اگر از اضطراب و استرس، افسردگي، پرخاشگري، وسواس، ترس هاي بی اساس، لکنت زبان، پانيك (هراس)، ضعف حافظه و اعتماد به نفس رنج می برید و از سایر روشهای درمانی نتیجه نگرفته اید. روشهای نوین هیپنوتیزم درمانی همراه با مشاوره پزشكي راهی برای خاتمه دادن به این مشکلات جسمانی و روانی است. با درمان با هيپنوتيزم بيدار هر روز بهتر و بهتر مي شويد.

موفقیت تحصیلی با هیپنوتیزم یادگیری بخشی از موفقیت تحصیلی است. مانع های ذهنی در پروسه یادگیری و موفقیت تحصیلی زیادند: مشغله های فکری ناشی از درگیریهای داخل خانواده، رقابتها، کمال گرایی ها، درگیریهای داخل مدرسه و دانشگاه، مسایل اقتصادی، پیام های منفی از جانب دیگران چه بصورت عمدی چه بصورت غیر عمدی، حسادتها، تحقیرهای هدفدار […]

هیپنوتیزم در اوج افتخار  هیپنوتیزم در اوج افتخار در کتاب خلاصه روان پزشکی که مربوط به سال ۱۹۹۸ است و از پرفروش ترین کتابها در زمینه روان پزشکی بالینی است و همانطور که از پزشکان نامداری چون کاپلان و سادوک انتظار می رفت به ان مطالب اصیلی اضافه شده و به این نکته اشاره دارد […]

نگاهی به هیپنوتیزم درمانی مقدمه نگاهی به هیپنوتیزم درمانی نگاهی به هیپنوتیزم درمانی عنوان سخنرانی دکتر حریری در جمع پزشکان در آزمایشگاه پارسه هیپنوتراپی در شاخه‌های مختلف طب به ویژه روان‌پزشکی کاربردهای فراوانی دارد، هیپنوتراپی به ‌دلیل توانایی‌های متنوع و شکل خاص تکنیک‌ها، همواره مورد توجه هر دو گروه بیمار و درمان‌گر بوده است. باورهای […]

هیپنوتیزم واثرتلقین  شناخت تلقین یکی از مواردی است که برای بشر بسیار ضروری می باشد . تلقین در ظاهر معنائی ساده و همه فهم دارد ولی مکانیسم تاثیر آن یکی از بغرنجترین ، پیچیده ترین و مجهولترین مسائل است . پدیده تلقین همواره مورد توجه انسانها بوده است . آدمی از اولین روزهای تاریخ بشریت […]

 هیپنوتیزم درمانی یا هیپنوتراپی هیپنوتیزم درمانی یا هیپنوتراپی روش درمانی نویی نیست بلکه سابقه ای به قدمت بشر دارد، بطوریکه در کتاب شفای ابن سینا به عنوان یک پدیده در درمان نیز مطرح شده است. هیپنوتیزم در دوره ای به عنوان طب مکمل معرفی شده بود، ولی از سال ۱۹۹۸ به عنوان یک درمان کامل […]

نجات از معلولیت با هیپنوتیزم  ABSTRACT IN ENGLISH خلاصه و مقدمه :  Case presentation: جلسه سخنرانی دکتر حریری در ۲۶ بهمن ماه ۹۱ در انجمن علمی هیپنوتیزم بالینی ایران با حضور جناب آقای دکتر شریفی روان پزشک و ریاست محترم انجمن هیپنوتیزم و جناب آقای دکتر مهدی فتحی فوق تخصص بیهوشی قلب و استاد دانشگاه […]

هیپنوتیزم بیدارچگونه است ؟ مدتها بود هیپنوتیزم را به روش معمولی بکار می بردم اما همواره به این فکر بودم که با نگرانی های مردم چه کنم ؟ آن دسته از نگرانیهائی که در هیپنوتیزم معمولی  به آنها اشاره کردم . برای آنهایی که باورهای نادرستی از هیپنوتیزم داشتند توضیحات کافی میدادم وقت صرف میکردم و […]

سرفصلهای پیشرفت تحصیلی پیشرفت تحصیلی اجزائی دارد که با شناخت آنها و آموزش و بکارگیری راهکار مناسب برای هر کدام از آنها میتوان باعث پیشرفت تحصیلی یا پیشگیری از افت تحصیلی و یا توقف روند افت تحصیلی شد. در سرفصلها پیشرفت تحصلیلی گروه هدف و مخاطبین من شخص دانش آموز و دانشجو بعنوان یک واحد مستقل و […]

ازدواج موفق

ازدواج موفقازدواج موفق ، هیپنوتیزم بیدار - دکتر حریری

ازدواج موفق و حفظ آن یک هنر است . در یک ازدواج موفق هر دو نفر قبل از ازدواج مستقل و پخته اند . در ازدواج موفق زوجین به همان اندازه که دیگری را دوست دارند خود را نیز دوست دارند و تعادل بین باهم بودن و نبودن و بین همراهی و دوری در رابطه صمیمانه رعایت می گردد . در ازدواج موفق هر دو از خود آگاهند و خود را می شناسند و همانگونه که در تنهائی احساس آرامش می کنند از در کنار یکدیگر بودن نیز احساس آرامش دارند و احساس امنیت می کنند .

در ازدواج موفق زن و شوهر آنقدر شجاعند که همواره بدون رودربایستی و شک به طرح و بررسی مشکلات می پردازند و قادرند که ازدواج موفق تر را بنیان کنند و از بروز شکست ممانعت بعمل آورند . در ازدواج موفق ، تعهد ، تفاهم و علاقه و محبت ( میل ، کشش ، جاذبه ) لازم و ملزوم هم در روابط بین زوجین است . در ازدواج موفق ، ازدواج با یک فرد برابر است با پیوند برای یک عمر با خانواده و فامیل و نسل طرف مقابل .

برای داشتن ازدواج موفق :

۱-      در خانه خود خشک و بی روح نباشید ، بلکه زندگی زناشوئی را با بذله گوئی و شوخ طبعی لذت بخش کنید .

۲-      به هیچ علتی به همسرتان دروغ نگوئید زیرا اعتماد او به شما سست می گردد.

۳-      قضایا را تنها از دید خود ننگرید بلکه خودتان را بجای همسرتان بگذارید و نظرش را بپرسید .

۴-      زمانی که مهمان دارید با همسرتان جر و بحث نکنید ، زیرا همسر شما هم مانند دیگران استحقاق مورد احترام قرار گرفتن است . برای وی شخصیت قائل شوید .

۵-      همسر خود را از چگونگی کار و شغل خود بی خبر نگذارید . شاید بتواند مشکلی را که حل آن در نظر شما آسان نیست رفع و راهنمائیتان کند .

۶-      اگر رفتار همسرتان موافق معیارهای اجتماعی نیست او را تحقیر نکنید ، بلکه به زبان لطف و محبت به او متذکر شوید . نقاط ضعف همسر را پر رنگ نکنید و سعی کنید همسرتان را همانگونه که هست بپذیرید .

۷-      نگذارید عادت سکوت بر زندگی شما غلبه کند و از روی تحکم با همسر خویش صحبت نکنید و سلطه جو نباشید.

۸-      از تمجید و تحسین همسرتان مضایقه نکنید ، بخصوص در موفقیت های روزانه زندگی

۹-      از مسائل کوچک مانند حسادت های جزئی ، خود خواهی ها ، تحریکات ، اوقات تلخی ها انتقادها و کنایه ها در زندگی خودداری کنید .

۱۰-  اگر همسر شما ناراحتی خاصی دارد خود را خونسرد و بی اعتنا نشان ندهید بلکه با وی همدردی کنید و زحمات و فعالیتهای او را ناچیز نشمارید ، به او روحیه بدهید و به درد دلهایش با علاقه گوش فرا دهید و او را تقویت و تشویق کنید تا نشاط بیشتری به رفع مشکلات زندگی بپردازد . در هنگام صرف غذا نیز از هر گونه صحبت کدورت آمیز بپرهیزید .

۱۱-  فرزندان هنگام بحث میان پدر و مادر همه عبارات رد و بدل شده را کلمه به کلمه ضبط می کنند ، حتی وقتی تظاهر به نشنیدن می کنند . در نتیجه بچه ناراحت می شود بدون اینکه ما بتوانیم علت ناراحتی او را بدانیم .

۱۲-  فکر نکنید که یک زندگی زناشوئی همیشه باید با آرامش همراه باشد و تناقضی پیش نیاید ، که هیچ یک از شما ( زن و شوهر ) کمال مطلق نیست ، بنابر این اجازه بدهید ، احساسات چه خوب و یا بد ابراز شود .

۱۳-  همسر خود را نیز حتی الامکان در سر گرمی های خود شریک کنید .

۱۴-  مادر زن یا مادر شوهر را یک مشکل در زندگی زناشوئی به حساب نیاورید .

۱۵-  اگر فرزند یا فرزندانی دارید ، مادرشان را در پیش چشم آنها خوار نکنید و ارزش و قدر پدر را نیز در نظر فرزندان کاهش ندهید .

۱۶-  همسرتان نیز خانواده ، آشنایان و دوستانی دارد با آنها معاشرت کنید ، رفت و آمد با آنها در تسهیل زندگی شما موثر است ، ما به دوستان خوب محتاج هستیم .

دکتر محمد جواد حریری ، پزشک و هیپنوتراپیست (هیپنوتیزم درمان گر )  هیپنوتیزم بیدار بالینی ایران

۶ دیدگاه نوشته شده است! می توانید دیدگاه خود را بنویسید

 1. انا گفت:

  سلام
  سپاسگزارم از مطالب عالی تون
  برای دست یابی به ازدواج موفق و فرد مناسب هیپنوتراپی جواب میدهد؟

 2. سلام
  یه زمانی سرشار از زندگی بودم اما لان کاملا تهی از انم
  چه کنم ایا کتابی راهی برایم دارید.
  ممنمون می شوم به پیامم جواب بدید.
  با تشکر

 3. نسیم گفت:

  بیدارم کن و بگو که هنوز دنیا پر از قشنگیه . بگو که همه این سیاهی ها دروغه و وقتی صبح بشه بازهم پرنده کوچولو با ترنم محبتش گلها روازخواب بیدار می کنه بگو هنوز هم خورشید می آد و با دستهای پر از نورش شب سیاه رو می بره . بگو که هنوز روی گلبرگهای ظریف شقایق ، یه جایی برای شبنم ها هست . بگو که هنوز میشه توی چشمهای یه غریبه خیره شد و از عشق گفت . بگو که میشه یه گوشه دنیا یه جایی برای اشکهای دلتنگی پیدا کرد . بگو که اینهمه دروغ و کینه فقط مال قصه هاست و وقتی به آخرش برسی همه چیز دوباره عوض میشه .همه سیاهی ها دوباره سفید میشه . بگو که هنوز شاهزاده شهر پریون بااسب سفیدش می آد وعاشق دختر فقیرمیشه واونو با خودش به شهررویا می بره . بگو که آدمهای بد فقط مال تو قصه هان ، بگو که هنوز همه همدیگه رو دوست دارن و هنوز دستی پیدا میشه که دستهای محتاج به نوازشت رو توی دستاش بگیره . کاش زودتر یکی بیاد و از این کابوس بیدارم کنه . بیدارم کنه و بگه تمام این پلیدی ها فقط یه خواب بوده . بگه که هنوز دنیا ، یه جای قشنگ و امن برای دوست داشتن و دوست داشته شدنه .

دیدگاه خود را به ما بگویید.