایت خوبتون

  • سلام مهدی عزیز.
   چه چیزی را میخواهید شروع کنید ؟! اگر منظورتان شروع درمان با هیپنوتیزم است ؛ بهترین راهنمایی من این است که در صورتی که درمانگر نیستید اصلا نباید وارد این حیطه شوید؛ به خود و دیگران آسیب میرسانید . اگر شما خلبان هواپیما نیستید پشت فرمان هواپیما ننشینید، باید اول درمانگر باشید تا بعد، از این “ابزار” استفاده کنید . میدانم هدایت هواپیما خیلی جذاب است و خیلی ها خوششان می آید ولی یک کار تخصصی است. استعداد خود را در حیطه های دیگر بکار بگیرید، مثلا اول روانشناس یا پزشک شوید بعد به هیپنوتیزم فکر کنید ؛ هیچ راه میانبر و درست دیگری وجود ندارد. موفق باشید.

 39. farzane گفت:

  salam aghaye doctor age farsi type mikardam matne ghablim 1saat tul mikeshid. pishapish mazerat mikham ke baz daram fingilish minevisam! ravanshenasam 1 bar pishnahade hypnotism dad ama bad khodesh faramush kard.
  mishe kari kard khateratio faramush kone?
  doreye tarhvare darmani sherekat kardam va doreye dovom ro ravanshenasam goft ke khosusi shuru mikone baham chon kelas malum nist kei shuru she. bayad tamrine takhlie khashm ro anjam bedam va gofte ke baz valedeini ro kar konim. goft baes mishe ezterabam kam beshe ke in khod ruye kandan asar mizare va un ro kam mikone. baz valedeini chie?
  yani man maman babaye jadid peida mikonam? ya dobare gharare nini besham ?!
  mishe az khod hypnotism estefade konam?
  mishe khodam hypnotism yad begiram ke kase digari in kar ro anjam nade?
  kheili azatun mamnunam ke be commente ghablim pasokh dadin, hese khubie ke betuni dar morede in masale ba kasi harf bezani bedune inke sarkuft beshnavi ya bebini tarafet shakh dar miare. hala farsi migam سپاس از لطف شما.

  • سلام farzane
   بارها در این سایت نوشته ام که اصل خاطره جزئی از واقعیت است و صلاح نیست آنرا ازبین برد چون خلاء ذهنی و مشکلات روحی روانی ایجاد میکند احساس گمگشتگی ایجاد میکند ضمن اینکه اینکار هم شدنی و دائمی نیست و به مجرد اینکه در جایی ، به اسمی رنگی بویی و هر چیز دیگر که با آن خاطره به نحوی در ارتباط باشد برخورد کنید آن خاطره به سرعت خود را بازسازی میکند.
   در ضمن خوب است صفحه باورهای نادرست درباره هیپنوتیزم را بخوانید .
   بازوالدینی این چیزی که شما تصور کرده اید نیست ، یک روش است که توضیحش مفصل است و این روش با تکنیکهای هیپنوتیزمی هم قابل انجام است .
   این چیزی که شما سوال کرده اید که خودتان خودتان را هیپنوتیزم کنید نامش خوددرمانی است که برای هیچکس در هیچ زمینه ای توصیه نمیشود مخصوصا برای شما که ظاهرا با معضلاتی روبرو هستید . موفق باشید .

 40. farzane گفت:

  salam. 2 mahe dg 23 salam mishe az 11 salegi abruhamo mikanam. az zamane konkur yani 18 salegi ham moje va muhaye saram ezafe shode. ama muhaye saram ro faghat 2 bar shadid kandam yeki ghable konkure sarasari va yekiam hamin chand mahe akhir ghable konkure arshad. darmane daruyi chand sali dashtam ke bi natije bud behtarinesh 2_3 mah bud ba Asentra. 4 sali hast ravanshenas miram ama vaghean faidei nadashte. abruha va moje ha ke dar mian dobare yechizi mishe va hamaro mikanam. darumadan chand mah tul mikeshe ama kandan faghat chand daghighe zaman mibare badesh man mimunamo yealame muye kande shode. vaghti kuchik budam ba khodam fekr mikardam kash mishod ba chasb chasbundeshun ya rishashuno furu kard sare jash ama hala fahmidam faghat mitunam medad bekesham va omidvar basham ke inbar ham dar biad akhe roshdesh kheili kond shode. daru, dastkesh, be takhir andakhtan, raghsidan, avaz khundan, dush gereftan, kandan ba muchin be jaye dast, kandane muye arusak ya risheye farsh, sabte zaman hayi ke mikani, modat zaman, tedade muhaye kande shode shenidane in harf ke tatu kon rahat shi va va va dg khaste shodam akhe ta kei ???????????????????????????????????

  • سلام فرزانه جان.
   کاش فونت فارسی داشتی! یکی از راههای درمان وسواس موکندن ، هیپنوتیزم است . یکی از راههای تاثیر هیپنوتیزم بر این مسئله بعلت رفع استرسها و اضطرابهاست . همان اضطرابی که به این صورت اشاره کرده اید که dobare yechizi mishe va hamaro mikanam . موفق باشید.

 41. مولود گفت:

  سلام تو رو خدا کمکم کنید من ۲۲ سالمه و حدود ۷ ساله موهامو از بین میبرم .هر دفه به یه شکلی و غیر قابل اجتنابه اونقد که دستم خسته میشه و میوفته الان تصمیم جدی گرفتم برم دکتر ولی طبق نظرات دوستان انگار دارو درمانی موثر نیس!,
  به من بگید چطوری از این وسواس نجات پیدا کنم
  وقتی موهامو میبندم انگار که برق گرفتتم نصفه موهام چون کوتاهه تو هواس، دلم میخواد زار بزنم کمکم کنید

 42. امير گفت:

  salam man 35 sal daram va hudude 10 sale muhaye abrumo mikkanam alan dige hich mooii tu abruham namundeh va majburam daem ba medad jasho naghashi konam ta betunam tu karo ejtema zaher besham. lotfan komakam konid chon daram karo etebaro hamsaramo az dast midam, daram khol misham az in vaziiat, lotfan komakam konoid…

 43. fatemeh گفت:

  سلام من ۲۰سال موهآم میکنم همه درمانها رو امتحان کردم حتی نوروفید بک آخرین راه به نظرم هیپنوتیزم فقط میخوآم بدونم صد در صد جواب میگیرم یا نه؟

  • سلام فاطمه خانم
   با هیپنوتیزم می توان وسواس مو کندن را درمان نمود اما در امر پزشکی با توجه به پیچیدگیهای روان انسان نمی توان کلمه صد در صد را بکار برد زیرا فاکتورها و عوامل دیگر موثر در بهبودی و درمان هستند . موفق باشید.

 44. شاهد گفت:

  سلام
  من خانمی ۳۲ ساله هستم و تقریبا از بچگی از زمانی که یادم نمیاد به این عادت مشغول بودم
  چون نواحی خاصی نداره جایی از پوست سرم زخم نیست ولی لابه لای موهام پر است از موهای دوباره در آمده قد و نیم قد

  اما این وضعیت به کل زندگی منو تحت تاثیر قرار داده اعتماد به نفس ندارم و همیشه به موهای دیگران با حسرت نگاه کردم
  کوتاه کردم بلند کردم دستکش دست کردم روسری سر کردم فایده نداشت
  فلوکستین اسنترا و دپاکین هم خوردم… دپاکین اثر بهتری دات و طول مدتی که دست نزدم رو حتی به چند ماه هم رسوند ولی تقریبا دکترم متوجه شد که نیمه دوم سال حال بدتری دارم و آلودگی هوا به شدت تشدید میکنه این وضعیت رو و منو افسرده تر از همیشه میکنه

  به هر حال اون هم جواب نداد
  ۱ سال و نیم خارج از تهران زندگی کردم ولی بعد از تقریبا ۷-۸ ماه مجدادا به شدت به کندن مو روی آوردم

  قرص دپاکین به شدت منو چاق کرد و دکترم دید حالم بهتر شده ولی بخاطر وزنم ناراحتم قرص رو قطع کرد الان بیش از دو ساله قرص نمیخورم

  تنها چیزی که امتحان نکردم هیپنوتیزمه !
  آیا واقعا درمان قطعی وجود نداره و فقط میشه با دارو کمی روندشو کند کرد؟

 45. مریا گفت:

  مشکل ۲۰ ساله و هر سال بدتر از هرسال من.از ۱۶ سالگی تا بحال .اینقدر از مژه وابرو-البته مژه بیشتر کندم که در این دو سه سال هم کم درمیاد وخیلی از لحاظ حضورم در کلاسها ومحیط اجتماعی کاسته و هم روحیه ام افتضاح شده وهم از اون خانم چشم وابرو مشکی خبری نیست.خودم هم دیگه باور نمیکنم حتی ذره ای مثل قبل بشم .دارو و روانشناس و…هیچ فایده ای نداشته.دیگر نه به کلاس موسیقیم را میتونم برم نه کلاس دانشگاه و هر روز وضعیت خرابتر میشه.بقول اطرافیان چشمام مثل پوست کنده ها و واقعا خیلی زشت شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.