اگر از اضطراب و استرس، افسردگي، پرخاشگري، وسواس، ترس هاي بی اساس، لکنت زبان، پانيك (هراس)، ضعف حافظه و اعتماد به نفس رنج می برید و از سایر روشهای درمانی نتیجه نگرفته اید. روشهای نوین هیپنوتیزم درمانی همراه با مشاوره پزشكي راهی برای خاتمه دادن به این مشکلات جسمانی و روانی است. با درمان با هيپنوتيزم بيدار هر روز بهتر و بهتر مي شويد.

موفقیت تحصیلی با هیپنوتیزم یادگیری بخشی از موفقیت تحصیلی است. مانع های ذهنی در پروسه یادگیری و موفقیت تحصیلی زیادند: مشغله های فکری ناشی از درگیریهای داخل خانواده، رقابتها، کمال گرایی ها، درگیریهای داخل مدرسه و دانشگاه، مسایل اقتصادی، پیام های منفی از جانب دیگران چه بصورت عمدی چه بصورت غیر عمدی، حسادتها، تحقیرهای هدفدار […]

هیپنوتیزم در اوج افتخار  هیپنوتیزم در اوج افتخار در کتاب خلاصه روان پزشکی که مربوط به سال ۱۹۹۸ است و از پرفروش ترین کتابها در زمینه روان پزشکی بالینی است و همانطور که از پزشکان نامداری چون کاپلان و سادوک انتظار می رفت به ان مطالب اصیلی اضافه شده و به این نکته اشاره دارد […]

نگاهی به هیپنوتیزم درمانی مقدمه نگاهی به هیپنوتیزم درمانی نگاهی به هیپنوتیزم درمانی عنوان سخنرانی دکتر حریری در جمع پزشکان در آزمایشگاه پارسه هیپنوتراپی در شاخه‌های مختلف طب به ویژه روان‌پزشکی کاربردهای فراوانی دارد، هیپنوتراپی به ‌دلیل توانایی‌های متنوع و شکل خاص تکنیک‌ها، همواره مورد توجه هر دو گروه بیمار و درمان‌گر بوده است. باورهای […]

هیپنوتیزم واثرتلقین شناخت تلقین یکی از مواردی است که برای بشر بسیار ضروری می باشد . تلقین در ظاهر معنائی ساده و همه فهم دارد ولی مکانیسم تاثیر آن یکی از بغرنجترین ، پیچیده ترین و مجهولترین مسائل است . پدیده تلقین همواره مورد توجه انسانها بوده است . آدمی از اولین روزهای تاریخ بشریت […]

 هیپنوتیزم درمانی یا هیپنوتراپی هیپنوتیزم درمانی یا هیپنوتراپی روش درمانی نویی نیست بلکه سابقه ای به قدمت بشر دارد، بطوریکه در کتاب شفای ابن سینا به عنوان یک پدیده در درمان نیز مطرح شده است. هیپنوتیزم در دوره ای به عنوان طب مکمل معرفی شده بود، ولی از سال ۱۹۹۸ به عنوان یک درمان کامل […]

نجات از معلولیت با هیپنوتیزم  ABSTRACT IN ENGLISH خلاصه و مقدمه :  Case presentation: جلسه سخنرانی دکتر حریری در ۲۶ بهمن ماه ۹۱ در انجمن علمی هیپنوتیزم بالینی ایران با حضور جناب آقای دکتر شریفی روان پزشک و ریاست محترم انجمن هیپنوتیزم و جناب آقای دکتر مهدی فتحی فوق تخصص بیهوشی قلب و استاد دانشگاه […]

هیپنوتیزم بیدارچگونه است ؟ مدتها بود هیپنوتیزم را به روش معمولی بکار می بردم اما همواره به این فکر بودم که با نگرانی های مردم چه کنم ؟ آن دسته از نگرانیهائی که در هیپنوتیزم معمولی  به آنها اشاره کردم . برای آنهایی که باورهای نادرستی از هیپنوتیزم داشتند توضیحات کافی میدادم وقت صرف میکردم و […]

سرفصلهای پیشرفت تحصیلی پیشرفت تحصیلی اجزائی دارد که با شناخت آنها و آموزش و بکارگیری راهکار مناسب برای هر کدام از آنها میتوان باعث پیشرفت تحصیلی یا پیشگیری از افت تحصیلی و یا توقف روند افت تحصیلی شد. در سرفصلها پیشرفت تحصلیلی گروه هدف و مخاطبین من شخص دانش آموز و دانشجو بعنوان یک واحد مستقل و […]

هیپنوتیزم درمانی یا هیپنوتراپی

 پرسشهای متداول در باره هیپنوتیزم ، هیپنوتیزم بیدار -هیپنوتیزم درمانی یا هیپنوتراپی

هیپنوتیزم درمانی یا هیپنوتراپی روش درمانی نویی نیست بلکه سابقه ای به قدمت بشر دارد، بطوریکه در کتاب شفای ابن سینا به عنوان یک پدیده در درمان نیز مطرح شده است. هیپنوتیزم در دوره ای به عنوان طب مکمل معرفی شده بود، ولی از سال ۱۹۹۸ به عنوان یک درمان کامل و در بطن دانش پزشکی جهان پذیرفته شده است . هیپنوتیزم درمانی یک روش جایگزین نیست، تمام بیماری ها را نمی توان با یک روش منفرد درمان کرد و هیپنوتیزم نه ادعا می کند نه توانایی این را دارد که به عنوان یک تکنیک جایگزین روانپزشکی در درمان بیماری های رفتاری و روانی باشد. روانپزشکی دیدگاه دارویی دارد و با تجویز دارو بیماری های رفتاری را درمان می کند، ولی هیپنوتیزم به عنوان یک علم یا پدیده ای است که در آن انسان به ضمیر ناخودآگاه و سیستم غیر ارادی بدن دست یافته و با ایجاد یک پیوند مناسب بین این حوزه و ضمیر خودآگاه، فرد را به شکوفایی ذهنی می رساند. هیپنوتیزم در درمان بیماری هایی از قبیل ترس های ناشناخته و بیمار گونه ، اضطراب های ناشی از ترس، بیماری های روان تنی و یا تیک های عصبی و برخی مسائل روانی و نیز کاهش و یا حتی از بین بردن درد زایمان کمک می کند.
به دلیل عدم اطلاع رسانی در خصوص کاربردهای این علم در درمان بیماری ها، این واژه ناملموس مانده است که ما درصددیم روش های درمانی هیپنوتیزم و کاربردهای آن را در رشته طب منعکس کنیم.

بسیاری از افراد جامعه به این حقیقت پی برده اند که هیپنوتیزم درمانی در معالجه اکثر بیماریهای جسمی، روانی، عاطفی، هیجانی و . . . همچنین در درمان ضربه های روانی، اضطراب، افسردگی، ترس های ناشناخته و عصبی  یا فوبیا ها، مشکلات رفتاری، و … تاثیرات موثر و مهمی دارد. لذا در سالهای اخیر، در کشورهای مختلف علاقه مردم در زمینه هیپنوتیزم درمانی افزایش شگرفی پیدا کرده است.  در هیپنوتیزم درمانی  درمانگر برای کمک به درمان یک بیماری یا تقویت یک صفت مطلوب بیمار را یاری می کند تا در حالت هیپنوز قرار گیرد و تلقیناتی با هدف درمان به بیمار ارائه می شود. به این نوع هیپنوتیزم، هیپنوتیزم بالینی یا  Clinical Hypnotism می گویند. لازمه آن این است که درمانگر بلد باشد چگونه فرد را به سمت هیپنوز راهنمایی کند و چه نوع تلقیناتی به او ارایه دهد. “هیپنوتیزم درمانی” یا “هیپنوتراپی” یک روش درمان است که در یک مرحله یا مراحلی از آن از هیپنوتیزم استفاده می شود. هـیـپـنـوز یـک کـار آمـوزشی است. به مریض تفهیم می شود که بیماری اش از چه نوع ماهیتی است. فرد شناخت بهتری از بیماری خود پیدا می کند و به او تلقیناتی داده می شود که چگونه باید با این بیماری مقابله کرد. بنابراین لااقل بیش از یک جلسه لازم است. ترجیحا جلسات بیشتر کمک کـنـنـده اسـت. امـا اگـر فرد هیپنوزپذیری خوبی داشـتـه بـاشـد و درمـانـگـر هـم بـتـوانـد بـه خـوبـی آموزش دهد، بیمار می تواند حتی با گوش دادن بـه نـوار ضبـط شـده و ادامـه دادن تمـرینـاتـی کـه درمانگر در یک جلسه به بیمار آموزش می دهد بـهترین نتیجه را بگیرد. البته مهم است که فرد تـــوانـــایـــی جـــذب مــطــلـــب را داشــتـــه بـــاشــد و هیپنوزپذیری خوبی دارا باشد.

هیپنوتیزم درمانی می تواند به دو شکل متفاوت صورت بگیرد:

۱- دگر هیپنوتیزم درمانی:

در این حالت، درمانگر پس از صحبت کردن با بیمار و ایجاد آمادگی ذهنی و روحی در او، در صورت نیاز بیمار به القای خلسه هیپنوتیزمی، او را به عمق مناسبی که برای برنامه درمانی اش مناسب باشد، می رساند و در این شرایط به هیپنوتیزم درمانی می پردازد.

آیا هیپنوز خطری برای فرد هیپنوز شونده دارد؟

‌خیر! اگر هیپنوز درست و توسط کسی که به هیپنوز مسلط است و یک درمانگر آموزش دیده است، انجام شود، هیچ گونه خطری را برای فرد به دنبال ندارد. اما قبول داریم که هیپنوز ناشیانه و آماتور ممکن است خطراتی برای روان و مغز داشته باشد.هیپنوز آموزش لازم دارد و کسی که می خواهد اقدامی در این زمینه انجام دهد باید اجازه این کار را داشته باشد.

‌در مورد تکنیک هیپنوز نیز باید گفته شود  از زمانی که فرد وارد وضعیت هیپنوز می شود تا زمانی که از این وضعیت بیرون می آید مسیری مانند مسیر زیر طی می شود که ‌رایــج تــریــن تـکـنـیــک استفـاده از روش آرام ســـازی پـیــش رونــده عـضــلانــی اســت. از فــرد خـواسـتـه می شود که راحت تکیه بدهد. متنی گفته می شود که براساس آن از فرد خواسته می شود که اجازه دهد عضلات بدنش به ترتیب از پنجه پا ریلکس و شل شود. سپس عضلات کف پا، ساق پا و …، از فرد خواسته می شود اجازه دهد که آرامش به صورت صعودی از اندامش بالا رود. در اثنا هم از شخص می خواهیم هر وقت ریلکس شدن را در عضلات مختلف حس کرد بـا انـگـشـت خـود اشـاره دهـد. به این اصطلاحا سیگنال فکری- حرکتی می‌گویند.
بـه هـمـیـن تـرتـیـب ادامـه پـیـدا مـی کـنـد تا کل عضلات از کف پا تا سر ریلکس و شل شوند. این الـقـا هـیـپـنـوز اسـت. در مـرحـلـه بـعـد الـقـائات و تـلـقـیـنـاتـی متناسب با مشکل بیمار به وی ارائه می‌شود.
در ایـن تـلـقـیـنـات بـه فـرد تـلـقین می شود که تـــوانــایــی کـنـتــرل رفـتــار خــود را دارد چــرا کــه می‌خواهد رابطه ای خوب با اطرافیانش داشته بـاشد. معمولا القا هیپنوز حدود ۱۵دقیقه طول می کشد.
تلقینات درمانی نیز حدود ۱۵تا۲۰ دقیقه طول مـی کـشـد. برای بازگشت از هیپنوز هم از فرد خــواسـتــه مــی شــود کــه بـا شـمـارش مـعـکـوس چشمـانـش را باز خواهد کرد و تمام آرامش و نکات مثبتی که در این زمان تجربه کرده است را همراه خواهد داشت .

یک جلسه هیپنوتیزم در این شرایط حدود ۴۵ دقیقه طول خواهد کشید.

علم هیپنوز چقدر در مراکز آموزشی و درمانی توسعه یافته است؟

‌متاسفانه هیپنوز گسترش بسیار محدودی داشته است. با توجه به اینکه هیپنوتیزم بسیار وقت گیر است و نیازمند مایه گذاشتن از خود است چندان مقبول درمانگران نیست. از نظر مالی نیز چندان سودآور نیست بلکه کاهش درآمد را هم می تواند به همراه داشته باشد . این عوامل سبب شده است که تنها علاقمندان به این رشته وارد هیپنوتیزم شوند. گسترش آگاهی های عمومی نیز در این زمینه اندک بوده است. بنابراین هیپنوتیزم چندان گسترش نیافته است. معتقدیم یوگا، مدیتیشن و  TM ‌نوعی  Self hypnosis هستند.‌هر سه مورد یک وجه مشترک دارند. همه موارد نوعی کارکردن با درون و  Self Help ‌هستند. اما هیپنوتیزم هیچ ربطی به فلسفه و ایدئولوژی ندارد. در حالی که  TM ‌و یوگا نامگذاری های خاص دارند. خصوصا  TM ‌فلسفه و ایدئولوژی خاص خود را دارد.

 ۲- خود هیپنوتیزم درمانی:

در این روش کافی است بیمار طی ۲ یا ۳ جلسه ، طریقه استفاده از خود هیپنوتیزم و نحوه درمان و تلقین به خود را بیاموزد. پس از آن می تواند با روشی که یاد گرفته خودش را در خلسه هیپنوتیزمی قرار دهد و در این شرایط، به صورت ذهنی ، متن تلقین را مرور کند و یا به نوار صوتی که پس از چند دقیقه سکوت. (مدت لازم برای رسیدن او به حالت خود هیپنوتیزم) متن تلقین را پخش می کند ، گوش دهد. در این وضعیت ، بیمار بدون نیاز به مراجعات مکرر به مطب پزشک و صرف هزینه گزاف ، خودش این برنامه درمانی را انجام می دهد.

مطالب  مرتبط :

تعریف هیپنوتیزم

تاریخچه هیپنوتیزم

فوائد هیپنوتیزم

انواع هیپنوتیزم

هیپنوتیزم علمی را بیشتر بشناسیم

کلیدهای اصلی موفقیت هیپنوتیزم

هیپنوتیزم بیدار چگونه است

هیپنوتیزم را چطور تعریف می کنید

هیپنوتیزم شاهکارش ایجاد آرامش است

هیپنوتیزم درمانی یا هیپنوتراپی

زندگی خوب با هیپنوتیزم بیدار

ارتباط ریلکسیشن و هیپنوتیزم

همسو نگری با بیمار

باورهای نادرست

آموزش فن خود هیپنوتیزم

تعریف ضمیر خود آگاه و ناخود آگاه

پرسشهای متداول در مورد هیپنوتیزم

شرایط لازم جهت انجام هیپنوتیزم

آمادگی جهت آموزش خود هیپنوتیزم

 بازدید کننده محترم؛

 لطفا در صورتیکه قصد دارید هر یک از مطالب این وب سایت  را به هر شکل، اعم از شفاهی، مکتوب و یا دیجیتالی، نقل یا منتشر فرموده یا به اشتراک بگذارید، خواهشمندم لینک مستقیم و اشاره صریح به سایت هیپنوتیزم بیدار دات کام   www.HypnotismBidaar.com داشته باشید.

 کلیه حقوق این سایت برای مدیر و مالک آن محفوظ است، لطفا شما هم آنرا محفوظ و محترم بشمارید.

 متشکرم

دکتر محمد جواد حریری ، پزشک و هیپنوتراپیست (هیپنوتیزم درمان گر ) هیپنوتیزم بیدار بالینی ایران

۴۳۵ دیدگاه نوشته شده است! می توانید دیدگاه خود را بنویسید

 1. نیما گفت:

  سلام جناب دکتر حریری وقتتون بخیر…
  من یه پسر ۲۱ ساله ام و دانشجو..آدم فعال و شوخ، و در موسیقی و هنر سر رشته دارم
  سه چهار هفته س که درگیر یه سری مسائل هستم..اینطوریه که یکی بهم درباره ی یه فیلم گفت که ممکنه ما توی دنیای میانی باشیم و همه چی غیر واقعی باشه..
  البته من یکی دو بار سابقه مصرف ماری جوانا رو دارم و بعد از مصرف حالت ترس میگرفتم و احساس میکردم دارم همه چی رو خواب میبینم و کارم به بیمارستان کشید ولی خوب شده بودم..گذشت و گذشت تا سه چهار هفته پیش توی دانشگاه احساس کردم یه صحنه ای رو قبلا دیدم و اون آغاز این ماجرا شد…یه سری سوالات درباره ی خلقت و خدا و اینجور چیزا ذهنم رو درگیر کرد..اوایل که این فکر میومد سراغم خیلی میترسیدم و دست و پاهام میلرزید..بعد از دوهفته به واسطه ی صحبت با پدر و مادرم یه خورده بهتر شدم..یه خورده درباره ی تلقین و قدرت و اراده ی انسان به یقین رسیدم ولی بازم فکرم درگیره..ترسم خیلی کم شده ولی بازم بعضی وقتا حالت عصبی و ترس میگیرم..میدونم همه چی واقعیه و همه واقعی ان ولی بازم هی یه فکر بهم میگه نکنه..نکنه..نکنه..
  بعضی وقتا به خودم میگم نکنه ادامه دار باشه و خوب نشم…این باعث ترس میشه..
  دوست دارم بشم اون آدم سابق و راهم رو ادامه بدم..میخوام به اهدافم برسم..
  توی یکی از کامنت ها یکی بود که دقیقا حال منو داشت..
  میخوام ببینم خوب میشم؟؟؟

 2. النا گفت:

  سلام خوااااهش میکنم منو راهنمایی کنید.
  من ۲۵ سالمه و ۵ سال ازدواج کردم ، قبل از ازدواج کسی رو دوست داشتم که منجر به ازدواج نشد ، ولی لحظه ای از فکر اون آقا بیرون نمیام ، همسر بسیار خوبی دارم ولی فکر و عشقم به اون آقا باعث شده زندگی خوبی نداشته باشم ، پرخاشگری میکنم ، ابراز علاقه نمیکنم و دست خودم هم نیست ، واقعا نمیتونم ، در رابطه جنسی بشدت مشکل داریم و من تا الان حتی یک بار هم ارگاسم رو تجربه نکردم ، هیچ علاقه ای به رابطه با همسرم ندارم و همیشه فراری ام ، البته خیلی سعی میکنم که تا جایی که میتونم زندگی رو حداقل به کام همسرم که بی تقصیر گرفتار شده تلخ نکنم ، همسرم خیلی بمن علاقه داره ولی من قدردان علاقه اش نیستم ، مشاورم گفته افسردگی و اضطراب زیاد دارم ، شاغلم و تحصیل کرده ام و درظاهر بسیار زندگی خوبی دارم ولی دلم شاد نیست ، و از درون داغون میشم . لطفا بمن کمک کنید ، احساس درماندگی میکنم .

 3. Hamid گفت:

  سلام.من من سوشال فوبیا یا همون ترس اجتماعی دارم .نمیتونم با دیران رابطه برقرار کنم .با جنس مخالف .افراد بزرگتر از خودم یا مثلا کارفرمام حرفامو همش تو دلم میزنم و جرات بیانشو ندارم از طریق هیپنوتیزم میشه رفعش کرد؟

  • سلام حمید جان
   اعتماد به نفس و اطمینان به ‌این که “من آدم توانمندی هستم”، کلید بسیاری از موفقیت‌ها در برخورد‌های اجتماعی است.
   اعتماد به نفس به خودی خود در کسی به وجود نمی ‌آید،و مستلزم کسب مهارتهایی است که هم آن را به وجود بیاورد و هم آن را تقویت کند. مانع بزرگ اعتماد به‌ نفس، ترس است. بهترین و مؤثرترین راه غلبه بر ترس، اقدام است. بله ترسهای اجتماعی یا همان سوشال فوبیا با روش هیپنوتراپی یا هیپنوتیزم درمانی قابل درمان است و با روش من حدود ۷ تا ۸ جلسه قابل بر طرف شدن است . موفق و سربلند باشید.

 4. فزشید گفت:

  با سلام من یک برادرزاده دارم که مدتی است که دچار مشکلات روحی شده یکسالی است که تحت نظر دکتر اعصاب و روان هستش وقتی حالش بد میشود توهم توطئه توسط پدر و مادرش را تکرار میکند و میگوید که شما یک چیزو از من پنهان میکنید یا یک سری خاطرات دور زو تکرار میکند.آ یا امکان درمان مکمل از طریق هیپنوتیزم برای او وجود دارد. ما تهران هستیم اگز تشخیص میدهبد خدمت برسیم.با نشکر

 5. دانشجو گفت:

  سلام آقای دکتر.خسته نباشید.من دختر ۲۵ساله ام که از دوران بلوغ متوجه اختلالات اضطرابی منتشر و وسواس فکری و ترس همیشگی شدم که هم از پدرم ارث بردم هم تربیت بچگیم توش دخیل بوده.الان که متاهلم و دارای فرزند دوساله و دانسجوی سال آخر پزشکی ؛شرایطم بسییییار حاد و شدید شده در حدی که خواب و زندگی و کارمو مختل کرده.من حافظه بسیار خوبی داشتم ولی الان یه چیزی فراتر از کم حافظه شدم و اصلا تمرکز نمیتونم داشته باشم.درحد فکر کردن زیاد به خودکشی.شغلم و شرایطم هم خیلی سخت و پیچیده است و این خودش خیلی اوضاع رو بدتر میکنه.حملات پانیک مداوم و ضعف سیستم ایمنیم ناشی از استرس دارم و دیگه حتی میترسم تو چشم بقیه نگاه کنم و عواطف و احساسات و حسم رو به اطراف و آدمای اطرافم از دست دادم…
  آیا قابل درمان هستم؟؟ بسیار تلاش کردم تو این ده سال بیماریم ولی دیگه نمیتونم و نمیکشم…
  چطور میتونم از شما پزشک محترم وقت بگیرم؟؟

  • سلام “دانشجو ” ی عزیز.
   شما هم خسته نباشید که شش بیماری روانپزشکی را با خود حمل میکنید!
   این شش مورد را من با هیپنوتیزم درمان میکنم. برای تعیین وقت با تلفنهای مطب از ساعت ۱۱ صبح تا ساعت ۲۰ روزهای غیر تعطیل تماس بگیرید.
   موفق باشید.

 6. شبنم گفت:

  سلام من از افسردگی خیلی شدید گرفتم و تمام مدت استرس و اضطراب و پنیک اتک دارم و دچار لرزش های خیلی شدید شدم و استرس خیلی زیاد روی تمرکزم هم تاثیر گذاشته و نمی توانم از زندگیم لذت ببرم و خیلی منفی باف شده ام می خواهم ارامش روحی و جسمی و روانی پیدا کنم و از زندگی ام لذت ببرم ایا با هیپنوتیز خوب می شوم خیلی ممنون.

 7. مجید گفت:

  سلام
  من ۲۸ سالمه دیابت دارم. میخواستم بدونم دیابت با هیپنوتیزم درمان میشه؟ اینم بگم پنج سال پیش به خاطر استرس زیاد دیابت گرفتم

  • سلام مجید جان
   دیابت درمان هیپنوتیزمی ندارد و حتما تحت نظر متخصص مربوطه لازم است نسبت به درمان و کنترل آن اقدام نمایید. جهت درمان اضطراب و استرس و کنترل آن از طریق هیپنوتیزم درمانی با ۸ جلسه ۴۵ دقیقه ای امکان پذیر است. همواره سلامت و موفق باشید.

 8. آیدین گفت:

  سلام آقای دکتر
  من یه برادر ۱۶ ساله دارم که با جسه خیلی بزرگ دیگر قادر به کنترلش نیستیم بی قراری داره و سعی میکنه حرف خودشو تحمیل کنه کاری که خودش میخادو میکنه البته بعد از فوت پدرم این چنین شده آیا با روش درمانی شما میتوانیم اینو به حالت عادی برگردونیم؟

  • سلام آیدین جان.
   خداوند پدر شما را رحمت کند. توضیح شما در مورد برادرتان خیلی ناقص هست و نمیشود نظر داد. اگر تهران نیستید ابتدا به روانپزشک و یا روانشناس مراجعه بفرمایند تا تشخیص کلینیکی برای ایشان گذاشته شود تا بتوانم نظر دهم. در صورتی که مشکلات بین فردی یا شخصیت مرزی و یا شخصیت ضداجتماعی باشد من در این زمینه کار نمیکنم.
   موفق باشید.

 9. زری گفت:

  با سلام
  من برای مشکل پنیک وکابوسهای شبانه دکترم هیپنوتیزم رو پیشنهاد داد ولی یکی از دوستام گفت ممکنه با هیپنوتیزم از خواب بیدار نشی و همیشه وارد زندگی نباتی بشی چنین چیزی ممکنه؟

  • سلام زری خانم
   بیماری پنیک یکی از بیماریهای اضطرابی است که با روش هیپنوتیزم درمانی من با ۸ جلسه قابل درمان است و این درمان بهترین روش جهت رفع اختلالات اضطرابی است و در پاسخ به اظهار نظر دوست گرامیتان چنین چیزی صحیح نمی باشد و تصورات غلطی که در مورد هیپنوتیزم در جامعه وجود دارد سد مهمی در راه استفاده عمومی از آن را در جامعه به وجود آورده است.
   در پاسخ این سوال که آیا سوژه ممکن است از خواب بیدار نشود؟باید بگویم که چنین چیزی امکان ندارد. حتی اگر هیپنوتراپیست هم عمداً سوژه را به حال خود رها کند و از خلسه هیپنوتیزمی ( و نه خواب ) خارج ننماید، باز هم سوژه خود به خود از خلسه هیپنوتیزمی خارج خواهد شد و دلیل آن این است که به محض این‌که هیپنوتراپیست سوژه را به حال خود رها کند چند دقیقه بعد فوراً خلسه هیپنوتیزمی تبدیل به خواب طبیعی شده و سپس بیدار می‌شود به این دلیل که این حالت توسط تلقین ایجاد شده است و با قطع جریان تلقین, هر چند آثار تلقینات درمانی باقی میماند، این حالت هیپنوتیزمی به اتمام میرسد. لازم به توضیح است که در طول قرنها تاریخچه مدون هیپنوتیزم تا کنون چنین اتفاقى نیفتاده و هرگز نیز اتفاق نخواهد افتاد. موفق و سلامت باشید.

 10. آيناز گفت:

  دکتر سلام
  من دو ماه پیش بدنم دچار بیماری شد و چون دوران امتحاناتم بود دچار استرس های شدیدی شدم و فشار جسمی و روحی زیادی تحمل کردم بعد از گذشت یک ماه بدنم بهتر شد اما از نظر ذهنی خیلی ریختم بهم و دائما به این فکر می کنم که نکنه حالم بد شه یا احساس می کنم توانایی هایی که قبلا داشتمو الان از دست دادم و همه ش درگیرم که چرا من مثه قبل نیستم…
  احتمال داره به مرور زمان خوب شه یا باید از طریق هیپنوتیزم درمان شه؟

 11. ترنج گفت:

  سلام و خسته نباشید
  من از بچگی تحت کنترل شدید مادرم بودم و از سه چهار سالگی اضطراب و افسردگی و وسواس فکری رو به صورت دوره ای تجربه کردم
  تا اینکه به دلیل مشکل بزرگی که برام پیش اوند با تجویز دکتر کلونازپام و فلووکسامین مصرف کردم وسواسم خوب شد اما با ترک کلونازپام ،اضطرابم البته نه به شکل قبل اما همچنان وجود داره به طوری که مثلا رانندگی برام عذاب آوره و پرخوری میکنم و کلا زندگی برام سخته
  من واقعا دنبال درمان هستم و ممنون میشم که کمکم کنید
  آیا هیپنوتراپی میتونه به من کمک کنه بدون نگرانی از زندگی لذت ببرم؟
  و اگر که ممکنه نحوه ی ارتباط و ویزیت دکتر رو میخوام که بدونم ممنون

 12. پرویز گفت:

  با سلام و خسته نباشید.
  از شهرستان تبریز هستم
  ایا بغیر از فکری وروان درمانی با هیپنوتیزم میشه درد پا را هم درمان کرد
  با تشکر

 13. زهرا گفت:

  سلام
  من دختری هستم ک یک پسرو دوس داشتم حالا از اون جداشدم ینی اول چند ماه باهم رابطه نداشتیم بعد من بخاطر وضع بد روحیش برگشتم پیشش کمک کردم اون خوب شه بااین وضعیت کنار بیاد اما الان خودم نمیتونم میخواستم ببینم باهیپنوتیزم میتونم فراموشش کنم یا ب ارامش عصبی برسم یانه ؟؟؟

 14. سجاد گفت:

  سلام برای درمان افسردگی اساسی آیا هیپنوتیزم موثر هست

 15. حسام گفت:

  سلام جناب دکتر حریری
  به هنگام هیپنوتیزم به فردی که هیپنوتیزم شده و در آلفا قرار داره تلقین میشه و اون جملات توسط درمانگر وارد ذهن فرد و ماندگار خواهد شد درسته؟ میخواستم بدونم از این روش میتوان برای وارد کردن لغات انگلیسی به ذهن استفاده کرد؟ مثلا هر سری به هنگام هیپنوتیزم تعدادی لغات انگلیسی توسط استاد زبان(همراه) وارد ذهن کرد؟
  سپاسگذارم

 16. طاهره گفت:

  سلام اقای دکتر.من ۳۶ساله و متاهل هستم. متاسفانه جایی که کار میکنم قبلا با همکارام خیلی مشکل داشتم. همیشه تنش زیاد بود. البته مدتیه شرایط بهتر شده ولی خاطراتش مدام ازارم میدن. کلاخاطرات بد گذشته خیلی سخت از یادم میره. همیشه در حال واکاوی گذشته هستم با اینکه میدونم قابل تغییر نیست. اگه در گذشته کاری کرده باشم که خودم مقصر باشم خودم را مدام سرزنش میکنم اگر دیگران مقصر بوده اند با خودم.کلنجار میرم که چرا اجازه دادم با من این رفتار را بکنن. ادم بی سیاستی هستم .همیشه راستگوییم برام دردسر شده. و اینکه تو زندگی مشترک هم خیلی مشکل داریم. روانشناس بهم گفته هم من و هم همسرم بدبینی داریم. همسرم فوق العاده عصبیه و سر کوچکترین موردی صداش را بالا میبره. میخواستم بدونم با هیپنوتیزم راهی هست که دیگه ذهنم درگیر گذشته نباشه و من و همسرم از بدبینی و عصبانیت نجات پیدا کنیم.

 17. علیرضا گفت:

  سلام جناب دکتر بزرگوار.من۳۰سال دارم و فردی مذهبی هستم.بارها و بارها مطالعات مختلفی راجع به هیپنوتیزم داشته ام.پدر و مادر من از هم جداشدن و من مشکلات بسیار زیادی رو پشت سرگذاشتم.از سن ۱۴سالگی خودارضایی میکردم اما به مرور زمان با آرام کردن افکار پله پله کم کردم.چون مجرد هستم ممکن هست با فشار زیادی که روی من میاد هم با رعایت زمانی انجام بدم.مشکلات خانوادگی مختلفی هم داشتم و هم دارم.من باید مشکلات رو خودم حل کنم.حدود ۴سال هست که حالت‌هایی مثل حمله ی شدید عصبی مثل پانیک به سراغم میاد.چون کارم طوری هست که باید مسافرت کنم از مسافرت میترسم.نفس تنگی بسیار شدیدی میگیرم و حالت خفگی پیدا میکنم و مجبور میشم نفس های عمیق پشت یجسر هم بکشم و بدنم سست میشود و حالت آشفتگی بسیار بدی پیدا میکنم.خلاصه ذهن ناخودآگاهم بسیار داغونه.حتی حرف زدن با دیگران هم برام سخته.
  پیش پزشکان مختلفی رفتم و گفتن هیچ بیماری جسمی نداری ولی لاغر شدم.
  من میتونم اینها همش از ذهن خودم هست و مشکل دیگه ای ندارم.اما مشکل اینه که کنترلش برام سخت شده.حتی وقتی به ازدواج فکر میکنم میترسم.
  لطفا بفرمایید آیا راهی در خونه هست که خودمون انجام بدیم چون من از راه دور باید بیام . دوست دارم زندگی کنم.

  • سلام علیرضا جان.
   شاید دچار پانیک توام با افسردگی شده باشید. برای شما حدود ۱۰ تا ۱۲ جلسه درمان حضوری نیاز هست هر وقت شرائط فراهم شد اقدام به درمان بفرمایید. در مورد درمان با خود هیپنوتیزم که خودتان انجام بدهید، هرچند که میشود تنها با ۳ جلسه خودهیپنوتیزم را یاد بگیرید، ولی اینکه خودتان بتوانید پلن درمانی صحیح و تلقینات مناسب را پیدا کنید جای تامل است.
   موفق باشید.

 18. مادیکا گفت:

  سلام جناب دکتر بنده ۴۹ سالم هست و دو تا مشکل دارم و ان این هست که بشدت نسبت به جنس مخالف بی احساس شده ام و مشکل دوم من اینه که مدت یکسال و خرده ای هست که گوشم هوا گرفته و شبها و در سکوت بدجوری سوت میکشه و خیلی اذیت میشم میخواستم بدونم با هیپنوتیزم درمان میشم یا خیر؟؟

 19. بهناز گفت:

  درود بر شما جناب دکتر حریری
  بنده با ۲۷ سال سن و حضور بسیار فعال در جامعه اما متاسفانه فقط هنگامی که در جمع کلاس قرار میگیرم به شدت دچار هیجان شده و زمانی که برای پاسخگویی به چند سوال به اصطلاح پای تخته میرم دچار چنان شدت هیجانی میشم که نفسم کامل بند میاد و بدنم مثل بید شروع به لرزش میکنه.
  من برای درمان این مشکل از خیلی از دکترا کمک گرفتم اما حاضرم قسم بخورم بهتر که نشدم هیچ شرایطم بقدری بد شده که افسردگی هم گرفتم.من نمیدونم منشا این مشکل کجاست خاطره بد در کودکی یا کمبود اعتماد به نفس و عدم کنترل هیجانات یا هر چیز دیگه ای
  با هر علتی که باعث بوجود امدن این مشکل شده ایا میتونم به نتیجه گیری از این روش امیدوار باشم ؟

 20. سجاد گفت:

  سلام علیکم سجاد هستم ۲۱ ساله از مشکلات افسردگی اضطراب وسواس فکری و ناتوانی جنسی رنج میبرم روان درمانی هم انجام دادم اما نتیجه نگرفتم میخام هیپنوتیزم درمانی انجام بدم میشه بگین چند جلسه باید بیام و تو چه مدت ممنون.

 21. زیبا گفت:

  سلام بیماری آسم با هیپنوتیزم درمان میشه

 22. رسول گفت:

  سلام جناب دکتر حریری
  پسر من از ۲ سالگی بر اثر فشار شدید روحی و ترس دیگر قادر به سخن گفتن نیست و بعد از ۶ ماه کلاس های گفتار درمانی چند کلمه انهم خیلی نامفهوم بیان میکنه ایا روش شما کمکی به گفتار او خواهد کرد ضمنا ترس شدیدی از دکتر ومطب دکتر دارد

  با تشکر

 23. سارا خانم گفت:

  سلام .من ۱۳ساله ام اس دارم. ولی دو ساله از نظر جسمی مشکل دارم.
  خیلی نگرانم و از ایندم میترسم.و احساس میکنم از نظر جسمی هم با این درگیری فکری دارم تحلیل میرم.از وقتی جدا شدم اینطوری شدم.با روش شما میتونم از نظر ذهنی آروم بشم و بیماریم رو متوقف کنم.

 24. محمد گفت:

  با‌سلام
  من‌۱سالو نیم هستش به علت مشکل قلبی دچار استرس شدم و با هر دردی حس میکنم که واسه قلبمه
  رفتم پیش دکتر قلب گفت‌قلبم خوب شده
  مشکل معده داشتم خوب شدم
  اما هنوز دردای قلب و معده ی من هنوز هست‌و هر روز عذاب آوره برام
  سوزش معده ، سوزش روی قلب ، سوزش عضله زیر بغل ، سوزش پهلو چپ ، گرفتگی عضله پشت جناق سینه یعنی دقیقا پشت‌قلب
  نمیدونم اثرات چی هست و‌تشخیصش چیه
  همه دکترا میگن مشکل استرس و روحی هستش
  دارو‌میخورم‌چند‌ماهه‌اما خوب نمیشم
  آیا با روش هیپنوتیزم‌ و روش درمانی شما جواب میگیرم؟؟

  • سلام محمد عزیز.
   کاش سن خودتان را هم فرموده بودید. بهرحال ، هیپنوتیزم برای رفع اضطرابهای شما موثر است. بیماریهای روان تنی و پانیک و وسواسهای فکری هر سه عذاب آور هستند که در مورد شما هیپنوتیزم برای رفع مشکل شما موثر است. با تلفنهای مطب تماس بگیرید.
   موفق باشید.

 25. زیبا گفت:

  سلام من آسم دارم روزی سه تا چهار بار اسپری میزنم میخوام بدونم با هیپنوتیزم درمان میشم و چند جلسه طول میکشه

 26. مهوش گفت:

  سلام آقای دکتر من آسم دارم جدیدا روزی سه تا چهار بار اسپری سالبو تامول استفاده میکنم با هیپنوتیزم درمان میشم و چند جلسه طول میکشه

 27. سروش گفت:

  سلام خسته نباشید دکتر جان من پسری هستم ۲۱ ساله هر روز تو ذهنم تکرار میشه که من همجنس گرا شدم ولی اصلا علاقه ای به همجنسگرایی ندارم میخواستم ببینم چه کاری میتونم بکنم بیام مطب کمکی میکنه من از این فکرای منفی دور شم ممنون از لطفتون

  • سلام سروش عزیز
   گاهی اینگونه افکار منفی ناشی از افسردگی و برخی مربوط به وسواس فکری است. در شرح حالی که در جلسه اول از مراجعه کننده گرفته می شود به ابعاد مختلف مشکل فرد رسیدگی و تشخیص و برنامه درمان گذاشته می شود. اینگونه افکار با هیپنوتیزم درمانی به روش من قابل درمان است . سلامت و موفق باشید.

 28. Saba arian گفت:

  سلام. شخصی که کارشناس ارشد بالینی داره و ظاهرا تعدادی دوره هیپنوتیزم هم گذرانده ادعا داره که میتونه ناباروری های بدون علت پزشکی را درمان کنه. ایا چنین چیزی صحت داره؟با تشکر

  • سلام صبا ی عزیز.
   تا کنون در هیچیک از کتب هینوتیزم چنین موردی درج نشده است و مطالعاتی یا حتی خبری ذکر نشده است. اما هم بعنوان یک پزشک و هم تجربیات شخصی دیده ام که در مواردی از ناباروری های بدون علت جسمانی، ناگهان بارداری اتفاق افتاده است. حتی چندین مورد بوده اند که پس از ناامیدی کامل از داشتن فرزند، رفته اند و نوزادی را به فرزندی گرفته اند بعد باردار شده اند. شاید بشود این موضوع را به استرسها و “هیجانات” مربوط دانست که پس از رفع آنها بارداری اتفاق افتاده است و شاید از همین منظر بشود گفت با ایجاد آرامش هیپنوتیزمی احتمال بارداری را میشود افزایش داد ولی نمیشود یطور قطع ادعا کرد.
   موفق باشید.

 29. فریبا گفت:

  با سلام همسر من به شدت نسبت به زلزله ترس دارد به حدی که زنگی عادی او مختل شده و هیچ لحظه ای نیست که به موضوع دیگری فکر کند و در کل منفی بین و خیلی ایده آل گرا هست و زندگی را بر خود جهنم کرده آیا با هیبنوتیزم درمان میشود؟؟

 30. سحر گفت:

  سلام.خواهر ۱۸ ساله ای دارم که رفتارهای ناهنجار زیادی داره،در کل اوضاع خانوادگی متشنجی داریم و میدونم که منشأ این مشکلات خواهرم جدایی والدین و بحران هویت و این مسائله،خودمم در این سن همین مشکلات رو داشتم،اگر صلاح میدونید نظرم رو حذف کنید و جواب رو به ایمیلم بفرستید،خواهرم همیشه بدترین دوستارو انتخاب میکنه،با هر کسی هم که دوست میشه چه پسر چه دختر باهاش به مشکل و دعوا میخوره طوریکه همیشه ما با دوستاش و خانواده هاشون درگیریم.شبها تا دیروقت بیرونه و ما بخاطر اینکه خونه رو ترک نکنه و اوضاعش بدتر از این نشه بعداز جرو بحث و مشاجره دوباره همه چیز رو فراموش میکنیم.دوستاش معمولا گل و حشیش و مشروب مصرف میکنن و شنیدم که خواهرمم از این مواد مصرف کرده.تو سن ۱۸ سالگی سیگار میکشه واصلا به هیچ قید و بندی پایدار نیست.این مسائل برای خانواده ما تابوئه و واقعا همه مون تحت فشاریم.با چه روشی میشه خواهرم رو بهتر کنم.آیا هیپنوتیزم جواب میده.لطفا کمکم کنید.متشکرم

  • سلام سحر عزیز.
   آیا به روانپزشک مراجعه کرده اند یا نه؟ و اگر بله چه تشخیصی گذاشته اند ؟ امکان دارد دوقطبی یا شخصیت مرزی یا آنتی سوشیال باشند. اگر خودشان متمایل به درمان بشوند؛ دوقطبی با ۱۷ جلسه بهبودی می یابد و آن دوتای دیگر متاسفانه با هیپنوتیزم قابل درمان نیست.
   موفق باشید.

 31. Leila گفت:

  با سلام وخسته نباشید خواستم ازتون بپرسم کسی که مدت طولانی از قرص ترامادول استفاده میکرده با هیپنوتیزم میتونیم از این کار دست برداره لطفا جواب بدین

 32. اسو گفت:

  سلام اقای دکتر جواد حریری من تقربیا ۱۴ ساله بودم که با دادشم برای عمل اوردیمیش بیمارستان میلاد شب که دادشم رو از اتاق عمل بیرون اوردن پیش نشسته بودم داشتم میوه میخورد کارد میخوری دستم بود یک دفعه این فکر بد امد تو فکر که نکنه این کارد رو بکنم شکم برادرم بعدش اینقدر عصبانی شدم کارد و برت دادم و هزار بار گفتم لعنت بر شیطان بعد ایت مورد چند دفعه دیگه این فکر بد میومد تو ذهن ولی میگفتم این چه فکر بدی خدا به من کمک کن این از ذهن بره الان دو ماه که امده تو فکرم حتی تمام کاردهای اشپزخونه رو برداشتم ولی فکرهای بدتر میومد تو ذهننم رفتم دکتر اعصاب و روان گفتش که وسواس فکر به وهیچ خطرناک نیست میخواستم بدونم با هیپنوتیزم درمانی من این افکار بد از ذهنم میره الانم قرص انسترا استفاده میکنم

 33. ميترا گفت:

  سلام
  من ١٢ ساله که ازدواج کردم و دو فرزند دارم وقتی ازدواج کردم یه دختر پر انرژی و فعال و بسیار مثبت بودم بسیار با انگیزه و قوی با ارتباطات بسیار
  الان به شدت مظطرب و بی اعتماد به نفس و وابسته و ترسو هستم
  هیچ احساس خوشایندی به زندگی ندارم .دوستی و ارتباط خاصی ندارم دائم دچار تپش قلب و استرسم خواب خوبی ندارم انگیزه ای ندارم
  غمگینم و میلی به ارتباط ندارم

 34. حسین گفت:

  سلام
  من ۲۲ سالمه خیلی به جنس مخالف علاقه دارم
  دوس دارم هر کاری که لازم باشه براشون انجام بدم
  خیلی دارم اذیت میشم دست خودم نیست
  از درس و دانشگاهم و کارم همم افتادم
  آیا با این روش هیپنوتیزم میشه درمان کرد؟

  لطفا پاسخ دهید

  • سلام حسین عزیز.
   بیشتر بنظر میرسد مشکل طرحواره داشته باشید و باید طرحواره درمانی کنید که حدود دو سال هر هفته یک جلسه نیاز دارید که البته من طرحواره درمانی نمیکنم.
   برای اینکه ببینم میشود با هیپنوتیزم به شما کمک کرد یا نه باید حضوری شما ببینم و شرح حال دقیق هیپنوتیزمی از شما بگیرم.
   موفق باشید.

 35. نسرین درویشی گفت:

  سلام آقای دکتر من نسرین هستم متولد ۶۳ هستم هنوز مجردم و مشکل من از سال ۸۷ یا شایدم بیشتر از خانه و خانواده تا اجتماع سرکار و دانشگاه و دوست پسرام این بوده که انرژی من منفی هست و خیلی منفی بافی میکنم و سرشون رو میگیرن اینجور وانمود میکنن که میگن جشم من شور هست شروع میکنن به لباس آبی و مشکی پوشیدن و من هرجا میرم تو ذهنم با خخودم این جمله که اونا در موورد من فک میککن رو مرور می کنم ینی همه زندگی من رو گرفته پسری که خیلی دوستش داشتم رفت خارج و ازدواج کرد و الانم دوست پسرم در مورد منن تغییر کرده و هر موقع به من نگاه میکنه سرشو میگیره و با تیکه و کنایه با من حرف میزنه من میخواخم ببینخم که بیام پیشه شما مشکله من حل میشه یا نه ؟

 36. محمدمهدی سعادتی اصل گفت:

  با عرض سلام خدمت شما جناب دکتر حریری ارجمند
  من ۲۶ سال سن دارم. متاسفانه هنگام برخورد و آداب و معاشرات با دیگران دچار تپش قلب و استرس ناخواسته میشم. بخصوص در جمع دوستان یا در جلسات…
  هرچقدر بیشتر تو محیط قرار میگیرم تا به این مشکل غلبه کنم بی فایدست.
  به نظر شما این مشکل با هیپنوتیزم قابل درمان است یا خیر؟
  با تشکر

 37. میلاد گفت:

  سلام اقای دکتر. ببخشید. من حدود ۵ ماه که بابت گذشته خودم احساس گناه میکنم و همش دچار استرس و درگیری فکری هستم. آیا با این روش درمان من معالجه میشم. لطفا جواب بدید اگر میشه زودتر درمان شروع کنم. این هم بگم که چند جلسه هم با روانشناس کار کردم ولی خیلی نتیجه نگرفتم

 38. فوژان گفت:

  با سلام
  من دختره خیلی شیطونی هستم و همش دوست دارم کار های مورد علاقم رو انجام بدم و کنکوری هستم آیا میشه با هیپنوتیزم درس خون تر بشم !؟

 39. محمد گفت:

  با عرض سلام و وقت بخیر خدمت جنابعالی
  من میخواهم به وسیله ی خواب مصنوعی افکار منفی در ذهن نیمه هوشیارم را از بین ببرم و به وسیله ی متافور و Nlpو شرکت در گروه درمانی ها به ذهنی مثبت برسم و موفقیت های مورد نظرم را کسب کنم.آیا این کار ممکن است؟
  همچنین گاهاً دچار لرزش های دست و پا و چشم میشوم.آیا به وسیله خواب مصنوعی درمان می شود؟

  • سلام محمد عزیز.
   مطلب شما دارای چندین قسمت است که درهم بافته شده است، که بسیاری از آن به من ارتباطی ندارد.
   لرزش های دست و پا و چشم اگر تیک باشد و یا اگر اضطرابی باشد فرق میکند.
   افکار منفی اگر وسواس فکری باشد ۱۲ تا ۱۴ جلسه درمان توسط من نیاز دارد.
   موفق باشید.

 40. ز گفت:

  سلام ببخشید دکتر افسردگی و وسواس فکری با هیپنوتیزم درمان میشه؟ تشکر

 41. بهنام گفت:

  سلام آقای
  آیا امکان داره با کمک هیپنوتیزم سیگار رو ترک کرد؟

 42. مريم گفت:

  سلام همسر من خیلی پرخاشگر است و مرتبا در منزل با صدای بلند فحاشی می کند . دو پسر پیش فعال دارم و این مشکلاتی که در خانه دارم باعث شده که افسردگی شدید بگیرم روزی چند تا قرص اعصاب می خورم تا بتوانم با فرزندانم مهربان و أرام باشم ولی چیزی که من را عذاب می دهد پرخوری عصبی من است که با دارو هم درست نمی شود با کوچکترین استرس و ناراحتی من سراغ خوردن می روم و بعد از ان وجدان درد می گیرم دکتر روانپزشک من هم هر قرصی داده اصلا روی من تاثیز نداشته بخاطر وزن زیادم اعتماد به نفسم رو از دست داده أم و اصلا دوست ندارم با کسی زفت و امد کنم و این افسردگی و وزنم را نیز روز به روز بیشتر می کند من بخاطر کار همسکم در کرج زندگی می کنم و تمام بستگانم در تهران هستند همسرم با رفت و امد من به تهران مشکل دارد و زیاد نمی توانم برای درمان به تهران بیایم
  می خواستم لطف کنید و بگید اگر من دوره های خود هیبنوتیزم را بیایم که ٣ جلسه است أیا مشکل من با خود هیبنوتیذم حل می شود؟

  • دكتر محمد جواد حریری گفت:

   سلام مریم عزیز.
   مشکل میتوان گفت که ایا شما قادر به درمان خودتان هستید یا نه . این بستگی به میزان توانایی های شما دارد . معمولا درمان باید توسط پزشک انجام شود مخصوصا مورد شما که مشکلات دیگری هم مرتب شما را شارژ میکند. با تلفنهای مطب تماس بگیرید.
   موفق باشید.

 43. شیرین گفت:

  سلام.چند ساله با یه پسر دوستم.اون منو دوست داره و تا حالا چند بار ازم خواستگاری کرده ولی عذاب وجدان داره و حالش خیلی بده رفتاراش ضد ونقیضه تا اینکه یروز گفت که یه دختر رو دوست داشته و باهاش رابطه جنسی داشته میدونه که به هم نمیرسن و دختره سالای زیادیه که تنهاش گذاشته. اما خاطرات اون نمیزاره که ازدواج کنه میخواستم بپرسم آیا اون خاطرات با هیپنوتیزم قابل فراموشی هستن؟

 44. رضا گفت:

  باعرض سلام وخسته نباشید . مشکل من کمی پیچیدس نمیتونم حلش کنم وحس میکنم کم کم دارم نابود میشم . من ۲۰ سالمه موضوع برمیگرده به ۳ سال پیش …من با یه دختر خانومی رابطه داشتم …بعداز یک روز این فکر از ذهنم رد شد که امکان اینکه اون خانوم باردار بشه هست یا خیر …فکر مسخره ای بود خودمم میدونستم تا اینکه بعد از دو رو یکی از دوستام یه فیلم بهم داد که ببینم …مستند راز بود اسمش خلاصه بگم … میگفت که به هر چیزی که فکر کنید اتفاق میافته واستون. نمیدونم چه اتفاقی افتاد که بدجور روی من تاثیر گذاشت ..بعدش من که سفت و سخت در شرف درس خواندن و مطالعه بودیم یهو به ذهنم رسید که اگه من فکر کنم اون باردار میشه یعنی امکانش هست باردار بشه .. بعد یه احساس ترس خیلی عجیب بهم درس داد داشت دیونم میکرد…داستان شروع شد …دیگه از اون لحظه به بعد نمیدونم چی شد که هر موقع کتابو باز میکردم مدام اسم اون خانم تو ذهنم تکرار میشد بحدی شدت داشت که نمیتونستم کنترلش کنم نمیدونم چه اتفاقی واسم افتاده داشتم دیونه میشدم بعد کم کم درس خوندن رو کنار گذاشتم ولی رها نشدم .. فکر اینکه نمیتونم درس بخونم بحدی اذیتم میکرد که اون فشار وارد کل مساعل روزمرم شد یعنی دیگه نیاز به کتاب خوندن نبود در حالت عادی هم اون حسو داشتم … بعله اینطوری بود ما بدبخت شدیم دیگه همش دلهره و اظطراب داشتم هر چی منطق و تستدلال میاوردم ذهنم قبول نمیکرد دیگه تنها موندن تو خونه مثه زندان بود واسه فرار ازش همش از خونه میزدم بیرون اخه تو شهر ما روان شناسی نبود که بتونه اینو حل کنه البته بود ولی نمیتونستن.. کم کم به قلیان و خود ارزایی اعتیاد پیدا کردم همون عادت .. زندگیم داشت نابود میشد … منی که یه زمانی ادم اجتماعی بودم این قضیه رونمی تونستم هضم کنم ن میتونستم به کسی بگم ن کاری کنم اخه همه میگفتن دیونه شده خلاصه میکنم بلاخزه بعداز دوسال و از دست دادن امتحانات نهایی و کنکور نمیدونم چی شد که کم کم خود بخود برگشتم به حالت عادی دیگه اون قضیه مثل یه خاطره معمولی بود ن ترس از درس خوندن داشتم ن موقع درس خوندن مدام اسم اون خانوم تو ذهنم تکرار میشد ن اظطراب ن استرس دیگه تموم شده بود خیلی خوشحال بودم تصمیم گرفتم که جبران کنم و واسه کنکور ۹۷ بخونم همین که در شرف استارت زدن بودم نمیدونم چی شد که دوباره دکمه ریست زده شد و دوباره برگشتم به همون حالت اگه امسالم از دست بدم قطعا زندگیم نابود میشه نمیوتونم دوباره دوسال صبر کنم باورتون میشه بعضی وقتا به خود کشی فکر میکنم نمیدونم چیکار کنم خواااااهش میکنم کمک کنید.

 45. پیمان چمانی گفت:

  سلام آقای دکتر من دچار عقده حقارت هستم که مشکلات زیادی به همراه آورده مثل خیال بافی جبرانی جنون آمیز و وسواس ترس و افسردگی و اضطراب عصبی و مشکلات پوستی و غیرو . آیا اینها با هینوتیسم قابل در مان است . بسیار سپاس گذارم از لطف شما

 46. رها گفت:

  سلام آقای دکتر من بطور کلی آدم مضطربی هستم همیشه. به صورتیکه بعضی وقتها تپش قلب میگیرم. آیا هیپنوتزیم درمانی برای من موثر است؟

 47. صبا گفت:

  سلام اقای دکتر.من پنج ساله ک هراس اجتماعی دارم و وقتی میرم توی جمع دل پیچه و نفخ شکم میگیرم و مجبور میشم جمع رو ترک کنم.با هیپنوتیزم میشه این مشکلو حل کرد ؟به چند جلسه نیاز هست؟

 48. مرتضی گفت:

  آقای دکتر حریری عزیز
  از سایت خوبتون و همینطور از پاسخگویی به کاربران ازتون ممنونم . اراتمند شما یکی از بیماران

 49. ناشناس گفت:

  سلام آقای دکتر
  من دارای عادات بد رفتاری و ذهنم همیشه درگیر این رفتارهاست و واقعا دیگه خسته شدم خواستم ببینم با علم شما هیپنوتیزم قابل درمان است؟ باتشکر

  • سلام ناشناس عزیز
   بله با هیپنوتیزم تغییر برخی عادات، تغییر افکار منفی به مثبت امکان پذیر است. در شرح حال اولیه که گرفته می شود مشکل شما بررسی دقیقتری صورت میگیرد و با توجه به شرح حال گرفته شده و انجام تستهای اولیه هیپنوتیزم پذیری شما تعداد جلسات درمان مشخص میگردد. لطفا با مطب تماس بگیرید. سلامت و سرافراز باشید.

 50. مرضیه گفت:

  سلام و وقت بخیر خدمت آقای دکتر حریری و با تشکر از مطالب مفید سایتتون .
  من مشکل افسردگی و بی انگیزیگی دارم البته وقتی مطالب دیگه رو خوندم متوجه شدم که مشکلات من خیلی زیاده …
  اما متاسفانه اصلا امکانش نیست که بیام تهران
  چون تمامی پزشکای بیمارستان تخصصی جزیره کیش به صورت پروازی آخر هفته ها و پارت تایم از تهران میان میخواستم ببینم شما از پزشکان پروازی بیمارستان جزیره کیش هستین یا نه ؟؟
  ممنونم میشم جواب بدین .

دیدگاه خود را به ما بگویید.