اگر از اضطراب و استرس، افسردگي، پرخاشگري، وسواس، ترس هاي بی اساس، لکنت زبان، پانيك (هراس)، ضعف حافظه و اعتماد به نفس رنج می برید و از سایر روشهای درمانی نتیجه نگرفته اید. روشهای نوین هیپنوتیزم درمانی همراه با مشاوره پزشكي راهی برای خاتمه دادن به این مشکلات جسمانی و روانی است. با درمان با هيپنوتيزم بيدار هر روز بهتر و بهتر مي شويد.

موفقیت تحصیلی با هیپنوتیزم یادگیری بخشی از موفقیت تحصیلی است. مانع های ذهنی در پروسه یادگیری و موفقیت تحصیلی زیادند: مشغله های فکری ناشی از درگیریهای داخل خانواده، رقابتها، کمال گرایی ها، درگیریهای داخل مدرسه و دانشگاه، مسایل اقتصادی، پیام های منفی از جانب دیگران چه بصورت عمدی چه بصورت غیر عمدی، حسادتها، تحقیرهای هدفدار […]

هیپنوتیزم در اوج افتخار  در کتاب خلاصه روان پزشکی که مربوط به سال ۱۹۹۸ است و از پرفروش ترین کتابها در زمینه روان پزشکی بالینی است و همانطور که از پزشکان نامداری چون کاپلان و سادوک انتظار می رفت به ان مطالب اصیلی اضافه شده و به این نکته اشاره دارد که در تمام انواع […]

 نگاهی به هیپنوتیزم درمانی مقدمه متن کامل سخنرانی دکتر حریری در جمع پزشکان در آزمایشگاه پارسه هیپنوتراپی در شاخه‌های مختلف طب به ویژه روان‌پزشکی کاربردهای فراوانی دارد، هیپنوتراپی به ‌دلیل توانایی‌های متنوع و شکل خاص تکنیک‌ها، همواره مورد توجه هر دو گروه بیمار و درمان‌گر بوده است. باورهای اشتباهی مانند قدرت هیپنوتیزور، تحت سلطه قرار‌گرفتن […]

هیپنوتیزم واثرتلقین شناخت تلقین یکی از مواردی است که برای بشر بسیار ضروری می باشد . تلقین در ظاهر معنائی ساده و همه فهم دارد ولی مکانیسم تاثیر آن یکی از بغرنجترین ، پیچیده ترین و مجهولترین مسائل است . پدیده تلقین همواره مورد توجه انسانها بوده است . آدمی از اولین روزهای تاریخ بشریت […]

 هیپنوتیزم درمانی یا هیپنوتراپی هیپنوتیزم درمانی یا هیپنوتراپی روش درمانی نویی نیست بلکه سابقه ای به قدمت بشر دارد، بطوریکه در کتاب شفای ابن سینا به عنوان یک پدیده در درمان نیز مطرح شده است. هیپنوتیزم در دوره ای به عنوان طب مکمل معرفی شده بود، ولی از سال ۱۹۹۸ به عنوان یک درمان کامل […]

نجات از معلولیت با هیپنوتیزم  ABSTRACT IN ENGLISH خلاصه و مقدمه :  Case presentation: جلسه سخنرانی دکتر حریری در ۲۶ بهمن ماه ۹۱ در انجمن علمی هیپنوتیزم بالینی ایران با حضور جناب آقای دکتر شریفی روان پزشک و ریاست محترم انجمن هیپنوتیزم و جناب آقای دکتر مهدی فتحی فوق تخصص بیهوشی قلب و استاد دانشگاه […]

هیپنوتیزم بیدارچگونه است ؟ مدتها بود هیپنوتیزم را به روش معمولی بکار می بردم اما همواره به این فکر بودم که با نگرانی های مردم چه کنم ؟ آن دسته از نگرانیهائی که در هیپنوتیزم معمولی  به آنها اشاره کردم . برای آنهایی که باورهای نادرستی از هیپنوتیزم داشتند توضیحات کافی میدادم وقت صرف میکردم و […]

سرفصلهای پیشرفت تحصیلی پیشرفت تحصیلی اجزائی دارد که با شناخت آنها و آموزش و بکارگیری راهکار مناسب برای هر کدام از آنها میتوان باعث پیشرفت تحصیلی یا پیشگیری از افت تحصیلی و یا توقف روند افت تحصیلی شد. در سرفصلها پیشرفت تحصلیلی گروه هدف و مخاطبین من شخص دانش آموز و دانشجو بعنوان یک واحد مستقل و […]

هیپنوتیزم درمانی یا هیپنوتراپی

 پرسشهای متداول در باره هیپنوتیزم ، هیپنوتیزم بیدار -هیپنوتیزم درمانی یا هیپنوتراپی

هیپنوتیزم درمانی یا هیپنوتراپی روش درمانی نویی نیست بلکه سابقه ای به قدمت بشر دارد، بطوریکه در کتاب شفای ابن سینا به عنوان یک پدیده در درمان نیز مطرح شده است. هیپنوتیزم در دوره ای به عنوان طب مکمل معرفی شده بود، ولی از سال ۱۹۹۸ به عنوان یک درمان کامل و در بطن دانش پزشکی جهان پذیرفته شده است . هیپنوتیزم درمانی یک روش جایگزین نیست، تمام بیماری ها را نمی توان با یک روش منفرد درمان کرد و هیپنوتیزم نه ادعا می کند نه توانایی این را دارد که به عنوان یک تکنیک جایگزین روانپزشکی در درمان بیماری های رفتاری و روانی باشد. روانپزشکی دیدگاه دارویی دارد و با تجویز دارو بیماری های رفتاری را درمان می کند، ولی هیپنوتیزم به عنوان یک علم یا پدیده ای است که در آن انسان به ضمیر ناخودآگاه و سیستم غیر ارادی بدن دست یافته و با ایجاد یک پیوند مناسب بین این حوزه و ضمیر خودآگاه، فرد را به شکوفایی ذهنی می رساند. هیپنوتیزم در درمان بیماری هایی از قبیل ترس های ناشناخته و بیمار گونه ، اضطراب های ناشی از ترس، بیماری های روان تنی و یا تیک های عصبی و برخی مسائل روانی و نیز کاهش و یا حتی از بین بردن درد زایمان کمک می کند.
به دلیل عدم اطلاع رسانی در خصوص کاربردهای این علم در درمان بیماری ها، این واژه ناملموس مانده است که ما درصددیم روش های درمانی هیپنوتیزم و کاربردهای آن را در رشته طب منعکس کنیم.

بسیاری از افراد جامعه به این حقیقت پی برده اند که هیپنوتیزم درمانی در معالجه اکثر بیماریهای جسمی، روانی، عاطفی، هیجانی و . . . همچنین در درمان ضربه های روانی، اضطراب، افسردگی، ترس های ناشناخته و عصبی  یا فوبیا ها، مشکلات رفتاری، و … تاثیرات موثر و مهمی دارد. لذا در سالهای اخیر، در کشورهای مختلف علاقه مردم در زمینه هیپنوتیزم درمانی افزایش شگرفی پیدا کرده است.  در هیپنوتیزم درمانی  درمانگر برای کمک به درمان یک بیماری یا تقویت یک صفت مطلوب بیمار را یاری می کند تا در حالت هیپنوز قرار گیرد و تلقیناتی با هدف درمان به بیمار ارائه می شود. به این نوع هیپنوتیزم، هیپنوتیزم بالینی یا  Clinical Hypnotism می گویند. لازمه آن این است که درمانگر بلد باشد چگونه فرد را به سمت هیپنوز راهنمایی کند و چه نوع تلقیناتی به او ارایه دهد. “هیپنوتیزم درمانی” یا “هیپنوتراپی” یک روش درمان است که در یک مرحله یا مراحلی از آن از هیپنوتیزم استفاده می شود. هـیـپـنـوز یـک کـار آمـوزشی است. به مریض تفهیم می شود که بیماری اش از چه نوع ماهیتی است. فرد شناخت بهتری از بیماری خود پیدا می کند و به او تلقیناتی داده می شود که چگونه باید با این بیماری مقابله کرد. بنابراین لااقل بیش از یک جلسه لازم است. ترجیحا جلسات بیشتر کمک کـنـنـده اسـت. امـا اگـر فرد هیپنوزپذیری خوبی داشـتـه بـاشـد و درمـانـگـر هـم بـتـوانـد بـه خـوبـی آموزش دهد، بیمار می تواند حتی با گوش دادن بـه نـوار ضبـط شـده و ادامـه دادن تمـرینـاتـی کـه درمانگر در یک جلسه به بیمار آموزش می دهد بـهترین نتیجه را بگیرد. البته مهم است که فرد تـــوانـــایـــی جـــذب مــطــلـــب را داشــتـــه بـــاشــد و هیپنوزپذیری خوبی دارا باشد.

هیپنوتیزم درمانی می تواند به دو شکل متفاوت صورت بگیرد:

۱- دگر هیپنوتیزم درمانی:

در این حالت، درمانگر پس از صحبت کردن با بیمار و ایجاد آمادگی ذهنی و روحی در او، در صورت نیاز بیمار به القای خلسه هیپنوتیزمی، او را به عمق مناسبی که برای برنامه درمانی اش مناسب باشد، می رساند و در این شرایط به هیپنوتیزم درمانی می پردازد.

آیا هیپنوز خطری برای فرد هیپنوز شونده دارد؟

‌خیر! اگر هیپنوز درست و توسط کسی که به هیپنوز مسلط است و یک درمانگر آموزش دیده است، انجام شود، هیچ گونه خطری را برای فرد به دنبال ندارد. اما قبول داریم که هیپنوز ناشیانه و آماتور ممکن است خطراتی برای روان و مغز داشته باشد.هیپنوز آموزش لازم دارد و کسی که می خواهد اقدامی در این زمینه انجام دهد باید اجازه این کار را داشته باشد.

‌در مورد تکنیک هیپنوز نیز باید گفته شود  از زمانی که فرد وارد وضعیت هیپنوز می شود تا زمانی که از این وضعیت بیرون می آید مسیری مانند مسیر زیر طی می شود که ‌رایــج تــریــن تـکـنـیــک استفـاده از روش آرام ســـازی پـیــش رونــده عـضــلانــی اســت. از فــرد خـواسـتـه می شود که راحت تکیه بدهد. متنی گفته می شود که براساس آن از فرد خواسته می شود که اجازه دهد عضلات بدنش به ترتیب از پنجه پا ریلکس و شل شود. سپس عضلات کف پا، ساق پا و …، از فرد خواسته می شود اجازه دهد که آرامش به صورت صعودی از اندامش بالا رود. در اثنا هم از شخص می خواهیم هر وقت ریلکس شدن را در عضلات مختلف حس کرد بـا انـگـشـت خـود اشـاره دهـد. به این اصطلاحا سیگنال فکری- حرکتی می‌گویند.
بـه هـمـیـن تـرتـیـب ادامـه پـیـدا مـی کـنـد تا کل عضلات از کف پا تا سر ریلکس و شل شوند. این الـقـا هـیـپـنـوز اسـت. در مـرحـلـه بـعـد الـقـائات و تـلـقـیـنـاتـی متناسب با مشکل بیمار به وی ارائه می‌شود.
در ایـن تـلـقـیـنـات بـه فـرد تـلـقین می شود که تـــوانــایــی کـنـتــرل رفـتــار خــود را دارد چــرا کــه می‌خواهد رابطه ای خوب با اطرافیانش داشته بـاشد. معمولا القا هیپنوز حدود ۱۵دقیقه طول می کشد.
تلقینات درمانی نیز حدود ۱۵تا۲۰ دقیقه طول مـی کـشـد. برای بازگشت از هیپنوز هم از فرد خــواسـتــه مــی شــود کــه بـا شـمـارش مـعـکـوس چشمـانـش را باز خواهد کرد و تمام آرامش و نکات مثبتی که در این زمان تجربه کرده است را همراه خواهد داشت .

یک جلسه هیپنوتیزم در این شرایط حدود ۴۵ دقیقه طول خواهد کشید.

علم هیپنوز چقدر در مراکز آموزشی و درمانی توسعه یافته است؟

‌متاسفانه هیپنوز گسترش بسیار محدودی داشته است. با توجه به اینکه هیپنوتیزم بسیار وقت گیر است و نیازمند مایه گذاشتن از خود است چندان مقبول درمانگران نیست. از نظر مالی نیز چندان سودآور نیست بلکه کاهش درآمد را هم می تواند به همراه داشته باشد . این عوامل سبب شده است که تنها علاقمندان به این رشته وارد هیپنوتیزم شوند. گسترش آگاهی های عمومی نیز در این زمینه اندک بوده است. بنابراین هیپنوتیزم چندان گسترش نیافته است. معتقدیم یوگا، مدیتیشن و  TM ‌نوعی  Self hypnosis هستند.‌هر سه مورد یک وجه مشترک دارند. همه موارد نوعی کارکردن با درون و  Self Help ‌هستند. اما هیپنوتیزم هیچ ربطی به فلسفه و ایدئولوژی ندارد. در حالی که  TM ‌و یوگا نامگذاری های خاص دارند. خصوصا  TM ‌فلسفه و ایدئولوژی خاص خود را دارد.

 ۲- خود هیپنوتیزم درمانی:

در این روش کافی است بیمار طی ۲ یا ۳ جلسه ، طریقه استفاده از خود هیپنوتیزم و نحوه درمان و تلقین به خود را بیاموزد. پس از آن می تواند با روشی که یاد گرفته خودش را در خلسه هیپنوتیزمی قرار دهد و در این شرایط، به صورت ذهنی ، متن تلقین را مرور کند و یا به نوار صوتی که پس از چند دقیقه سکوت. (مدت لازم برای رسیدن او به حالت خود هیپنوتیزم) متن تلقین را پخش می کند ، گوش دهد. در این وضعیت ، بیمار بدون نیاز به مراجعات مکرر به مطب پزشک و صرف هزینه گزاف ، خودش این برنامه درمانی را انجام می دهد.

مطالب  مرتبط :

تعریف هیپنوتیزم

تاریخچه هیپنوتیزم

فوائد هیپنوتیزم

انواع هیپنوتیزم

هیپنوتیزم علمی را بیشتر بشناسیم

کلیدهای اصلی موفقیت هیپنوتیزم

هیپنوتیزم بیدار چگونه است

هیپنوتیزم را چطور تعریف می کنید

هیپنوتیزم شاهکارش ایجاد آرامش است

هیپنوتیزم درمانی یا هیپنوتراپی

زندگی خوب با هیپنوتیزم بیدار

ارتباط ریلکسیشن و هیپنوتیزم

همسو نگری با بیمار

باورهای نادرست

آموزش فن خود هیپنوتیزم

تعریف ضمیر خود آگاه و ناخود آگاه

پرسشهای متداول در مورد هیپنوتیزم

شرایط لازم جهت انجام هیپنوتیزم

آمادگی جهت آموزش خود هیپنوتیزم

 بازدید کننده محترم؛

 لطفا در صورتیکه قصد دارید هر یک از مطالب این وب سایت  را به هر شکل، اعم از شفاهی، مکتوب و یا دیجیتالی، نقل یا منتشر فرموده یا به اشتراک بگذارید، خواهشمندم لینک مستقیم و اشاره صریح به سایت هیپنوتیزم بیدار دات کام   www.HypnotismBidaar.com داشته باشید.

 کلیه حقوق این سایت برای مدیر و مالک آن محفوظ است، لطفا شما هم آنرا محفوظ و محترم بشمارید.

 متشکرم

دکتر محمد جواد حریری ، پزشک و هیپنوتراپیست (هیپنوتیزم درمان گر ) هیپنوتیزم بیدار بالینی ایران

۳۴۰ دیدگاه نوشته شده است! می توانید دیدگاه خود را بنویسید

 1. زیبا گفت:

  سلام بیماری آسم با هیپنوتیزم درمان میشه

 2. رسول گفت:

  سلام جناب دکتر حریری
  پسر من از ۲ سالگی بر اثر فشار شدید روحی و ترس دیگر قادر به سخن گفتن نیست و بعد از ۶ ماه کلاس های گفتار درمانی چند کلمه انهم خیلی نامفهوم بیان میکنه ایا روش شما کمکی به گفتار او خواهد کرد ضمنا ترس شدیدی از دکتر ومطب دکتر دارد

  با تشکر

 3. سارا خانم گفت:

  سلام .من ۱۳ساله ام اس دارم. ولی دو ساله از نظر جسمی مشکل دارم.
  خیلی نگرانم و از ایندم میترسم.و احساس میکنم از نظر جسمی هم با این درگیری فکری دارم تحلیل میرم.از وقتی جدا شدم اینطوری شدم.با روش شما میتونم از نظر ذهنی آروم بشم و بیماریم رو متوقف کنم.

 4. محمد گفت:

  با‌سلام
  من‌۱سالو نیم هستش به علت مشکل قلبی دچار استرس شدم و با هر دردی حس میکنم که واسه قلبمه
  رفتم پیش دکتر قلب گفت‌قلبم خوب شده
  مشکل معده داشتم خوب شدم
  اما هنوز دردای قلب و معده ی من هنوز هست‌و هر روز عذاب آوره برام
  سوزش معده ، سوزش روی قلب ، سوزش عضله زیر بغل ، سوزش پهلو چپ ، گرفتگی عضله پشت جناق سینه یعنی دقیقا پشت‌قلب
  نمیدونم اثرات چی هست و‌تشخیصش چیه
  همه دکترا میگن مشکل استرس و روحی هستش
  دارو‌میخورم‌چند‌ماهه‌اما خوب نمیشم
  آیا با روش هیپنوتیزم‌ و روش درمانی شما جواب میگیرم؟؟

  • سلام محمد عزیز.
   کاش سن خودتان را هم فرموده بودید. بهرحال ، هیپنوتیزم برای رفع اضطرابهای شما موثر است. بیماریهای روان تنی و پانیک و وسواسهای فکری هر سه عذاب آور هستند که در مورد شما هیپنوتیزم برای رفع مشکل شما موثر است. با تلفنهای مطب تماس بگیرید.
   موفق باشید.

 5. زیبا گفت:

  سلام من آسم دارم روزی سه تا چهار بار اسپری میزنم میخوام بدونم با هیپنوتیزم درمان میشم و چند جلسه طول میکشه

 6. مهوش گفت:

  سلام آقای دکتر من آسم دارم جدیدا روزی سه تا چهار بار اسپری سالبو تامول استفاده میکنم با هیپنوتیزم درمان میشم و چند جلسه طول میکشه

 7. سروش گفت:

  سلام خسته نباشید دکتر جان من پسری هستم ۲۱ ساله هر روز تو ذهنم تکرار میشه که من همجنس گرا شدم ولی اصلا علاقه ای به همجنسگرایی ندارم میخواستم ببینم چه کاری میتونم بکنم بیام مطب کمکی میکنه من از این فکرای منفی دور شم ممنون از لطفتون

  • سلام سروش عزیز
   گاهی اینگونه افکار منفی ناشی از افسردگی و برخی مربوط به وسواس فکری است. در شرح حالی که در جلسه اول از مراجعه کننده گرفته می شود به ابعاد مختلف مشکل فرد رسیدگی و تشخیص و برنامه درمان گذاشته می شود. اینگونه افکار با هیپنوتیزم درمانی به روش من قابل درمان است . سلامت و موفق باشید.

 8. فریبا گفت:

  با سلام همسر من به شدت نسبت به زلزله ترس دارد به حدی که زنگی عادی او مختل شده و هیچ لحظه ای نیست که به موضوع دیگری فکر کند و در کل منفی بین و خیلی ایده آل گرا هست و زندگی را بر خود جهنم کرده آیا با هیبنوتیزم درمان میشود؟؟

 9. اسو گفت:

  سلام اقای دکتر جواد حریری من تقربیا ۱۴ ساله بودم که با دادشم برای عمل اوردیمیش بیمارستان میلاد شب که دادشم رو از اتاق عمل بیرون اوردن پیش نشسته بودم داشتم میوه میخورد کارد میخوری دستم بود یک دفعه این فکر بد امد تو فکر که نکنه این کارد رو بکنم شکم برادرم بعدش اینقدر عصبانی شدم کارد و برت دادم و هزار بار گفتم لعنت بر شیطان بعد ایت مورد چند دفعه دیگه این فکر بد میومد تو ذهن ولی میگفتم این چه فکر بدی خدا به من کمک کن این از ذهن بره الان دو ماه که امده تو فکرم حتی تمام کاردهای اشپزخونه رو برداشتم ولی فکرهای بدتر میومد تو ذهننم رفتم دکتر اعصاب و روان گفتش که وسواس فکر به وهیچ خطرناک نیست میخواستم بدونم با هیپنوتیزم درمانی من این افکار بد از ذهنم میره الانم قرص انسترا استفاده میکنم

 10. ميترا گفت:

  سلام
  من ١٢ ساله که ازدواج کردم و دو فرزند دارم وقتی ازدواج کردم یه دختر پر انرژی و فعال و بسیار مثبت بودم بسیار با انگیزه و قوی با ارتباطات بسیار
  الان به شدت مظطرب و بی اعتماد به نفس و وابسته و ترسو هستم
  هیچ احساس خوشایندی به زندگی ندارم .دوستی و ارتباط خاصی ندارم دائم دچار تپش قلب و استرسم خواب خوبی ندارم انگیزه ای ندارم
  غمگینم و میلی به ارتباط ندارم

 11. حسین گفت:

  سلام
  من ۲۲ سالمه خیلی به جنس مخالف علاقه دارم
  دوس دارم هر کاری که لازم باشه براشون انجام بدم
  خیلی دارم اذیت میشم دست خودم نیست
  از درس و دانشگاهم و کارم همم افتادم
  آیا با این روش هیپنوتیزم میشه درمان کرد؟

  لطفا پاسخ دهید

  • سلام حسین عزیز.
   بیشتر بنظر میرسد مشکل طرحواره داشته باشید و باید طرحواره درمانی کنید که حدود دو سال هر هفته یک جلسه نیاز دارید که البته من طرحواره درمانی نمیکنم.
   برای اینکه ببینم میشود با هیپنوتیزم به شما کمک کرد یا نه باید حضوری شما ببینم و شرح حال دقیق هیپنوتیزمی از شما بگیرم.
   موفق باشید.

 12. نسرین درویشی گفت:

  سلام آقای دکتر من نسرین هستم متولد ۶۳ هستم هنوز مجردم و مشکل من از سال ۸۷ یا شایدم بیشتر از خانه و خانواده تا اجتماع سرکار و دانشگاه و دوست پسرام این بوده که انرژی من منفی هست و خیلی منفی بافی میکنم و سرشون رو میگیرن اینجور وانمود میکنن که میگن جشم من شور هست شروع میکنن به لباس آبی و مشکی پوشیدن و من هرجا میرم تو ذهنم با خخودم این جمله که اونا در موورد من فک میککن رو مرور می کنم ینی همه زندگی من رو گرفته پسری که خیلی دوستش داشتم رفت خارج و ازدواج کرد و الانم دوست پسرم در مورد منن تغییر کرده و هر موقع به من نگاه میکنه سرشو میگیره و با تیکه و کنایه با من حرف میزنه من میخواخم ببینخم که بیام پیشه شما مشکله من حل میشه یا نه ؟

 13. محمدمهدی سعادتی اصل گفت:

  با عرض سلام خدمت شما جناب دکتر حریری ارجمند
  من ۲۶ سال سن دارم. متاسفانه هنگام برخورد و آداب و معاشرات با دیگران دچار تپش قلب و استرس ناخواسته میشم. بخصوص در جمع دوستان یا در جلسات…
  هرچقدر بیشتر تو محیط قرار میگیرم تا به این مشکل غلبه کنم بی فایدست.
  به نظر شما این مشکل با هیپنوتیزم قابل درمان است یا خیر؟
  با تشکر

  • سلام جناب سعادتی عزیز
   مشکل اضطرابی شما ترسهای اجتماعی یا سوشال فوبیاست که خوشبختانه با درمانهای هیپنوتیزمی به روش من خیلی خوب قابل درمان است و نیاز به ۷ تا ۸ جلسه هیپنوتراپی دارد. سلامت و موفق باشید.

 14. میلاد گفت:

  سلام اقای دکتر. ببخشید. من حدود ۵ ماه که بابت گذشته خودم احساس گناه میکنم و همش دچار استرس و درگیری فکری هستم. آیا با این روش درمان من معالجه میشم. لطفا جواب بدید اگر میشه زودتر درمان شروع کنم. این هم بگم که چند جلسه هم با روانشناس کار کردم ولی خیلی نتیجه نگرفتم

 15. فوژان گفت:

  با سلام
  من دختره خیلی شیطونی هستم و همش دوست دارم کار های مورد علاقم رو انجام بدم و کنکوری هستم آیا میشه با هیپنوتیزم درس خون تر بشم !؟

 16. محمد گفت:

  با عرض سلام و وقت بخیر خدمت جنابعالی
  من میخواهم به وسیله ی خواب مصنوعی افکار منفی در ذهن نیمه هوشیارم را از بین ببرم و به وسیله ی متافور و Nlpو شرکت در گروه درمانی ها به ذهنی مثبت برسم و موفقیت های مورد نظرم را کسب کنم.آیا این کار ممکن است؟
  همچنین گاهاً دچار لرزش های دست و پا و چشم میشوم.آیا به وسیله خواب مصنوعی درمان می شود؟

  • سلام محمد عزیز.
   مطلب شما دارای چندین قسمت است که درهم بافته شده است، که بسیاری از آن به من ارتباطی ندارد.
   لرزش های دست و پا و چشم اگر تیک باشد و یا اگر اضطرابی باشد فرق میکند.
   افکار منفی اگر وسواس فکری باشد ۱۲ تا ۱۴ جلسه درمان توسط من نیاز دارد.
   موفق باشید.

 17. ز گفت:

  سلام ببخشید دکتر افسردگی و وسواس فکری با هیپنوتیزم درمان میشه؟ تشکر

 18. بهنام گفت:

  سلام آقای
  آیا امکان داره با کمک هیپنوتیزم سیگار رو ترک کرد؟

دیدگاه خود را به ما بگویید.