ازدواج موفق
۱۳۹۲-۰۶-۲۸
هیپنوتیزم و پیشگیری از آلزایمر
۱۳۹۲-۰۶-۲۸
Show all

تاثیر هیپنوتیزم در درمان وسواس

تاثیر هیپنوتیزم در درمان وسواس تاثیر هیپنوتیزم در درمان وسواس ، هیپنوتیزم بیدار - دکتر حریری

گذشت زمان و تکرار رفتار و افکار وسواس گونه موجب سخت تر شدن درمان وسواس می گردد .

هیپنوتیزم درمانی به همراه مشاوره های پزشکی از روشهای موثر در درمان وسواس است. افراد  وسواسی  به رغم آگاهی از اشتباه بودن رفتار خود ، گمان می کنند که رفع اضطراب و استرس آنها در گرو انجام رفتارهای وسواسی است. متأسفانه، این افکار وسواس‌گونه، اغلب ناراحت‌کننده و مزاحم هستند. عوامل محیطی ، ژنتیکی و یادگیری در وسواس دخالت دارند .یکسری مواد شیمیایی و ناقل ها در مغز هستند که به هر دلیلی که اختلال ایجاد بشود آن تعادل شیمیایی مغز بهم می خورد و مثل صفحه های یک گرام که اگر خط می افتاد ، یک آهنگ را دائم تکرار می کرد ، برای مغز فرد هم این حالت پیش می آید و دائم تکرار می شود.
وسواس عملی، رفتار یا الگوهای مکرر رفتاری است که شما نسبت به انجام مکرر آن، احساس تمایل می‌کنید. وسواس عملی، معمولا در تلاش برای از بین بردن وسواس فکری انجام می‌شود.
برای نمونه، اگر از آلودگی می‌ترسید، تمایل به نظافت اساسی در شما ایجاد می‌شود. با این حال، آرامش حاصل از این کار، هرگز پایدار نیست. در واقع، افکار وسواس‌گونه، هر بار قوی‌تر از قبل بروز می‌کنند و اغلب منجر به اضطراب می‌شوند، زیرا نسبت به گذشته، سخت‌تر و زمان‌گیرتر می‌شوند. این دور باطلِ OCD است.

دکتر نوید خلیلی ، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در این باره اظهار میدارد : افکار وسواسی به کلمات ، عقاید و باورهای اکثراً ناخوشایند اطلاق می شود که گاهی با رفتارهای پرخاشگرانه  نیزهمراه است .

وسواس دو جزء دارد یک جزء آن اجبار است یعنی احساس ، فکر ، تصویر، حالت و اجبار درونی نسبت به انجام کاری که در این حالت تا فرد رفتار مورد نظر خود را انجام ندهد اضطرابش فروکش نمی کند . نوع دیگر فکر وسواسی است که جنبه اجبار ندارد مانند پرخاشگری و مسائل جنسی که این نوع وسواس بسیار آزار دهنده است .

اصولاً هر فرد ۲ تا ۳ درصد در طول عمر خود ممکن است دچار وسواس گردد . بروز وسواس در سنین کودکی نیز وجود دارد که شیوع وسواس در مردها و زنها مساوی است .

در تمام بیماری های روانپزشکی معمولاً ژنتیک ، مسائل مربوط به مغز تاثیر گدار هستند که تربیت خانواده و مسائل محیطی و استرس ها نیز در این میان نقش مهمی دارند . در ۵ تا ۷ درصد خانواده ها به صورت ژنتیکی بیماری وسواس وجود دارد و در دو قلوها این درصد بالاتر است .

افرادی هستند که وسواسی بودن خودشان را قبول ندارند . آیا آنها بیماری خودشان را کتمان می کنند ؟
ممکن است که بعضی از افراد نسبت به بیماری خودشان آگاهی کمی داشته باشند . و معتقد باشند که کار ما درست است . شما افراد بی نظم و بی مبالاتی هستید . خیلی اوقات بیماران وسواسی خجالتی هستند . بعضی از بیماران می گویند که ما خجالت می کشیم که بگوییم در روز چه کارهایی انجام می دهیم یا چه فکرهایی به ذهن من می آید . حتما شما هم به من می خندید چون هر کس من را می بیند به من می خندد . پس یکی به این دلیل است که حتی وقتی پیش روانپزشک می آید خجالت می کشد که حالت هایش را بگوید . پس یکی به دلیل خجالت بیمار است که بیمار خیلی دیر مراجعه می کند . بعضی مواقع از شروع وسواس تا زمانی که به پزشک مراجعه می کند ده سال طول می کشد . دسته ای هم هستند که خودشان را بیمار نمی دانند و معتقد هستند که ما درست کار می کنیم . اینها بیشتر در نجسی و پاکی و تمیزی است که فرد معتقد است خودش درست عمل می کند و دیگران درست انجام نمی دهند . خیلی از موارد که افراد وسواس چک کردن دارند یا وسواس فکری دارند ، فکرهای آزاردهنده به سراغ شان می آید ، همه چپز را باید بشمارند و همه رنگ ها را باید در ذهن شان تکرار کنند ، و اینها برای بیمار آزاردهنده است . چون بنظرش مسخره و پوچ می آید ، جرات ندارد که به دیگران بگوید و وقتی هم پیش پزشک می آید خجالت می کشد که بگوید. چند دفعه بعلت افسردگی و بیخوابی می آید و بعدا میگوید که من این فکرهای آزار دهنده را دارم که افسرده شده ام .

در برخی بررسی ها و تصویر برداری های مغز مثل MRI از افراد دارای وسواس تغییرات و نشانه های افسردگی مشخص می شوند. در مغز افراد سالم مدارهائی تعبیه شده که برخی افکار و پالسها را مهار می کند ، اما در افرادی که وسواس دارند این مدارها کارائی خودش را ندارد و مجبور به تکرار اعمال می شوند . رفتار بر حسب عادت هرچه بیشتر ادامه پیدا کند در مان آن سخت تر خواهد شد. اگر بیمارانی که دچار این اختلال رفتاری هستند زودتر به پزشک مراجعه نمایند درمان آنها نتیجه بخش تر خواهد بود .

در درمان وسواس  دو روش درمان داروئی و درمان غیر داروئی وجود دارد که درمان های غیر داروئی خود به دو روش رفتار درمانی و شناخت درمانی تقسیم می شوند . در روش رفتار درمانی فرد به شکل واقعی یا تجسمی با موضوعی که به آن احساس خوشایندی ندارد مواجه می شود و سپس از طریق ریلکسیشن و هیپنوتیزم درمانی ( هیپنوتراپی ) و کاهش اضطراب و استرس فرد و تکرار این روش درمان صورت می گیرئ . در برخی مواقع بیشتر از بیماری ، حس ناخوشایند ناشی از بیماری وسواس فرد را آزار می دهد .

شناخت درمانی روشی است که بیشتر از درمان وسواس حس ناخوشایندی که بوجود می آورد را برای فرد قابل تحمل می کند . برخی از انواع وسواس مانند لزوم شستشو و یا کندن مو ، فرد را با بیماری های جسمی درگیر می کند و در برخی مواقع نیز بیماری وسواس زندگی زناشوئی ، اقتصادی و اجتماعی افراد را تهدید می کند .

ضربه ای را که بیماری وسواس می تواند به عملکرد فرد وارد کند ممکن است از اسکیزوفرنی که جزو شدیدترین بیماری های روانی است نیز شدیدتر باشد. بیماری وسواس می تواند علامتی باشد از وجود بیماری دیگر، بنابر این حتماً باید پزشک و روانپزشک بیمار را معاینه کنند تا بیماری که سبب بروز بیماری وسواس شده است معالجه شود و متعاقباً درمان وسواس  نیز صورت خواهد پذیرفت .

دکترمحمد جواد حریری ، پزشک و هیپنوتراپیست ( هیپنوتیزم درمان گر )

هیپنوتیزم بیداربالینی ایران

مطلب مرتبط:

درمان وسواس با هیپنوتیزم

183 دیدگاه ها

 1. S.j گفت:

  سلام آقای دکتر من حدودا پنج ساله که دچار وسواس فکری هستم …من به مشکلات خودم خیلی توجه میکنم و اونارو اگرم کم رنگ و بی اهمیت باشن بزرگشون میکنم
  من بیش از حد به قار و قور شکمم توجه میکنم و این مشکل کل زندگیه منو تحت تاثیر قرار داده جوری که از ترس ابروم هیچ کلاسی نمیتونم برم …پیش روانشناس هم رفتم و تاثیری نگرفتم…میخواستم بپرسم آیا هیپنوتیزم میتونه مشکل منو برطرف کنه ؟ از طرفی من از تو اجتماع بودن میترسم و ارتباط چشمی رو نمیتونم بصورت درست برقرار کنم میشه راهی برای درمان من هست؟

  • دكتر محمد جواد حریری گفت:

   سلام دوست عزیز
   بله مشکل شما با درمان هیپنوتیزمی قابل بر طرف شدن هست لطفا با مطب با شماره ۴۴۲۹۵۵۹۶ تماس بگیرید. متشکرم

   • Neda گفت:

    درود بر شما
    بنده سی سال هست که وسواس شستشو دارم و فقط از شکلی به شکل دیگه تغییر پیدا کرده ولی نتونستم بذارم کنار و همه زندگی منو نابود کرده به طوری که تنها زندگی میکنم و کسی حوصله منو نداره و منم نمیتونم با دیگران زندگی کنم و از طریق مذهب بهش دچار شدم . میخوام درمان بشم لطفا کمکم کنید من چهل و چهار سال ست دارم و سی ساله که دارم زجر میکشم . سپاسگزارم

    • سلام ندا جان.
     متاسفم که این مشکل این همه مدت شما را آزار داده و میدانم که افرادی که مبتلا به انواع وسواسها هستند چقدر زجر میکشند و آسیب می بینند. درمان وسواس با هیپنوتیزم درمانی، حدود ۱۲ تا ۱۴ جلسه درمان نیاز دارد. برای وقت گرفتن به موبایل ۰۹۱۲۳۹۸۹۵۸۷ پیامک بزنید نام و نام خانوادگی و مشکل خود را به طور مختصر ارسال کنید تا راهنمایی بشوید.
     موفق باشید.

 2. اعظم گفت:

  سلام آقای دکتر. من دچار وسواس شدید هستم. درتمامی کارهایم وسواس دارم. شستشو، آشپزی، حمام رفتن، دسشویی رفتن، مهمونی رفتن. روزی سه بار حمام میروم و اعصابم بسیار ضعیف شده. باکوچکترین چیزی پرخاشگر میشوم و باعث آزرده خاطر شدنه اطرافیانم میشوم. گاهی به خودکشی فکرمیکنم امابه خاطر پدرمادرم منصرف میشوم. من ۳۰ساله هستم و چهارساله که ازدواج کرده ام. حتی دیگر باهمسرم مثل سابق نمیتوانم رابطه عاطفی خوبی داشته باشم. ازشما خواهش میکنم مرا راهنمایی کنید و ازاین جهنمی که گرفتارش شدم نجاتم دهید.

  • دكتر محمد جواد حریری گفت:

   سلام اعظم خانم .
   بله میدانم که متاسفانه وسواس روی شئونات زیادی از زندگی تاثیربدی میگذارد. درمان وسواس با شرطی سازیهای هیپنوتیزمی و تکنیکهای خاص انجام میشود که باید برای رهایی از آن ، درمان تکمیل کنید و در درمان ثابت قدم باشید پیگیر درمان باشید. در جواب دوستان دیگر هم نوشته ام که با ۱۲ تا ۱۴ جلسه درمان میشوید. تشریف بیاورید تا درمان را شروع کنیم.
   موفق باشید.

 3. محمد رضا محمدی گفت:

  سلام اقای دکتر من ۸ ساله که وسواس فکری و عملی دارم و پیش روانشناس و روانپزشک هم رفته ام که بهم دارو و راهکار دادن بعد یه مدت که دارو هارو قطع کردن دوباره وسواسم شروع شد و منو پریشون می کرد تا الانم کامل درمان نشدم میخواستم ببینم با هیپنوتیزم میتونم کامل درمان بشم و اینکه اثراتش پایدار میمونه یا بعد یه مدت از بین میره

 4. نیلوفر گفت:

  سلام آقای دکتر خسته نباشین
  من به مدت ۱ سال داروی اعصاب استفاده میکردم چون توی اجتماع که میرفتم استرس میگرفتم. بعد از ۱ سال خودسرانه داروهامو قطع کردم و بعد از اون روی شوهرم وسواس پیدا کردم طوری که چند ساعت قبل از اومدنش به خونه استرس میگیرم و وقتی هم که پیشم هست استرس دارم طوری که دست و‌پام عرق میکنه و سرد میشه در حالیکه قبلا اصلا اینطور نبودم.به خاطره این مشکلم چند ماه دارو مصرف کردم ولی فایده نداشت.واقعا نمیدونم چیکارکنم.آیا هیپنوتیزم برام فایده ای داره؟خواهش میکنم راهنمایی کنین

  • سلام نیلو فر عزیز
   مشکل اضطراب شما در اجتماع با هیپنوتیزم با ۷ تا ۸ جلسه هیپنوتیزم درمانی و مشاوره های پزشکی که انجام می دهم قابل درمان است. نحوه و ماهیت استرس شما در مواجهه با همسرتان را باید در جلسه حضوری بررسی و به نتیجه برسم که آنهم با هیپنوتیزم قابل درمان است. موفق و سلامت باشید.

 5. متین گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  من خانومم ۳۷ سالشونه و حدود ۱۰ سال هست که وسواس شستشو داره، و داروی فلوکستین و سرترالین در حال حاضر مصرف میکنه. خواستم بدونم با توجه به اینکه فرمودید امکان درمان با هیپنوتیزم هست، اولا چند جلسه حداکثر زمان لازم داره چون ما شهرستان هستیم و رفت امدمون مشکلات خاص خودش رو داره، و اینکه در زمان هیپنوتیزم درمانی آیا داروها باز هم مصرف میشن یا نه؟ و این نکته هم باید عرض کنم که چند ماهی هست که حالت افسردگی هم پیدا کردن.
  سپاس

  • سلام متین عزیز
   بسیاری از مبتلایان به اختلال وسواس به علت ترس از انگ اختلال روانی، مشکلاتشان را ده ها سال از خانواده مخفی می کنند یا در برابر اعتراض های دیگران مشکل خود را نمی پذیرند و همین موضوع باعث شدیدتر شدن مشکلشان می شود. درحالی که این افراد به نوعی اختلال اضطرابی دچارند که زندگی شان را تحت الشعاع قرار داده است. این مشکل روانشناختی که زمانی، فقط در متون تخصصی شناخته شده بود، اکنون بخشی از فرهنگ عامه شده است.
   این مشکل گاهی آنقدرشدید می شود که باعث مشکلات زیادی از نظر اقتصادی، جسمی و ارتباطات اجتماعی می شود.
   کلی‌ترین تعریفی که از وسواس میتوان داشت این است که «وسواس درختی است که میوه‌اش عمل اجباری، شاخ و برگ آن اضطراب، تنه‌اش افکار مزاحم و ریشه‌اش شخصیت وسواسی است.» درمان وسواس اعتماد به نفس را افزایش خواهد داد و کنترل اضطراب و بالابردن سطح افزایش اعتماد به نفس موجب بهبود وسواس خواهد شد. وقتی در یک شست‌و شوی خیلی معمولی می‌مانی و از اینکه نمی‌توانی کارهایی را انجام دهی که همه آدم‌ها خیلی راحت و معمولی انجام می‌دهند، چه حسی به تو دست می‌دهد تا زمانی که به چنین زمزمه‌های درونی اطمینان می‌کنی تا برای خودی که او از تو می‌خواهد کاری بکنی، دیگر خودت نیستی. خود تو وسواس است.
   برای اینکه خودت بشوی یک ارزیابی کلی از خود و توانایی‌های خود بکن. این برای شروع کار الزامی است. ببین چقدر می‌توانی روی خودت حساب کنی. یا چقدر در برابر وسواس خسته‌ شده‌ای اگر به واسطه حقارت‌های وسواسی تحقیر شده باشی، خیلی زود می‌جنبی. فقط کافی است که سرپا باشی. حتی اگر پاهایت بلرزند و دندان‌هایت به هم بخورند. اعتماد به خود را ارزیابی کن. اگر احساس می‌کنی افسرده هستی، باید فعالیت کنی. درمان افسردگی بر درمان وسواس مقدم است. تو می‌توانی با فعالیت‌های بیش از پیش بر افسردگی غلبه کنی و از احساس درماندگی بکاهی…
   برخی از افراد ممکن است از درمان دارویی چندان تاثیری نبینند، لذا این افراد میتوانند درمانهای غیر دارویی را در مد نظر داشته باشند. یکی از درمانهای غیر دارویی برای درمان اضطراب ، افسردگی و وسواس ، درمان هیپنوتراپی است که از بهترین درمانها جهت درمان اضطراب و کنترل آن است. نظر به دسته بندی وسواسها در گروه اختلالات اضطرابی و تجربه کاری بیش از دهها سال در زمینه درمان وسواس ها و اختلالات اضطرابی ، هیپنوتیزم درمانی موثر، بیخطر و مفید برای این نوع بیماری است. برخی از افراد در کنار دارو درمانی همزمان از هیپنوتیزم درمانی استفاده مینمایند که این امر موجب تاثیر بیشتر درمان را برای فرد مهیا میکند. با هیپنوتیزم درمانی با تکنیکهایی که بکار میبرم نیاز به ۱۲ تا ۱۴ جلسه درمان نیاز است. لطفا با مطب تماس بگیرید تا در خصوص کمتر شدن آمد و رفت شما از شهرستان به تهران راهکار موثر داده شود. همواره سلامت و شادکام باشید.

 6. مریم گفت:

  سلام جناب دکتر، سوالی داشتم. آیا حساسیت به یک مکان خاص هم جزو وسواس حساب میشه؟ بنده مدت زیادی هست که نسبت به آرایشگاه رفتن وسواس دارم، بعد از آرایشگاه حتما حتما باید حموم کنم وگرنه اعصابم بهم میریزه، و فکر میکنم موهام کثیفه، البته همین که بعد از آرایشگاه برم حمام و لباس هایی که تنم بوده رو بشورم برام کفایت میکنه و اینجوری نیست که بخوام بازم بهش فکر کنم یا پیش خودم بگم کثیفه،ولی همین حساسیت باعث شده نتونم هیچوقت قبل از مراسم ها و غیره برم آرایشگاه ،با چند پزشک مختلف صحبت میکردم، بعضی میگفتن وسواسه و بعضی میگفتن این وسواس حساب نمیشه، میخواستم نظر شما رو بدونم و اینکه اگر وسواس هست، چه درمانی برای چنین وسواسی وجود داره؟ممنون

  • سلام مریم خانم
   به نظر نمی رسد مشکل شما وسواس باشد. ریشه بیماری وسواس اضطراب است و بیماری به دو شکل فکری و عملی بروز می‌کند. چنانچه بیمار در برابر انجام عمل وسواسی مقاومت کند، اضطرابش بیشتر می‌شود. در وسواس فکری ،افکار، تمایلات یا تصورات راجعه و پایداری که در دوره‌ای از اختلال، به شکل مزاحم و ناخواسته تجربه شده و در اکثر افراد موجب اضطراب یا ناراحتی عمده میگردند. فرد تلاش می‌کند این افکار، تمایلات یا تصورات را نادیده گرفته یا سرکوب کند یا با پرداختن به افکار یا فعالیت‌های دیگر (مثل انجام یک وسواس عملی)، خنثی سازد. جهت تشخیص دقیقتر پزشکی نیاز به شرح حال بیشتری است . درمان وسواس ها هم از طریق دارویی و هم غیر دارویی و هم درمانی توامان امکان پذیر است . یکی از درمان های غیر دارویی را میتوان هیپنوتراپی نام برد. با هیپنوتیزم با تکنیکهای هیپنوتیزمی من نیاز به حدود ۱۲ تا ۱۴ جلسه است. جهت اطلاعات بیشتر لطفا با مطب تماس بگیرید. موفق و سلامت باشید.

 7. مهرشاد گفت:

  دکتر سلام. من حدود ٣ساله که با خانمى دوست هستم. این خانم قبلا ازدواج کرده . حدود ٣ ماهه که میخوام با ایشون ازدواج کنم .ولى تمام صحنه هاى سکس ایشون با شوهرش یادم میاد و منو روانى میکنه . تا حدى که من دچار تپش قلب میشم و میلرزم. هر چقدر خودمو آروم میکنم ولى نمیتونم تحمل کنم . من میتونم با هیپنوتیزم این افکار غلط رو از ذهن خودم پاک کنم،؟؟؟؟

  • سلام مهرشاد جان
   اینکه هر کدام از ما در گذشته زندگی کنیم و یا نگران فرداهای نیامده باشیم ، فقط و فقط باعث می شود که زندگیمان را که در حال حاضر جاری است و می تواند بهترین لحظات ما باشد از دست بدهیم. در گذشته بعضی از ما انسان ها یا نزدیکانمان و یا همسرمان ممکن است اتفاقاتی افتاده باشد که هر وقت به آنها فکر می کنیم دچار حالتهای ناخوشایندی شویم، اما راه مقابله باآنها این است که با تغییر روش زندگیتان و انجام فعالیت های مفید مانند ورزش، تفریح، مطالعه، کنترل افکار ناکارآمد، برقراری ارتباط بهتر با همسرتان و تاکید بر جنبه های مثبت او با افکار مزاحم مقابله کنید. توجه داشته باشید برای خوب بودن و موثر بودن زمان وجود دارد. آدمها بعد از ازدواج که یک تعهد مهم است، اگر تغییر کرده باشند همین تغییر اهمیت دارد و مهم این نیست که در گذشته چگونه زندگی کرده اند، بلکه مهم آن است که در حال حاضر چگونه می اندیشند، احساس می کنند و رفتارشان چگونه است. بله با هیپنوتیزم تغییر نگرش و کنترل افکار مزاحم و حتی وسواس امکان پذیر است. همواره شادکام و سربلند باشید.

   • بردیا گفت:

    درودبرشما.جناب دکترمن۲۱سالمه دانشجوی مکانیک شریف ببخشیدچندتامسئله دارم من خیلی خودارضایی انجام میدم یعنی به حدوسواس گونه رسیده به طوری که ازدست من خارج شده.یعنی هربارکه خودارضایی میکنم حداقل۱۰بارانجام میدم وبازم سیرنمیشم وفیلم پورن زیادمیبینم اززندگی افتادم افسردگی خیلی شدیدپیداکردم ناراحتم وخسته.درس دانشگاهمم نمیتونم بخونم همش مشروط میشم وبعدفکربه خودکشی وحتی قتل.وسواسهای فکری متعددپیداکردم ترس ازجهنم وبرزخ وقیامت.که چی میشه.اون دنیاچه خبره و..وفوبیاهای مختلف دارم ازجمله میترسم درارجتماع برم مخصوصاجایی که دخترباشه مخصوصاهم سن خودم.فوبیای دیگه ترس ازخون ومویرگ وبدن وهرچیزی که جمع باشه وشکل تیغ تیغ و…اصلاتمرکزندارم.وبعدش من وسواس داشتم ازقبل منتهی یکی بوداونم این بودبه من درکودکی…شد.البته گفتن بیتوجهی کن و..هنوزبعداز۱۰سال آثارش هست ولی عجیبه که اضافه شده.میترسم برم بادخترصحبت کنم.ازبچگی همه مسخرم کردن وتحقیرم کردن ازمعلم هاتادوستان.آقای دکترانرژی درمانی.قرآن درمانی ودارواماریشه حل نشده.آقای دکترتوروبه انسانیت سوگندبهم میگیدکه آیااین مسائل ومشکلات روانیم اعم ازوسواسهای فکری متعددوفوبیاهاواضطرابهاوافسردگی هاو..باهیپنوتیزم به صورت دائمی وهمیشگی پایدارخواهدبودوآیااساسامن قابل درمان بدون داروهستم یااینکه من بدبخت هم بایدمثل افرادی که سرطان داردهمش بایددردبکشم ازلحاظ روانی ویاخودم کارزندگی روتموم کنم.راستی اینم بگم هرچه قدرکه میگذره وسواسهای حدیدو…پیدامیکنم??آقای دکترلطفابگیدآیامن قابل درمانم به صورت دائمی وپایداروهمیشگی وآیاهیپنوتیزم موقنی هست یادائمی???
    بعدش هرصدایی میشنوم وموسیقی درذهنم تکرارمیشه تازه گاهی اوقات موسیقی هایی که ده سال پیش گوش دادم و…یعنی مرگ برایم شیرین تراززندگی است.
    ممنوننتان میشم
    جناب دکتراین مسئله روهم یادم رفت بگم نسبت به یک مسئله دیگر خیلی حساسیت دارم واونم بی عدالتی جهان ونابرابری جهان هست واینکه یک عده خیلی بالان ویک عده کم ومسئله دیگراین است احساس میکنم یکی هست به اسم خدامدام درزندگی من دخالت میکنه نمیزاره آزادباشم وباب میل خودم گام بردارم ودوست نداره آزادباشم ووقتی که قرآن رومیخونم بیشترحالموبدمیکنه همش کلماتی مثل مصلحت وقسمت وتقدیر..اذیتم میکنه ازطرف دیگه میبینم اینقدرمواردنقضش هست که حدنداره.خیلی خیلی تحلیل میکنم.افرادی که چیزهایی براشون بدبوده یاصلاح نبوده امارسیدن.تضادپیداکردم دوباره آرام میشم دوباره بعدازمدتی کلمات اذیتم میکنن واحساس میکنم خدامیخادفقط منوبچزونه ومسئله دیگراینکه من هرآدم موفقی میبینم خیلی حالم بدمیشه مخصوصاازلحاظ علمی ومالی وشغلی وتخصصی.آقای دکترمهربان اینقدرمسائل هست که نمیخام بگم.فقط بگیدتوروبه هرچی که میپرستیدآیااین حجم انبوه ازبیماری های روانی که ترس ازمریض شدن وسرطان گرفتن وگلودردگرفتن وهزاران چیزهای دیگرکه تازه یادم افتاد.آیامن میتوانم به وسیله هیپنوتیزم به شکل ریشه ای وبه شکل پایداروهمیشگی درمان بشوم قطعی یااینکه خیربایدتاآخرعمرم این بدبختی هاروتحمل کنم?لطفاهرچیزی که واقعیت است ونه اینکه به من امیدبدیدبیان کنیدچون دردوراهی خودکشی هستم وخیلی به آن نزددیکم.ممنونتان میشم اگرپاسخ من حقیررابدهیدتااقدام کنم.شرمنده که طولانی شد.

    • سلام بردیای عزیز.
     دو تا کامنت دیگه هم گذاشته بودید که این یکی کاملتر! بود.
     چندین مسئله رامطرح فرموده ایدکه وسواس فکری و افسردگی مهمترین آنها است و اضطرابهایی هم دارید، اما در جلسه درمانی که تشریف می آورید تمام مطالبی که شما را آزار میدهد بررسی میکنم و برای تمام آنها که در توانم باشد پلن درمانی تهیه میکنم. مشکلات شما زیاد است ولی بهرحال کارهای زیادی میشود برایتان انجام داد. اثر هیپنوتیزم درمانی پایدار است به شرطی که طبق دستور عمل کنید و در وسط راه خسته نشوید و درمان را تکمیل بفرمائید.
     با تلفنهای مطب تماس بگیرید و وقت بگیرید.
     موفق باشید.

 8. مهرشاد گفت:

  دکتر سلام. من حدود ٣ساله که با خانمى دوست هستم. این خانم قبلا ازدواج کرده . حدود ٣ ماهه که میخوام با ایشون ازدواج کنم .ولى تمام صحنه هاى سکس ایشون با شوهرش یادم میاد و منو روانى میکنه . تا حدى که من دچار تپش قلب میشم و میلرزم. هر چقدر خودمو آروم میکنم ولى نمیتونم تحمل کنم . من میتونم با هیپنوتیزم این افکار غلط رو از ذهن خودم پاک کنم،؟؟؟؟

  • سلام مهرشاد جان
   اینکه هر کدام از ما در گذشته زندگی کنیم و یا نگران فرداهای نیامده باشیم ، فقط و فقط باعث می شود که زندگیمان را که در حال حاضر جاری است و می تواند بهترین لحظات ما باشد از دست بدهیم. در گذشته بعضی از ما انسان ها یا نزدیکانمان و یا همسرمان ممکن است اتفاقاتی افتاده باشد که هر وقت به آنها فکر می کنیم دچار حالتهای ناخوشایندی شویم، اما راه مقابله باآنها این است که با تغییر روش زندگیتان و انجام فعالیت های مفید مانند ورزش، تفریح، مطالعه، کنترل افکار ناکارآمد، برقراری ارتباط بهتر با همسرتان و تاکید بر جنبه های مثبت او با افکار مزاحم مقابله کنید. توجه داشته باشید برای خوب بودن و موثر بودن زمان وجود دارد. آدمها بعد از ازدواج که یک تعهد مهم است، اگر تغییر کرده باشند همین تغییر اهمیت دارد و مهم این نیست که در گذشته چگونه زندگی کرده اند، بلکه مهم آن است که در حال حاضر چگونه می اندیشند، احساس می کنند و رفتارشان چگونه است. بله با هیپنوتیزم تغییر نگرش و کنترل افکار مزاحم و حتی وسواس امکان پذیر است. همواره شادکام و سربلند باشید.

 9. atii گفت:

  سلام جنباب دکتر حریری.
  من ۳۱ سالمه و سالهاست گرفتار وسواس شستشو هستم. فکر میکنم حدود ۱۴ – ۱۵ سالی بشه . یک ازدواج ناموفق داشتم.و با میل و رغب جدا شدم و از جدا شدنم لحظه و ذره ای پشیمون نشدم. اما از بعد از جدایی وسواس فکری من بیشتر شده. الان دیگه وسواس شستشو ب اون شدت قبل رو ندارم, خیلی بهتره. حمام و دستشویی رفتنم تقریبا مثل انسانهای متعارفه. اما فکر میکنم شروعه وسواس فکریم یا حد اقل تشدیدش بعد از طلاق بوده.همش فکر میکنم طلاق درست انجان نشده و هزاران فکر مذخرف دیگه. با اینکه بارها سوال کردم و گفتن درست بوده.و جدیدا در مسائل دیگه هم همینطور شدم.
  نمیشه بجای حضور ما که از شهر شما دور هستیم با همون شرایط حضوری, تماس بگیریم برای ویزیت و درمان ؟ واقعا نمیدونم چکاری انجام بدم. و نمیتونم صبور باشم و در طی سالها درمان بشم.ممنون میشم پاسخ بدین.

  • سلام عطیه خانم
   لطفا با مطب با شماره ۰۲۱۴۴۲۹۵۵۹۶ بین ساعت ۱۱ صبح تا ۸ شب غیر روزهای تعطیل تماس بگیرید تا راهکار درمانی مناسب به شما پیشنهاد شود. مشکل شما قابل برطرف شدن با هیپنوتیزم با تکنیکهایی که بکار میبرم، هست . موفق و موید باشید.

 10. شادی گفت:

  سلام آقای دکتر
  من ۳۸ سال سن دارم حدود ۸ساله بعد از تولد دخترم دچار بیماری افسردگی و استرس شدم که همچنین بیماری وسواسی شدید فکری و عملی طوری که زمان حمام کردنم حدود ۴ الی ۶ ساعت و همچنین زمان دستشویی کردنم ۱ الی ۲ ساعت طول می کشد علت زیاد موندنم بابت نجاست می باشد جنب چند سالی است پیش یک دکتر روانپزشک از طریق دارو تحت درمان بودم ولی متاسفانه خوب نشدم الآن هم خیلی زجر می کشم ،همسرم و فرزندم از این بابت خیلی سختی می کشند، اگه راه حلی هست کمک کنید ممنون می شم . باتشکر

 11. ارغوان گفت:

  سلام. من چند ساله که وسواس دارم پیش روانپزشک رفتم و با دارو خوب شدم اما ساید افکت داروها بسیار زیاد و غیر قابل تحمل بود.بعد از دو سال دارو درمانی کم کم دارو رو قطع کردم که بعد از چند هفته افسردگی شدیدی گرفتم و دائم خودم رو سرزنش میکردم برای اعتماد به دکتر و مصرف دارو . جالب اینکه تو اوج افسردگی هیچ اثری از وسواس وجود نداشت چون همه چیز برام بی اهمیت بود اما با بهتر شدن افسردگی وسواس دوباره عود کرد و الان بعد از یک سال از قطع دارو شدت وسواس خیلی بیشتر از سابق شده. سوال اینجاست که میشه به هیپنوتیزم بدون دارودرمانی اکتفا کرد؟ با توجه به اینکه هر بار وسواسم روی یه موضوع هست و وقتی تلاش میکنم حساسیتم کم بشه یک موضوع کاملا متفاوت برام پررنگ میشه ویا گاهی عملیه و گاهی فکری و گاهی هر دو. فرمودید حدود ۱۲ جلسه لازمه.این جلسات تو چه بازه زمانی هست چون خیلی سریع وسواس داره شدت میگیره و میترسم اگه طول بکشه دیگه جبران ناپذیر بشه

  • سلام ارغوان عزیز
   وسواس یک طیفی است و اَشکال مختلفی هم دارد . یک وقت می گوییم فرد علامت وسواسی دارد ولی بیماری وسواس را ندارد . یک وقت می گوییم که شخصی دچار بیماری وسواس است یک وقتی می گوییم که فردی انسان وسواسی است . تعریف وسواس این است که یک فکر ناخواسته ، مزاحم ، آزار دهنده یا یک احساس اجبار برای انجام یک کاری که آن هم بصورت ناخواسته و علی رغم میل بیمار است که در ذهنش خطور می کند و مرتب تکرار می شود ، بیمار سعی می کند که در برابرش مقاومت بکند و یمداند که این احساس اجبار کار بیهوده و بی معنی است ولی نمی تواند در مقابل آن مقاومت بکند علی رغم اینکه سعی خودش را می کند. وادار می شود که آن فکر را در ذهنش راه بدهند و مرتبا تکرار بکند یا آن عمل را که احساس اجبار برای انجام آن هست انجام بدهد . این تعریف وسواس است . مثلا در دوران بچگی ما یادمان هست که وقتی از مدرسه می آمدیم گاهی اوقات فکر می کردیم که حتما پای مان را که روی سنگ فرشها می گذاریم ، باید آنرا روی درزهایش نگذاریم یا از وسط آن رد بشویم یا چوبی دست مان می گرفتیم و به این نرده های خیابان دو تا می زدیم و سه تا نمی زدیم و باید نظم را رعایت می کردیم . اگر آنرا رعایت نمی کردیم اضطراب پیدا می کردیم . و فکرمی کردیم که حتما باید اینکار را انجام می دادیم . مثلا شما سوار اتومیبل هستید و رادیو آهنگی را پخش می کند و شما گوش می کنید و بعد سر کارتان می رویید ولی تا شب دائم ملودی و ریتم و شعر را در ذهنش تکرار می کند . می خواهد به آن فکر نکند ولی بی اختیار باز به ذهنش می آید و تکرار می کند .این یک جوری شبیه وسواس است که افراد عادی جامعه هم این را دارند و مشکلی هم ایجاد نمی کند. اینها حالتهای وسواس است ،علائمی شبیه به وسواس است . خود وسواس به چند شکل است .یکی فکری است و احساس انجام اجباری برای یک کار است. اینکه بیمار نمی تواند جلوی فکرش را بگیرد و نمی تواند مقاومت بکند و اگر انجام ندهد اضطراب پیدا می کند و اگر هم انجام بدهد کمی آرام می شود ولی خودش می داند که این کار زائد وبیهوده است . شایع ترین وسواسی که همه می شناسند وسواس شستشو است که ممکن است به شکل های مختلف وجود داشته باشد ، به شکل نجس و پاکی و به شکل کثیف بودن و تمیز نبودن و آلودگی میکروبی و بهداشتی هم هست .فرد فکر می کند که این صندلی ممکن است که تمیز و بهداشتی نباشد و بعد باید برود دستش را بشوید و اگر این کار را نکند یک احساس ناراحتی پیدا می شود . تکرار هم در کار است . فرد یک بار می شوید و آداب را رعایت می کند بعد فکر می کند که نشد و دوباره تکرار می کند .خودش هم می داند که یک بار که دستش را می شوید ، تمیز می شود و از حالت نجاست و میکروبی هم خارج میشود ولی مرتبا این کار را تکرار می کند . مثلا فردی از منزل بیرون می آید و در را قفل می کند و بیرون می آید . با خودش می گوید که نکند در را نبستم ، دوباره آن کار را تکرار می کند و احساس چک کردن را اجبار دارد که انجام بدهد . دائماین کار را تکرار می کند . راننده ی بیابانی از شهر خارج می شود وبا خودش می گوید که نکند من با کسی تصادف کرده ام و خودم نفهمیدم .مسیر را بر می گردد و از ایستگاه پلیس سوال می کند که عابری با ماشینی تصادف نکرده است و بعد خیالش راحتی می شود ولی دوباره برمی گردد و حاشیه ی جاده را چک می کند یعنی حالت اجبار و اضطرابی که همراه آن است را دارد. یکی دوام این کار باعث می شود که ما بگوییم فرد دچار بیماری وسواس است . یکی اینکه این کار چقدر وقت طرف را می گیرد . یک وقت ممکن است که شما فرد بهداشتی باشید وبعد از هر کار جزئی دست تان را بشویید . حالا اگر این اعمال ، رفتار ، در فکر رفتن و حرکات بیشتر از یک ساعت در روز طول بکشد ، باعث کندی قابل ملاحظه اعمال و حرکات و کارهای روزمره فرد بشود ، بیماری تلقی می شود . فرد دائم خودش را چک می کند که یقه اش صاف باشد و گره های کفش مثل هم باشد ، چک می کند که چیزی جا نگذاشته باشد و اینها کارهای روزمره را کند می کند . مثلا این افراد وقتی می خواهند به حمام بروند و یا ظرف بشویند خیلی طولانی می شود . اگر این رفتار بیشتر از یکساعت طول بکشد و فرد را کند بکند و باعث آزار ذهنی فرد بشود و باعث اختلال در روابط فرد با دیگران بشود ، آن وقت می گوییم که بیمار دچار اختلال وسواسی است . بعضیها شبها که می خواهند بخوابند دوبار در را چک می کنند که بسته باشد ، این علامت وسواس است ولی بیماری نیست ولی اگر ده دفعه در شب این کار را انجام بدهد و دل شوره داشته باشد و زن و بچه اش را هم بیدار کند که آنها هم چک کنند ، این فرد دچار اختلال وسواس هستند . در وسواسها معمولا بدلیل بازخوردهای منفی که برای فرد ایجاد می شود افسردگی ها نیز دیده می شود خوشبختانه باید بگویم که وسواسها و افسردگی ها با هیپنوتیزم قابل درمان هستند و با تکنیکهای هیپنوتیزمی من طی ۱۲ تا ۱۴ جلسه بهبودی حاصل می شود. سلامت و موفق باشید.

 12. مهدي گفت:

  سلام آقای دکتر، من چندین سال هست که از وسواس شدید فکری-عملی در مورد تمیزی و شستشو رنج می برم.، به طوری که زندگی خودم و اطرافیانم رو مختل کردم. ٢-٣ بار هم به پزشک مراجعه کردم و تحت دارو درمانی و روان درمانی قرار گرفتم ولی خوب نشدم! تا اینکه با روش هیپنوتیزم درمانی شما آشنا شدم، می خواستم سوال کنم که با روش هیپنوتیزم درمانی مشکل وسواس من به طور کامل درمان میشه به طوری که دیگه درگیرش نباشم؟ و بتونم مثل بقیه زندگی کنم؟ ممنون میشم پاسخ من رو بدید. با تشکر

  • سلام مهدی جان
   بله با هیپنوتیزم با تکنیکهایی که بکار میبرم وسواسها قابل درمان هستند. در افرادی که OCD‌ دارند، این افکار و رفتارها موجب اضطراب شدید، صرف وقت زیاد و اختلال در زندگی و روابط روزانه می‌شود. اما پاسخ به اینکه آیا این درمان برای شما نیز کاملا موثر و قاطع وسواس است نیاز به گرفتن شرح حال و انجام تستهای هیپنوتیزمی است که در جلسه اول درمان صورت می گیرد. باید متذکر شوم که بطور میانگین در هفته ۱۲ تا ۱۳ نفر از مراجعین به مطب را افراد دارای وسواس تشکیل می دهند که تعداد کثیری از آنها تحت درمان قرار می گیرند و با پایان درمان از نتایج بسیار خوبی هم بهره مند می شوند. برای شما نیز آرزوی سلامتی و شادکامی دارم.

 13. ه‍ادی گفت:

  سلام دکتر عزیز

  منظور از شرایط محیطی میتونه در وسواس دخیل باشه چیه؟ و آیا هیپنوتیزم میتونه موثر باشه /ممنون از سایت خوبتون

  • سلام هادی جان
   سوال خود را بفرمایید.

  • سلام هادی جان
   عوامل محیطی مختلفی در شکل گیری وسواس دخیل اند. مثال بعضی از نظریه پردازان معتقدند سختگیری در آموزش آداب دستشویی رفتن در سال های اول کودکی، ممکن است منجر به بروز وسواس در کودک شود و تا سال های بزرگسالی باقی بماند
   علاوه بر آموزش توالت، به طور کلی سبک های فرزندپروری بسیار سختگیرانه که در آن، والدین قوانین سخت اعمال می کنند و انتظاراتی بیش از حد توان بچه ها را دارند، می تواند زمینه ساز وسواس شود. تجربه نشان داده است افرادی که والدینشان از آنها بیش از حد انتظار داشته اند، معمولا خودشان هم از خود انتظار غیرواقع بینانه ای دارند و در زندگی به خودشان و شاید اطرافیانشان بسیار سخت می گیرند و به همین دلیل معمولا با اینکه افراد موفقی هستند، از زندگی شان چندان لذت نمی برند. افرادی که اصطلاحا کمال گرا نامیده می شوند، معمولا دسته ای از این افراد هستند.
   از دیگر عوامل مهم، الگوبرداری، از فرد دچار وسواس است.کودکانی که در کودکی شاهد رفتارهای وسواسی والدین یا یکی از اطرافیان نزدیک خود بوده اند، ممکن است بر اثر مشاهده، این رفتار را آموخته باشند.
   وقتی مادر یا پدر پس از بیرون آمدن کودک از دستشویی، از او می پرسد دست هایت را شستی؟و او جواب می دهد بله اما از او خواسته می شود برود و تمیزتر بشوید، به تدریج این مطمئن نبودن در خود بچه هم شکل می گیرد. البته این امر فقط مربوط به کودکی نیست.
   تجربه بالینی نشان داده است گاهی رفتارهای وسواسی یکی از همسران سبب بروز یا شدت وسواس در دیگری شده است. استرس های مختلف نیز از جمله مواردی است که می تواند به بروز یا شدت گرفتن وسواس یک فرد منجر شود. بیشتر افراد دچار وسواس اشاره می کنند وقتی دچار استرس می شوند یا به هر دلیلی ناراحتی دارند، وسواس آنها شدیدتر می شود. بله در هیپنوتیزم درمانی میتوان از تکنیکهای شناخت رفتار درمانی و رواندرمانی در حالتهای هیپنوتیزم بکار گرفت و بسیار موثر است. موفق و سربلند باشید.

 14. نیما گفت:

  سلام آقای دکتر
  من تقریبا یه ماهه وسواس فکری دارم..
  یکی بهم درباره ی داستان یک فیلم تعریف کرد که ممکنه همه چی خواب باشه و غیر واقعی..
  بعدش یکی درباره انرژی و روح و این چیزا صحبت کرد و من درگیرش شدم..هی افکار میان توی ذهنم..
  یکی از کامنت ها هم یکی مثل من شده بود و گفتین درمان میشه..
  میترسم تا آخر همینجوری بمونم..
  به مصرف دارو هم علاقه ندارم..
  با هیپنوتیزم درمان میشه؟؟لطفا کمکم کنید

 15. reza marangi گفت:

  با سلام
  آقای دکتر من دچار وسواس فکری شدید هستم شما فکر میکنید که این روش میتونه منو درمان کنه ممنونم

 16. ayaz گفت:

  با عرض سلام
  من ۲۲سالمه از ۱۳سالگی تا۱۸وسواس شدید فکریو عملی داشتم ک یهویی درس شد ،تازگیا با این که خودم عشق دارم ولی رو روابط عاشقانه بقیه خیلی حساس شدمو منو مضطرب می کنه ،هی تو ذهنم اثبات می کنم ک خیلی بهم میان و … که حسودی نکنم ،ولی حسودی نیس چون خودمو خوب می شناسم قبلا اینجوری نبودم و این فکرا وقتی می خوام درس یا امتحان بدم میان ذهنم مضطربم می کنن و کل زندگیمو درگیر خودش کرده،تازگیا به یه رابطه مغزم انقد توجه کرد ک ه دختره ک برام اصلا مهم نبوده الان بی خودی حس می کنم عاشقشم،و تو ذهنم هی این فکر که داری به عشقت خیانت می کنی …داره نابودم می کنه،هیپنوتیزم کنکی می تونه بکنه؟ممنون

 17. محمد گفت:

  سلام ۲۶ سالمه و حداقل ۱۰ساله درگیر وسواس فکری هستم و با کمک مشاوره که۲/۳ساله میرم تونستم بدون دارو کنترلش کنم اما الان۲هفته میشه ازیتم کرده و همش ترس از این دارم که بیاد فکرا و ازیتم کنه ترسو نگرانی بسیار زیاد چیکار باید بکنم برا درمان کاملش

 18. محمد گفت:

  سلام ۲۶سالمه و حداقل۱۰ساله درگیر وسواس فکری هستم که۲/۳ساله مشاوره میرم که البته تاثیر مثبت داشته بدون دارو اما از بین نرفنه و حالا بدتر از قبل و بدتر از این۱۰ سال شده و الان میشه گفت ۲هفته ایی میشه درگیرشم قبلا میتونیتم کمترلش کنم اما همیشه نرس و نگرانی از اینکه بیاد افکار منفی و بمونرو‌داشتم که حالا واقعا مونده چیکار باید بکنم؟؟؟؟

 19. مریم گفت:

  من مدت زیادی افسردگی و وسواس دارم.
  به روانپزشک مراجعه کردم و یک سری قرص مصرف کردم ولی حل نشده

 20. homiyra گفت:

  سلام وقت بخیر خواهر بنده ۱۵ سال به بیماری وسواس مبتلا شده شستشوی مکرر تا کارهایش انجام ندهد اب را نمیبندد تا کارهایش تمام شود کسی اجازه وارد شدن به منزلش را ندارد وقتی بیرون میرود برای خرید در فروشگاه از لاین وسایل بر نمیدارد از جعبه برمیدارد اگر هم بخورد زمین تمامی وسایل ,از لباس تا وسایل میرزد سطل اشغالی واقعا عرصه زندگی به همه سخت کرده ممنون میشم بنده راهنمایی کنید

 21. حلما گفت:

  سلام آقای دکتر ۱۵ سال هست که دچار وسواس شدم زندگیم مختل شده کلا قبلا حمامهای طولانی میرفتم وخود را زیاد میشستم در یکی از مسافرتها یکی از دوستان حرفهایی زد وگفت ما غسل داریم بعد از آن من حالم بد شد افکار زشت اذیتم میکنن همش میگم من نجسم و با نشستن مشکل پیدا کردم یهنی یا راه میرم در منزل یا دراز کشم با دستشویی رفتن مشکل دارم اصلا هیچ وقت احساس پاک بودن ندارم حتی به خودکوشی فکر کردم ولی ایمانم نزاشت حالا فقط مرگ میخوام از خدا ترو خدا اگه میشه کمکم کنید

 22. Sm گفت:

  سلام ، من ۱۶ سالمه و احساس میکنم چند ساله که وسواس فکری دارم و بد تر از همه اینه که همیشه ۴ ساعت از وقتی باید درس بخونم رو صرف کارایی مثل کندن ناخون و… میکنم و هر شب با استرس شدید میخوابم چون به هیچکدوم از کارام نمیرسم و به خاطر این استرسام بیماری تنبلی تخمدان هم گرفتم
  بار ها و بارها ، مدام و مدام سعی میکنم ، تلاش میکنم که خودم رو از این وسواس رها کنم ولی فایده نداره و دلیل اینکه سالها زندگیه درست نداشتم و نتونستم تحت درمان قرار بگیرم اینه که مادر پدرم اعتقادی به روانشناس و این چیزا ندارن و یک بار به اصرار من منو بردن پیش یه روانشناس که اون روانشناس بیشتر در مورد تحصیلاتم با من صحبت کرد و اصلا کمکی بهم نکرد ……برای همین الان که یک سال و نیم به کنکورم مونده واقعا نمیدونم چیکار باید بکنم . ترخدا راهنماییم کنین….وسواس فکریم مدام شدید میشه و زندگیمو ازم گرفته

 23. آیدا گفت:

  سلام آقای دکتر من بیماری وسواس فکری دارم از یک سال پیش تحت درمان قرار گرفتم بعد از چند ماه خیلی بهتر شدم تا اینکه متوجه شدم باردار هستم و دکتر تشخیص داد قرصام رو قطع کنم بعد از قطع قرصا تا ۲ماه خوب بودم بعد دوباره افکار به سراغم اومد و مجبور شدم پیش روانپزشکم برم اونم تشخیص داد قرصام رو دوباره شروع کنم الان سرترالین و بوسپیرون میخورم مشاوره هم میرم ولی فرقی نکردم.میخواستم ببینم من درمان قطعی میشم؟خیلی نگرانم میترسم فکرا دائمی باشه

 24. آیدا گفت:

  سلام آقای دکتر من بیماری وسواس فکری دارم از یک سال پیش تحت درمان قرار گرفتم بعد از چند ماه خیلی بهتر شدم تا اینکه متوجه شدم باردار هستم و دکتر تشخیص داد قرصام رو قطع کنم بعد از قطع قرصا تا ۲ماه خوب بودم بعد دوباره افکار به سراغم اومد و مجبور شدم پیش روانپزشکم برم اونم تشخیص داد قرصام رو دوباره شروع کنم الان سرترالین و بوسپیرون میخورم مشاوره هم میرم ولی فرقی نکردم.میخواستم ببینم من درمان قطعی میشم؟خیلی نگرانم

 25. علی گفت:

  سلام دکتر من چند وقته دچار فکرهای بد تو ذهنم شدن به طوری که ولم نمیکنن مثلا هر روز به یک جا از بدنم حساس میشم الان مشکلم آب گلومه آب گلو باید غیر ارادی هضم بشه ولی من هی در دقیقه چند بار قورت میدم خیلی اضطراب دارم برای چیه

  • سلام علی عزیز
   خوشبختانه مشکل شما با چند جلسه هیپنوتراپی یا هیپنوتیزم درمانی قابل برطرف شدن هست . جهت تعیین وقت ویزیت با شماره مطب ۴۴۲۹۵۵۹۶ بین ساعت ۱۱ صبح تا ساعت ۲۰ ( ۸ شب) بجز روزهای تعطیل تماس بگیرید. موفق و سلامت باشید.

 26. ارسلان گفت:

  سلام دکتر حریری من بیستو سه سالمه،متاسفانه با خوندن یه مقاله کفرآمیز دچار شکو تردید نسبت به خدا شدم اما بعدش متوجه اشتباهم شدم اما یه مقاله بود توش نوشته بود که شاید ما واقعی نباشیم از این حرفای دانشمندا من اونم باهاش کنار اومدم با اینکه اضطرابو استرس بهم وارد شده بود اما متاسفانه صبح که از خواب بیدار شدم حالت گیجی و منگی داشتم و تمرکز چشمامو نداشتم و حس کردم دارم خواب میبینم و فورا ربطش دادم به واقعی نبودن با اینکه ربطیم نداشت الان دو سه روزه وسواسی فکری پیدا کردم که زندگیم یه خوابه و من دارم یه خواب میبینم و ادمای اطرافم همشون مثه خواب برام میمونن با اینکه خودم میدونم شک کردم و الکیه اما وسواسی فکر ولم نمیکنه تو رو خدا کمکم کنید با هیپنو تراپی حل میشه درمانش قطعیه اضطرابو استرسم خیلی اذیتم میکنه حس میکنم تا اخر عمرم این سوال ذهنیم حل نمیشه

  • سلام ارسلان عزیز.
   بنظر میرسد بتازگی دچار این القائات نادرست شده اید. شاید موقتی باشد و برطرف شود. سه چهار ماه صبر کنید اگر برطرف نشد و ذهن شما خودش آنرا استدلال و برطرف نکرد آنموقع تلفنی با مطب تماس بگیرید. درمان پذیر هست.
   موفق باشید.

 27. حسین گفت:

  با عرض سلام خدمت استاد گرامی جناب دکتر حریری. بنده از ۱۹سال پیش دچار پانیک شدم که با دارو دوماهه خوب شدم تادو سال پیش که دچار حملات پانیک و اخساس تنگی نفس شدم که با ۹ماه مصرف دارو بهتر شدم . از دوماه پیش دچار حملات پانیک شدم که درمان رو با دارو شروع کردم از دوماه پیش از اولین حمله یه احساس تنگی نفس باهامه که خیلی اذیتم میکنه. آیا دکتر این حالت احساس تنگی نفس یا همان به نفس کشیدنم فکر میکنم وسواسه یا پانیک . تازه با سایت شما آشنا شدم آیا تو را به خدا من درمان میشم به روش شما . خسته شدم از قرص و دارو. خواهشن جواب بدید . ممنونم جناب دکتر

  • سلام حسین عزیز

   بله بیماری پانیک همراه با احساس تنگی نفس در برخی افراد وجود دارد و این یکی از نشانه های بیماری پانیک است و مرتبط با وسواس نیست . بیماری پانیک با روش هیپنوتراپی با تکنیکهای هیپنوتیزمی که بکار میبرم با ۸ جلسه قابل درمان است . سلامت و موفق باشید.

 28. Asal گفت:

  سلام و خسته نباشید اغای دکتر هفده سالمه و ۴ساله وسواس کندن مو دارم و عذاب میکشم با هیبنوتیزم درمان میشه؟؟؟؟هزینش چقدره؟؟؟ممنون

  • سلام عسل جان
   کندن مو که اختلال اضطراب و در گروه وسواسها طبقه بندی می شود با هیپنوتیزم قابل درمان است و با روش من به ۱۲ تا ۱۴ جلسه نیاز به درمان دارد. جهت تعیین وقت ویزیت میتوانید با شماره مطب تماس بگیرید و از دیگر جزییات درمان مطلع شوید. موفق و سلامت باشید.

 29. سعيد گفت:

  سلام ایا در روش هیبنوتیزم برای وسواس فکری سما کاری میکنید که دیگر اون فکر به طرف ما نیاد یا علاورقم اون فکر اضطراب نگیریم و برایمان عادی باشد

 30. سعيد گفت:

  با سلام دکتر میخاستم بگم من وسواس فکری دارم و به موضوعاتی که فکر میکنم اضطراب میگیرم میخاستم ببینم که تو در مان هیبنوتیزم ایا شما کاری میکنید که دیگه به اون موضوع فکر نکنیم یاااا اینکه با فکر کردن به اون مرضوع دیگه اضطراب نگیربم ممنون

 31. فهیمه گفت:

  سلام آقای دکتر من حدود دو سال که به وسواس فکری دچار شدم یعنی به خودم تلقین می کنم که استرس دارم و به تبع آن استرس و اضطراب شدید می گیرم هر چی سعی می کنم این افکار از مغزم بیرون نمیره البته وقتایی که دور و برم شلوغتر می شه این افکار از ذهنم میره میخواستم بدونم ایا با هیپنوتیزم درمان می شم و آیا در شهرستان ما یک دکتر هیپنوتیزم گر خوب می شناسید خواهش می کنم کمکم کنید کم کم دارم افسرده می شم

 32. مهران گفت:

  با سلام من پسری ۱۳ ساله دارم دچار وسواس میباشد میخواستم ببینم از روش هیپنوتیسم میتوانید درمانش کنید

  • سلام مهران جان
   وسواس از سنین نوجوانی هم شروع می شود. چیزی که مهم است نگرانی افراد از درمان است . این نگرش در سطح جامعه نسبت به درمان وجود دارد . بیماران از مراجعه به پزشک نگرانی نداشته باشند و از برچسب این بیماری نترسند . خیلی از بزرگان دچار این بیماری بوده اند و درمان هم شده اند و در رسانه های جمعی هم اعتراف کرده و مطرح کرده اند . از برچسب بیماری نترسند و ازبیماری خجالت نکشند . یک مادر باید کمک کند که فرزند به سمت درمان برود . خانواده ها باید توجه کنند که در عین اینکه بیمار را مسخره نکنند یا دعوا نکنند ، تسلیم وسواس های بیمار هم نشوند . اگر بیمار از آنها کارهای وسواسی مثل خودش را تقاضا می کند آنها همان کارهای درست خودشان را انجام بدهند . پس بیمار را تحقیر نکنند ولی کارهای او را هم تایید نکنند. امید نداشتن به درمان مانع بزرگی است. بله وسواسها با هیپنوتیزم قابل درمان هستندو با تکنیکهای هیپنوتیزمی که بکار میبرم با ۱۲ تا ۱۴ جلسه بهبودی تا بالای ۸۰ درصد حاصل می شود. موفق و سلامت باشید.

 33. ارسلان گفت:

  با عرض سلام و خدا قوت

  بنده وقتی وارد محیطهای کوچک می شوم احساس تنگی نفس می کنم وتا مدتی این حالت رادارم وبه شیشه و ظروف شیشه ای و بوی هر چیزی حساسیت دارم و دچار تنگی می شوم

 34. سمیرا گفت:

  سلام اقای دکتر من وسواس و پانیک ندارم ولی تا تحت فشار قرار میگیرم افسرده میشم بعضی موقعها دارو هم روم تاثیر نداره الان تحت درمان دارویی هستم میخام ببینم با هیپنوتیزم جواب میگیرم؟؟؟؟

  • سلام سمیرا جان.
   خیلی مبهم نوشته اید ولی بهرحال هیپنوتیزم در درمان افسردگی هم موثر است. صفحه افسردگی را در همین سایت نگاه کنید. با مدیر دفتر من خانم صادقی به شماره ۰۹۱۲۳۹۸۹۵۸۷ جهت گفتن خلاصه ای از مشکلتان و تعیین وقت تماس بگیرید. شادکام باشید.

 35. زیبا گفت:

  سلام
  من تمام سوال و جواب های شما را خواندم…یک سوال پیش آمد برام….آیا هیپنوتیزم یک درمان کمکی در کنار دارو درمانی و روان درمانی است یا یک درمان مستقل است؟مثلا در درمان وسواس های فکری بسیار شدید که فرد را تقریبا فلج کرده و از زندگی روزمره اش ناتوان ساخته است ۱۳ -۱۴ جلسه هیپنوتیزم واقعا معجزه می کند؟یک سوال دیگر اینکه هر جلسه هیپنوتیزم چند دقیقه طول می کشد؟

  • سلام زیبا جان. سال نو مبارک.
   عزیز من، معجزه که به یک اشاره است نه ۱۴ جلسه ۴۵ تا ۶۰ دقیقه ای! من هیپنوتیزم درمانی را در ترکیب با CBT (شناخت رفتار درمانی) و فراشناخت درمانی (Meta Cognition therapy) انجام میدهم و دارودرمانی نمیکنم ولی با دارودرمانی هم مخالف نیستم و اگر کسی در حال دارو درمانی با پزشک دیگری است و یا میخواهد از دارو درمانی با پزشک دیگری سود ببرد مخالفت نمیکنم و میگویم ادامه بدهد. شادکام باشید.

 36. سعید گفت:

  سلام .فرزند من ۱۰سالشه وطبق نظر متخصص اعصاب و روان دچار وسواس اجبار می هستش حدود ۲ساله که دکتر قرصای مختلفی رو براش تجویز کردن ولی بهبود پیدا نکرده و میشه گفت بیماریش بدتر شده .آیا برای وسواس اجبار روش جراحی وجود داره؟و اینکه آیا هیپنوتیزم در مورد ایشون تاثیر داره؟
  خواهش میکنم راهنماب کنید .واقعا بیماریش خیلی شدیده

  • سلام سعید جان. سال نو مبارک.
   من در محدوده سنی ۱۲ تا ۶۵ سال کار میکنم. درمان جراحی برای وسواسهای شدید و کاشت الکترود ( بجای روش قدیمی تر تخریب و یا قطع اعصاب یک مرکز در مغز ) آخرین حربه و آخرین انتخاب است. بهرحال هیپنوتیزم در وسواسها خوب جواب میدهد ولی فرزند شما ظاهرا بیماریش خیلی شدید است که چنین پیشنهادی داده اند و در ضمن سنش کم است و لذا اگر هم قرار باشد هیپنوتیزم درمانی را برایش انجام دهم ( در صورتیکه بتواند صبوری بخرج دهد و زیاد حرکات زیاد نکند ) تعداد جلساتش بالا میرود به چند دلیل اول نوع و شدت بیماریش برای رسیدن به نتیجه قابل قبول و بهبود وضعیت ، گاه بعلت خستگی او و کم حوصلگیش جلسه را مجبوریم کوتاه کنیم، و نیز باید به زبان او با او مطالب را بیان کنم، بعضی از مفاهیم را که بزرگترها میدانند برای او از اول توضیح دهم، بعلت کم صبری و وول خوردن گاه مجبور به تکرارهای بیشتری هستم که برای بزرگترها به آن مقدار لازم نیست، شاید تا بیست جلسه هم برسد. کودک بیش فعال ۹ ساله ای بود که اول نخواستم برایش کار کنم ولی مادرش شرایط را قبول کردند و بحمدالله الان بعد از گذشت ۵ جلسه که هنوز ادامه دارد برای نخستین بار در طول اینهمه سال مداوا که روشهای گوناگونی را امتحان کرده بودند اظهار رضایت فوق العاده ای دارد . موفق باشید.

 37. ابوالفضل گفت:

  سلام جناب دکتر
  مادر من خیلی وقته وسواس از نوع شستشوی بیش از حد داره و مدتهاست که دارو مصرف می کنه و نتیجه ایی نگرفتیم .. میشه لطفا توضیح بدید در روش شما می شه درمانشون کرد ؟؟

 38. مهدیه گفت:

  سلام آقای دکتر.من۱۹سالمه ودخترم.۲سال پیش افکارجنسی داشتمو۱کم افکارکفرآمیزداشتم.خیلی کم بودافکارکفرآمیز.رفتم دکترگفت وسواس فکری دارم فلوکستین وسرترالین خوردم.خوب شدم وبعدشم عقدکردم والانم رابطه جنسی کامل دارم.الان دیگه افکارجنسی ندارم.میخوام بدونم من هنوزبیمارم بنظرشما؟ولی چونعقدکردم ورابطه دارم دیگه حس نمیکنم ک بیمارم؟آره؟بنظرشمااینطوریه؟ینی رفع افکارجنسیم بخاطررابطه داشتنمه ؟؟من هنوزبیمارم وبایددرمان بشم؟یعنی بنظرشمااگرچندماهی رابطه نداشته باشم بازم این فکرامیادسراغم؟چون من نهایتا۷ماه دارومصرف کردم.ولی دکترم گفت باید۱سال مصرف کنم.اگربیام پیش شماچندجلسه طول میکشه کارم حدودا؟

 39. tanha گفت:

  سلام دکترخسته نباشید. میخواستم بیماری ام به طور خصوصی به شمابگویم ودرسایت درج نشود لطفا ایمیلتان رابفرستید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.