اگر از اضطراب و استرس، افسردگي، پرخاشگري، وسواس، ترس هاي بی اساس، لکنت زبان، پانيك (هراس)، ضعف حافظه و اعتماد به نفس رنج می برید و از سایر روشهای درمانی نتیجه نگرفته اید. روشهای نوین هیپنوتیزم درمانی همراه با مشاوره پزشكي راهی برای خاتمه دادن به این مشکلات جسمانی و روانی است. با درمان با هيپنوتيزم بيدار هر روز بهتر و بهتر مي شويد.

موفقیت تحصیلی با هیپنوتیزم یادگیری بخشی از موفقیت تحصیلی است. مانع های ذهنی در پروسه یادگیری و موفقیت تحصیلی زیادند: مشغله های فکری ناشی از درگیریهای داخل خانواده، رقابتها، کمال گرایی ها، درگیریهای داخل مدرسه و دانشگاه، مسایل اقتصادی، پیام های منفی از جانب دیگران چه بصورت عمدی چه بصورت غیر عمدی، حسادتها، تحقیرهای هدفدار […]

هیپنوتیزم در اوج افتخار  در کتاب خلاصه روان پزشکی که مربوط به سال ۱۹۹۸ است و از پرفروش ترین کتابها در زمینه روان پزشکی بالینی است و همانطور که از پزشکان نامداری چون کاپلان و سادوک انتظار می رفت به ان مطالب اصیلی اضافه شده و به این نکته اشاره دارد که در تمام انواع […]

 نگاهی به هیپنوتیزم درمانی مقدمه متن کامل سخنرانی دکتر حریری در جمع پزشکان در آزمایشگاه پارسه  با عنوان نگاهی به هیپنوتیزم درمانی هیپنوتراپی در شاخه‌های مختلف طب به ویژه روان‌پزشکی کاربردهای فراوانی دارد، هیپنوتراپی به ‌دلیل توانایی‌های متنوع و شکل خاص تکنیک‌ها، همواره مورد توجه هر دو گروه بیمار و درمان‌گر بوده است. باورهای اشتباهی […]

هیپنوتیزم واثرتلقین شناخت تلقین یکی از مواردی است که برای بشر بسیار ضروری می باشد . تلقین در ظاهر معنائی ساده و همه فهم دارد ولی مکانیسم تاثیر آن یکی از بغرنجترین ، پیچیده ترین و مجهولترین مسائل است . پدیده تلقین همواره مورد توجه انسانها بوده است . آدمی از اولین روزهای تاریخ بشریت […]

 هیپنوتیزم درمانی یا هیپنوتراپی هیپنوتیزم درمانی یا هیپنوتراپی روش درمانی نویی نیست بلکه سابقه ای به قدمت بشر دارد، بطوریکه در کتاب شفای ابن سینا به عنوان یک پدیده در درمان نیز مطرح شده است. هیپنوتیزم در دوره ای به عنوان طب مکمل معرفی شده بود، ولی از سال ۱۹۹۸ به عنوان یک درمان کامل […]

نجات از معلولیت با هیپنوتیزم  ABSTRACT IN ENGLISH خلاصه و مقدمه :  Case presentation: جلسه سخنرانی دکتر حریری در ۲۶ بهمن ماه ۹۱ در انجمن علمی هیپنوتیزم بالینی ایران با حضور جناب آقای دکتر شریفی روان پزشک و ریاست محترم انجمن هیپنوتیزم و جناب آقای دکتر مهدی فتحی فوق تخصص بیهوشی قلب و استاد دانشگاه […]

هیپنوتیزم بیدارچگونه است ؟ مدتها بود هیپنوتیزم را به روش معمولی بکار می بردم اما همواره به این فکر بودم که با نگرانی های مردم چه کنم ؟ آن دسته از نگرانیهائی که در هیپنوتیزم معمولی  به آنها اشاره کردم . برای آنهایی که باورهای نادرستی از هیپنوتیزم داشتند توضیحات کافی میدادم وقت صرف میکردم و […]

سرفصلهای پیشرفت تحصیلی پیشرفت تحصیلی اجزائی دارد که با شناخت آنها و آموزش و بکارگیری راهکار مناسب برای هر کدام از آنها میتوان باعث پیشرفت تحصیلی یا پیشگیری از افت تحصیلی و یا توقف روند افت تحصیلی شد. در سرفصلها پیشرفت تحصلیلی گروه هدف و مخاطبین من شخص دانش آموز و دانشجو بعنوان یک واحد مستقل و […]

داروهای آرامبخش اعتیاد آور مصرف آن آنچنان وارد مرحله بحرانی شده که بر اساس گزارش وزارت بهداشت و درمان، سالانه در کشور افزون بر ۳۰ میلیارد عدد استامینوفن کدئین مصرف می شود و بالاتر از میانگین استاندارد جهانی است .

آرامبخش های اعتیاد آور ، هیپنوتیزم بیدار - دکتر حریریداروهای آرامبخش اعتیاد آور

داروهای آرامبخش اعتیاد آور مصرف آن آنچنان وارد مرحله بحرانی شده که بر اساس گزارش وزارت بهداشت و درمان، سالانه در کشور افزون بر ۳۰ میلیارد عدد استامینوفن کدئین مصرف می شود و بالاتر از میانگین استاندارد جهانی است .

به گفته روانپزشکان ، تمام داروها عوارض خاص خود را دارند، مسکن‌ها در واقع حالت درد را به طور موقت از بین می‌برند اما به مرور زمان ،جوابگوی درد بیمار نبوده و فرد را مجبور به استفاده از مسکن‌های قوی‌تر می‌کنند. آرام‌بخش‌هایی از خانواده بنزودیازپین‌ها یعنی آلپرازلام، لورازپام و دیازپام هم بی خطر نبوده و وابستگی‌آور هستند.
وجود دیفنوکسیلات، استامینوفن کدئین، ترامادول و شربت اکسپکتورانت کدئین، در بازار دارویی ما فاجعه‌ای است که مایه تاسف است در حالی که اگر این داروها از چرخه دارویی کشور حذف شود به حتم لطمه ای به سلامت مردم وارد نمی‌ شود.
مصرف داروهای مسکن و اعتیاد آور آنچنان وارد مرحله بحرانی شده که بر اساس گزارش وزارت بهداشت و درمان، سالانه در کشور افزون بر ۳۰ میلیارد عدد استامینوفن کدئین مصرف می شود و بالاتر از میانگین استاندارد جهانی است .

مجید ابهری روانپزشک در این زمینه گفت :خود درمانی یکی از شیوه‌های نادرست رایج در جامعه بوده که متاسفانه با وجود فرهنگ‌سازی و تبلیغات مختلف هنوز هم در میان بسیاری از خانواده‌ها رایج است.
درمان خودسرانه با انواع مسکن‌های کدئین‌دار، درمان دردهای روانی و عصبی با داروهای خواب‌آور، آرام‌بخش و ضدافسردگی تا جایی پیش رفته است که هرکس به خود اجازه می‌دهد هنگام سردرد یا دردهای استخوان، قوی‌ترین داروی مسکن را مصرف کند .
ابهری با بیان اینکه پناه بردن به قرص‌های خواب‌آور یا آرام‌بخش یکی از تصورات غلط اصول مقابله با درد است، تصریح کرد:موضوع سوء مصرف داروها در حال حاضر یکی از معضل‌های روبه‌رشد کشور قلمداد می‌شود و به نوعی بحران ملی است چرا که ابعاد بسیار گسترده‌ای دارد.
معمولا در سوء مصرف مواد، افراد برای رسیدن به اهداف خود و کسب لذت آنی از داروها استفاده نامناسب می کنند وبدون توجه به تبعات آن روز به روز مصرف خود را افزایش می دهند.
سوء مصرف داروها در میان مردم به ویژه قشر جوان به مرحله نگران کننده ای رسیده است . اگر از آن پیشگیری نکنیم، تمام جامعه را دچار مشکل می‌کند و هزینه‌های هنگفت درمان را بر سیستم بهداشت و درمان و به تبع آن به کل جامعه تحمیل خواهد کرد و سبب خواهد شد تا هر روز بیش از پیش شاهد افزایش تعداد معتادان کشورمان باشیم .
محمد حسین غلامی پژوهشگر حوزه اعتیاد نیز داروهای ضد درد، آمفتامین ها و ضد افسردگی را از جمله داروهای پرطرفدار و پرمصرف نوجوانان ذکر کرد و هشدار داد: این داروها که به طور عمده اعتیادآور هستند بیشتر مواقع از طریق سایت های اینترنتی به خریداران عرضه می شوند.
اغلب نوجوانان این داروها را مانند آب نبات مصرف و به آنها وابستگی شدید پیدا می کنند.
داروهای مسکن معمولی و خواب آور شامل گروه بنزودیازپین ها(آلپرازلام، دیازپام، لورازپام و غیره)، استامینوفن کدئین و اکسپکتورانت کدئین از جمله داروهایی هستند که مصرف آن در اغلب نوجوانان زیاد شده است.
مصرف خودسرانه و طولانی مدت این داروها منجر به اعتیاد می شود،  مصرف این داروها باعث تغییرات رفتاری یا روانی مانند سرخوشی، رفتار نامناسب جنسی، پرخاشگری، اختلالات درکی، اختلال قضاوت، گیجی، رخوت، خواب آلودگی، شل شدن عضلات و بهم خوردن تعادل می شود. سردرد، ناراحتی گوارشی، آسیب کبدی و اختلال حافظه نیز از دیگر عوارض مصرف این داروها است.
این پژوهشگر حوزه اعتیاد با اشاره به اینکه درمان اعتیاد به مسکن ها سخت تر از اعتیاد به مخدرهای معمولی است،  بدن فرد معتاد به اینگونه مسکن ها عادت کرده و به نوعی نسبت به مسکن ها مقاوم شده که درمان را سخت و حتی ناممکن می کند.
اگر شخصی را که به تریاک اعتیاد دارد چند روز در اتاقی در بسته محبوس کنند، برای فرد مشکلی پیش نمی آید اما بعلت اعتیاد او به مسکن، ممکن است حتی جان خود را از دست بدهد.

منبع: ایرنا

دکتر حریری ، پزشک ، هیپنوتراپیست و عضو انجمن جهانی هیپنوتیزم

۲ دیدگاه نوشته شده است! می توانید دیدگاه خود را بنویسید

  1. علیرضا گفت:

    باسلام اقای دکتر خسته نباشید بنده جوان ۲۶ ساله هستم که نزدیک به ۸ساله که دچار حمله اضطراب یا پانیک شدم وبا تجویز روانپزشک با مصرف کلونازپام و ایمی پرامین تاحدودی درمان شدم ولی هنوزم روزی ۱/۴ قرص کلونازپام میخورم آقای دکتر بنده مثلا از مسافت شیراز تا آباده را تنها میترسم بروم چه برسد که بخواهم مثلا برای دوران خدمتم بروم بنظر شما ینده با روان درمان بهتر میشوم یا تاثیری دارد بنده شیراز هستم چطور میتوانم تحت درمان قرار بگیرم میشه؟بنظر شما مشکل بنده چی میتونه باشه؟از مسافرت به مسافت بیش از ۱۵۰کیلومتر هراس دارم؟ چون بنده راهی خدمتم و از مسافت دور میترسم میخواهم زودتر درمان شوم لطفا کمکم کنید.مرسی

    • سلام علیرضا جان.
      من رواندرمانی را همراه با هیپنوتیزم و همراه با CBT انجام میدهم و برای درمان پانیک ۸ جلسه درمانی در نظر میگیرم. اینکه میخواهید بدانید که آیا با رواندرمانی بهتر میشوید یا نه را باید از کسی بپرسید که رواندرمانی به تنهایی را انجام میدهد و بپرسید چند جلسه طول میکشد. اینکه پرسیده اید که : “چطور میتوانم تحت درمان قرار بگیرم” اگر میخواهید درمان را نزد من شروع کنید و به انجام برسانید با مدیر دفتر من خانم صادقی به شماره ۰۹۱۲۳۹۸۹۵۸۷ جهت تعیین وقت تماس بگیرید . اینکه پرسیده اید که : “بنظر شما مشکل بنده چی میتونه باشه؟” همانطور که خودتان گفته اید مشکل شما پانیک است. شادکام باشید.

دیدگاه خود را به ما بگویید.