خجالت چیست
۱۳۹۲-۰۹-۲۳
ارتباط با ناخودآگاه
۱۳۹۲-۰۹-۲۶
Show all

چرا موفق نمی شویم ؟

چرا موفق نمی شویم ؟چرا موفق نمی شویم ، هیپنوتیزم بیدار - دکتر حریری

همه ما در زندگی به دنبال موفقیت هستیم . موفقیت راه رسیدن به خواست ها و آرزوهای فردی می دانند ، اما گاه موانع شناخته یا ناشناخته ای در راه رسیدن به آن پیش می آیند . شناخت این موانع و عوامل ایجاد آنها ، می تواند به فرد آگاهی و بصیرت بیشتری در نیل به موفقیت بدهد .

ترس از موفقیت چیزی نیست که در وهله نخست به چشم بیاید . این مسئله نیازمند کند و کاو فرد درون خویش است . غالباً آینده مبهم و نامعلوم می تواند این ترس را پدید بیاورد . بین اینکه آینده واقعاً مبهم و نامعلوم باشد و یا فرد به دلیل نداشتن شناخت کافی از امکانات خود و جامعه اش چنین خیال کند ، تفاوت زیادی است . حتی اگر فرض کنیم افق آینده تیره و تار باشد ، باز هم این فرد است که می تواند متناسب با شرایط و توانائی ها و امکانات خویش ، امید رسیدن به موفقیت را در خود شکوفا سازد .

یکی از دلایل ترس از موفقیت می تواند حاصل واهمه از پذیرش مسئولیت های بیشتر باشد. برخی از افراد بیم دارند که نتوانند از پس مسئولیت های جدید برآیند. به همین خاطر خواسته و ناخواسته با دست خود در راه رسیدن به موفقیت هایشان مانع تراشی می کنند . گاهی نحوه نگرش باعث می شود فرد تصور کند که هر چه برای او اتفاق می افتد به علت عوامل بیرونی است. به طور مثال فرد ادعا می کند که پیدا نکردن کار به علت نرخ بالای بی کاری در جامعه است. و یا فکر می کند شرایط زندگیش  در کنترل عوامل بیرونی هستند. هیچ فرد موفقی خود را در کنترل عوامل بیرونی نمی بیند و اگر فردی واقعا جدی است که موفق باشد، باید طرز تفکرخود  را از مرکز کنترل بیرونی به مرکز کنترل درونی تبدیل کند.

اعتماد به نفس و قدرت ریسک پذیری معقول به ویژه در کارهای تجاری ، سرمایه خوبی برای رسیدن به موفقیت های اجتماعی و اقتصادی است . اگرفرد اعتماد به نفس پایینی داشته باشد، احتمالا از بیان عقاید خود خودداری خواهد نمود  و اگر کسی به او بگوید آرزوها و رویاهایش ناشدنی است، به سرعت تسلیم خواهد شد. از ریسک کردن می ترسد و به همین دلیل فرصت هایی که ممکن است باعث موفقیت وی شوند را رد می کند.

 عقاید اشتباه تصورات غلطی هستند که فرد  درباره چیزها یا خود دارد . مثالی از این عقاید اشتباه می تواند این باشد که من در این کشور هیچ وقت نمی توانم شغلی پیدا کنم. این تصورات محدودکننده ظرفیت فرد و موفقیت او می شوند. خلاص شدن از این افکار غلط و دانستن بیشتر در مورد آنها از مهم ترین وظایف هستند، اگر جداً می خواهید موفق باشید.

البته نبود و یا کمبود تجربه در یک زمینه خاص هم می تواند حس ناامنی را در رسیدن به موفقیت فرد پدید بیاورد . با این حال تجربه چیزی است که در هر حال می توان با تکیه به توانائی های خود آن را به دست آورد .

ممکن است بستگان و نزدیکان فرد تصورات متفاوت و حتی متضادی از امکان موفقیت او داشته باشند. این مسئله می تواند به ناامیدی و بی ثباتی در راه رسیدن به موفقیت بینجامد . نکته اینجاست که اولاً نمی توان این برداشت ها را تغییر داد و اصلاً لزومی هم برای این کار نیست و دوم اینکه در نهایت این خود فرد است که آینده اش را رقم می زند .

گاهی هم وسواس های فکری می توانند مانع رسیدن فرد به موفقیت شوند . در چنین وضعیتی فرد چنان در گیر جزئیات امر می شود و بر آنها تاکید می کند که از هدف بزرگ اصلی غافل می ماند .

تنها سخت کوشی و تلاش برای رسیدن به موفقیت کافی نیست . تمرکز بر هدف های بلند و پرهیز از امور جزئی و همچنین مهارت مدیریت زمان از مهم ترین شرایط نیل به موفقیت هستند .

دکتر حریری ، پزشک ، هیپنوتراپیست ( هیپنوتیزم درمان گر ) و عضو انجمن علمی هیپنوتیزم بالینی ایران

دكتر محمد جواد حریری
دكتر محمد جواد حریری
با سلام افتخار دارم با عنوان سایت هیپنوتیزم بیدار در خدمت شما هموطنان عزیز و گرانقدر باشم. من دکتر محمد جواد حریری متولد شیراز دیماه سال 1340 هستم. در سال 1358 در دانشگاه علوم پزشکی شیراز در رشته پزشکی عمومی پذیرفته وپس از انقلاب فرهنگی مشغول به تحصیل شدم و در سال 1369 نائل به کسب درجه دکترای طب از دانشگاه مذکور گردیدم دوران طرح خارج از مرکز را در شهرستانهای مختلف با کسب تجربیات بسیار سپری کردم . در طول دوران تحصیل و پس از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه در مراکز و بیمارستانهای بسیاری واقع در شیراز و تهران و غالب اوقات در بخش اورژانس نسبت به مداوای بیماران همت گماردم ، در همین دوران با مطالعات آزاد که در زمینه روانشناسی و هیپنوتیزم داشتم به فن هیپنوتیزم علاقه وافری پیدا نمودم و در نهایت پس از مطالعات بسیار در سال 1375 با گذراندن دوره های تخصصی انجمن علمی بین المللی هیپنوتیزم بالینی ایران به عضویت آن انجمن درآمدم و همواره سعی در بروز رسانی اطلاعاتم در زمینه فوق الذکر را داشته ام. از آن سال تاکنون علاوه بر فعالیتهای پزشکی به بررسی و درمان بیماران نسبت به رفع اضطراب ، تقویت حافظه ، افزایش اعتماد بنفس ، اختلالات خواب ، درمان بیماریهای روان تنی ، لکنت زبان و..... با روشهای "ریلکس محور" همت گمارده و همواره کوشیده ام تا با فعالیتهای خود دوستداران و مراجعین خود را راضی نگه دارم و تلاشم بر این بوده که مانند یک دوست واقعی آنچه را که اندوخته ام برای بالا بردن سطح آگاهی و بینش مردم عزیز دراختیارشان قرار دهم و بنظرم در این باب موفق هم بوده ام . اکنون نیز با جمع بندی آن تجربیات و مشاهده آثار و برکات روشهای ریلکس محور، به تبیین روشهایی میپردازم که با حفظ اصول ، کاربردی نیز هستند، و بدینسان "هیپنوتیزم بیدار " متولد شده و پا به منصه ظهور گذاشته است. امیدوارم در سایه لطف و عنایت خداوند متعال و نظرات و راهنمائی های ارزشمند شما بزرگواران بتوانم هر چه بهتر و کاملتر پاسخگوی شما عزیزان باشم . و من الله التوفیق . دکتر محمد جواد حریری

10 دیدگاه ها

 1. یه بنده خدا گفت:

  سلام
  من یه پسر پونزده سالم که مدت طولانی یعنی چند سالی هست که علاقه پیدا کردم به خود هیپنوتیزم اونم خود هیپنوتیزم عمیق طی مطالعات و تحقیقات زیادی که کردم در عمیق ترین مدیتیشن ها یا خود هیپنوتیزم ها فردا با کسب اجازه میتونه حتی بدنش که آسیب دیده رو بازسازی کنه یا اینکه دی ان ای بدنش رو تا جا هایی بسته به عمق خود هیپنوتیزم تعبیر بده ووو… من خیلی تلاش کردم که به خود هیپنوتیزم آگاهانه برسم ولی موفق نشدم وب بعد از یه مدت تمرین احساس خارش کلافگی احساس نیاز به حرکت ووو میکنم که شدیده و مانع رفتن به حالت خلسه میشه.
  میشه تمرینی خواص به من معرفی کنید که بعد از حد اکثر سه جلسه تمرین مفید و درست یه سطح خوبی از خود هیپنوتیزم برسم؟ خیلی ممنون میشم جواب بدید

  با احترام

  • سلام ای بندهٌ خدا.
   حتما فرق بین تحقیق و مطالعه را میدانید و حتما میدانید که تحقیق خیلی فراتر ، ونه فقط بیشتر ، از مطالعه هست. سطح خودهیپنوتیزم شما همان است که احتمالا بلد هستید و با تمرینات بیشتر عمیقتر میشود. بیشتر از ۱۵ دقیقه در هر نشست هیپنوتیزم نکنید و یاد بگیرید که هر کاری میخواهید بکنید در همان ۱۵ دقیقه انجام بدهید .
   موفق باشید.

 2. مرتضی گفت:

  با سلام خدمت شما جناب آقای دکتر حریری
  من با شماره های شما تماس گرفتم اما متاسفانه کسی پاسخگو نیود و موفق نشدم صحبت کنم یا وقت بگیرم.
  من متاسفانه با مسائل و مشکلاتی در زندگیم روبرو میشم که دایما تکرار میشن برام.خیلی تلاش کردم که خودم رو از وضعیت موجود خارج کنم و به وضعیت مطلوب برسم اما هر تلاشی که میکنم نشانه های اولیه تغییر بروز میکنند اما در نهایت همه چیز بهم میریزه.ممنون میشم کمکم کنید.
  با توجه به مطالعاتی که داشتم فکر میکنم هیپنوتیزم بهترین راه حل برای حل این مشکلات هست که دائما تکرار میشوند. همان آدمها..همان اتفاقات و بالاخره همان نتیجه های قبلی…..
  ممنون میشم شرایطی فراهم بشه تا هر چه سریعتر بتونم مراجعه حضوری داشته باشم.

 3. نگار گفت:

  با سلام
  من دختری ۲۰ ساله هستم . مشکلم در رابطه با اضطراب شدیدم که شامل لرزش صدا و دست وپا میباشد است البته این حالت وقتی پیش می اید که با کسی بحث میکنم و واقعا از این حالتی که دارم خیلی زجر میکشم چون دیگ طرف دعوا پیروز شده و بیشتر به من بی احترامی میکند . اما من استحقاق تحقیر دیگران نیستم پس لطفا به من بگین اگه مشکلم صد در صد با هیپنو تیزم حل میشه تا اقدام کنم .ممنون

  • سلام نگار جان.
   من برای اینجور افراد تکنکهای خاص هیپنوتیزمی دارم که برایشان بکار میبرم و با تمرینهایی که میکنند بهبودی پیدا کرده اند. البته نخست باید شما را ببینم و مشکل شما را کاملا با هم بررسی کنیم تا برایتان بتوانم پلن درمانی تهیه کنم. شادکام باشید.

 4. lilum گفت:

  اقای دکتر شوهرمن دربازار است ودائما درحال تلاش کردن است وهمیشه هم بدهکاراست ومدام درحال وام گرفتن است وحدود ۷سال است که مغازه دارد هیچ پیشرفتی نکرده است درحالیکه کسانی که باهم مغازه زدند پیشرفت چشم گیری داشتند به نظر شما برای موفقیتش باید چه کاری انجام دهد ایابه نظر شما تغییر شغل دهدیانه باتشکر

  • سلام lilum جان.
   اول باید ببینیم کدامیک از موارد گفته شده در مورد ایشان صدق میکند تا ببینم چه کمکی میتوانم به ایشان بکنم . هر زمان تشریف آوردید به من یادآوری بفرمایید که خودم گفته ام برای ایشان تکنیک دومانی ( نه درمانی) را انجام دهم (که بعد از چند جلسه که آمادگی پیدا کردند قابل انجام است ) شاید تغییر شغل مشکلی را حل نکند باید بررسی شود . موفق باشید.

 5. محمد گفت:

  سلام آقای دکتر حریری میخواستم بپرسم آیا مشکل اعتیاد به اینترنت و خارج کردن برخی افکار از ضمیر ناخود آگاه را میتوان با هیپنوتیزم درمان کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.