اگر از اضطراب و استرس، افسردگي، پرخاشگري، وسواس، ترس هاي بی اساس، لکنت زبان، پانيك (هراس)، ضعف حافظه و اعتماد به نفس رنج می برید و از سایر روشهای درمانی نتیجه نگرفته اید. روشهای نوین هیپنوتیزم درمانی همراه با مشاوره پزشكي راهی برای خاتمه دادن به این مشکلات جسمانی و روانی است. با درمان با هيپنوتيزم بيدار هر روز بهتر و بهتر مي شويد.

هیپنوتیزم در اوج افتخار  در کتاب خلاصه روان پزشکی که مربوط به سال ۱۹۹۸ است و از پرفروش ترین کتابها در زمینه روان پزشکی بالینی است و همانطور که از پزشکان نامداری چون کاپلان و سادوک انتظار می رفت به ان مطالب اصیلی اضافه شده و به این نکته اشاره دارد که در تمام انواع […]

 نگاهی به هیپنوتیزم درمانی مقدمه متن کامل سخنرانی دکتر حریری در جمع پزشکان در آزمایشگاه پارسه هیپنوتراپی در شاخه‌های مختلف طب به ویژه روان‌پزشکی کاربردهای فراوانی دارد، هیپنوتراپی به ‌دلیل توانایی‌های متنوع و شکل خاص تکنیک‌ها، همواره مورد توجه هر دو گروه بیمار و درمان‌گر بوده است. باورهای اشتباهی مانند قدرت هیپنوتیزور، تحت سلطه قرار‌گرفتن […]

هیپنوتیزم واثرتلقین شناخت تلقین یکی از مواردی است که برای بشر بسیار ضروری می باشد . تلقین در ظاهر معنائی ساده و همه فهم دارد ولی مکانیسم تاثیر آن یکی از بغرنجترین ، پیچیده ترین و مجهولترین مسائل است . پدیده تلقین همواره مورد توجه انسانها بوده است . آدمی از اولین روزهای تاریخ بشریت […]

 هیپنوتیزم درمانی یا هیپنوتراپی هیپنوتیزم درمانی یا هیپنوتراپی روش درمانی نویی نیست بلکه سابقه ای به قدمت بشر دارد، بطوریکه در کتاب شفای ابن سینا به عنوان یک پدیده در درمان نیز مطرح شده است. هیپنوتیزم در دوره ای به عنوان طب مکمل معرفی شده بود، ولی از سال ۱۹۹۸ به عنوان یک درمان کامل […]

نجات از معلولیت با هیپنوتیزم  ABSTRACT IN ENGLISH خلاصه و مقدمه :  Case presentation: جلسه سخنرانی دکتر حریری در ۲۶ بهمن ماه ۹۱ در انجمن علمی هیپنوتیزم بالینی ایران با حضور جناب آقای دکتر شریفی روان پزشک و ریاست محترم انجمن هیپنوتیزم و جناب آقای دکتر فتحی فوق تخصص بیهوشی قلب و استاد دانشگاه علوم […]

هیپنوتیزم بیدارچگونه است ؟ مدتها بود هیپنوتیزم را به روش معمولی بکار می بردم اما همواره به این فکر بودم که با نگرانی های مردم چه کنم ؟ آن دسته از نگرانیهائی که در هیپنوتیزم معمولی  به آنها اشاره کردم . برای آنهایی که باورهای نادرستی از هیپنوتیزم داشتند توضیحات کافی میدادم وقت صرف میکردم و […]

سرفصلهای پیشرفت تحصیلی پیشرفت تحصیلی اجزائی دارد که با شناخت آنها و آموزش و بکارگیری راهکار مناسب برای هر کدام از آنها میتوان باعث پیشرفت تحصیلی یا پیشگیری از افت تحصیلی و یا توقف روند افت تحصیلی شد. در سرفصلها پیشرفت تحصلیلی گروه هدف و مخاطبین من شخص دانش آموز و دانشجو بعنوان یک واحد مستقل و […]

هیپنوتیزم درمانی یا هیپنوتراپی

 پرسشهای متداول در باره هیپنوتیزم ، هیپنوتیزم بیدار -هیپنوتیزم درمانی یا هیپنوتراپی

هیپنوتیزم درمانی یا هیپنوتراپی روش درمانی نویی نیست بلکه سابقه ای به قدمت بشر دارد، بطوریکه در کتاب شفای ابن سینا به عنوان یک پدیده در درمان نیز مطرح شده است. هیپنوتیزم در دوره ای به عنوان طب مکمل معرفی شده بود، ولی از سال ۱۹۹۸ به عنوان یک درمان کامل و در بطن دانش پزشکی جهان پذیرفته شده است . هیپنوتیزم درمانی یک روش جایگزین نیست، تمام بیماری ها را نمی توان با یک روش منفرد درمان کرد و هیپنوتیزم نه ادعا می کند نه توانایی این را دارد که به عنوان یک تکنیک جایگزین روانپزشکی در درمان بیماری های رفتاری و روانی باشد. روانپزشکی دیدگاه دارویی دارد و با تجویز دارو بیماری های رفتاری را درمان می کند، ولی هیپنوتیزم به عنوان یک علم یا پدیده ای است که در آن انسان به ضمیر ناخودآگاه و سیستم غیر ارادی بدن دست یافته و با ایجاد یک پیوند مناسب بین این حوزه و ضمیر خودآگاه، فرد را به شکوفایی ذهنی می رساند. هیپنوتیزم در درمان بیماری هایی از قبیل ترس های ناشناخته و بیمار گونه ، اضطراب های ناشی از ترس، بیماری های روان تنی و یا تیک های عصبی و برخی مسائل روانی و نیز کاهش و یا حتی از بین بردن درد زایمان کمک می کند.
به دلیل عدم اطلاع رسانی در خصوص کاربردهای این علم در درمان بیماری ها، این واژه ناملموس مانده است که ما درصددیم روش های درمانی هیپنوتیزم و کاربردهای آن را در رشته طب منعکس کنیم.

بسیاری از افراد جامعه به این حقیقت پی برده اند که هیپنوتیزم درمانی در معالجه اکثر بیماریهای جسمی، روانی، عاطفی، هیجانی و . . . همچنین در درمان ضربه های روانی، اضطراب، افسردگی، ترس های ناشناخته و عصبی  یا فوبیا ها، مشکلات رفتاری، و … تاثیرات موثر و مهمی دارد. لذا در سالهای اخیر، در کشورهای مختلف علاقه مردم در زمینه هیپنوتیزم درمانی افزایش شگرفی پیدا کرده است.  در هیپنوتیزم درمانی  درمانگر برای کمک به درمان یک بیماری یا تقویت یک صفت مطلوب بیمار را یاری می کند تا در حالت هیپنوز قرار گیرد و تلقیناتی با هدف درمان به بیمار ارائه می شود. به این نوع هیپنوتیزم، هیپنوتیزم بالینی یا  Clinical Hypnotism می گویند. لازمه آن این است که درمانگر بلد باشد چگونه فرد را به سمت هیپنوز راهنمایی کند و چه نوع تلقیناتی به او ارایه دهد. “هیپنوتیزم درمانی” یا “هیپنوتراپی” یک روش درمان است که در یک مرحله یا مراحلی از آن از هیپنوتیزم استفاده می شود. هـیـپـنـوز یـک کـار آمـوزشی است. به مریض تفهیم می شود که بیماری اش از چه نوع ماهیتی است. فرد شناخت بهتری از بیماری خود پیدا می کند و به او تلقیناتی داده می شود که چگونه باید با این بیماری مقابله کرد. بنابراین لااقل بیش از یک جلسه لازم است. ترجیحا جلسات بیشتر کمک کـنـنـده اسـت. امـا اگـر فرد هیپنوزپذیری خوبی داشـتـه بـاشـد و درمـانـگـر هـم بـتـوانـد بـه خـوبـی آموزش دهد، بیمار می تواند حتی با گوش دادن بـه نـوار ضبـط شـده و ادامـه دادن تمـرینـاتـی کـه درمانگر در یک جلسه به بیمار آموزش می دهد بـهترین نتیجه را بگیرد. البته مهم است که فرد تـــوانـــایـــی جـــذب مــطــلـــب را داشــتـــه بـــاشــد و هیپنوزپذیری خوبی دارا باشد.

هیپنوتیزم درمانی می تواند به دو شکل متفاوت صورت بگیرد:

۱- دگر هیپنوتیزم درمانی:

در این حالت، درمانگر پس از صحبت کردن با بیمار و ایجاد آمادگی ذهنی و روحی در او، در صورت نیاز بیمار به القای خلسه هیپنوتیزمی، او را به عمق مناسبی که برای برنامه درمانی اش مناسب باشد، می رساند و در این شرایط به هیپنوتیزم درمانی می پردازد.

آیا هیپنوز خطری برای فرد هیپنوز شونده دارد؟

‌خیر! اگر هیپنوز درست و توسط کسی که به هیپنوز مسلط است و یک درمانگر آموزش دیده است، انجام شود، هیچ گونه خطری را برای فرد به دنبال ندارد. اما قبول داریم که هیپنوز ناشیانه و آماتور ممکن است خطراتی برای روان و مغز داشته باشد.هیپنوز آموزش لازم دارد و کسی که می خواهد اقدامی در این زمینه انجام دهد باید اجازه این کار را داشته باشد.

‌در مورد تکنیک هیپنوز نیز باید گفته شود  از زمانی که فرد وارد وضعیت هیپنوز می شود تا زمانی که از این وضعیت بیرون می آید مسیری مانند مسیر زیر طی می شود که ‌رایــج تــریــن تـکـنـیــک استفـاده از روش آرام ســـازی پـیــش رونــده عـضــلانــی اســت. از فــرد خـواسـتـه می شود که راحت تکیه بدهد. متنی گفته می شود که براساس آن از فرد خواسته می شود که اجازه دهد عضلات بدنش به ترتیب از پنجه پا ریلکس و شل شود. سپس عضلات کف پا، ساق پا و …، از فرد خواسته می شود اجازه دهد که آرامش به صورت صعودی از اندامش بالا رود. در اثنا هم از شخص می خواهیم هر وقت ریلکس شدن را در عضلات مختلف حس کرد بـا انـگـشـت خـود اشـاره دهـد. به این اصطلاحا سیگنال فکری- حرکتی می‌گویند.
بـه هـمـیـن تـرتـیـب ادامـه پـیـدا مـی کـنـد تا کل عضلات از کف پا تا سر ریلکس و شل شوند. این الـقـا هـیـپـنـوز اسـت. در مـرحـلـه بـعـد الـقـائات و تـلـقـیـنـاتـی متناسب با مشکل بیمار به وی ارائه می‌شود.
در ایـن تـلـقـیـنـات بـه فـرد تـلـقین می شود که تـــوانــایــی کـنـتــرل رفـتــار خــود را دارد چــرا کــه می‌خواهد رابطه ای خوب با اطرافیانش داشته بـاشد. معمولا القا هیپنوز حدود ۱۵دقیقه طول می کشد.
تلقینات درمانی نیز حدود ۱۵تا۲۰ دقیقه طول مـی کـشـد. برای بازگشت از هیپنوز هم از فرد خــواسـتــه مــی شــود کــه بـا شـمـارش مـعـکـوس چشمـانـش را باز خواهد کرد و تمام آرامش و نکات مثبتی که در این زمان تجربه کرده است را همراه خواهد داشت .

یک جلسه هیپنوتیزم در این شرایط حدود ۴۵ دقیقه طول خواهد کشید.

علم هیپنوز چقدر در مراکز آموزشی و درمانی توسعه یافته است؟

‌متاسفانه هیپنوز گسترش بسیار محدودی داشته است. با توجه به اینکه هیپنوتیزم بسیار وقت گیر است و نیازمند مایه گذاشتن از خود است چندان مقبول درمانگران نیست. از نظر مالی نیز چندان سودآور نیست بلکه کاهش درآمد را هم می تواند به همراه داشته باشد . این عوامل سبب شده است که تنها علاقمندان به این رشته وارد هیپنوتیزم شوند. گسترش آگاهی های عمومی نیز در این زمینه اندک بوده است. بنابراین هیپنوتیزم چندان گسترش نیافته است. معتقدیم یوگا، مدیتیشن و  TM ‌نوعی  Self hypnosis هستند.‌هر سه مورد یک وجه مشترک دارند. همه موارد نوعی کارکردن با درون و  Self Help ‌هستند. اما هیپنوتیزم هیچ ربطی به فلسفه و ایدئولوژی ندارد. در حالی که  TM ‌و یوگا نامگذاری های خاص دارند. خصوصا  TM ‌فلسفه و ایدئولوژی خاص خود را دارد.

 ۲- خود هیپنوتیزم درمانی:

در این روش کافی است بیمار طی ۲ یا ۳ جلسه ، طریقه استفاده از خود هیپنوتیزم و نحوه درمان و تلقین به خود را بیاموزد. پس از آن می تواند با روشی که یاد گرفته خودش را در خلسه هیپنوتیزمی قرار دهد و در این شرایط، به صورت ذهنی ، متن تلقین را مرور کند و یا به نوار صوتی که پس از چند دقیقه سکوت. (مدت لازم برای رسیدن او به حالت خود هیپنوتیزم) متن تلقین را پخش می کند ، گوش دهد. در این وضعیت ، بیمار بدون نیاز به مراجعات مکرر به مطب پزشک و صرف هزینه گزاف ، خودش این برنامه درمانی را انجام می دهد.

مطالب  مرتبط :

تعریف هیپنوتیزم

تاریخچه هیپنوتیزم

فوائد هیپنوتیزم

انواع هیپنوتیزم

هیپنوتیزم علمی را بیشتر بشناسیم

کلیدهای اصلی موفقیت هیپنوتیزم

هیپنوتیزم بیدار چگونه است

هیپنوتیزم را چطور تعریف می کنید

هیپنوتیزم شاهکارش ایجاد آرامش است

هیپنوتیزم درمانی یا هیپنوتراپی

زندگی خوب با هیپنوتیزم بیدار

ارتباط ریلکسیشن و هیپنوتیزم

همسو نگری با بیمار

باورهای نادرست

آموزش فن خود هیپنوتیزم

تعریف ضمیر خود آگاه و ناخود آگاه

پرسشهای متداول در مورد هیپنوتیزم

شرایط لازم جهت انجام هیپنوتیزم

آمادگی جهت آموزش خود هیپنوتیزم

 بازدید کننده محترم؛

 لطفا در صورتیکه قصد دارید هر یک از مطالب این وب سایت  را به هر شکل، اعم از شفاهی، مکتوب و یا دیجیتالی، نقل یا منتشر فرموده یا به اشتراک بگذارید، خواهشمندم لینک مستقیم و اشاره صریح به سایت هیپنوتیزم بیدار دات کام   www.HypnotismBidaar.com داشته باشید.

 کلیه حقوق این سایت برای مدیر و مالک آن محفوظ است، لطفا شما هم آنرا محفوظ و محترم بشمارید.

 متشکرم

دکتر محمد جواد حریری ، پزشک و هیپنوتراپیست (هیپنوتیزم درمان گر ) هیپنوتیزم بیدار بالینی ایران

۲۹۳ دیدگاه نوشته شده است! می توانید دیدگاه خود را بنویسید

 1. مرضیه گفت:

  سلام و وقت بخیر خدمت آقای دکتر حریری و با تشکر از مطالب مفید سایتتون .
  من مشکل افسردگی و بی انگیزیگی دارم البته وقتی مطالب دیگه رو خوندم متوجه شدم که مشکلات من خیلی زیاده …
  اما متاسفانه اصلا امکانش نیست که بیام تهران
  چون تمامی پزشکای بیمارستان تخصصی جزیره کیش به صورت پروازی آخر هفته ها و پارت تایم از تهران میان میخواستم ببینم شما از پزشکان پروازی بیمارستان جزیره کیش هستین یا نه ؟؟
  ممنونم میشم جواب بدین .

 2. محمد گفت:

  سلام اقای دکتر خسته نباشید
  مشکل بنده ترس از عدم موفقیت در زندگی و کسب و کار هست و ترس از شکست در شغلی که انتخاب کردم
  ایا با هیپنوتراپی مشکل من حل میشه ؟
  ممنون از شما

 3. مرجان گفت:

  سلام آقای دکتر .خسته نباشید. من واقعا نامزدمو دوست داشتم ولی بعداز نامزدیمون کم کم افسردگی گرفتم و از نامزدمم بدم اومده و الان هرکاری میکنم نمیتونم توجهمو بزارم رو خوبیهاش و اتفاقات بد این چند ماهو فراموش کنم . بعد ۷ ماه نامزدیمونو بهم زدم .من میخوام بدونم میتونم با هیپنوتیزم دوباره عاشقش بشم؟؟آخه نامزدم به خاطر علاقه شدیدی که به من داشت از روز جداییمون چندبار بردنش بیمارستان

  • سلام مرجان خانم
   متاسفانه افسردگیها آسیب زیادی به زندگی اجتماعی و فردی شخص بیمار وارد می سازد که گاهی جبران آن سخت و غیر ممکن است . بهتر است هر چه سریعتر نسبت به درمان افسردگی اقدام شود. سلامت و موفق باشید.

 4. Amir h گفت:

  سلام آقای دکتر من از کودکی خجالتی بودم به حدی که در جمع به راحتی نمیتوانم صحبت کنم به نظر شما با هیپنوتیزم میشه درمانش کرد؟

 5. سپیده گفت:

  سلام‌جناب دکتر من مدتی هستش که رابطه ۹ساله ام رو‌با پسری که دوست‌داشتم تموم‌کردم.به خاطر وابستگی زیادم‌به او پسر خیلی حال آشفته ای دارم‌ذهنم درگیره. میشه با هیپنوتیزم این مشگل رو بر طرف کرد که خاطرات از ذهنم‌ پاک شه؟ و اگه میشه طول درمانش چه مدته؟

  • سلام سپیده جان
   لطفا بخش رها شدن از آزار خاطرات ناخوشایند سایت را مطالعه کنید. پاک کردن آزار خاطرات ناخوشایند با روش درمان من طی ۵ تا ۶ جلسه امکان پذیر است . مدت زمان هر جلسه ۴۵ دقیقه است و فاصله جلسات بین ۵ تا ۱۵ روز است . موفق و سلامت باشید.

 6. پدرام گفت:

  سلام اقای دکتر
  من اخیرا کتابی خوندم به نام تنها عشق حقیقت دارد از برایان ال وایس….راجع به گذشته درمانی و رفتن به زندگی های گذشته ی انسان ها…..بسیار بسیار برام جالب بود علامت سوال بزرگی در ذهنم ایجاد کرده…..میخواستم بدونم شما هم به این زندگی های گذشته باور دارید؟اگر واقعا وجود داشته باشه میخوام خودم رو بشناسم که چ کسانی بودم و چ زندگی هایی داشتم….با مراجعه به شما میتونم به هدفم برسم؟

 7. علی گفت:

  سلام من قبلا بارها پرولز کرده ام ولی به یکباره ترسیدم از پرواز فوبیا دارم

 8. حمیدرضا گفت:

  سلام ۲۳ سالمه. میشه یه کاری کرد یه خاطره از ذهن پاک بشه؟ یا فراموش بشه؟؟

 9. محمد گفت:

  میخوام خودکشی کنم، سالها پیش سعی کردم، مطالب رو که میخونم تقریبا تمام مشکلات این آدمارو دارم، کم آوردم واقعا خسته شدم. اعتماد به نفس پایین، استرس،سرخوردگی، بازنده، بی اراده، منفور، همش ترس از دست دادن دورو وریامو دارم، جرات نمیکنم با آشناها رو در رو شم ، روابطم شکست میخوره تازه اگه بتونم رابطه ای برقرار کنم، قلیون و مشروب شده درمونم اونم جدیدا داره باعث میشه دیگرانو ناراحت کنم، خیلی چزای دیگه ام هست،

 10. هستی گفت:

  سلام دکتر
  من از عملکردم راضی نیستم با اینکه یه هدفو انتخاب میکنم اینقدر ترس از شکست دارم نمیتونم براش تلاش کنم تحملمم زود سر میاد
  ۱۲ تا طرحواره دارم
  کودکی بدی داشتم
  اسفند کنکور دارم و خیلی برام مهمه هرطوری شده فقط قبول شم میتونید بهم کمک کنید؟

 11. Narsis گفت:

  سلام و خسته نباشید. من خانم ۳۳ ساله هستم از نوجوانی وسواس فکری ام شروع شد. من رو از درس انداخت. توی زندگیم به علت همون وسواس یک همسر نالایق انتخاب کردم زود طلاق گرفتم. همچنان سر موضوعات دیگر وسواس دارم . تا یک موضوع تموم میشه بلافاصله ذهنم درگیر موضوع دیگری میشه. قبلا خیلی دارو خوردم. اما یک ساله که دارو رو گذاشتم کنارقطع کردم. آیا بدون دارو برای همیشه با روش هیپنوتیزم درمانی خوب میشم؟

 12. مهدی رضایی گفت:

  سلام آقای دکتر من تو پنج سالگی بخاطر حادثه ای که برام اتفاق افتاده لکنت زبان گرفتم. آیا با هیپنوتیزم درمان میشه؟ وحدودا چندجلسه طول میکشه؟ وهزینه اش چقدر میشود ممنون

 13. امین گفت:

  سلام دکتر جان.من۳۳سالمه.از کودکی ب صورت وراثتی از پدرم تفکرات وسواس گونه دارم ولی وسواس عملی ندارم شکرخدا.سر هر موضوعی سریع مضطرب میشدم.تا سال ۹۲ک ب روانپزشک مراجعه کردم و دارو درمانی رو شروع کردم و حالا واقعا بهترم و هنوزم تحت درمانم.خاستم ببینم میشه با روش هیپنوز صد در صد خوب شما؟؟؟؟؟مچکرم

 14. احسان گفت:

  سلام!
  من یه جوون ۳۲ ساله ام.از بعد از کنکور به تدریج افت تحصیلی کردم و به سختی تونستم درسم رو تو دانشگاه تموم کنم…دوره های وسواس و استرس (و احتمالا افسردگی) هم داشتم و حدود ۵ ساله که دارو درمانی یا رواندرمانی تحلیلی(یک سال) و گاهی هر دو رو با هم داشتم ولی با اینکه با بسیاری از مشکلات خودم تو پروسه تراپی آشنا شدم و درک بهتری از خودم و ریشه مشکلاتم به دست آوردم اصل مشکل که “اهمالگری” (تو ادامه تحصیل-گرفتن آیلتس یا به دت آوردن نیازمندی های کاری مثل نرم افزار و …) هست همچنان تا حد زیادی سرجای خودش باقیه…قراره از آغاز پاییز تو بیمارستان روزبه رواندرمانی(یک جلسه در هفته) رو دوباره ادامه بدم ولی صادقانه بگم که خیلی امیدوار نیستم…البته تا حد زیادی استرسم کم شده و ورزش هم بهم کمک کرده که دارو رو برای بار چندم قطع کنم…احساس شکست میکنم و درعین حال از عدم درآمد یا تحصیل(نسبت به پتانسیلم)عمیقا شرمگینم تا جایی که به ندرت میتونم بهش فکر کنم…

  این “اهمالگری” جوونیمو نابود کرده و فکرنمیکنم اوضاع به زودی تغییری کنه…
  نظر شما چیه؟

 15. Hamidreza گفت:

  با سلام و عرض ادب
  دکتر من چند سری براتون پیام گذاشتم نمیدونم چرا پاک میشه. من با قیافم مشکل دارم. تو روابطم ضعیفم. اعتماد به نفسم پایینه. فکر میکنم خیلی زشتم. وسواس فکری دارم. میخاستم بدونم اگ تمریناتتونو کامل و دقیق انجام بدم و هیپنوتیزم پذیری خوبی داشته باشم صد در صد خوب میشم یا نه؟ اگ خوب میشم چند جلسه لازمه؟

 16. Raha گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من یه مشکلی تو گذشته داشتم که مثل بختک رو ایندمم تاثیر گذاشته وهیجوره نمیتونم باهاش کنار بیام وچن ماه پیش یه اتفاق باعث تکرارش شد جوری که بیشتر از قبل ضربه زد بهم وحالا واقعا یه ادمیم که نبودم بهتره هیچی برام مهم نیس حتی نمیتونم فراموش کنم یاکنار بیام مشاور رفتم گفت داری افسردگی میگیری تصمیم دارم بیام هیپنوتیزم پیش شما بنظر شما جوابی میتونم بگیرم ؟

 17. Ali گفت:

  سلام خسته نباشید
  من چند وقتیه که از همسرم جدا شدم و به دلیل دوست داشتنه زیاد نتونستم ایشون رو از ذهنم پاک کنم میخواستم ببینم میتونید با این روش ذهنم و پاک کنید

 18. آرام.م گفت:

  ضمن عرض سلام و خسته نباشید.
  من ۳۲ سالمه.وقتی صدای بلند مخصوصا تو دعوا میشنوم چه خودم دعوا کنم چه شاهد دعوای کسی باشم متاسفانه دست و پام به طرز فجیعی شروع میکنه به لرزیدن.حتی اگه خبری از تهدید بشنووم و یا یک جرو بحث ساده باشه باز اینجوری میشم.فرقی نداره تنها باشم یا با خانمم یا دوستام ویا خانواده در هر صورت شدیدا مشکل پیدا میکنم.میخواستم بپرسم این مشکلو میشه با هیپنوتیزم درمان کامل کرد یا خیر؟و در صورت حل چند جلسه طول میکشه.ممنون میشم جواب بدین

 19. مینا گفت:

  باسلام خدمت دکتر حریری
  من پسر ۱۳ ساله ای دارم که به شدت بیش فعال است واختلال رفتاری اش روز به روز بیشتر میشود .در ضمن از پنج سالگی دارو مصرف میکند.
  میخوام بدونم آیا شما با هیپنوتیزم درمانی میتونید به پسرم کمک کنید.

 20. سبحان مومن صفایی گفت:

  با سلام آیا هیپنوتیزم در بهبود بیماری هاری التهاب گوارشی از جمله آی بی اس و کولیت زخمی می‌تواند نقشی داشته باشد با تشکر

 21. صالح گفت:

  سلام من این سوال رو پرسیدم جوابی نگرفتم
  سلام وقتتون بخیر من نمیدونم چه استعدادی دارم واین موضو ع باعث شده نتونم پیشرفت کنم
  و اینکه استرس شدیدی دارم زود عصبانی میشم ور یادگیری تنبلم ایا میتونم ببا هیپنوتیزم مشکلاتم الخصوص استعداد و استرس حل کنم

 22. آرمان گفت:

  با سلام خدمت شما آقای دکتر حریری
  بنده میخواستم بدونم با استفاده از علم هیپنوتیزم میشود کسی رو هیپنوتیزم کرد و از طرف هیپنوتیزم شده هر سوالی پرسید و اگر امکان دارد چگونه و چطور میشود اینکار رو کرد ممنون میشوم راهنمایی کنید.با تشکر از شما

 23. ملینا گفت:

  سلام خدمت آقای دکتر از کودکی عاشق هیبنوتیزم بودم میشه خواهش کنم به من آموزش بدین اگه میشه هزینه آموزش چقدر میشه ممنونم از شما

  • سلام ملینای عزیز
   علاقه مندی شما را به دانستن علم هیپنوتیزم تحسین میکنم . جهت آموزش خود هیپنوتیزمی نیاز به سه جلسه ۴۵ دقیقه با فاصله زمانی ۵ تا ۱۵ روز است . لطفا جهت تعیین وقت ویزیت با شماره مطب بین ساعت ۱۱ صبح تا ۸ شب بجز روزهای تعطیل با شماره ۴۴۲۹۵۵۹۶ تماس بگیرید. موفق و موید باشید.

 24. حمیدرضا گفت:

  سلام من ۳۰ سالمه و وسواس فکری دارم. روان پزشکم برام سیتالوپرام ۲۰ نوشته ولی همچنان افکار وسواسی به سرم هجوم میارن و افسرده و مضطربم. ضمنا از رابطه با جنس مخالف می ترسم و خیلی گوشه گیرم. می تونم به شما مراجعه کنم؟ در ضمن، مبتلا به صرع هستم و الان ۹ ساله فنوباربیتال ۱۰۰ می خورم. ممنون

 25. نازی گفت:

  سلام من ۲۸ سالمه چند سالی هست که از موقعی که چشمامو میبندم خواب میبینیم تا وقتی که بیدار بشم و این مسئله باعث میشه که همیشه احساس خستگی کنم حتی اگه ساعتها بخوابم چون توی خواب انگار همش بیدارم و دارم فعالیت میکنم. این مشکل مربوط به چی میشه؟ آیا با هیبنوتیزم درمان میشه؟

 26. امید گفت:

  سلام آقای دکتر بنده ۷ ساله که دچار اختلالات جنسی شدم و تقریبا میشه گفت میل جنسی ندارم بارها به متخصصین مختلف مراجعه کردم ولی همه آنها با توجه به آزمایشات متعددی که انجام دادم گفتند شما در نظر جسمی کاملا سالم هستید و مشکل به روح و روان شما بر می گردد.
  آیا هیپنوتیزم میتواند برای درمان بنده کارساز باشد؟

 27. صدف گفت:

  سلام اقای دکتر. من نیاز به اطلاعاتی راجع به زندگی قبلی خودم دارم. شما به تناسخ اعتقاد دارید؟ میتونید این هیپتوتیزم رو روی من انجام بدید؟

 28. حسام گفت:

  با عرض سلام
  آقای دکتر من مشکل اعتماد به نفس پایین،هراسی اجتماعی(به هنگام برخورد با دیگران اعتماد به نفسم پایینه و صدامم میگیره وتو حرف زدن و اینکه راحت ارتباط برقرار کنم مشکل دارم )،اضطراب،استرس،نداشتن تمرکز(که در هنگام درس خوندن نیز هست و مطالب درسیو سخت میفهمم)،خودارضایی،همچنین به خاطر اینکه تو دانشگاه نتونستم آدم موفقی باشم،رگه هایی ازافسردگی هم پیدا کردم ،آیا امکان درمان و مداوای کامل و همیشگی این مشکلات هست؟

  • سلام
   بله امکان درمان با هیپنوتیزم هست. در شیوه هیپنوتیزم درمانی من ، در طول درمان به شما تمریناتی می دهم که بسیار ساده و آسان است در صورتی که تمرینات را انجام دهید ضمن مداوای بیماری پایداری در درمان را برای شما ایجاد مینماید. سلامت و موفق باشید.

 29. شیران گفت:

  ایا میتوان با هیپنوتیزم خواننده یا نوازنده شد

 30. زهره گفت:

  با سلام دکتر من دو ساله پانیک دادم دو سال از خونه بیرون نرفتم فقط با ماشین وکسی هم باید باهام باشه واقعا این بیماری منو نابود کرده البته مشکلات زیاد داشتم واقعا از این شرایط خسته شدم دوست دارم خلاص بشم داروهم بهم کمک نکرد یه پسر ۵ ساله هم دارم نمیخوام اون مثل من بشه حتی نمیتونم یه پارک ببرمش.در حالی که قبلا یه فرد کاملا اجتماعی وشاد بودم همه راهها رو رفتم جواب نگرفتم ایا این روش منو به زندگی برمیگردونه.بهم بگید چکار کنم .بنطر پانیک از سرطانم بدتره اینکه نتونی ازخونه خارج بشی زجراوره.منون میشم کمکم کنید واز طریق ایمیل با شما در ا تباط باشم…….باتشکر

 31. ع.م گفت:

  سلام من این سوال رو پرسیدم ولی جوابی دریافت نکردم. لطف میکنید اگر جواب بدین.
  دختری ۳۰ ساله از بلوغ دچار اختلال شخصیت مرزی یا همون دمدمی مزاجی شد.قرص میخوره ولی آخرش زود عصبی میشه تصمیم نمی تونه بگیره تو یه آن عاشق میشه و لحظه بعدی از شدت تنفر طرف مقابل رو می خواد بکشه . خیلیها میگن عقلش مشکل داره آیا با هیپنوتیزم این مریضی از بین میره؟

 32. یاسین گفت:

  با سلام
  من دانشجوی کارشناسی معماری هستم.به دلیل اینکه نمیتوانم حروف ر،س،ز را درست تلفظ کنم در عذابم و بسیار گوشه گیر و افسرده شده ام و اینکه همیشه از بودن در جمع خود داری میکنم و خلاصه بخوام بگم هیچ امیدی برای ادامه زندگی ندارم و چند وقتیه که از خونه بیرون نمیرم،سوالم اینه که ایا میتونید با هیپنوتیزم به سیاهی زندگی من پایان بدید ،که واقعا اینده من با این شرایط کاملا در خطر است.
  با تشکر

 33. سوگل گفت:

  سلام خسته نباشید
  نامزدم به خاطر اطلاع از گذشته من و روابطی که قبل از آشنایی با خودش داشتم خیلی درگیری های ذهنی داره و بعضی وقتا خیلی اذیت میشه؛ با هیپنوتیزم میشه این مسایل رو از ذهنش حذف کرد؟!

 34. النا گفت:

  چطور میتونم به مطبتون مراجعه بکنم؟ آدرسش چیه؟وآیا در اصفهان هم مطب دارید؟

  • سلام النا عزیز
   جهت مراجعه به مطب لطفا باشماره مطب ۴۴۲۷۶۳۱۱ و ۴۴۲۷۶۳۲۶ ۰۲۱ بین ساعات ۱۱ صبح تا ۸ شب تماس بگیرید و با تعیین وقت قبلی مراجعه فرمایید.
   آدرس مطب : ضلع شمالی فلکه اول صادقیه – خیابان گلناز دهم – نبش خیابان پانزدهم شرقی – پلاک ۱۱ – طبقه چهارم – واحد ۱۰ میباشد .
   محل فعالیت من در تهران است و در اصفهان مطب ندارم . موفق باشید.

 35. سروش گفت:

  سلام آقای دکتر آیا آموزش هیپنوتیزم هم داریم آیا میتونید جایی رو معرفی کنید ک بتونیم آموزش ببینیم

 36. پرویز گفت:

  سلام همسرم به من بدبین است بطرز وحشتناک وباتخیلات شب کلیه درهاقفل میکنه وخودش پشت درمیخوابه که نکنه من نصف شب بیرون نرم امکان درمان ایشان باهیپنوتیزم وجود داره ؟ متشکرم

 37. فرانک گفت:

  سلام جناب دکتر.من فوبیا سوسک دارم بطوریکه زندگیم مختل شده و قادر به زندگی عادی نیستم و همچنین دچار حالت های پانیک میشم در تاریکی.چیکار باید بکنم؟البته افسردگی هم داشته م و درمان شده م.

  • سلام فرانک عزیز
   انواع فوبیا و همچنین بیماری پانیک جز ء اختلالات اضطرابی هستند و با تکنیکهایی که با هیپنوتیزم بکار میبرم قابل درمان است . در صورت تمایل به درمان میتوانید با خانم صادقی از ساعت ۱۱ صبح تا ۸ شب بجز روزهای تعطیل با شماره ۴۴۲۹۵۵۹۶ تماس بگیرید. متشکرم

 38. فرشته گفت:

  سلام اقای دکتر
  من چند تا سوال داشتم ممنون میشم پاسخگو باشید ١- ایا از طریق هیپنوتیزم میشه خلق و خوی یک فرد را تغییر داد مثلن اگر ادم اروم و منفعلی بود(منظورم افسرده نیست ) تبدیلش کرد ب یک فرد پر انرژی و شاد و شیطون و شوخ طبع ٢- از طریق هیپنوتیزم میشه فن بیان و ارتباطات کلامی یک فرد را تقویت کرد؟ ٣- ایا امکانش هست از طریق هیپنوتیزم امادگی ذهنی شخص را ارتقا داد و خلاقیت فرد را تقویت کرد ۴- ایا امکان بهبود و تقویت روابط اجتماعی و مهارت های ارتباطی از طریق هیپننوتیزم وجود داره ؟ و در اخر اینکه اگه هر یک از این موارد از طریق هیپنوتیزم قابل درمان هر کدوم ب چند جلسه نیاز داره ؟

 39. محمد گفت:

  باعرض سلام و ادب.جناب دکتر حریری.فرزند من ۲۷سال دارد و گرایش بسیاری برای قطع کامل مواد مخدر دارد اما بخاطر ضعف در تصمیم یا اراده بارها پس مدتی ترک مجددا به مواد روی آورده.آیا برای درمان کامل او راهکاری وجود دارد. متشکرم

 40. m گفت:

  باعرض سلام وخسته نباشید…من ونامزدم اوایل نامزدی دوران خیلی خوبی داشتیم…خیلی بهم علاقه داشت از هر موضوعی که پیش می اومد باخبرم میکرد هرچی میگفتم بی چون وچرا قبول میکرد اما به مرور زمان نسبت به من سرد شده خیلی بی تفاوت شده نسبت به من الانم حرفامو قبول نداره…همیشه بام مخالفه جواب سربالا میده…خیلی کارا ی دیگه با بت این موضوع خیلی اذیتم یه جورایی تحت فشارم..آیا راهی هست یعنی امکانش هست به حالت قبلش برگرده؟؟؟؟

 41. علی گفت:

  سلام خسته نباشید. ببخشید اقای دکتر من سال دیگه کنکور دارم اما اصلا نمیتونم درس بخونم. یعنی اکثرا درس ها را برای شب امتحان میزارم و این باعث افت نمراتم شده. رشته ام را نیز واقعا دوست دارم و خیلی دلم میخواد دانشگاه خوبی قبول شم. ولی هر کاری میکنم نمیتونم درس بخونم بیشتر میرم سراغ اینترنت و تلویزیون. ایا شما میتوانید به من کمک کنید تا به جای اینترنت و تلویزیون بشینم پای درسم.

 42. عباس ق.ل گفت:

  سلام پسری هستم ۱۹ ساله
  من کمی دوبینی دارم یعنی وقتی دو جسم در امداد هم با فاصله قرار دارند من یکی از ان جسم را دوتا میبینم فوق تخصص چشم رفتم گفت چشمات سالمه البته ۲ سال پیش گفت برو پیش یه روانپزشک یا روانشناس حالا من خودهیپنوتیزمی رو بلدم.البته مشکلات اعتماد به نفسو ،سرخی هراسی… هست که باید خدمت برسم تا صحبت بشه. الان فقط میخوام بدونم مشکل چشم من با هیپنوتیزم قابل درمانه؟
  از لحاظ ساختاری و ظاهری مشکلی نیست طبق مطالعات خودم مثل اینکه تصاویر توسط ذهن درست پردازش نمیشوند
  یعنی قسمتی از مغز وظیفه دارد تا تصاویر دریافتی از دو چسم را منطبق کرده و در نهایت تبدیل به یک تصویر شود”
  فکر میکنم مغز من این منطبق سازی را انجام نمیدهد!
  تشکر فراوان از پاسخ هایتان

  • سلام عباس جان. سال نو مبارک.
   دوبینی چیز دیگری است. این که گفته اید یک مسئله عادی است و در همه هست و طبیعی است. واضح است که اگر روی یکی فوکوس کنید آن دیگری دوتا دیده میشود چون چشم به سمت داخل میچرخد. از بالا نمای دو چشم و آن دو جسم را روی کاغذ بکشید تا متوجه شوید. ولی اگر واقعا دوبینی باشد خیر با هیپنوتیزم، درمان نمی شود. شادکام باشید.

 43. مریم گفت:

  سلام من ۳۳سالمه یکبار ازدواج کرده و جدا شدم. الان که مجردم یه دوست پسر دارم که ۲ساله با همیم.من در کودکی با زن پدر بزرگ شدم اما آون خوب بود مشکل من پدرمه.ازش متنفرم ولی ازش میترسم.تا حالا بش بی حرمتی نکردم.در کودکی بوسیله آون مورد آزار جنسی قرار گرفتم تا زمانی که دانشجو شدم و از خانه رفتم بعدم ازدواج کردم.الانم دایم با تلفن از یه شهر دیگه منو کنترل میکنه.من آدم زیاد موفقی نیستم.هرروز آون خاطرات بد منو آزار میده.رفتارم با مردم خوب نیست خیلی مردها جذبم میشن ولی ازشون بدم میاد.مدتی اعتیاد داشتم.الان پاکم و سیگار میکشم تنهایی رو دوست دارم ولی استرس میگیرم.دوست دارم آدم عادی باشم دوست دارم بابام زودتر بمیره.ولی باید بهش بگم چه بلایی سر روح و روان من آورده.لطفا کمکم کنید.خواهش میکنم.

 44. میثم گفت:

  البته اقای دکتر من چند بار از اموزش خود هیپنوتیزم استفاده کردم و جواب داد تا حدودی بهم و اینکه من فقط ۱ بار مصرف کردم ….
  حالا با این شرایط بهتر نیست بهتون مراجعه کنم؟

دیدگاه خود را به ما بگویید.